Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rikkad, mis te teete?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 136 )

Teema: Rikkad, mis te teete?

Postitas:
Kägu

Siin väidetavalt käib üsna palju (minu silmis) rikkaid inimesi, 4000 neto palgaga jne.

Mind huvitab, et millega te tegelete tavaliselt, kuidas teie päevaplaan välja näeb?

Räägitakse ju, et rikkad ja edukad tõusevad hästi vara ja toimetavad palju. Kas teil on ka nii?

Siin mõne põgusa teema käigus on ülevaade antud ka, kuidas terrassil uhkeid veine libistatakse, tööd suurt tegema ei pea ja mu arust on päris põnev lugeda, kuna ise ilmselt kunagi sellist elu elada ei saa. Olen nimelt see madalapalgaline kontorirott 🙂 terrassi mu 2toalisel mustaka üürikal ka pole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Rikkad, mis te teete?

Käsu peale ilmselt ei teki vaesel inspiratsiooni mingit lookest välja mõelda ja rikkal ei teki jälle viitsimist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Rikkad, mis te teete?

Käsu peale ilmselt ei teki vaesel inspiratsiooni mingit lookest välja mõelda ja rikkal ei teki jälle viitsimist.

Said vist valesti aru, täitsa vabatahtlik on see foorumis vastamine, pole kedagi käsutanud.

Paranda, kui eksin, aga minu teada käsud ei lõppe küsimärgiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin mõne põgusa teema käigus on ülevaade antud ka, kuidas terrassil uhkeid veine libistatakse, tööd suurt tegema ei pea ja mu arust on päris põnev lugeda, kuna ise ilmselt kunagi sellist elu elada ei saa. Olen nimelt see madalapalgaline kontorirott 🙂 terrassi mu 2toalisel mustaka üürikal ka pole

See terrassi teema ei sisaldanud üldse rikkust. Mina olen elu aeg üsna keskmist palka saanud, sama mu mehega. Aga ka meie majal (elame maakolkas) on ise oma kätega ehitatud terrass ja ka ma mina teen kodukontorist tööd ja võin endale aeg-ajalt vaba päeva teha ja veini lubada kui tahtmist on. Selleks ei pea küll kuigi kõrge palk olema. See, et ei pea tööd tegema, on sul ka väär arusaam, see, et tööd ei pea tegema regulaarselt ja rutiinselt, ei tähenda automaatselt, et tööd on vähem. Minule meeldib tööd teha spurtidena, vahel ööpäevaringselt, vähese uneajaga, sest siis mul on adrenaliin veres ja tulemused kõige paremad. Olen sel viisil ka üle-Euroopalisi konkursse võitnud, kõigile see stiil ei sobi. Ma olen tegelikult tohutu töövõimega ja väga efektiivne vajadusel aga ma ei armasta rutiini. Terrassi on ka kergem omada kahekesi koos kahe palga eest. Üksi ongi raskem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin mõne põgusa teema käigus on ülevaade antud ka, kuidas terrassil uhkeid veine libistatakse, tööd suurt tegema ei pea ja mu arust on päris põnev lugeda, kuna ise ilmselt kunagi sellist elu elada ei saa.

Üsna tõenäoliselt viitad minu hiljutisele teemale, kus ma terrassil veini jõin tööpäeval ning kaugtööd kiitsin? Hea inimene, selgita palun, kust tuli sulle mõte, et ma võiks rikas olla? Pinot Grigio vein maksab 5-10 eurot pudel, kuumsuitsulõhe tükk pole ka mingi überkallis asi … terrassid on nii nõukaaegsetel suvilatel kui eramutel.
Aga su küsimusele vastuseks – rikkad elavad ka väga erinevaid elusid. Mõni mängib päevad läbi golfi ja vahel annab mõne allkirja või osaleb mõnel nõupidamisel, teisel aga on 12-tunnised tööpäevad, vaba aja puudumise tõttu katkine pereelu ning hädine tervis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Üsna tõenäoliselt viitad minu hiljutisele teemale, kus ma terrassil veini jõin tööpäeval ning kaugtööd kiitsin? Hea inimene, selgita palun, kust tuli sulle mõte, et ma võiks rikas olla? Pinot Grigio vein maksab 5-10 eurot pudel, kuumsuitsulõhe tükk pole ka mingi überkallis asi … terrassid on nii nõukaaegsetel suvilatel kui eramutel.

