Esileht Pereelu ja suhted Rikkusime oma lapsed ära?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Rikkusime oma lapsed ära?

Postitas:

Meil siis selline omamoodi probleem. Meil on 2 last. 6- ja 4-aastased tüdrukud.
Me oleme mehega sellised nn naljahambad. No meile meeldib nalja teha ja naerame palju ja teeme lollusi. Eriti mees. Meeldib teha (nüüdseks siis koos lastega) asju, mis on veidi teistmoodi, a´la suvel vihmaga poriloikudes plätserdamine, talvel metsa matkama jm. Töö on meil mõlemil väga tõsine ja vabal ajal oleme seda lapsemeelsemad. Aga viimasel ajal tundub, et see on mõjutanud ka meie laste käitumist. Mitte et nad teeks pahandust, vaid käituvad tihti nagu väikesed klounid – teevad nalja ja on piiritu fantaasiaga. Viimasel ajal avastan, et nad ei oskagi teisiti. Mida arvate, kas see võib põhjustada hiljem probleeme? Mees pobleemi ei näe.

Teine asi on selles – olen ikka pidanud õigeks probleemide lahendamist rääkimise teel. Ja seda olemegi teinud. Aga viimasel ajal olen taas märganud, et lapsed targutavad mis jaksavad. Tõsi, neil on ju tegelikult enamasti tõsi, aga ikkagi – lasteaias kamandavad teisi lapsi, sest nii või teisiti teha on ju vale, vahel on ka täiskasvanutele kippunut \”tõtt\” näkku ütlema… Et konisid ei tohi maha visata jne

Kas ma pingutan üle?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 11:38; 07.02 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed ei tunneta järelikult piire. See on suur viga, kui lapsega suheldakse nagu täiskasvanuga. Teoreetiliselt on see tore, aga lapse psüühika ei ole selliseks koormaks lihtsalt valmis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu kõik on, aga see viimane lause, et teie lapsed kamandavad lasteaias teisi ja isegi täiskasvanutele hüppavad näkku – see pole tõesti just väga hea. Kui laps ei austa autoriteeti, siis tuleb see sulle endale ringiga tagasi: kui ta on piisavalt vana ja omab natuke rohkem võimu, lastakse ka lapsevanemad üle ja ta ei kavatsegi teid kuulata. Ühesõnaga – ära loo pinnast laste pätistumiseks. Laps peab siiski autoriteeti tunnistama, vastasel juhul kasvab temast pätt lihtsalt ja saab varem või hiljem juba mingi tõsisema lollusega hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead… Meil sama jama:D Laps pidut väiksem aga paneb asju paika ja käitub nagu väike EMME.
Isale ütleb, et klubis ei käida ja õlut juues sa muutud lõviks jne. ja kui mõni naisterahvas issile helistab siis tuleb sealt kohe, et Kes see oli? Meie emmega oleme ju sinu naised, mis ta tahtis? Kes ta oli jne:) Ju ta siis on kuulnud, kui ma vahest olen küsinud.
Targutab ikka päris korralikult ja räägib nagu suur inimene ja need näited on pisike protsent. Kuigi laps ise alles 2 ja nats peale. Eks meie peres ka selline lõõpimine ja naljategemine käib, mitte kurjaga aga just sellise naljaka ärapanemis mõttega:)
Usun, et pole hullu, laps lihtsalt ei võta siis elu liiga tõsiselt ja usun, et kõik saavad aru, et see ju laps ega pane targutamist pahaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 11:46; 07.02 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei-ei-ei ärge saage valesti aru. Lapsed on kergesti alluvad, sõnakuulelikud ja töökad.

