Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rikka ja vaese inimese kõige suurem erinevus?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Teema: Rikka ja vaese inimese kõige suurem erinevus?

Postitas:
Kägu

Rikka ja vaese inimese kõige suurem erinevus?

+3
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühel on, teisel ei ole:  õnne, raha, sõpru, võimalusi, mõtteid jne

+7
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pangaarve suurus.

+32
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vaesed on tavaliselt heldemad, kes annavad või viimase oma hinge tagant ära. Rikkad on valmis senti ka saagima 😀

+21
-41
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rikkad tavaliselt ei osta uusimaid ja kallemaid autosid ja tehnikat kokku, sest kõik on tegelikult kulu: ostad kalli auto, kallim hooldus, kallimad varuosad. Ostad jahi – hooldus, sadamamaks jne.

Rikkad investeerivad enda arendamisse palju, nii aega kui raha: koolitused, kursused, raamatud. Rikkad väärtustavad aega.

Vaene vaatab, kuidas ellu jääda. Aga kui võimalik, siis ostab uhke auto teistele näitamiseks. Ise elab magala 1-toalises üürikas või ämma kapi taga

+30
-22
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühel on, teisel ei ole: õnne, raha, sõpru, võimalusi, mõtteid jne

Täpselt. Kuidas kellelegi antud on.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult on erinevus mõtteviisis ja hakkamasaamises. Üldiselt rikkad investeerivad rohkem haridusse küll. Rikkal on võimalused, vaesel takistused.

Ei usu sellesse, et “kuidas antud”. Eriti meie, Eesti, ühiskonnas.

Kui nüüd mitte lugeda rikasteks neid 3000 euro palgasaajaid, siis rikas olemine võib olla ka valik. Ma tean väga palju rikkaid ettevõtjaid ja ausalt öeldes ei ole ma küll kunagi olnud valmis seda hinda selle rikkuse eest maksma, mis nemad. St. pidev närvitsemine, pidevalt kättesaadav olemine, teiste seljas elamine, mõnedel juhtudel skeemitamine. Olen küll ise ka töönarkomaan, aga ma pole valmis pidevalt võitlusseisundis olema nagu enamik ettevõtjaid siiski on.  Ja mõne PK käo arvates muidugi olen rikas.

+30
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Rikkad tavaliselt ei osta uusimaid ja kallemaid autosid ja tehnikat kokku, sest kõik on tegelikult kulu: ostad kalli auto, kallim hooldus, kallimad varuosad. Ostad jahi – hooldus, sadamamaks jne.

Rikkad investeerivad enda arendamisse palju, nii aega kui raha: koolitused, kursused, raamatud. Rikkad väärtustavad aega.

Vaene vaatab, kuidas ellu jääda. Aga kui võimalik, siis ostab uhke auto teistele näitamiseks. Ise elab magala 1-toalises üürikas või ämma kapi taga

Tule maapeale, kes neid luksusjahte, villasid ja autosid ja riideid ostavad siis 😂? Vaesed?

+27
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rikastel on vähem aega, vähem tõelisi sõpru, rohkem vabadust ja võimalusi. Aga üldiselt on kõik ikka iseloomus ja ellusuhtumises kinni – õnnelik ja hea võib olla nii puruvaene kui ropprikas. Ainus erinevus vast, et raha toob paremini iseloomuomadused välja – vaene peab rohkem oma kehva (kui on)  iseloomu peitma.

+17
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tule maapeale, kes neid luksusjahte, villasid ja autosid ja riideid ostavad siis 😂? Vaesed?

Eks erandeid on igasuguseid, aga eks jaluta Lasnamäel või Mustamäel majade vahel, vaata, mis autopark seal silma vaatab. Must bemm ajab valget jeepi taga, sekka mõni lapik sportautogi. See seaduspära, et odavamate elupaikade juures kohtab kallimat autoparki, on küll väga selge ning pikaajaliselt tõestatud. Valikute ja võimaluste küsimus. Sama lugu on muidugi mobiiltelefonidega, igal kassiiril ja ettekandjal kohe peab olema viimane iPhone’i mudel, teisiti ju ei saagi. Sügavalt inimlik – mul peab midagi olema tipptasemel, kas kodu, mees, lapsed, auto või vähemalt telefongi.