Kõik täitsa õige, aga pigem sinu hilisemate postituste põhjal (mida oli seal teemas üsna palju), jäi mulje, justkui oleksid päris jõukas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen see teine kahjuks. Kõrgepalgalist kohta vastu võttes ei aimanud, mida see kaasa toob. Peale 3 aastat jõudsin nii kaugele, et olen ise enda peremees. Mida see kaasa tõi? Veel suurema töökoormuse. Meest pole mul ammu olnud, aga lapsed on teismelised ja kuigi saame hästi läbi, oleme võõrdunud. Mu tütar nt ei ole kunagi minuga koos kooki küpsetanud.
Kogu aeg mõtlen, et natuke veel pingutan ja siis saan rohkem teistele usaldada ja endale vaba aega. Aga seda “varsti”t ei tule ega tule.
Samas ei ole valmis ka kõigest loobuma:( Kardan, mis juhtub, kui peaksin mingitest hüvedest ilma jääma või lapsed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik täitsa õige, aga pigem sinu hilisemate postituste põhjal (mida oli seal teemas üsna palju), jäi mulje, justkui oleksid päris jõukas.

Näiteks? Mul on hea palk, tõsi, aga no jõukuseni on ikka tükk maad minna ning ma ei kujuta küll ette, millest võis teemas sul mingi rikkuse illusioon tekkida. Pigem fantaseerisid seal kõikvõimalikud teised kommentaatorid minu elu kohta ja sa ei viitsinud vahet teha, kes mida ütles.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin väidetavalt käib üsna palju (minu silmis) rikkaid inimesi, 4000 neto palgaga jne.

Mind huvitab, et millega te tegelete tavaliselt, kuidas teie päevaplaan välja näeb?

mulle tundub, et sul on midagi ikka kohe väga sassis.
inimene, kes saab PALKA sinu pakutud väärtuses pole reeglina ei rikas ega pole tal tõenäoliselt ka seda vaba aega, et kuskil terassil vedeleda, vaid ta teeb TÖÖD ja seda väga pikkade päevade kaupa. kas ta ka rikas on, sõltub sellest, kuidas ta majandada oskab, sest väga üllatuslikult elavad paljud kõrgepalgalised täpselt samamoodi palgapäevast palgapäevani nagu madalapalgalisedki, kes täiskohaga tööl käivad.

need, kes elu nautida saavad, st planeerivad ise oma aega ja tööpäeva, saavad võibolla palju-palju väiksemat palka (kui üldse saavad), töötavad tihti hoopis osakoormusega või freelancerina või üksikute projektide kaupa, aga nad saavad võtta elu vabamalt just sellepärast, et lisaks palgale on neil olemas nii sääste kui ka muid sissetulekuallikaid, mis sellist aja maha võtmist võimaldavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie mehega oleme semi-rikkad. Kahe peale 4k neto kuus, laene pole.
Ärkame 6paiku hiljemalt, mina lähen 7.30ks tööle mees sageli palju varem. Aga tal on ka päevi kui kontorisse ei lõhe, siis magab 9ni. Minu tööpäev kestab 4-5ni, edask õhtuti koolitööd sest koolis käimine on minu hobi, kraade on mul mitmeid ja kummalisi. Mees lõpetab töö kuidas kunagi, vahel 12 päeval vahel südaööl ja läheb trenni. Ehk päevad on väga pikad aga oleme seda ise valinud enda jaoks.
Muidu elame mõnusasti, käime koos golfi mängimas, puhkame kui tahame ja seal kus tahame, käime palju suurtel kontsertidel.
Kodus magame madratsi peal, pole viitsinud voodit osta, päikesepoolne terrass on aga mööblit seal pole, ilusa ilmaga istume seal maas ja sööme jäätist. Alkoholi tarbime harva, tundub igapäevaselt mõttetu. Mehel pole käekellagi ja ma ostan pooled riided kaltsukast. Autod ostame tavaliselt liisingust tagasi tulnud – nii 3a kasutatud. Peale vaadates meid keegi rikkaks kindlasti ei pea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

