Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rikkad, mis te teete?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 136 )

Teema: Rikkad, mis te teete?

Postitas:
Kägu

Loomulikult võrdub Tallinnas elamine edukusega,

Ära aja jama. Tallinnas, Lasnamäel või Mustamäel elamine pole mingi jõukuse sümbol. Samuti pole mõtet kiidelda nõukaajal erastatud korteritega.

Teema on hetkel jõukusest, mitte magalaelanikest. Peab vist olema eriline anne alati aiaaugust rääkima hakata. Lisaks on magalapiirkonnad prakitiliselt igas Eesti linnas ja mõnes külaski.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 28 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tallinnas ja selle ümbruses on selliseid palju-palju.

Sa ei saa ikka aru jutu mõttest. Tallinnas elamine pole staatuse sümbol ja ei võrdu rikkuse ja edukusega, et seda eraldi toonitada.

Kuule, hoopis sina ei saa aru selle teema mõttest ning sul on mingi oma foobia Tallinna kohta. Jah, me oleme sinuga nõus, Tallinnas elamine ei ole staatuse sümbol ning ei võrdu rikkuse ja edukusega. Polegi keegi midagi sellist väitnud, sinu enda peas hääled ainult väidavad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa ei saa ikka aru jutu mõttest. Tallinnas elamine pole staatuse sümbol ja ei võrdu rikkuse ja edukusega, et seda eraldi toonitada.

Tallinnas suur maja suurel krundil ikka natuke näitab staatust ja jõukust küll. Võrdle ka hindasid nt Jõgeva kesklinna 2-toalisel ja Tallinna kesklinna 2-toalisel korteril ja lisaks vaata, mis selline korter maksab kuskil Kesk-Eesti alevikus 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tallinnas ja selle ümbruses on selliseid palju-palju.

Sa võid endale kinnitada nii palju kui tahad, et Tallinnas elamine ei näita staatust, aga mina väidan jätkuvalt, et Tallinnas elamine on staatuse sümbol, nii nagu on staatuse sümbol Londonis elamine võrreldes nt Manchesteris elamisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on sinu peas kinni.

Ei ole, sest inimesed ei julge asukohta mainida, lisatakse vaid tagasihoidlikult Lääne-Eesti, Lõuna-Eesti. See peegeldab ühiskonna must-valget suhtumist ja arusaama. Kolige Tallinnasse, siis saate edukaks, minge õppima ärindust, siis saate rikkaks. Ükski päriselt edukas ja jõukas inimene ei tunne vajadust mainida elukohta, seda teevad need, kes tahavad uhkustada ja lasta paista ennast edukamatena, kui nad tegelikul on. Miks sa muidu nii närvi lähed?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See on sinu peas kinni.

Ei ole, sest inimesed ei julge asukohta mainida, lisatakse vaid tagasihoidlikult Lääne-Eesti, Lõuna-Eesti. See peegeldab ühiskonna must-valget suhtumist ja arusaama. Kolige Tallinnasse, siis saate edukaks, minge õppima ärindust, siis saate rikkaks. Ükski päriselt edukas ja jõukas inimene ei tunne vajadust mainida elukohta, seda teevad need, kes tahavad uhkustada ja lasta paista ennast edukamatena, kui nad tegelikul on.

Irw. Eriti Saaremaal elavad Sõnajalad ei rõhuta kunagi oma jõukust. Kuule mine ja arene vahepeal natuke ja siis tule tagasi teemas kaasa rääkima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

me oleme sinuga nõu

Räägi ikka enda eest, mitte perekooli nimel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuule mine ja arene vahepeal natuke ja siis tule tagasi teemas kaasa rääkima.

Vau, kas rünnak on parim kaitse? Äkki õpiks paremini ja viisakamalt suhtlema? Kui argumendid otsa saavad, siis see ongi kõik, mida oskad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

omame Tallinnas kahte korterit, linnalähedal eestiaegset villat

Maja on Tallinna lähistel männimetsas ja suur, suure krundiga.

on mereäärne uusarenduse korter Tallinnas “hinnatud piirkonnas”, suure rõduga.

Perekoolikate kiidulaul ja must-valge maailmapilt, Tallinn, Tallinn, Tallinn. Nagu päriselt? Miks te peate alati eraldi rõhutama Tallinnat, kui keegi pole asukoha kohta midagi küsinudki? Kas Tallinnas elamine on teie jaoks tänapäeval tõepoolest staatuse sümbol ja võrdub teie jaoks rikkuse ja edukusega? Pole märganud, et keegi toonitaks uhkusega, et elab eramajas Paides, Rakveres või Jõgeval. Miks mitte?

