Esileht Tööelu, raha ja seadused. Riigiametisse kandideerimine

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Riigiametisse kandideerimine

Postitas:

Hea teema! Mind huvitaks see, et kas assistendiks oleks võimalik saada ka nii, et pole kõrgharidust ega inglise keele oskust.On olemas vaid pikaajaline kogemus teeninduse vallas.

assistent on tavaliselt sekretär + midagi veel. inglise keel on suhteliselt igal pool nõutud, sh kirjalik. pead oskama dokumendihaldust, kontoritarkvara, tavaliselt ka mingil määral teadma raamatupidamisest, personalitööst, ergonoomikast jne.
kõrgharidus on praegu pea igal pool kontoritööl elementaarne nõue

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.01 14:09; 01.01 16:59; 01.01 20:57; 03.01 10:21; 04.01 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina oma lapsi vaatan, siis jah, nad istuvad küll liiga palju telefonis/internetis. Aga nad on selgelt targemad ja avatumad kui ma ise sama vanalt olin. Olen üllatusega avastanud kui palju asju nad internetist uurivad inglise keeles. Ei saa neid süüdistada selles, et neid miski ei huvita. Vene keel on muidugi neil olematu.
Tööl vaatan samuti, et noored on jube targad. Teadmised selgelt paremad kui vanemal põlvkonnal. Selgelt avatumad, ei karda üldjuhul asju välja öelda ja küllalt hea esinemisoskusega. Miinuspoolel on see, et noortel ei ole väga palju vastupidavust. Pingelistes olukordades väsivad kiirelt. Samuti löövad vanemad kogemusega, mis on loogiline. Lisaks on noortel väga kehv käeline tegevus. Ma vaatan, et oma kätega midagi teha on probleem. Aga see on harjutamise küsimus ja nad pole seda maast madalast eriti teinud.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks vene keelt vaja ja veel ääremaal. Venemaa piiri lähedal? Asjaajamiskeel ju eesti keel. Ma kandideerisin mõni aeg tagasi kohalikku omavalitsusse ja oleks otseselt pidanud tegelema kohaliku rahvaga. Isegi seal ei nõutud vene keelt, sest eesti keelt mitteosakavad inimesed on vaid renditööjõud lätist, leedust, ukrainast. Maal oskab venelane ka eesti keelt, sest pole vene koole ega lasteaedasid, enamus kõik eestlased ümberringi.

Aga kui ma noorena pärast kõrgkooli kandideerisin Notarite Koja sekretäriks, siis saadeti mind poole vestlusse pealt minema, sest ei osanud vene keelt. Olin just kõrgkooli lõpetanud, aga sellest juba peaaegu 20 aastat möödas.

paljudes riigiasutustest (mitte KOV) tegeletakse teatud asjadega üle-eestiliselt. oled ühe valdkonna spetsialist ning nõustad telefonitsi oma valdkonna asjus nii pärnakat kui narvakat ning seetõttu pead oskama nii eesti kui vene keelt.

tundub naljakas, aga paljudes riigiasutustes on vene keele oskus suhtlustasandil elementaarne nõue. pigem saab hakkama inglise keele oskuseta. kui vene keelt ei oska, siis võibki see olla põhjus, miks sa ei osutu valituks, kuna väga palju vene noori räägivad vabalt kolmes keeles ja eelistatakse pigem neid

Eesti rahvas ise venestab oma riiki.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks vene keelt vaja ja veel ääremaal. Venemaa piiri lähedal? Asjaajamiskeel ju eesti keel. Ma kandideerisin mõni aeg tagasi kohalikku omavalitsusse ja oleks otseselt pidanud tegelema kohaliku rahvaga. Isegi seal ei nõutud vene keelt, sest eesti keelt mitteosakavad inimesed on vaid renditööjõud lätist, leedust, ukrainast. Maal oskab venelane ka eesti keelt, sest pole vene koole ega lasteaedasid, enamus kõik eestlased ümberringi.