4000 neto palgaga ei ole rikas, lihtsalt see on hea palk.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ärkame 6paiku hiljemalt, mina lähen 7.30ks tööle mees sageli palju varem. Aga tal on ka päevi kui kontorisse ei lõhe, siis magab 9ni. Minu tööpäev kestab 4-5ni, edask õhtuti koolitööd sest koolis käimine on minu hobi, kraade on mul mitmeid ja kummalisi. Mees lõpetab töö kuidas kunagi, vahel 12 päeval vahel südaööl ja läheb trenni. Ehk päevad on väga pikad aga oleme seda ise valinud enda jaoks.

Muidu elame mõnusasti, käime koos golfi mängimas, puhkame kui tahame ja seal kus tahame, käime palju suurtel kontsertidel.

Kodus magame madratsi peal, pole viitsinud voodit osta, päikesepoolne terrass on aga mööblit seal pole, ilusa ilmaga istume seal maas ja sööme jäätist. Alkoholi tarbime harva, tundub igapäevaselt mõttetu. Mehel pole käekellagi ja ma ostan pooled riided kaltsukast. Peale vaadates meid keegi rikkaks kindlasti ei pea.

No voodi vist ikka ostaks ära ( jyskist saad paarisajaga juba voodi) ja paar plastmassist tooli terrassile, need saad 10 euriga juba. Muide kas külalised ka panete põrandale istuma? Lapsi pole?
Kas teil ikka söögilaud ja külmkapp on olemas? Päris troostitu teie eluke, põrandalt süüa ja magada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

palka 4000 neto. hm, peakohtunik, president, peaminister, äkki mõni tippkirurg, tippadvokaat ilmselt ka. ja nemad kõik perekoolis asjatamas :D? nunnu.
meie pere sissetulek on kordades alla mainitu. omame Tallinnas kahte korterit, linnalähedal eestiaegset villat ja sõidame paar aastat vana luksusmaasturiga. aastas korra käime eksootilisel reisil, vahel veel mõned lähemad tripid. ilmselt oleme eesti mõistes keskklass.
aga ma loeks huviga eelpool mainitud palgaga inimeste tegevusaladest ja elustiilist. ka läbi nende aednike või tallimeeste pilkude, kes lõunapausil perekooli lahti löövad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No voodi vist ikka ostaks ära ( jyskist saad paarisajaga juba voodi) ja paar plastmassist tooli terrassile, need saad 10 euriga juba. Muide kas külalised ka panete põrandale istuma? Lapsi pole?
Kas teil ikka söögilaud ja külmkapp on olemas? Päris troostitu teie eluke, põrandalt süüa ja magada.

Meiegi magasime aastaid põrandal. Mugav oli, milles probleem? Kui rasedaks jäin, siis ostsime alles voodi, rasedana ei olnud maast üles saamine enam nii mugav :). Ja miks peaks keegi tahtma osta plastmasstoole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kodus magame madratsi peal, pole viitsinud voodit osta, päikesepoolne terrass on aga mööblit seal pole, ilusa ilmaga istume seal maas ja sööme jäätist. Alkoholi tarbime harva, tundub igapäevaselt mõttetu. Mehel pole käekellagi ja ma ostan pooled riided kaltsukast. Peale vaadates meid keegi rikkaks kindlasti ei pea.