Mina tegelikult isegi ei ela juba 6a Tallinna külje all, vaid ühe väiksema Eesti linna, mis ka mere lähedal asub. Ütlen siin alati et Tallinnas seetõttu, et see tundub kõige anonüümsem.
Mis kiiks küsijal Tallinnaga on, jääb arusaamatuks. Kedagi teist Tallinnas elamises või selle mainimises süüdistamine näitab ainult deemoneid sinu enda peas, mitte teiste. Enamik peab seda lihtsalt elupaigaks, ei tule pähegi et see mingi staatuse sümbol on. Kinnisvara hind Tallinna lähistel ja mõne muu linna lähistel ei pruugi sugugi erineda kui on looduskaunis koht, ostujõud on väikelinnades mõnevõrra väiksem, aga paljud edukad kes ei pea igapäevaselt kontoris käima, on juurte juurde tagasi kolinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on sinu peas kinni.

Ei ole, sest inimesed ei julge asukohta mainida, lisatakse vaid tagasihoidlikult Lääne-Eesti, Lõuna-Eesti. See peegeldab ühiskonna must-valget suhtumist ja arusaama.

Oh taevas. See peegeldab hoopis seda, et inimesed mõistavad, et kui soovitakse anda teada, kus kandis elatakse, siis on mõttetu lajatada kohanimedega a la Punnkülas või Paukveres, sest keegi ei tea, kus need asuvad ja mis kohad on. Seega viidatakse laiemale geograafilisele piirkonnale, nagu Lõuna-Eesti või Raplamaa. Ja teine tegur on see, mida juba nimetasin – Tallinnas elab 1/3 Eesti elanikkonnast, seega elab seal ka vähemalt 1/3 Perekooli asukatest ning on loogiline, et kohanimi “Tallinn” kõlab Perekoolis oluliselt sagedamini kui Võõpsu või Võhma, kust on ehk 1-2 perekoolikat, kui üldse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuule mine ja arene vahepeal natuke ja siis tule tagasi teemas kaasa rääkima.

Vau, kas rünnak on parim kaitse? Äkki õpiks paremini ja viisakamalt suhtlema? Kui argumendid otsa saavad, siis see ongi kõik, mida oskad?

Nii ja näita nüüd enda argumente. Neid ju samuti pole. Loomulikult ei ole sa suuteline enda silmas seda palki näitama ja arengu puudujääkidele viitamine on õigustatud, kui inimene ei saa mitme inimese korduvast selgitamisest aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole, sest inimesed ei julge asukohta mainida, lisatakse vaid tagasihoidlikult Lääne-Eesti, Lõuna-Eesti. See peegeldab ühiskonna must-valget suhtumist ja arusaama.

Ma kohe kindlasti ei hakka täpsustama, kus täpsemalt mu maja asub – Tallinn on anonüümne nagu siinne foorumgi, aga meie külas on ainult 8 maja 🙂
Mis terrassil istumisse ja elu nautimisse puutub, siis meil on terrassid kogu aeg “töös”. Kevadel-sügisel ja vihmase ilmaga katusealune, muul ajal kasutame lahtist terrassi, seal on päikese eest varju rohkem. Sööme, kohvitame, lihtsalt oleme. Wifi levib mõlemal, läpakaga tööd teha on seal suviti igatahes mõnusam kui toas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtlesin veel selle teema peale, et tunnen ennast päris rikkalt 🙂 tegelikult oleneb elus palju ka õnnest ja tervisest. Ei taga suurepalgaline töökoht õnne.

Elame Kesk- Eestis päranduseks saadud majas, terassi tegime ka 🙂 Remondiks võetud pangalaenud tänaseks tasutud, kohustusi pole. Minul lõppeb tööpäev 14.00. Teen ise perele kodus süüa, toon ja viin lapsi trenni kui vaja, mul on kohati isegi igav- siis joongi terassil kohvi. Olen viimastel aastatel õppinud mitu uut asja hobide valdkonnast.
Majanduslik tagavara laste ülikooli minekuks või siis mõneks suuremaks prohmakaks on olemas.
Mees väga armastab oma tööd ja muud nõus tegema pole, see tal osalt nagu hobi kohe.
Mehega koos on ka 2 ühist hobi, millega tegeleme, kui viitsimist on.
Lapsed rõõmsad ja aktiivsed, lähebvad kohe tantsu- ja laulupeole.