Aga kui ma noorena pärast kõrgkooli kandideerisin Notarite Koja sekretäriks, siis saadeti mind poole vestlusse pealt minema, sest ei osanud vene keelt. Olin just kõrgkooli lõpetanud, aga sellest juba peaaegu 20 aastat möödas.

paljudes riigiasutustest (mitte KOV) tegeletakse teatud asjadega üle-eestiliselt. oled ühe valdkonna spetsialist ning nõustad telefonitsi oma valdkonna asjus nii pärnakat kui narvakat ning seetõttu pead oskama nii eesti kui vene keelt.

tundub naljakas, aga paljudes riigiasutustes on vene keele oskus suhtlustasandil elementaarne nõue. pigem saab hakkama inglise keele oskuseta. kui vene keelt ei oska, siis võibki see olla põhjus, miks sa ei osutu valituks, kuna väga palju vene noori räägivad vabalt kolmes keeles ja eelistatakse pigem neid

Eesti rahvas ise venestab oma riiki.

Mis kommentaar see siin oli?
Kas sa arvad et riigiametniku töö on ainult Eesti inimestega seotud. Vaata ikka laeiemalt, meil on ju rahvusvahelised projektid ja paljud on koostöös naaberiikidega. Ega me ei saa öelda, et teate, me ei kavatsegi vene keeles rääkida, õppige eesti keel ära ja siis hakkame arutama, kuidas piiriäärsete inimeste elukorraldus paremini toimiks ja kaubavahetus jne.

Minu töö on eestlastega seotud ehk ainult pooles ulatuses, teine pool on lätlaste, leedukate ja venelastega. Ühine keel nendega suhtlemisel on vene, või siis noorematega inglise keel.
riigiametnik ei ole ainult omavalitsuse töötaja, googelda 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks vene keelt vaja ja veel ääremaal. Venemaa piiri lähedal? Asjaajamiskeel ju eesti keel. Ma kandideerisin mõni aeg tagasi kohalikku omavalitsusse ja oleks otseselt pidanud tegelema kohaliku rahvaga. Isegi seal ei nõutud vene keelt, sest eesti keelt mitteosakavad inimesed on vaid renditööjõud lätist, leedust, ukrainast. Maal oskab venelane ka eesti keelt, sest pole vene koole ega lasteaedasid, enamus kõik eestlased ümberringi.

Aga kui ma noorena pärast kõrgkooli kandideerisin Notarite Koja sekretäriks, siis saadeti mind poole vestlusse pealt minema, sest ei osanud vene keelt. Olin just kõrgkooli lõpetanud, aga sellest juba peaaegu 20 aastat möödas.

paljudes riigiasutustest (mitte KOV) tegeletakse teatud asjadega üle-eestiliselt. oled ühe valdkonna spetsialist ning nõustad telefonitsi oma valdkonna asjus nii pärnakat kui narvakat ning seetõttu pead oskama nii eesti kui vene keelt.

tundub naljakas, aga paljudes riigiasutustes on vene keele oskus suhtlustasandil elementaarne nõue. pigem saab hakkama inglise keele oskuseta. kui vene keelt ei oska, siis võibki see olla põhjus, miks sa ei osutu valituks, kuna väga palju vene noori räägivad vabalt kolmes keeles ja eelistatakse pigem neid

Eesti rahvas ise venestab oma riiki.

Mis kommentaar see siin oli?

Kas sa arvad et riigiametniku töö on ainult Eesti inimestega seotud. Vaata ikka laeiemalt, meil on ju rahvusvahelised projektid ja paljud on koostöös naaberiikidega. Ega me ei saa öelda, et teate, me ei kavatsegi vene keeles rääkida, õppige eesti keel ära ja siis hakkame arutama, kuidas piiriäärsete inimeste elukorraldus paremini toimiks ja kaubavahetus jne.

Minu töö on eestlastega seotud ehk ainult pooles ulatuses, teine pool on lätlaste, leedukate ja venelastega. Ühine keel nendega suhtlemisel on vene, või siis noorematega inglise keel.

riigiametnik ei ole ainult omavalitsuse töötaja, googelda ????