Äitäh et muret tunned, lastega on meil aega veel (aega veel..) ja külalistel on omaette tuba, kohe kontoritoa kõrval.
Olemas on elus need asjad mille järele tunnen vajadust ja mis õnnelikuks teevad ja sel juhul on need asjad täpselt valitud sellised nagu nad minu ideaalis olema peavad, mitte juhuslik asi et ikka olemas oleks sest teistel on. 4 jalga voodimadraratsi all mind õnnelikumaks ei ole tee, olen elus piisavalt voodis maganud et seda teada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

palka 4000 neto. hm, peakohtunik, president, peaminister, äkki mõni tippkirurg, tippadvokaat ilmselt ka.

Neid on ikka päris palju, kes selliseid palku saavad (ise jään küll mõned sajad alla). Head IT-tegijad, parimad müügimehed, müügidirektor, regiooni- või piirkonnajuhid, parimad koolitajad, tipp-insenerid jms.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

me hakkasime ükspäev arvutama palju meil rendi,- ja dividendituludest ning palkadest kuus laekub ja saime ca 10 tuh eurose summa.
eks teeme ikka argiseid asju – õhtul käime selveris, teeme kodus süüa, nädalalõpul väikse veini, maakodus ehitame niipalju kui võimalik oma kätega, meile lihtsalt nii hullult meeldib see koostöö. käime igapäev tööl, kasvatame kahte last, (kes ei käi eliitkoolis) ja koera.
kord aastas reisime kahekesi, korra koos lastega. lapsed on hilisteismelised ja käivad suvel vähemalt ühe kuu tööl.

jahti ja eralennukit ei oma, vanalinna vaatega korterit samuti mitte. prossecopidusid terrassil ei pea. prominentidega ei suhtle, kroonika kaanel ei figureeri. lahtise bmw-ga promeneerimas ei käi ning maja, kus elame on 50 aastat vana.
said ammendava vastuse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

palka 4000 neto. hm, peakohtunik, president, peaminister, äkki mõni tippkirurg, tippadvokaat ilmselt ka. ja nemad kõik perekoolis asjatamas :D? nunnu.

3000-4000 neto on täiesti realistlik palk keskmiste ja suurte ettevõtete juhtkondades ja suurte ettevõtete puhul ilmselt ka mõnedel valdkonnajuhtidel, juhtkonna palgad on suuremad. Ka nemad kõik on inimesed, elavad pereelu, omavad inimsuhteid, tahavad teada teiste kogemusi laste kasvatamise alal – seega miks ei võiks nemadki juhtuda perekooli. Jah, terveid päevi nad ilmselt siin ei veedaks, aga mõne tunni tagant vaatamas käia võivad küll, kui on mõni neid huvitav teema õhus. Veider on see paljude inimeste ettekujutus, et jõukate inimeste sisemus, huvid ja mõtted oleks nagu kuidagi teistsugused kui vaesematel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eraettevõtluses teenitakse tihtipeale rohkem kui riigikogus või valitsuses 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No mitte tingimata. Minul 3000 neto, aga töötan pooleteist kohaga. Kui teen mõne lisatöö, tuleb vahel ka 4000 kätte, aga siis ongi elu sisu ainult töö-töö-töö, varahommikust hilisõhtuni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga siis ongi elu sisu ainult töö-töö-töö, varahommikust hilisõhtuni.

Kuidas see võimalik on?

Kas sa istud mingi aja ära (nagu praegu, et pk lahti jne) või tõesti suudad midagi LUUA, TOOTA, TÕSTA või JUHTIDA 12 tundi järjest nii, et sul on 12 x 5min pause ja rohkem mitte?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa istud mingi aja ära (nagu praegu, et pk lahti jne) või tõesti suudad midagi LUUA, TOOTA, TÕSTA või JUHTIDA 12 tundi järjest nii, et sul on 12 x 5min pause ja rohkem mitte?