+22
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks erandeid on igasuguseid, aga eks jaluta Lasnamäel või Mustamäel majade vahel, vaata, mis autopark seal silma vaatab. Must bemm ajab valget jeepi taga, sekka mõni lapik sportautogi. See seaduspära, et odavamate elupaikade juures kohtab kallimat autoparki, on küll väga selge ning pikaajaliselt tõestatud. Valikute ja võimaluste küsimus. Sama lugu on muidugi mobiiltelefonidega, igal kassiiril ja ettekandjal kohe peab olema viimane iPhone’i mudel, teisiti ju ei saagi. Sügavalt inimlik – mul peab midagi olema tipptasemel, kas kodu, mees, lapsed, auto või vähemalt telefongi.

Ma pole ühegi villa ees romu näinud. Dubai on vaesete geto?

+12
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pole ühegi villa ees romu näinud.

Peale luksautode ning romude on ka tavalised autod olemas. Keskklassi Volvod, Audid, Toyotad, Mersud. Mine kõnni jõukamates elamupiirkondades ja vaata õuedesse, ei ole sugugi seal igaühel Mersu jeepi ega viimast Audit, pigem ikka tavalised masinad.

Dubai on vaesete geto?

Eestist räägime.

+13
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Peale luksautode ning romude on ka tavalised autod olemas. Keskklassi Volvod, Audid, Toyotad, Mersud. Mine kõnni jõukamates elamupiirkondades ja vaata õuedesse, ei ole sugugi seal igaühel Mersu jeepi ega viimast Audit, pigem ikka tavalised masinad.

Dubai on vaesete geto?

Eestist räägime.

Ma näen küll uhkete villade ees uhkeid autosid.  Kindlasti ei istu enamus neist ka päevläbi raamatukogus ennast harides. Üldiselt oskavad nad lihtsalt mingit asja hästi ja on omal alal tugevad. Elus ka natuke õnne olnud. Muidu inimesed nagu ikka. On lolle, on tarku, häid ja halbu, kadedaid ja mitte… Aga elu nautida oskab neist ikka enamus (head restod, ilusad kodud, kallid reisid jne). Need, kes seda ei tee on ikka erand.

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Dubai on vaesete geto?

Eestist räägime.

Ja kes jahte ostavad? Need samad, kes  Lasnas elavad ja mersuga sõidavad? Ma tean rikkaid inimesi ja need jagunevad üsna pooleks – on inimesed, kes naudivad kallimaid autosid(mitte teistele näitamise pärast) ja on neid, kes mitte, kelle jaoks on auto tarbeese. Küll aga ühel, kellel on vana Volvo, on Hispaanias suvila(meie mõistes villa)  ja ka üsna korralik jaht. Seega võiks öelda, et ka rikkad inimesed soovivad mugavusi ja elu nautida. Tegelt mul on nii palju näiteid mõlemast poolest, aga ma ei viitsi pikalt kirjutada.

Ja mina ei saanud aru, et jutt ainult Eestist käib. Jutt oli ju vaesete ja rikaste erinevus.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen rikas, minu rikkus on tulnud tööst st. mul  ja mu mehel on kõrgharidus, hea palk, olen osanud investeerida. Minu vahe vaese sõbrannaga on see, et ta vaimsed võimed on olnud nõrgemad ja tal ei ole olnud võimalik edasiõppida, ta töötab madalapalgalisemal ametikohal,  puudub võimalus teha karjääri. Mõlemad oleme rahul saavutatuga,  mina sõidan Volvoga, tema Kiaga. Oleme parimad sõbrad ja joome koos kas minu juures kallist jooki või tema juures odavat, vahet ei ole.

+17
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaesus on minu jaoks mõtteviis, mitte seisund. Osta alati koige odavamat, koonerdada kõikjal, kasutada kõiki ära, viriseda jne. Inimene võib olla madalapalgaline, kuid ta ei pea olema vaese mentaliteediga.