Mis targutamisse puutub, siis oleme sellest rääkinud. Aga siis küsitakse suurte silmadega vastu: \” Aga ma pidin ju Pillele ütlema, et ta ei tohi üksi lasteaia väravast välja minna?\”, \”Aga sa ju ise ütlesid, et kilekotti ega nööri ei tohi kunagi ümber kaela panna\”… Mis ma siis vastan?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 11:38; 07.02 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil samasugune kasvatus ja lapsel on palju sarnaseid jooni teie laste käitumisega. On ka olnud hetki, kus olen mõelnud, et ei tea, kas on ikka õige nii vabameelne suhtlemine, nagu meil kodus kombeks. Nüüd, kui laps koolis käib, võin sind lohutada, et lapsed on palju intelligentsemad, kui sa arvata oskad. Kasvavad suuremaks ja teevad ideaalselt vahet, mis sobib ja mis mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tead… Meil sama jama:D Laps pidut väiksem aga paneb asju paika ja käitub nagu väike EMME.
Isale ütleb, et klubis ei käida ja õlut juues sa muutud lõviks jne. ja kui mõni naisterahvas issile helistab siis tuleb sealt kohe, et Kes see oli? Meie emmega oleme ju sinu naised, mis ta tahtis? Kes ta oli jne:) Ju ta siis on kuulnud, kui ma vahest olen küsinud.
Targutab ikka päris korralikult ja räägib nagu suur inimene ja need näited on pisike protsent. Kuigi laps ise alles 2 ja nats peale. Eks meie peres ka selline lõõpimine ja naljategemine käib, mitte kurjaga aga just sellise naljaka ärapanemis mõttega:)
Usun, et pole hullu, laps lihtsalt ei võta siis elu liiga tõsiselt ja usun, et kõik saavad aru, et see ju laps ega pane targutamist pahaks.

[/tsitaat]

Ju laps jäljendab sind. Kui sa räägid oma mehega niimoodi, siis laps ka järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Mis targutamisse puutub, siis oleme sellest rääkinud. Aga siis küsitakse suurte silmadega vastu: \” Aga ma pidin ju Pillele ütlema, et ta ei tohi üksi lasteaia väravast välja minna?\”, \”Aga sa ju ise ütlesid, et kilekotti ega nööri ei tohi kunagi ümber kaela panna\”… Mis ma siis vastan?[/tsitaat]

Mis neisse konkreetsetesse näidetesse puutub, siis taevale tänu, et su lapsed sekkuvad. Ja ausalt öeldes tundub mulle, et sul on täiesti normaalsed kodanikuühiskonna lapsed, kuigi Eestis on tõesti kummaline, kui laps täiskasvanule ütleb, et konisid ei ole ilus maha visata – aga olgem ausad, matsil, kes seda teeb, ei olegi mingit autoriteeti, ei teiste täiskasvanute ega laste silmis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes arvan, et kõik on kõige paremas korras ja rohkemgi veel. Su lapsed tunnevad, fantaseerivad, elavad! See on suurepärane! Nad ei tee nimelt kellelegi haiget, ei vaiki maha, ei ole apaatsed, hoolimatud! Nad peavadki niiviisi tegema. Arvan nii, sest olen kaua lasteaias töötanud ja mul on ka endal lapsed. Hirmu pead tundma siis, kui su laps vaikib, varjab, ei tunne, ei reageeri, on apaatne, tal on igav, tal on ükskõik – siis tuleb kiiresti tegutsema hakata. Minu arust on väga tore, et sinusuguseid vanemaid leidub, kes lastega viitsib poris pläterdada! Väga armas! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tead… Meil sama jama:D Laps pidut väiksem aga paneb asju paika ja käitub nagu väike EMME.
Isale ütleb, et klubis ei käida ja õlut juues sa muutud lõviks jne. ja kui mõni naisterahvas issile helistab siis tuleb sealt kohe, et Kes see oli? Meie emmega oleme ju sinu naised, mis ta tahtis? Kes ta oli jne:) Ju ta siis on kuulnud, kui ma vahest olen küsinud.
Targutab ikka päris korralikult ja räägib nagu suur inimene ja need näited on pisike protsent. Kuigi laps ise alles 2 ja nats peale. Eks meie peres ka selline lõõpimine ja naljategemine käib, mitte kurjaga aga just sellise naljaka ärapanemis mõttega:)
Usun, et pole hullu, laps lihtsalt ei võta siis elu liiga tõsiselt ja usun, et kõik saavad aru, et see ju laps ega pane targutamist pahaks.