Vaimne töö arvuti taga on. Suudan küll, aga mitte väga pika perioodi. Kaks nädalat lasen nii, kusjuures vahel ka 14 tundi väikeste pausidega. Aga pärast pean mitu päeva akusid laadima. Õnneks on tööaeg paindlik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga siis ongi elu sisu ainult töö-töö-töö, varahommikust hilisõhtuni.

Kuidas see võimalik on?

Loomulikult suudab. Minu kolleegidest tippjuhid kirjutavad näiteks suurprojekte kuu aega järjest minimaalselt magades. Seejärel võtavad pikema puhkuse. Tüüpiline on, et mina kirjutan mõnele Euroopa kolleegile öösel kirja ja tema vastab kohe (kusjuures ka temal on öö). Teatud tüüpi inimesed suudavad end vajadusel üsna pikalt mobiliseerida. Mina suudan ka vabalt kaks ööd magamata täiesti korraliku koodi või projektitaotluse kirjutada ja tõesti peaaegu pausideta seda teha, kui vaja. Ega see tervisele kasulik ei ole, aga võimalik on see küll ja paljud seda ka teevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tippadvokaadi palk on 20000, mitte 4000.
Me endid just rikkaks ei pea, aga PK standardite järgi oleme muidugi röögatu rikkad.
Mina töötan kodust, aga tööpäev pigem lebopoolne jah, on kuidagi nii läinud. Valin ise oma aja, millal töötan ja tööd palju ei ole. Mees see-eest rabab ja reisib palju. Õhtul teeb ka kodust tööd. Eks me nii tasakaalustamegi, mina tegelen lisaks lebotööle ka laste ja koduga.

3x nädalas käin erinevates trennides, need mul pigem tegelikult hobid (kuigi füüsilised). Sõbrannadega korraldame palju üritusi, nii meestega kui meesteta. Argipäev on siiski argisem – poeskäigud, kerge koristamine (koristaja oli, aga just kolis teise linna), söögi tegemine jne.

Ahjaa, terrassil istun ja joon veini ka, kui tahtmine tuleb. Mõnikord luban endale isegi 40-eurose veini nagu rikkurile kohane 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

jahti ja eralennukit ei oma, vanalinna vaatega korterit samuti mitte.

tavaline purjejaht ja tehasetoodangust tulnud eralennuk on ikka väga-väga erinevate hinnaskaalade erinevates otstes, sest purjeka saab kätte ka ca 3000€-ga – isegi mitmel pensionäridest tuttavatel, kes eluaeg merega seotud olnud, on mõnel mitu meresõidukit (purjekas, mootorpaat), sest ilma nendeta elu väikesaartel ette ei kujutagi (noh vaja nt mandrile poodi või arstile minna).

mis aga puutub vanalinna VAATESSE, siis ca pooltel Lasnamäe ülemiste korruste elanikel on see vaade kenasti olemas, seega rikkust sellise vaate oomamine küll ei näita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lühiajaliselt suudab loomulikult. Minu töökorraldus on ka selline, et on lebomaid aegu (nagu praegu) ja on aegu, kus ärkan kell 7, istun kohe arvuti taha (okei, kohvi teen), vahepeal päeval sirutan end mõne korra minut-paar ja töötamise lõpetan õhtul (öösel) kell 2, siis lähen otse magama ja hommikul uuesti sama. Mina üle kahe päeva nii ei suuda järjest, aga ma olen juba suht vana ka. 10-20 aastat tagasi kindlasti oleks suutnud kauem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tippadvokaadi palk on 20000, mitte 4000.

Isegi mittetippadvokaat ei ole nii loll, et kõike palgana võtaks.
Palgatöötajate hulgast hullult rikkaid otsida, ja jah…perekool.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ennast rikkaks ei pea, aga teenin keskmisest rohkem ja saan hästi hakkama.

