Esileht Koolilaps Riigieksamid

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Riigieksamid

Postitas:

Lugesin just, et Hardusministeerium kaalub riigieksamite edasilükkamist…suvesse?  Miks nii? Eelmisel aastal jäeti riigieksamid ära/vabatahtlikuks ja tulemused ei olnud seotud gümnaasiumi lõpetamisega. Ennäe, maailm ei jäänudki seisma. Sel aastal on lapsed samuti distantsõppel ja kõik sama, miks siis nendele samad tingimused ei kehti? Väga ebaõiglene minu meelest. Kusjuures kas Mailis Reps mitte ei teinud ettenägelikult kaheks aastaks mingi “paberi”, et kui sel aastal see jama jätkub, siis ei pea jälle midagi arutama hakkama, vaid saab sama süsteemi järgi lõpetatud. Mul on lastest juba tõesti kahju, üks solgutamine käib. Karistuseks pikendame kooliaastat ka veel.  Aga no see on pool häda, lugesin ka ühe mõttegeeniuse ettepanekut terve kooliaasta kordamisele panna ja see ei olnud huumor muide, täitsa tõsiselt mõtles seda.

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 17:21; 10.03 17:31; 11.03 07:36; 11.03 19:02;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Eelmisel aastal lükati riigieksamid rohkem kui kuu aega edasi. Eesti keel toimus nt 29. mail. https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/fotod-abituriendid-teevad-eesti-keele-riigieksamit?id=90011459 Pidi toimuma muidu 20. aprillil. Ilmselt mõeldakse samalaadset edasilükkamist. Kui numbrid kõrged, siis polegi ju hea mõte, et eksaminandid 6 tundi koos kinnises ruumis passivad. Tuletan meelde, et eesti keele riigieksam peaks olema juba 19. aprillil.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.03 17:28; 10.03 21:13; 11.03 09:37; 11.03 12:55; 11.03 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel aastal lükati riigieksamid rohkem kui kuu aega edasi. Eesti keel toimus nt 29. mail. Pidi toimuma muidu 20. aprillil. Ilmselt mõeldakse samalaadset edasilükkamist. Kui numbrid kõrged, siis polegi ju hea mõte, et eksaminandid 6 tundi koos kinnises ruumis passivad. Tuletan meelde, et eesti keele riigieksam peaks olema juba 19. aprillil.

Ja, muidugi ei ole hea mõte, et nad 6 tundi kinnises ruumis on. Lihtsalt eelmisel aastal ei olnud eksam kohustuslik. Miks sel aastal on  kui õpilastel sama kehvad tingimused on. Seda pidasin silmas.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 17:21; 10.03 17:31; 11.03 07:36; 11.03 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel aastal lükati riigieksamid rohkem kui kuu aega edasi. Eesti keel toimus nt 29. mail. Pidi toimuma muidu 20. aprillil. Ilmselt mõeldakse samalaadset edasilükkamist. Kui numbrid kõrged, siis polegi ju hea mõte, et eksaminandid 6 tundi koos kinnises ruumis passivad. Tuletan meelde, et eesti keele riigieksam peaks olema juba 19. aprillil.

Ja, muidugi ei ole hea mõte, et nad 6 tundi kinnises ruumis on. Lihtsalt eelmisel aastal ei olnud eksam kohustuslik. Miks sel aastal on kui õpilastel sama kehvad tingimused on. Seda pidasin silmas.

Kui viirus on aastateks, siis ei saa teha erandeid igal aastal. Siis on see juba tava. Ja ju nad ei taha eksami ärajäämises tava teha. Viirus jääb meile nagunii kaaslaseks aastateks. Tuli, et gripp väljavahetada.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt eelmisel aastal ei olnud eksam kohustuslik. Miks sel aastal on  kui õpilastel sama kehvad tingimused on. Seda pidasin silmas.

