Esileht Tööelu, raha ja seadused. Riigi sûnnitoetuse ja lastetoetuse laekumine, targutajatele!

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Riigi sûnnitoetuse ja lastetoetuse laekumine, targutajatele!

Postitas:

Niisiis, kunagi oli teema, kui ütlesin, et olen viienda lapse ootel ema ja riigipoolne sünnitoetus on laekunud suvalisel kuupäeval, tulid siin targutajad kõrri, et see kuulub peretoetuste hulka ja laekub ainult 8/9.kuupäeval. Nüüd veelkord tõestuseks, et see siiski laekub suvalt ja üldjuhul nii paari nädala jooksul.
Minul sündis laps 26 jaanuar, nimi sai pandud 30 jaanuar, avaldused tehtud E-riigiportaalis 1.jaanuar ja rahad laekusid 15 veebruar-riigi sünnitoetus, 6p.jaanuari lapsetoetus+veebruari lapsetoetus.

Teadmiseks taaskord perekooli tarkadele, kes mitte “mütsigi” ei tea!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armas inimene, väga tore kui sina said suvalisel kuupäeval ja varem kui ette nähtud.

Aga see ei tähenda, et kõik äsjasünnitanud emad kõikjal Eestis nii saavad. Seepärast ongi mõistlik teada, et tegelikult seaduse kohaselt on toetusi alus oodata siiski maksepäeval, mis on 8.kuupäev (juba aastaid on 8., varem oli Põhja-Eestil ja Lõuna-Eestil tõesti erinev st 8. või 9.).

Jah, Pensioniameti vastav osakond võib(aga ei pea) esimese ülekande teha varem ja väljaspool maksepäeva, tore kui nad seda teevad
aga
pole põhjust kõigile väita, et nii peabki olema ja neis õhutada õigustamata ootusi varem saada või paanikat, et miks pole veel saanud.

Olen samuti 5 lapse ema ja kõik toetused sh ka sünnitoetused saanud maksepäeval. Mis me sellest üksikjuhtumist järeldame?
Sinul on teisiti.
Kas ma seepärast nüüd väidan, et sa oled targutaja?

Sinu teema mõte oli?
Anda kõigile teada, et siin vastajad peale sinu on lollid?
Või infot, et vahel on ka teisiti. Seda saanuks ka ilma teisi halvustamata ja süüdistamata teha.

Aga edu sulle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 10:26; 15.02 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisiis, kunagi oli teema, kui ütlesin, et olen viienda lapse ootel ema ja riigipoolne sünnitoetus on laekunud suvalisel kuupäeval, tulid siin targutajad kõrri, et see kuulub peretoetuste hulka ja laekub ainult 8/9.kuupäeval. Nüüd veelkord tõestuseks, et see siiski laekub suvalt ja üldjuhul nii paari nädala jooksul.
Minul sündis laps 26 jaanuar, nimi sai pandud 30 jaanuar, avaldused tehtud E-riigiportaalis 1.jaanuar ja rahad laekusid 15 veebruar-riigi sünnitoetus, 6p.jaanuari lapsetoetus+veebruari lapsetoetus.

Teadmiseks taaskord perekooli tarkadele, kes mitte “mütsigi” ei tea!

Kas viis last või hiljutine sünnitus on sind nii kurjaks ja kibestunuks muutnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti on niiii suur vahe, kas see raha laekub paar päeva varem või hiljem??

Ausalt – vahet pole. 10.kuupäevaks on ikkagi laekunud. Mul kolmas laps ja ka on jäänud mulje, et toetused laekuvad üsna suvaliselt, aga üldse laekumata pole kunagi jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 3 last ja samuti riigipoolsed sünnitoetused laekunud suvalisel kuupäeval peale avalduse jm tegemist. Pole kuulnudki, et peaks koos peretoetustega laekuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiklik sünnitoetus on üks peretoetustest ja sätestatud on nii
a) menetlusaeg peretoetuse taotlusel on 10 tööpäeva (st selle ajaga tuleb teha otsus)
b) iga kuu 8. kuupäeval maksame peretoetused jooksva kalendrikuu eest ning vanemahüvitise ja kohtumenetlusaegse elatisabi eelmise kalendrikuu eest. Täitemenetlusaegse elatisabi väljamaksed maksame tagantjärele eelmise kalendrikuu eest järgmise kalendrikuu 10. kuupäevaks.

Kui pangaülekande päev satub riigipühale või muule puhkepäevale, maksame hüvitise puhkepäevale eelneval tööpäeval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 10:26; 15.02 16:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Riigi sûnnitoetuse ja lastetoetuse laekumine, targutajatele!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.