Ärkan kuuest, teen hommikul omale hommiku- ja lõunasöögi valmis. Tund hiljem lähen trenni, siis hommikusöök, üheksaks jõuan tööle.
Seal olenevalt sellest, palju parasjagu tegemist on. Ettevõtjana planeerin oma ajakava ise, aga üldiselt kui tööd teen, siis intensiivselt ja päeva jooksul muude asjadega tegelemata. Sellepärast on mul ka lõuna kaasas, ei raatsi aega kulutama sööma minemisele. Olenevalt tujust ja kohustuste hulgast töötan vahel pärastlõunani, aga aeg-ajalt on pikemaid perioode, kui tuleb ka õhtul 20-21ni päevasid teha ning nädalavahetusi ka.

Vabad õhtud sisustan ilmselt nagu suurem osa inimesi – teen süüa, käin sõpradel külas, kinos, rattaga sõitmas, loen raamatut, toimetan aias. Vabad nädalavahetused kuluvad enamjaolt hobidele. Kuna ma elan üksi, siis perega seonduvaid kohustusi ei ole.

Magama tavaliselt õhtul 23 paiku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ettevõtja (it alal) ja sissetulek on suurem kui 4000. See on lihtsalt raha, mitte rikkus. Tuleb ja läheb.
Mul on 3 last, kanad ja aiamaa. Tööd teen normaalselt, mahub kenasti vahemikku 9-5. Tegelen laste ja koduga. Trenni teen metsas. Lõunasöögi teen hommikul tööle kaasa. Väljas söömas käin üldse väga harva. Söögi perele teen ka ise ja ka kasvatan sellest palju ise. Alkoholi ei tarbi. Elu on rikas – täis lapsi, loodust ja tegevusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Räägitakse ju, et rikkad ja edukad tõusevad hästi vara ja toimetavad palju. Kas teil on ka nii?

Siin mõne põgusa teema käigus on ülevaade antud ka, kuidas terrassil uhkeid veine libistatakse, tööd suurt tegema ei pea ja mu arust on päris põnev lugeda, kuna ise ilmselt kunagi sellist elu elada ei saa. Olen nimelt see madalapalgaline kontorirott 🙂 terrassi mu 2toalisel mustaka üürikal ka pole.

Miks sa üldse arvad, et need terrassil veini libistajad mingid rikkad on? Nad on enamikus tavalised inimesed, kes teenivad mõõdukalt üle keskmise. Sinuga võrreldes on nad tõesti lihtsalt arukamad, kes lähtuvad sellest, et elu ei pea raske olema, vaid elu on nautimiseks ja oskavad tegutseda ja ennast müüa nii, et mõnusa elu nautimiseks suurt pingutama ei pea. Ma olen ise selline, kes arvab, et hommikust õhtuni ei pea rabama ja mulle piisab sealjuures täiesti 2000-eurosest brutopalgast kuus, sellele lisandub mehe 2 korda suurem palk. Tööle vean end kusagil 9.30ks, paar tundi võtan lõunapausi ja kusagil 17.15 olen kodus, kui just mingit muud tegevust pole õhtuks planeerinud. Töö osas on mul seisukoht, et nii kaua, kuni leidub inimesi, kellele meeldib tööd teha, siis nemad tehkugi, kui minul on võimalik ilma tööd tegemata elu nautida, siis mina eelistan tööd mitte teha. Saame kenasti kahe lapse kasvatamisega ilma rabelemata hakkama. Mingit luksust pole kunagi osanud ihaldada, aga terrassipidusid armastan, väljas söömas käime mehega umbes paar korda nädalas. Tõsi paarikümne aastaga oleme suutnud mõned kinnisvaraobjektid muretseda – olid targasti tehtud otsused, mille hind on täna 2 korda nii kõrge, kui see, mis me nende eest omal ajal laenuga maksime, seega pensionipõlve pärast muretsema ei pea, vbl see annabki kindluse juba praegu elu lebolt võtta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 28 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 136 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rikkad, mis te teete?