+14
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõigepealt tuleks defineerida, alates mis summast netovarast on Eesti inimene rikas.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaesus on minu jaoks mõtteviis, mitte seisund. Osta alati koige odavamat, koonerdada kõikjal, kasutada kõiki ära, viriseda jne. Inimene võib olla madalapalgaline, kuid ta ei pea olema vaese mentaliteediga.

Täpselt minu mõte. Ja nagu keegi eespool ütles: rikkal on võimalused, vaesel takistused. See ongi nende kõige suurem erinevus – mõtteviisi erinevus. Kui rikkal on millegi jaoks vahendeid liiga vähe, siis tema aju raalib selles suunas, kuidas raha juurde saada. Kui vaesel on vahendeid liiga vähe, siis tema aju mõtleb, kuidas vähem kulutada. See on põhimõtteline maailmavaateline erinevus.

See ütlus oli minu teada nii: ‘Rikas leiab 10 võimalust, vaene leiab 100 vabandust’.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaesel ja vaesel on vahe, minu erialal on väga palju kõrge intelligentsusega inimesi, kelle palk on üsna niru (vaadake või ülikooli töötajaid), lihtsalt prioriteedid on erinevad. Samas saavad seesugused vaesed oma eluga ideaalselt hakkama. Aga on terve hulk sama vaeseid, kes ei saa hakkama, neil on vaid vabandused.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kes jahte ostavad? Need samad, kes  Lasnas elavad ja mersuga sõidavad?

Mis teema inimestel nende jahtidega on? Jahi saab soovi korral kätte kõvasti odavamalt kui vähegi korraliku auto. Hinnaklassis ca 3000 EUR on Rootsis jahtide valik juba väga lai. Ka 1500 eest saab sügiseti sõidukõlbuliku aluse. Jah, iga-aastased kulud sel hobil muidugi on, aga millisel poleks?

Ehk jahte ostavad need, kel huvi purjetamise vastu.

+17
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole ammu nii eluvõõrast juttu lugenud. iPhone saab sama hinnaga mis Samsungi ja vaevalt, et sina peale vaadates vahet teed, mis mudel see täpselt on ja kui pikka aega tagasi ostetud sai. Ei tunne küll isiklikult ühtegi kassiiri või muud lihttöölist, kuid ma sügavalt kahtlen, et enamik neist nii käitub, nagu sina endale ette kujutad.

Vbl on mu Mustamäe asum siis getom kui Lasnamägi, kuid seda küll ei ole tähele pannud, et üks kallis auto teist taga ajaks, pigem on odavamat sorti masinad majade ees, ei ütleks, et keskmine auto isegi keskklassi oma on. Või siis pead sa E39t või 2005 aasta X5te kalliks autoks ja arvad, et nende omanikud sõidavad nendega, et teistele rikas tunduda 😂

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kes jahte ostavad? Need samad, kes Lasnas elavad ja mersuga sõidavad?

Mis teema inimestel nende jahtidega on? Jahi saab soovi korral kätte kõvasti odavamalt kui vähegi korraliku auto. Hinnaklassis ca 3000 EUR on Rootsis jahtide valik juba väga lai. Ka 1500 eest saab sügiseti sõidukõlbuliku aluse. Jah, iga-aastased kulud sel hobil muidugi on, aga millisel poleks?

Vaese ja rikka vahe selles ongi, et rikas ostab jahi ka siis, kui tal endal igasugune huvi purjetamise vastu puudub. No ja jahis on ka muidugi vahe :).

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olin kõige vaesem siis, kui ma rikas olin. Rikka inimese vaimuvaesus võib olla tohutu.

+4
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rikka inimese vaimuvaesus võib olla tohutu.

Vaese oma samuti.