Aga mis vahet seal on? Kui noorel inimesel ei ole huvi ega vajadust riigieksameid teha, siis pole ju suurt vahet, kas eksamid on vabatahtlikud või läheb ta määratud kuupäeval kohale ja teeb nii palju, et positiivne tulemus saada. See on ju nagunii ainult üks või 10 või mis iganes mõttetu hulk punkte, millega keskhariduse juba kätte saab.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 19:56; 11.03 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui numbrid kõrged, siis polegi ju hea mõte, et eksaminandid 6 tundi koos kinnises ruumis passivad. Tuletan meelde, et eesti keele riigieksam peaks olema juba 19. aprillil.

19. aprill on koolivaheajal. Isegi kui mingi ime läbi lapsed selleks ajaks tagasi kooli saavad, siis on koolimajad ikka tühjad. Mis tähendab, et on ruumi hajutamiseks. Mina igatahes eelistan, et riigieksami ajad jäävad samaks. Aga tuleb juurde veel järeleksami võimalusi. Et haiged või karantiinis olijad ei kannataks. Minu abiturient on igatahes valmis aprillis eksamit tegema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägitakse isegi võimalusest, et lapsed ei saagi sel õppeaastal enam kontaktõppele. Mitte et mulle see idee meeldiks ….aga arvan lihtsalt et praegu on mõttetu millegi üle vinguda. Kindlat pole siin hetkel mitte midagi. Räägitakse parema ventilatsiooni vajalikkusest koolides-seda pole ju võimalik korraldad nii ruttu. Siis kiirtestidest-ka neid pole ju veel Eestis laste peal korralikult testitudki. Siis peaks lastel olema vahet 1m-vähemalt Tallinna kesklinna koolides võimatu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel aastal lükati riigieksamid rohkem kui kuu aega edasi. Eesti keel toimus nt 29. mail. Pidi toimuma muidu 20. aprillil. Ilmselt mõeldakse samalaadset edasilükkamist. Kui numbrid kõrged, siis polegi ju hea mõte, et eksaminandid 6 tundi koos kinnises ruumis passivad. Tuletan meelde, et eesti keele riigieksam peaks olema juba 19. aprillil.

Ja, muidugi ei ole hea mõte, et nad 6 tundi kinnises ruumis on. Lihtsalt eelmisel aastal ei olnud eksam kohustuslik. Miks sel aastal on kui õpilastel sama kehvad tingimused on. Seda pidasin silmas.

Kui viirus on aastateks, siis ei saa teha erandeid igal aastal. Siis on see juba tava. Ja ju nad ei taha eksami ärajäämises tava teha. Viirus jääb meile nagunii kaaslaseks aastateks. Tuli, et gripp väljavahetada.

Viirus sellisel kujul ei saa jääda kaaslaseks aastateks, sest siis tavapärast meditsiini enam ei toimikski. Vaata, mis toimub haiglates, hetkel omandamata haridus on selle kõrval tühine.  Seni, kuni seda viirust ei suudeta vaktsiinide või ravimitega ohjata, ei saa toimuda ühiskonna avamist. Inimestel on ka teisi haiguseid, mis vajaks arstiabi, kuid nad ei pääseks enam kunagi arstile, sest kõik arstid haiglates tegelevad koroonahaigetega.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Milleks riigieksamid? Puhas raiskamine. Korraldatakse, mässatakse, trükitakse materjale, vaatlejatele makstakse ja siis loivab kohale lontkõrv, kes ühe punkti saab.</p>
Eksamid võiks korraldada kool. Vanasti, enne riigieksameid pidi lõpetamiseks olema tulemus vähemalt 50 prossa. Las siis kõrgkool korraldab oma eksamid.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas muidu 12. kl on, kas kõik eksamiained saavad aprilliks läbi või mismoodi see õpe pärast eksameid toimub?

See oleneb koolist. Nii et pead kooli kodulehelt vaatama ja kui seal infot pole, siis klassijuhatajalt ilmselt uurima või kooli juhtkonnalt

või läheb ta määratud kuupäeval kohale ja teeb nii palju, et positiivne tulemus saada. See on ju nagunii ainult üks või 10 või mis iganes mõttetu hulk punkte, millega keskhariduse juba kätte saab.