[/tsitaat]

Ma ei saanud mitte midagi aru. Sa ise emmetad ennast ja nimetad oma meest issiks. Ja VAHEST küsimine, kes helistas, ei jöää lapsele nii külge. Ju sa kätsatad ikka PIDEVALT sel teemal. Ükski väike laps ei oskaks öelda, et \”meie oleme su naised\”.
Ega sulle ei tulnud ometi üllatusena, et laps jäljendab oma vanemaid?
Alustuseks saa sest \”emmetamisest-issitamisest\” lahti ja kontrolli oma käitumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lapsed ei tunneta järelikult piire. See on suur viga, kui lapsega suheldakse nagu täiskasvanuga. Teoreetiliselt on see tore, aga lapse psüühika ei ole selliseks koormaks lihtsalt valmis.[/tsitaat]

Lapsesse tulebki suhtuda nagu samaväärsesse ja mitte talle ülevalt alla vaadata. Jah muidugi, ei tohiks ropendada, halba käitumist edasi anda jne, aga lapse arvamust peaks kuulama ja ka arvestama.
Nõuka mentaliteet \”laps räägib kui kana pissib\” ei ole õige. Ära alahinda ja alaväärista oma last ja ta psüühikat.
Kui oled mõistlik ja sõbralik oma lapsega – oled sa talle ka autoriteet ja eeskuju ja seda vabatahtlikult.
Laps tahabki olla nagu sina, sest oled talle suurim eeskuju. Nii saab ka ilusti ära räägitud jutud, mis on sobiv ja mis ei ole (mida sobib/tohib võõrastele õelda, mida mitte jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleeme võib ehk tekkida koolis. Kõik pedagoogid pole sugugi nii avatud suhtlemisega ega tingimata ka mitte targad inimesed. Ja su lastel ei jää see märkamata ega ilmselt ka ütlemata. Minu lastel on sellega probleeme olnud. Nii olen viimasel ajal ise ka juurelnud, et kas \”rikkusime nad ära?\” Samas siiski tahaks, et nad oleksid oma peaga mõtlevad tegelased ega kardaks oma arvamust väljendada. Olen muidugi seletanud, et õpetaja on autoriteet vaatamata kõigele, aga… on nagu on. Ei teagi, mis õige.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind kohutavalt häirivad (enamasti USA) seriaalide ninatargad lapsed. Olen seda meelt, et on asju, mida laps ei ütle, veel vähem sobib lapsel kritiseerida täiskasvanuid.
Ok- kui visatakse maha sigareti koni – siis olen seda meelt, et laps võib teha märkuse. Aga tihti leiavad lapsed, et võivad kommenteerida teisi ja selline asi on sobimatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]talent kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei saanud mitte midagi aru. Sa ise emmetad ennast ja nimetad oma meest issiks. Ja VAHEST küsimine, kes helistas, ei jöää lapsele nii külge. Ju sa kätsatad ikka PIDEVALT sel teemal. Ükski väike laps ei oskaks öelda, et \”meie oleme su naised\”.
Ega sulle ei tulnud ometi üllatusena, et laps jäljendab oma vanemaid?
Alustuseks saa sest \”emmetamisest-issitamisest\” lahti ja kontrolli oma käitumist.[/tsitaat]

Sai asju kirjutatud, nii nagu laps on seda öelnud:)

Sinu, kui TALENDIGA pole vist mõtet vaidlema hakata 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 11:46; 07.02 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma vigade nägemine laste peal on vanematele suur shokk. Ja tuleb vahet teha asjadele, kus sekkumine on asjakohane ja mittesekkumine tekitab halbu tagajärgi ja asjadel, mis võivad olla misiganes pidi ja mis iganes moodi.
Ütleme näiteks lapse hoiatamine autoteedele minemise eest on täiesti kiiduväärt.
Samas õiendamine kleidi värvi või patsikummi üle täiesti kohatu või sekkumine näiteks teise lapse ja tema vanema vestlusesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole oma lapsega kunagi klounitanud. Pigem olen keskmisest veidi rangem temaga, mingeid lollusi ei salli. Ok loomulikult mõistan ka nalja ja lõbutseme koos, aga nali naljaajal ning kui on ikkagi argipäeval kiire hetk, siis me nalja ei tee. Laps ka 4a ja väga hästi mõistab juba, mis aeg parajasti on.