Põhiline rõõm ongi vist sellest, et on vaba aega ja pole liiga palju logistikat pere liigutamiseks.

Pere sissetulek kuus 2500 ringi.
Auto 10 a vana, välisreise perega aastas 1, milleskti puudust ei tunne.
Tervisega on vedanud, vanematega on vedanud- terved ja kõbusad, lastega on vedanud- targad ja rõõmsameelsed.
Täiesti rikas 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nii ja näita nüüd enda argumente. Neid ju samuti pole. Loomulikult ei ole sa suuteline enda silmas seda palki näitama ja arengu puudujääkidele viitamine on õigustatud, kui inimene ei saa korduvast selgitamisest aru.

Loe veelkord, Tallinnas elamine ei võrdu rikkuse ja edukusega. Jõukust ei taga vanaema korter Lasnamäel või laenu eest ostetud maja uuselamurajoonis. Jõukus tähendab seda, kui palju on laenudeta vara ja vaba raha, investeeringuid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma kohe kindlasti ei hakka täpsustama, kus täpsemalt mu maja asub – Tallinn on anonüümne nagu siinne foorumgi, aga meie külas on ainult 8 maja 🙂

Mis terrassil istumisse ja elu nautimisse puutub, siis meil on terrassid kogu aeg “töös”. Kevadel-sügisel ja vihmase ilmaga katusealune, muul ajal kasutame lahtist terrassi, seal on päikese eest varju rohkem. Sööme, kohvitame, lihtsalt oleme. Wifi levib mõlemal, läpakaga tööd teha on seal suviti igatahes mõnusam kui toas.

OT, aga kuidas ekraani näed? Mul on eriti kirgas ja hele küll, aga nii hullult peegeldab et pea hakkab valutama. Väga mõnus oleks õues töötada, aga ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loe veelkord, Tallinnas elamine ei võrdu rikkuse ja edukusega. Jõukust ei taga vanaema korter Lasnamäel või laenu eest ostetud maja uuselamurajoonis. Jõukus tähendab seda, kui palju on laenudeta vara ja vaba raha, investeeringuid.

Jõukus on defineeritav erinevalt ning käesoleva teemaalgatuse järgi üleüldse on jõukas inimene, kellel on 4000 netopalk ja terrass. Laenudest ega kohustustest ei sõnagi. Seega tegelikult igaüks räägibki sellest, mida tema ise jõukuseks peab ning ühte tõde ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina tegelikult isegi ei ela juba 6a Tallinna külje all, vaid ühe väiksema Eesti linna, mis ka mere lähedal asub. Ütlen siin alati et Tallinnas seetõttu, et see tundub kõige anonüümsem.

Miks? Kardad, et naaber või sugulane tunneb ära ja hakkab viltu vaatama? Pole vaja internetis öelda seda, mida päriselus välja ei julge öelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

OT, aga kuidas ekraani näed? Mul on eriti kirgas ja hele küll, aga nii hullult peegeldab et pea hakkab valutama. Väga mõnus oleks õues töötada, aga ei saa.

Matt ekraan ja päike ei paista peale. Ühel terrassil varjab katus, teisel puud. Kuhu ka päike ei pööraks, alati on varjuline nurgake.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks? Kardad, et naaber või sugulane tunneb ära ja hakkab viltu vaatama? Pole vaja internetis öelda seda, mida päriselus välja ei julge öelda.

Tõesti. Palun kirjuta siia oma nimi ja aadress, sa ju ometi päriselus julged neid välja öelda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on häbi oma tuttavatele tunnistada, et ma üleüldse seda keskkonda külastan. :))

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii ja näita nüüd enda argumente. Neid ju samuti pole. Loomulikult ei ole sa suuteline enda silmas seda palki näitama ja arengu puudujääkidele viitamine on õigustatud, kui inimene ei saa korduvast selgitamisest aru.

Ja sina loe vähemalt kolm korda, et jutt käib praegu sellest, et kui sa oled jõukas Tallinnas, siis oled sa staatuselt oluliselt kõvem tegija kui jõukas inimene Paides.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui sa oled jõukas Tallinnas, siis oled sa staatuselt oluliselt kõvem tegija kui jõukas inimene Paides.