1 punkt sajast on see piir, et eksam on sooritatud. Lihtsalt seda ühte punkti päris loll ei pruugi ka saada. Nt eesti keeles sa pead juba üsna palju vaeva nägema ühe punkti nimel (et lootust oleks seda saada), ikkagi terve pika teksti läbi lugema ja vähemalt ühele küsimusele kolmest normaalselt ja seotult vastama (ja küsimused on rasked ja nõuavad umbes 50sõnalist vastust, mitte mingid lihtsad ühe fakti leidmised). Kui oled kehv lugeja ja nt saad küsimusest valesti aru, siis võib vastus ka 0 punkti saada, seega kindla peale minekuks võiks ikka rohkematele küsimustele proovida vastata, mitte ainult ühele. Või siis pead kirjutama kirjandi ja need teemad ei ole ka mingid minu suvi või kuidas ma vaba aega veedan, vaid nt kultuuri ja majanduse seosed vms ja see kirjand peab olema arutlev ega tohi olla teemast mööda. Kui kirjand on 250st sõnast lühem, siis punkte ei saa. Muidugi need ei tohikski olla gümnasistile ületamatud nõuded, lihtsalt see pole päris selline eksam, et ah, viskan midagi paberile ja üks punkt ikka kukub.
.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.03 17:28; 10.03 21:13; 11.03 09:37; 11.03 12:55; 11.03 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel aastal lükati riigieksamid rohkem kui kuu aega edasi. Eesti keel toimus nt 29. mail. Pidi toimuma muidu 20. aprillil. Ilmselt mõeldakse samalaadset edasilükkamist. Kui numbrid kõrged, siis polegi ju hea mõte, et eksaminandid 6 tundi koos kinnises ruumis passivad. Tuletan meelde, et eesti keele riigieksam peaks olema juba 19. aprillil.

Ja, muidugi ei ole hea mõte, et nad 6 tundi kinnises ruumis on. Lihtsalt eelmisel aastal ei olnud eksam kohustuslik. Miks sel aastal on kui õpilastel sama kehvad tingimused on. Seda pidasin silmas.

Kui viirus on aastateks, siis ei saa teha erandeid igal aastal. Siis on see juba tava. Ja ju nad ei taha eksami ärajäämises tava teha. Viirus jääb meile nagunii kaaslaseks aastateks. Tuli, et gripp väljavahetada.

Viirus sellisel kujul ei saa jääda kaaslaseks aastateks, sest siis tavapärast meditsiini enam ei toimikski. Vaata, mis toimub haiglates, hetkel omandamata haridus on selle kõrval tühine. Seni, kuni seda viirust ei suudeta vaktsiinide või ravimitega ohjata, ei saa toimuda ühiskonna avamist. Inimestel on ka teisi haiguseid, mis vajaks arstiabi, kuid nad ei pääseks enam kunagi arstile, sest kõik arstid haiglates tegelevad koroonahaigetega.

Aga kui ka suletuse tingimustes tegelevad kõik arstid haiglates koroonahaigetega? Siis pole ehk suletus veel päris piisav ja peaks täpsemaid valikuid tegema. Ma arvan, et päris paljud oleks päri, et nende lapsed läheks sõdurite valve all kooli, tingimusel, et sõdurite valve tõttu ka ei toimu pidusid, mugavusreise ja muud ebavajalikku. Hetkel oleme justkui suletud, aga see, kus ja miks viirus levib, on endiselt avatud. See on ju kõige hullem stsenaarium.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägitakse isegi võimalusest, et lapsed ei saagi sel õppeaastal enam kontaktõppele. Mitte et mulle see idee meeldiks ….aga arvan lihtsalt et praegu on mõttetu millegi üle vinguda. Kindlat pole siin hetkel mitte midagi. Räägitakse parema ventilatsiooni vajalikkusest koolides-seda pole ju võimalik korraldad nii ruttu. Siis kiirtestidest-ka neid pole ju veel Eestis laste peal korralikult testitudki. Siis peaks lastel olema vahet 1m-vähemalt Tallinna kesklinna koolides võimatu.