Aga minu lapsel on täpselt seesama viga küljes, et kipub teisi kamandama, ka teisi täiskasvanuid. Meie kasvatusstiilid tunduvad erinevad, aga siiski oleme osalt sama tulemuse saavutanud:) Olen talle öelnud selle peale, et tal on õigus. Tõesti onu võib haigeks jääda, kui ta suitsetab. Aga onu ise teab seda ka. Täiskasvanud ise otsustavad, mida teevad. Mina ei lähe midagi ütlema ja tema ka ei peaks seda tegema. Laste kohta, et lapsele ütleb emme/õpetaja, kuidas ta peab käituma, teine laps ei pea seda tegema.
Loodevasti mingi hetk väike targutaja jätab siis järgi oma targutamise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 17:37; 07.02 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei ole oma lapsega kunagi klounitanud. Pigem olen keskmisest veidi rangem temaga, mingeid lollusi ei salli. Ok loomulikult mõistan ka nalja ja lõbutseme koos, aga nali naljaajal ning kui on ikkagi argipäeval kiire hetk, siis me nalja ei tee. Laps ka 4a ja väga hästi mõistab juba, mis aeg parajasti on.

Aga minu lapsel on täpselt seesama viga küljes, et kipub teisi kamandama, ka teisi täiskasvanuid. Meie kasvatusstiilid tunduvad erinevad, aga siiski oleme osalt sama tulemuse saavutanud:) Olen talle öelnud selle peale, et tal on õigus. Tõesti onu võib haigeks jääda, kui ta suitsetab. Aga onu ise teab seda ka. Täiskasvanud ise otsustavad, mida teevad. Mina ei lähe midagi ütlema ja tema ka ei peaks seda tegema. Laste kohta, et lapsele ütleb emme/õpetaja, kuidas ta peab käituma, teine laps ei pea seda tegema.
Loodevasti mingi hetk väike targutaja jätab siis järgi oma targutamise.[/tsitaat]

Kahjuks sellise suhtumise pärast ongi siin nii palju suhtumist, et oluline on vaid enda ninaesine ning kõrvalseisja kohta hoia suu kinni. Suures osas puudub kodanikuühiskond, nt seadusrikkumise teatamist peetakse pealekaebamiseks, sest see pole ju sinu asi, seega hoia silmad maas ja suu kinni jne. Kahju. Nii kaevame vaid endale ju auku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 18:35; 08.02 00:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlemisel ja ütlemisel on vist vahe. Kui ülemuse 12 -aastane ütleb toidupoes nipsakalt, et kuule järjekord kassas on pikk ja sa ei jõua seda seista, sest lõuna lõpeb enne ära, ajab ikka vihale küll. Asi selles, et lõunapausi algus sõltub tööst, vahel algab varem, vahel hiljem ja sellel väikesel häbematult plikal pole aimugi mis kell keegi lõunale läks. Laps tubli ja tark, suure lugemusega ja andekas, aga mõjub kasvatamatuna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See targutamine on seotud ka lapse moraalse otsustamise arenguga. Eelkooli eas üldiselt on nii, et laps omandab reeglid nii, et need kehtivad igas olukorras ja kõigile. Kui temal on keelatud suitsetada, siis ei tohi seda ju ka teised teha, sest see on vale ja tervisele kahjulik.
Laps ei mõtle selle peale, et olukorrad on erinevad ja alati nt on valetamine parem kui tõe rääkimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kahjuks sellise suhtumise pärast ongi siin nii palju suhtumist, et oluline on vaid enda ninaesine ning kõrvalseisja kohta hoia suu kinni. Suures osas puudub kodanikuühiskond, nt seadusrikkumise teatamist peetakse pealekaebamiseks, sest see pole ju sinu asi, seega hoia silmad maas ja suu kinni jne. Kahju. Nii kaevame vaid endale ju auku.[/tsitaat]

