Esileht Pereelu ja suhted Rikkusime oma lapsed ära?

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Rikkusime oma lapsed ära?

Postitas:

Tore ju ,et olete lastele hea huumorimeele kaasa andnud.Mis on valesti elu kergelt võtmises ja vahel lollitamises.Ära põe liigselt selle pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minuarust eriti eluterve kasvukeskkond. ja kui suured inimesed ikka midagi valesti teevad, võib ka väike laps neile näkku äelda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on kõik väikesed tüdrukud sellised targutajad. Võib-olla mõni on häbelikum ja ei julge eriti midagi öelda, aga ta mõtleb kindlasti sellele, mida teised tohivad või ei tohi teha. Eks tuleb õpetada lastel vahet tegema, millal tohib teisi kamandada (nt kilekotti ei panda pähe) ja millal on targem vait olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on kõik väikesed tüdrukud sellised targutajad. Võib-olla mõni on häbelikum ja ei julge eriti midagi öelda, aga ta mõtleb kindlasti sellele, mida teised tohivad või ei tohi teha. Eks tuleb õpetada lastel vahet tegema, millal tohib teisi kamandada (nt kilekotti ei panda pähe) ja millal on targem vait olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps eriti targutaja ei ole, aga koolikiusamise koha pealt ta läheb alati seletama kiusajatele. No näiteks, üks tüdruk käskis teistel tüdrukutel tema kingapaelu kinni siduda, või muidu…. Minu laps kohe juures uurima, et kas sa ikka pole paelasidumist selgeks saanud. Õnneks on ta üsna hea ütlemisega ja tihtilugu lõpetatakse tema nöökimise peale teiste kiusamine ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei te pole neid ära rikkunud. Me soovime kasvatada oma lastest iseseisvaid ja vastutustundlike ning enesekindlaid indiviide,kel on oma arvamus ja julgevad sellele kindlaks jääda. Kuskilt aga läheb udupeen piir ninatarkuse ja enesekindluse vahel.

Lastele tuleb ôpetada tolerantsust eriarvamuste suhtes, erineva käitumise suhtes. Ôige ja vale vahel on veel jupp maad, muudeks arvamusteks. Näidake, et ka ema-isa vôivad vahel eksida. Eksimine on inimlik.

Laste kasvatuses saab korrektuure teha kuni 8-9 eluaastani, aga sealt maalt on juba vôimatu midagi radikaalselt muuta, kôik väärtused on selleks ajaks omandatud. Su laps ei tohi täiskasvanu rolli üle vôtta. Kas suurem seletab pidevalt väiksemale, miks nt. teatud asju teha ei tohi? Kui jah, siis peata teda. See on sinu roll, täiskasvanu roll. Sa vôid salamisi tunda uhkust, et ta teab, aga tema kohustus ei ole teisi ôpetada.

Kui su laps läheb kooli, siis näed, et ninatarkus vôib muutuda tüütavaks klassikaaslastele. Väikese perfekstionistile on raske sôbraks olla.Tüdrukud vôivad olla tohutult tublid reeglite järgijad. Vigade tegemine on ok ja alati ei pea kôike nii ja naa tegema.

Kuula oma last. Uuri, kuidas su 6 a. mingit olukorda lahendaks, ilma, et sa lahenduse ette annaksid. Mis on tagajärjed, mis on head pooled? Ôpeta olukordi analüüsima, eriti liikluses tuleb see edaspidi kasuks, aga kindlasti ka konfliktide lahendamisel. Meie \”ninatark muna\” on ôppinud keelt hammaste taga hoidma, môeldes kuidas oleks olla teiste asemel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei-ei-ei ärge saage valesti aru. Lapsed on kergesti alluvad, sõnakuulelikud ja töökad.

Mis targutamisse puutub, siis oleme sellest rääkinud. Aga siis küsitakse suurte silmadega vastu: \” Aga ma pidin ju Pillele ütlema, et ta ei tohi üksi lasteaia väravast välja minna?\”, \”Aga sa ju ise ütlesid, et kilekotti ega nööri ei tohi kunagi ümber kaela panna\”… Mis ma siis vastan?[/tsitaat]

norid kiitmist? uiuiui, sul on kaks geeniust lapseks, päästavad elusid juba lasteaias…

…. öäkk, kanaema

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat]Oot, siis ongi normaalne sinu arust, kui 3-4a laps läheb täiesti võõrale täiskasvanule tänaval või kortermaja hoovis ligi ja seletab, et \”onu, sa ei tohi suitsetada, sa jääd haigeks?\”. Minu meelest see pole lapse asi niimoodi ütlema minna[/tsitaat]Minu meelest just nimelt üks väike laps võibki veel sellistele onudele sellist asja ütlema minna. Suurematel enam ei sobi. Mõnele sellisele onule kulubki vahel üks aus manitsus marjaks ära. Paneb korraks mõtlema, kas leidub lapse jaoks ka aus vastus, mis tema teguviisi põhjendab. Ja kui ei leidu, siis äkki annab see laps ühe kaaluka tilga sellesse karikasse, mis onu suitsetamisest lõpuks loobuma paneb ja sellega kokkuvõttes tema elukvaliteeti parandab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul üks selline 8a poss, kes õpib hästi ja igal alal, mida proovib on andekas, ja raske on temaga küll, suhtlesime kogu aeg nagu võrdsega ja ta samuti suhtleb täiskasvanutega olenemata ametipositsioonist nagu võrdsega. AGA kuigi olen saanud palju pahameelt,ei muretse kuna üks tuntud eesti psühholoog ütles, et just sellised inimesed löövad elus läbi ja neist saavad suurepärased juhid. Need lpased on ebamugavad lasteaias ja koolis õpetajatele jne tuleb lihtsalt last toetada ja seletada kuidas võiks, mis olukorras käituda ja suunata arvestades lapse iseloomu, et see poleks allasurumine. See osa on keeruline vanema jaoks 🙂 palju edu teile ja olete suurepärased lapsevanemad! milleks siis muidu lapsele lapsepõlv 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Pereelu ja suhted Rikkusime oma lapsed ära?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.