Kindlasti pole mõtet lapsi kooli saata üheks nädalaks enne kevadvaheaega, nagu praegu plaanis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna siis arutab valitsus eelnõud, mille kohaselt ei ole lõpueksmaid seotud gümnaasiumi lõpetamisega, just nagu eelmisel aastal.

Soovin virtuaalselt valitsusele kainet mõistust ja mõistlikku otsust! 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 17:21; 10.03 17:31; 11.03 07:36; 11.03 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mismoodi ülikooli astutakse, kui eksamid üldse peaks ära jääma..Meie abiturient tahab kindlasti Tartu Ülikooli proovida ja teda huvitavates õppekavades ei ole sisseastumiskatseid. Meeletult palju on vaeva näinud, võtsime ka tasulise matekursuse juurde jne

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest võiks vajadusel eksamid veidi edasi lükata ja abituriendid eelisjärjekorras vaktsineerida. Kõige halvem oleks ära jätmine – mismoodi nad siis kõrgkooli astuda saaksid? Iga eriala ei suuda ka ise sisseastumiseksameid korraldada ja seal tekiks ju sama probleem.
Aga vabatahtlikkuse vastu pole mul küll midagi, minu meelest ei peaks need üldse kunagi kohustuslikud olema, kui 1 punktiga ka keskhariduse kätte saab. Raiskamine lihtsalt.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabatahtlikuks laskmine vähendab tegijaid, aga muidugi jääb neid ikka, sest kõrgkooli jaoks on eksameid ju vaja. Samas ei pruugi vaja olla kõiki, nii et osa tegijaid loobub. Samas see teema, et ikkagi tuleb palju inimesi korraga tegema, jääb ikka päevakorrale. Mõnes koolis ei pruugi ju keegi loobuda või loobub ainult mingi paar inimest. Nii et peagi tuleb ka otsustada, mis saab eesti keele riigieksamikuupäevast. Vaktsineerida kindlasti selleks ajaks enam neid ju ei jõua, AstraZenecaga nt läheb 8 nädalat, kuni saab mõlemad doosid tehtud, ja siis tegelikult oli veel mingid päevad, et oleks immuunsus tagatud (niivõrd-kuivõrd see siis üldse vaktsiiniga tagatud saab, nad ju 100% garantiid ei anna). Teisi vaktsiine on vähem saada ja need on ilmselt reserveeritud vanainimestele jm riskigruppidele. Kiirtestide teemaga pole ka suurt kuhugi praeguseks jõutud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.03 17:28; 10.03 21:13; 11.03 09:37; 11.03 12:55; 11.03 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eksamite edasilükkamine minu arvates ei aita. Kõige hulllem oleks see, kui abiturient peab eksamipäeval olema isolatsioonis või on haige. Vahet ju pole, kas see eksam on aprillis või mais-juunis – ikka võib juhtuda, et on haige või isolatsioonis. Mis saab siis nendest lastest? Jääbki kool lõpetamata?

Lisaks on abiturientidel ju ka 1 koolieksam – kusagilt pole aru saanud, kas see on ka endiselt kohustuslik, on kooli otsustada või ministeeriumi otsustada?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 12:19; 11.03 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eksamite edasilükkamine minu arvates ei aita. Kõige hulllem oleks see, kui abiturient peab eksamipäeval olema isolatsioonis või on haige.

Kui on perearstilt tõend, siis on olnud alati lisaeksami jaoks lisapäev, mil saavad esimesel korral haiged olnud sooritada. Kuigi ma nüüd ei tea, kas 2020 oli, kuna siis toimusid eksamid juba isegi hilja, aga muidu on Innove kodulehel lisaeksamite kuupäevad olema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.03 17:28; 10.03 21:13; 11.03 09:37; 11.03 12:55; 11.03 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eksamite edasilükkamine minu arvates ei aita. Kõige hulllem oleks see, kui abiturient peab eksamipäeval olema isolatsioonis või on haige.