Kui see kõrvalseisja ei tegele just millegi ebaseaduslikuga, siis ongi sinu asi suu kinni hoida. Igaüks elab nagu oskab. Leian samuti, et ninatargad lapsed on häbematud ja kasvatamatud, mitte eriliselt nummid ja sotsiaalsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil siis selline omamoodi probleem. Meil on 2 last. 6- ja 4-aastased tüdrukud.
Me oleme mehega sellised nn naljahambad. No meile meeldib nalja teha ja naerame palju ja teeme lollusi. Eriti mees. Meeldib teha (nüüdseks siis koos lastega) asju, mis on veidi teistmoodi, a´la suvel vihmaga poriloikudes plätserdamine, talvel metsa matkama jm. Töö on meil mõlemil väga tõsine ja vabal ajal oleme seda lapsemeelsemad. Aga viimasel ajal tundub, et see on mõjutanud ka meie laste käitumist. Mitte et nad teeks pahandust, vaid käituvad tihti nagu väikesed klounid – teevad nalja ja on piiritu fantaasiaga. Viimasel ajal avastan, et nad ei oskagi teisiti. Mida arvate, kas see võib põhjustada hiljem probleeme? Mees pobleemi ei näe.

Teine asi on selles – olen ikka pidanud õigeks probleemide lahendamist rääkimise teel. Ja seda olemegi teinud. Aga viimasel ajal olen taas märganud, et lapsed targutavad mis jaksavad. Tõsi, neil on ju tegelikult enamasti tõsi, aga ikkagi – lasteaias kamandavad teisi lapsi, sest nii või teisiti teha on ju vale, vahel on ka täiskasvanutele kippunut \”tõtt\” näkku ütlema… Et konisid ei tohi maha visata jne

Kas ma pingutan üle?[/tsitaat]

Selliste laste kohta öeldakse ninatargad. Meeldivad nad just ei ole. Tundub, et olete lapsi võtnud nagu võrdväärseid partnereid ja sellega liiale läinud. Laps vajab ema ja isa – lapsevanemaid, mitte semusid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd ma siis tean kust tulevad sellised inimesed, kes valimatult igasugu asju teistele näkku pahvatavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kahjuks sellise suhtumise pärast ongi siin nii palju suhtumist, et oluline on vaid enda ninaesine ning kõrvalseisja kohta hoia suu kinni. Suures osas puudub kodanikuühiskond, nt seadusrikkumise teatamist peetakse pealekaebamiseks, sest see pole ju sinu asi, seega hoia silmad maas ja suu kinni jne. Kahju. Nii kaevame vaid endale ju auku.[/tsitaat]

Oot, siis ongi normaalne sinu arust, kui 3-4a laps läheb täiesti võõrale täiskasvanule tänaval või kortermaja hoovis ligi ja seletab, et \”onu, sa ei tohi suitsetada, sa jääd haigeks?\”. Minu meelest see pole lapse asi niimoodi ütlema minna. Õpetangi talle seda, et tal õigus, onu võibolla jääbki haigeks. Aga onu teab seda juba ja pole tarvis seda talle öelda.

Samuti nt kui mõni 2-3a lund sööb ja tema ema seda kõrval pealt vaatab, siis pole minu 4a asi seda 2a õpetama minna. Meie kodus on reegel, et linnas lund ei sööda (metsas ja maal võib, natuke). Kuidas teistel on, see on nende asi.

