Esileht Sünnitus Riietus sünnitusosakonnas sünnituse ajal

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Riietus sünnitusosakonnas sünnituse ajal

Postitas:

Tere

Olen esmasünnitaja ning tahaksin küsida kuidas peab sünnitusosakonnas olema riietatud. Mõtlen just seda et kui on avanemisfaas ja väljutusfaas, siis on lihtsalt mingi pluus seljas või öösärk (enda või haigla poolt antud), kuid kas aluspesu (rinnahpidjad + aluspüksid) ei ole üldse seljas või ikka mingi aeg on? Sest ma eeldan et avanemisfaasis tuleb võibolla altpoolt ju verd vms vedelikku ka et siis päris ilma alsupesuta ei saa ju olla?

Loodan küsimuse osas mõistlikule suhtumisele, kuna olen tõesti esmasünnitaja ja ei tea kuidas asjad käivad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 18:30; 22.06 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähemalt Tartu ülikooli kliinikumis on sünnitusosakonnas nö öösärgid. Ei kanna sa pesu. Avanemis- ja pressimisfaasis võib veel miskit tulla peale vere. Rinnahoidjad ei kanna, sest peale lapse ilmale tulekut, pannakse laps emale rinna peale. Esimest last sünnitasin üldse paljalt, sest olin vannis ja peale seda juba nii suurtes valudes, et oli kõigest suva. Avanemisfaasis soovitan võimalikult palju vetsus käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu vastuse eest. Aga kui avanemisfaasis ka aluspükse ei kanna kas siis see kõik mis altpoolt võib tulla tuleb siis põrandale, sest avanemisfaasis ju naine liigub ringi ja otsib endale mugavat asendit. Vabandan kui tundub rumal küsimus, kuid tahaks end siiski kurssi viia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 18:30; 22.06 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule anti need ühekordsed võrk püksid ja sidemed, aga minul sel ajal veed tilkusid.
Avatust kontrollitase võetakse püksid ära. Minul kiirendas tunduvalt see, et lubati palatis ringi liikuda ja ma ei kujuta ausalt ette kui neid püksikuid poleks jalas olnud. Limakork ja veed muudkui tulidd ja tulid..ei kujuta ette kui need kõik oleks põrandale tulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kahekordne tallinna keskhaigla kogemus.
sissekirjutamisel antakse seksikas nabani lõhikuga sadu kordi pestud kitlilaadne toode selga, trussikud võib jalga jätta, rinnahoidja kohta ei tea, ei kanna. alukad võiksid olla võimalikud odavad, vanaematüüpi saab nt Magistrali keskuse Sidonasest v Magaziinist, see pesutükk lõpetab nagunii prügikastis, võta suuremad, sinna võiks mahtuda ka maksiside. Suured sidemed võiksid ms endal kaasas olla, masu kestab, sa ei kirjuta ka, kuhu plaanid sünnitama minna, siis teaks rohkem nõu anda 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avanemisfaasis oli pesu ikka seljas. Anti lihtsalt nö. haiglakittel peale. Vahepeal käib arst kontrollimas avatust, aga siis saab ju püksid alla lasta. Nö. suurema sidemega püksikud anti peale sünnitamist, mitte enne. Need on ikks haigla poolt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin sünnituse ajal haiglast saadud öösärgis, aluspesu ei olnud. Tagasi mõeldes oleks olnud väga ebamugav ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ma ei kujuta küll ette, et ma seal valude käes oleksin veel tegelenud aluspükste jalast võtmisejalga panemisega. Ja kui pressid juba peal, et siis hakata veel aluspükstega mässama…esimesel sünnitusel võtsid pressid esimese hooga ikka silme eest mustaks.

Mina olin alguses selles haigla “seksikas” kitlis, nagu üks eespool kirjeldas. Midagi polnud seal all. Vahepeal käisin dušsi all, esimesel sünnitusel ka vannis. Mingi hetk dušši alt tulles ma polnud võimeline seda kitlitki peale panema, mees viskas mulle rätiku peale lihtsalt, kui mina valudes tudisesin. Esimese lapse väljumise ajal oli küll lõpuks see kittel mul seljas (pärast sain uue puhta, enne palatisse minekut), aga teise lapse sünnitasingi täitsa paljalt, sest dušsi alt väljudes tundsin pressi ja nii jäigi siis 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olid alukad koos suure sidemega kuni lõpuni peaaegu jalas, sest veed kogu aeg tilkusid. Ja ma vihkan, kui mul midagi vastu jalgu niriseb või ma must olen (st mingi kehavedelikuga koos). Rinnahoudjaid polnud ja seljas oli haiglakittel. Mul olid veel paksud sokid ka jalas kuni lõpuni.

Peale sünnitust oli ka esimene mõte, et saaks ometi pesema. Kui palatisse sain, mees siis hoidis püsti ja sain pesta ning magama minna.

Seega inimesed on erinevad ja tahtmised ka. Kindel on see, et sünnituse ajal löövad kiiksud veel eriti teravalt välja 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sünnitustoa kõrval oli dušš, enamuse ajast tuiasin duši all või istun duši all plastiktoolis ja lasin sooja vett seljavaluhooge leevendama. Ei mäletagi, kas sünnitades midagi seljas oli või olin paljas. Täitsa ükskõik oli, mõte oli kusagil kõhu sisemuses nagunii. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin avanemisfaasi ajal kodus. Lootevett nirises ja verd tilkus. Olin sünnitusjärgseks ajaks ostnud ühekordseid võrkpükse ja suured sidemed (need, mis on mõeldud uriinipidamatuse jaoks), aga asjad läksid käiku juba enne sünnitust. Mine vaata suvalisse apteeki, neid pükse on praktiliselt igal pool, odavad, ja hirmus mugavad on need pealegi, ei häiri ei sooni, pole kahju ära visata. Tegelikult kannatavad ka pesemist, lähevad väga hästi puhtaks. Mina kasutasin neid ka hiljem kodus, pikal taastusmisajal. Ja isegi järgneval palaval suvel, sest need hingavad mõnusalt ja on ikka tõesti mugavad ja venivad.
Väljutusfaas oli minul isiklikult üsna lühike, siis olin ilma pesuta. Ei oleks jaksanud midagi ära võtta ega jalga tagasi panna nagunii.

Aga soovitan sul kaasa võtta varuga soojasid sokke. Mina sünnitasin suve kõige palavamal päeval, aga kohutav vappekülm oli (küllap verekaotusest tingitult) ja kõige rohkem külmetasid jalad. Mul olid küll sokid olemas, aga ämmaemand hakkas undama, et määrduvad ja pole vaja. Jalga ma need siiski sain ja kasu oli palju. Pärast viskasin ära ja panin teised. Olin haiglas kaks päeva ja viis paari villaseguseid sokke läks käiku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Sünnitus Riietus sünnitusosakonnas sünnituse ajal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.