Kui on perearstilt tõend, siis on olnud alati lisaeksami jaoks lisapäev, mil saavad esimesel korral haiged olnud sooritada. Kuigi ma nüüd ei tea, kas 2020 oli, kuna siis toimusid eksamid juba isegi hilja, aga muidu on Innove kodulehel lisaeksamite kuupäevad olema.

Hea teada, kuigi ei tea, kas perearst väljastab ka isolatsioonis olemise kohta tõendi? Ja praeguste numbrite juures ja halbade asjaolude kokkulangemise juures võib juhtuda, et oledki 2-3 korda isolatsioonis võid siis mingil korral haige ja nagu teada, siis mõnel juhul oled haige ikka kuu aega järjest…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 12:19; 11.03 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin seda tänase arutamise tulemust, no halleluuja. Eluaegse reformi valijana ma vannun, et ühtegi reformierakonda kuuluvat isikut ma enam iial ei vali – selle kamba jutt ja otsustamatus on ületanud igasuguse talutavuse piiri. Ma linki panna ei oska, kes viitsb lugege defist. Kindel on, et eesti keele eksam toimub plaanitud ajal – 19.04. Et siis kuu aja pärast. Kui praegu on ligi 2000 nakatunut. Kuidas nad seda ette kujutavad? Muu on üks häma, midagi aru ei saa, kuidas ja kas teised eksamid toimuvad. Kuidas nad neid lisaeksameid korraldama hakkavad, solgutavad lapsi suvi läbi? Nagu päriselt ka, kuidas selline lollus võimalik on? Põrgu see Repsi kohvimasin ja ametiauto, mina tahan Repsi tagasi, konkreetne jutt ja mingidki otsused olid vähemalt. Oli mis ta oli, aga ministrina oli priima. Poolteist kuud enne eksameid keegi ei tea kas toimub, millal toimub, kuidas toimub, õudne. Maailm võib kasvõi õhku lennata, peaasi, et riigieksamid toimuvad, nagu see oleks meil kõige olulisem asi üldse!

 

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 17:21; 10.03 17:31; 11.03 07:36; 11.03 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin seda tänase arutamise tulemust, no halleluuja. Eluaegse reformi valijana ma vannun, et ühtegi reformierakonda kuuluvat isikut ma enam iial ei vali – selle kamba jutt ja otsustamatus on ületanud igasuguse talutavuse piiri. Ma linki panna ei oska, kes viitsb lugege defist. Kindel on, et eesti keele eksam toimub plaanitud ajal – 19.04.

Nad jõuavad seda veel muuta, kui numbrid aprillis sama õudsed on kui praegu. Samas praeguse otsusega peaks lapsed ju nädal enne vaheaega kontaktõppele saama, mis tähendab, et loodetakse paranemist. Tahaks arvata, et kui seda ei tule, siis ikkagi tehakse plaanid ümber.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.03 17:28; 10.03 21:13; 11.03 09:37; 11.03 12:55; 11.03 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi see otsus on tehtud Reformierakonna ülimast ahnusest, sest eksami edasilükkamine tähendab selle kallinemist (on vaja palgata poole rohkem hindajaid, et 1 kuuga tööd ära parandada), siis on see ainus Reformierakonna otsus, millega rahul olen.

Ei nakata need noored aprilli lõpus kuidagi rohkem kui mai lõpus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina tahan Repsi tagasi, konkreetne jutt ja mingidki otsused olid vähemalt. Oli mis ta oli, aga ministrina oli priima. Poolteist kuud enne eksameid keegi ei tea kas toimub, millal toimub, kuidas toimub, õudne.

Mis mõttes oli konkreetne jutt? Mu mälu järgi lükati just Repsi ajal eksameid või vähemlt kp otsustamist mitu korda edasi. Ses suhtes on ikka praegu ju konkreetne jutt.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 19:56; 11.03 22:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps Riigieksamid