Kas sa üldse loed, mida kirjutatakse või lahmid niisama? Jõukus tähendab seda, kui palju on inimesel laenudeta vara ja vaba raha, investeeringuid. Vaidled jälle vastu? Mis pistmist on siin asukohaga?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on häbi oma tuttavatele tunnistada, et ma üleüldse seda keskkonda külastan. 🙂)

Minu jaoks tähendab jõukus midagi muud kui hunnik kinnisvara, terassiga maja, pidev veini limpsimine ning välismaa reisid. Mõni magalarajooni elanik võib olla tunduvalt inimlikum kui rahahimust läbiimbunud väikelinna terassiga tõusik, kes määratleb kõike vaid rahas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kui sa oled jõukas Tallinnas, siis oled sa staatuselt oluliselt kõvem tegija kui jõukas inimene Paides.

Kas sa üldse loed, mida kirjutatakse või lahmid niisama? Jõukus tähendab seda, kui palju on inimesel laenudeta vara ja vaba raha, investeeringuid. Vaidled jälle vastu? Mis pistmist on siin asukohaga?

Sa võid nüüd vait jääda, sest sa pole teemale siiani pihta saanud. See pole antud juhul üldse oluline, mida sina jõukuseks pead. Iga inimene lähtubki siin jõukusest oma vaatenurgast. Sinu olematu loogika järgi on jõukad ainult need, kelle kohta on täpselt teada, kui palju tal laenudeta vara on, mis tähendab, et neid inimesi pole olemas, sest see pole enamasti avalik info.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on häbi oma tuttavatele tunnistada, et ma üleüldse seda keskkonda külastan. 🙂)

Minu jaoks tähendab jõukus midagi muud kui hunnik kinnisvara, terassiga maja, pidev veini limpsimine ning välismaa reisid. Mõni magalarajooni elanik võib olla tunduvalt inimlikum kui rahahimust läbiimbunud väikelinna terassiga tõusik, kes määratleb kõike vaid rahas.

Me lähtume siin üldisest arusaamast ehk sellest, mida enamik jõukuse all mõtleb. Antud teema ei käsitle absoluutselt inimeste iseloomuomadusi.
http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=j%C3%B5ukus&F=M

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga selle vastu keegi ei vaidlegi. Võib olla ja võib ka vastupidi olla. Siin teemas küsiti, mida jõukad teevad ja kuidas elavad. Nende iseloomu kohta võid uue teema teha.
Ma end rikkaks ei pea, aga need paar peret, kes mu sõpruskonnas väga jõukad on, pole kindlasti halvad inimesed. Täiesti normaalsed inimesed. Jah, neil on kinnisvara ja raha pangas, aga tööd rabavad oma ettevõttes terve perega. Arvavad, et paar aastat veel, siis annabki vanem põlvkond asja noortele üle ja tõmbub täiesti tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

<

Pole vaja internetis öelda seda, mida päriselus välja ei julge öelda.
Tõesti. Palun kirjuta siia oma nimi ja aadress, sa ju ometi päriselus julged neid välja öelda?

Tsitaadid “kuule mine ja arene vahepeal natuke”; “arengu puudujääkidele viitamine on õigustatud, kui inimene ei saa mitme inimese korduvast selgitamisest aru”; “näitab ainult deemoneid sinu enda peas”; “sa võid nüüd vait jääda”; “sinu olematu loogika järgi”…kui väga tahta, saaks siit juba caseks materjali. Mis sind tegelikult närvi ajab? Nagu Ameerikas öeldakse, ära kasuta sõnu, mida võidakse su enda vastu kasutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu jaoks tähendab siis jõukus inimlikkust? See on mingi omaette keel sul siis, kus sõnadel on teised tähendused kui need, mida nad tegelikult tähendavad. Konn tähendab tegelikult hobust, maja tähendab põldu ja jõukus inimlikkust 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

<

Pole vaja internetis öelda seda, mida päriselus välja ei julge öelda.

Tsitaadid “kuule mine ja arene vahepeal natuke”; “arengu puudujääkidele viitamine on õigustatud, kui inimene ei saa mitme inimese korduvast selgitamisest aru”; “näitab ainult deemoneid sinu enda peas”…kui väga tahta, saaks siit juba materjali.

?? Need on su nimed? Või mis materjalist juttu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

?? Need on su nimed? Või mis materjalist juttu.

Ohhoo, üha enam hakkad ennast paljastama. 😀 Tead, kui ma kogu rünnaku, solvangud, halvasti ütlemised internetis kokku koguks, siis saaks seda terve hulk. Võta parem lonks suhkruvett ja rahune.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 136 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rikkad, mis te teete?