+23
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaesed võivad ka olla rumalad, ilma sõpradeta, õnnelikud, õnnetud, eluga rahul, rahulolematud, töökad või ohvrid jne. Ma ei olegi kohanud ühtegi sellist rikast või vaest, kes mahuks mingisse muinasjuttudest tulnud raami. See on nagu vaielda, mis on mehelik või naiselik.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on huvitav teema. Saaks pikalt rääkida. Ja teisi lugeda. Kohe meenuvad mitmed kodutunde teemad näiteks. Siin arutatud. Kes mäletavad. Et kui saates sai abivajajatel näha kallimaid asju või siis iluasju, küüned, ripsmed vms. Siis alati oli siin ütlejaid, kes väitsid, et sellepärast, et nad muud lubada ei saa. Siit küsimys: kui neil oleks aga need suuremad võimalused, kas siis nad ei kasutaks neid vidinaid? Kui ikka kasutavad, siis polnud ju asi selles.

Tähelepanek, mis ka esineb. On päris suur hulk inimesi, kes arvavad seda, et kui inimesel pole näiteks teatud asju, no uut telekat, kallist telefoni, ehteid, brändide kallimaid asju, kunstküüsi, jms, et sellepärast pole, et pole raha. Ja nad ei suuda uskuda, et see võib olla valik.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja kes jahte ostavad? Need samad, kes Lasnas elavad ja mersuga sõidavad?

Jutt oli ju rikastest. Nendest, kes ikka miljon+ jahte omavad. Näiteks eestlasele kuuluv Benetti (10 miljonit). Kahtlustan, et vaene inimene ikka seda lubada ei saa. Aga siin teemas tuleb välja, et paljud peavad ka keskklassi rikasteks. Eks see ongi suhteline mõiste.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

iPhone saab sama hinnaga mis Samsungi

Loomulikult on ka Samsunge sama kalleid kui iPhone, point on selles, et neid on lisaks ka odavamaid ja iPhone’e ei ole

Ma näen küll uhkete villade ees uhkeid autosid.

. Ära räägi lolli juttu, et kui telefoni tippklassi taga ei aja, siis samaväärselt toimiva Samsungi ja iPhone’i sama hinna eest saad. Kordan: jäta villade vahtimine, perekond Sõõrumaa, Karu ja Villigi võimalused ja latt on hoopis teises kohas. Vahi tavalisi keskmisest jõukamate inimeste maju. See on see koht, kus on mõtteviisi erinevus Mustamäe ja Lasnamäe elanikuga.  Loomulikult ei ole kõik mustamäelased ega lasnamäelased ühesugused, samuti pole ühesugused kõik nõmmekad või veskimöldrelased, kuid mingi trend siiski joonistub.

Aga siin teemas tuleb välja, et paljud peavad ka keskklassi rikasteks. Eks see ongi suhteline mõiste.

Loomulikult, ongi. Neid päris rikkaid on meil ju nii vähe, mis neist rääkida.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kelle jaoks kuskohast vaesus hakkab.. Kui sellest, et ei saa kord aastas reisile lennata või iga kuu restoranis käia, siis nemad ei erine minu arust rikastest.

Aga ma saan ennast küll nüüd rikkaks  nimetada ühe kuu…peale korterikulude maksmist jäi mul, seoses töövõime ja puude kordushindamisega, tervelt 210 eurot üle- senisest 60 eurot rohkem ! Aga kohe järgnes ka halb uudis- korteriomanik, puuetega inimeste ABIorganisatsioon tõstab mul üüri 40.-euro järgmisest kuust.  Nii et see kuu ma olen rikas..

Ehk siis- vaene oskab rõõmu tunda igast lisakopikast, rikas aga ei pea viieeurost rahatähte tavaliselt millekski..

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me ehk ei räägi miljonäridest, sest neid enamik isiklikult ei tunne, sellises ulatuses, et oleks tohutult võrreldavaid. Aga arvan, et just need keskklass ja sealt edasi jõukamad. Ka erinevad ikka. On neid, kes oskavad hinnata nii raha, asju, väikseid asju ja on ise tundnud raha väärtust enne ja nüüd, elanud ise enne raskustes ja eesmärgiks pole üle võlli särada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rikka ja vaese inimese kõige suurem erinevus?