Seaduserikkumisest on ju asi kaugel sellisel juhul? Või arvad, et suitsetamine ja lume söömine (näiteks) on seadusevastane?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 17:37; 07.02 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Oot, siis ongi normaalne sinu arust, kui 3-4a laps läheb täiesti võõrale täiskasvanule tänaval või kortermaja hoovis ligi ja seletab, et \”onu, sa ei tohi suitsetada, sa jääd haigeks?\”. Minu meelest see pole lapse asi niimoodi ütlema minna. Õpetangi talle seda, et tal õigus, onu võibolla jääbki haigeks. Aga onu teab seda juba ja pole tarvis seda talle öelda.

Samuti nt kui mõni 2-3a lund sööb ja tema ema seda kõrval pealt vaatab, siis pole minu 4a asi seda 2a õpetama minna. Meie kodus on reegel, et linnas lund ei sööda (metsas ja maal võib, natuke). Kuidas teistel on, see on nende asi.

Seaduserikkumisest on ju asi kaugel sellisel juhul? Või arvad, et suitsetamine ja lume söömine (näiteks) on seadusevastane?[/tsitaat]

Muidugi on keeruline lapsele õpetada, mida, kellele ning kus on sobilik öelda, isegi paljud täiskasvanud ei tea seda. Ega laste kasvatamine ei peagi lihtne olema. Aga ma ei oleks nii konkreetne, et laps ei või absoluutselt midagi öelda. No nt see suitsetamise teema on tõesti igaühe oma asi, aga samas nööri või kilekoti ümber kaela panemine, millest samuti teemaalgataja rääkis, on siiski enam kui normaalne. Ei saa päris nii ka võtta, et tuleb vaid seadustest lähtuda. Nii et asi on suhteline, teemaalgataja peaks lapsele peale julguse ka taktitunnet õpetama 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 18:35; 08.02 00:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tead… Meil sama jama:D Laps pidut väiksem aga paneb asju paika ja käitub nagu väike EMME.
Isale ütleb, et klubis ei käida ja õlut juues sa muutud lõviks jne. ja kui mõni naisterahvas issile helistab siis tuleb sealt kohe, et Kes see oli? Meie emmega oleme ju sinu naised, mis ta tahtis? Kes ta oli jne:) Ju ta siis on kuulnud, kui ma vahest olen küsinud.
Targutab ikka päris korralikult ja räägib nagu suur inimene ja need näited on pisike protsent. Kuigi laps ise alles 2 ja nats peale. Eks meie peres ka selline lõõpimine ja naljategemine käib, mitte kurjaga aga just sellise naljaka ärapanemis mõttega:)
Usun, et pole hullu, laps lihtsalt ei võta siis elu liiga tõsiselt ja usun, et kõik saavad aru, et see ju laps ega pane targutamist pahaks.

[/tsitaat]