Rahvusvaheliste juhtumite puhul võib riigiametnik hiinlase või portugallase otsa ka sattuda. Me ei saa ju kõigilt ametnikelt eeldada, et neil peavad kõik keeled suus olema, mida vaja võib minna. Tõsi, vene keelt on oluliselt rohkem, aga siiski on riigi keel eesti keel ning tegelikult ei oleks mingit vajadust kohalike venelastega siin vene keeles rääkida (Venemaa venelased üldiselt ei eeldagi, et nendega Eestis vene keeles räägitakse).

See, kui juba etteulatuvalt on teada, et pool ajast on koostöö kindlas võõrkeeles, on hoopis teine teema ja sellisele ametikohale tuleb ilmselgelt konkreetset keelt oskav inimene leida. Kui me aga räägime nt tavakodanike teenindamisest, võiks olla elementaarne, et inimest teenindatakse riigi keeles. Soomes on ka palju eestlasi, aga minu teada nad ei eelda, et nendega Soomes eesti keeles räägitakse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.01 16:59; 04.01 18:42; 20.01 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga oma lapsi vaadates tuleb küll hirm natuke peale. Neid ei huvita uued teadmised, neile ei meeldi õppimine. Kogu nende maailm on arvutimaailm. Jah, netiavarustes on teadmised, aga seal ei ole raamatutest saadavaid teadmisi. Ei ole kirjaniku oma arvamust, ei ole teadlaste pikki analüüse ja arvamusi, mida siiski saab vaid vanamoelisel teel raamatutest. Ja netisõltlased ei kasuta kohe kindlasti arvutit sihtotstarbeliselt teamiste saamiseks, vaid arvuti on meelelahutuseks, mängimiseks jne.

ei noo ikka läheb natuke lappama see su arusaam. Tänapäeval teadlaste “pikad analüüsid ja arvamused” ilmuvad teadusajakirjades ja need on ikka suurem osa digitaalselt saadaval “netiavarustes”. Tegelikult kui sa hangid kuskilt paberkandjal raamatu ja loed sealt mingit “teadlase pikka analüüsi”, siis see võib vabalt juba selleks hetkeks vananenud olla ning kriitika ja arvustused selle kohta on raamatust puudu, sest need ikka ilmuvad online keskkonnas. Lisaks kui üldse raamatutest rääkida, siis on ju e-raamatud, e-lugerid jne. Kui sa tahad kursis olla viimase aja teadusuudistega, siis ei ole teist võimalust kui seda netist ammutada. Võib-olal asi jääb su oskuste taha adekvaatselt infot “netiavarustest” üles leida? Ülikoolide digiraamatukogudest oskad asju otsida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 13:49; 20.01 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina oma lapsi vaatan, siis jah, nad istuvad küll liiga palju telefonis/internetis. Aga nad on selgelt targemad ja avatumad kui ma ise sama vanalt olin. Olen üllatusega avastanud kui palju asju nad internetist uurivad inglise keeles. Ei saa neid süüdistada selles, et neid miski ei huvita. Vene keel on muidugi neil olematu.

Tööl vaatan samuti, et noored on jube targad. Teadmised selgelt paremad kui vanemal põlvkonnal. Selgelt avatumad, ei karda üldjuhul asju välja öelda ja küllalt hea esinemisoskusega. Miinuspoolel on see, et noortel ei ole väga palju vastupidavust. Pingelistes olukordades väsivad kiirelt. Samuti löövad vanemad kogemusega, mis on loogiline. Lisaks on noortel väga kehv käeline tegevus. Ma vaatan, et oma kätega midagi teha on probleem. Aga see on harjutamise küsimus ja nad pole seda maast madalast eriti teinud.

Ma ei tea, mis vanuses on sinu jaoks noored ja kui vana on vanem põlvkond. Mina olen 46, mu vanem laps on 21. Internetiavarustes kasutan enamasti inglise keelt, vene keelt ei oska. Aga nii haridustase kui teadmised on mul kõrgemad kui 21-aastasel. Samas käsitsi kirjutada mulle kindlasti ei meeldi, eelistan arvutit, aga 21-aastane nt konspekteerib ülikoolis kaustikusse. Mina käisin viimati 10 aastat tagasi ülikoolis ja konspekteerisin ainult läpakasse. Nii et ei saa üldistada, inimesed on väga erinevad.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Riigiametisse kandideerimine