Laske ikka lapsel laps olla ja lahendage ise oma suhteprobleeme, selleasemel, et last piksevardana kasutada. 2-3aastane laps ei pea ega ole valmis konkureerima v66raste naistega v6i muretsema oma isa tervise pärast. Kuigi täiskasvanutele v6ib tunduda naljana v6i l66pimisena, siis eelkooliealine niisugust tüüpi nalju ei m6ista ja need on tema jaoks t6sised asjad. Mure, et issi hülgab tema ja ema, v6ib viia hirmude tekkimiseni, käitumisprobleemideni v6i väljenduda haigustena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui nad lasteaias kamandavad teisi, sest teised käituvad valesti… siis kas ei teki neil mingit arusaamatust oma hinges. et nad teavad küll, mis on õige, aga teised ei tee nii. ja saades suuremaks kästakse veel üldse ennast vaadata.
meie lapse klassi põhilause on \”vaata ennast\” igasuguse ütlemise peale. ühesõnaga igaüks on nii teadlik ja ei lase end käsutada ega targutada enda kallal.
see on u nii, et lapsed teevad küll valesti, aga saadavad keelaja või tõekuulutaja kuupeale.
stiilinäide. keelasin lumevalli peal ronivaid lapsi sõidutee ääres. mind sisuliselt saadeti perse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas lapsed aga sellega toime tulevad, et neile öeldakse vastu. nt ma olen kindel, et lasteaias ei lase kaugeltki kõik end käsutada. teevad pättust, midagi valet või halba või ebatervislikku aga targutavad ütleja kallal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu lapsed on saanud küllaltki sarnase kasvatuse, oleme neid alati võtnud endaga vaimselt võrdsetena,arutanud enam-vähem kõiki probleeme ja mitte lapse tasandilt. nalja on nendega tohutult visatud ja mitte päris väikelaste nalju. praegu on lapsed 5.klassis ja 2.klassis ning mõlemad on oma klassi liidrid.kusjuures 5.klassis käiv tütar on sündinud liider. 2.klassis käiv poiss vastupidi ei ole mingil juhul liidri iseloomuga, tema liidri käitumine tuleneb minu arvates puhtalt kasvatusest. aga mõlemal jah on tohutult arenenud õiglustunne, nad ei kannata mingit ebaõiglust, nad ei luba koolikiusamist, ka kooliteel nähtud lõugavale joodikule teeb vanem laps märkuse, samuti klassikaaslase isale, kes autoga kiirust ületab. mina olen rahul. [/tsitaat]
Miks mulle tundub, et sina oledki ainuke, kes rahul on…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu lapsed on saanud küllaltki sarnase kasvatuse, oleme neid alati võtnud endaga vaimselt võrdsetena,arutanud enam-vähem kõiki probleeme ja mitte lapse tasandilt. nalja on nendega tohutult visatud ja mitte päris väikelaste nalju. praegu on lapsed 5.klassis ja 2.klassis ning mõlemad on oma klassi liidrid.kusjuures 5.klassis käiv tütar on sündinud liider. 2.klassis käiv poiss vastupidi ei ole mingil juhul liidri iseloomuga, tema liidri käitumine tuleneb minu arvates puhtalt kasvatusest. aga mõlemal jah on tohutult arenenud õiglustunne, nad ei kannata mingit ebaõiglust, nad ei luba koolikiusamist, ka kooliteel nähtud lõugavale joodikule teeb vanem laps märkuse, samuti klassikaaslase isale, kes autoga kiirust ületab. mina olen rahul. [/tsitaat]
Usun, et sina oledki ainuke, kes rahul on…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu lapsed on saanud küllaltki sarnase kasvatuse, oleme neid alati võtnud endaga vaimselt võrdsetena,arutanud enam-vähem kõiki probleeme ja mitte lapse tasandilt. nalja on nendega tohutult visatud ja mitte päris väikelaste nalju. praegu on lapsed 5.klassis ja 2.klassis ning mõlemad on oma klassi liidrid.kusjuures 5.klassis käiv tütar on sündinud liider. 2.klassis käiv poiss vastupidi ei ole mingil juhul liidri iseloomuga, tema liidri käitumine tuleneb minu arvates puhtalt kasvatusest. aga mõlemal jah on tohutult arenenud õiglustunne, nad ei kannata mingit ebaõiglust, nad ei luba koolikiusamist, ka kooliteel nähtud lõugavale joodikule teeb vanem laps märkuse, samuti klassikaaslase isale, kes autoga kiirust ületab. mina olen rahul. [/tsitaat]

jajah. kui üldse kedagi lapsest kasvatada, siis liider. siit on tore lugeda, kuidas kõik perekooli emad kinnitavad väikelaste puhul, et nende laps on arengust teistest ees. koolilapse puhul siis stiil, et minu lapsed on klassi liidrid. peab ju olema, et üks on nagu teistest natuke parem, ees või teiste pea ja siis tulevad kõik ülejäänud, eks ole.

mul on kolm last, kaks käivad koolis, ja mu laste klassides on läinud nii õnnelikult – ilmselt tänu mõistlikele vanemateleP või tänu õpetajatele – et klassis ei ole liidrit/liidreid, teiste \”õpetajat\”, vaid ongi kogu ühtne klass. mõlema õpetajad on kõvad matkade korraldajad ja seda ühtsustunnet ja üksteisega arvestamist on kõrvalt hea meel näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Pereelu ja suhted Rikkusime oma lapsed ära?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.