Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rimi oma kilekotikampaaniaga

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 265 )

Teema: Rimi oma kilekotikampaaniaga

Postitas:
Kägu

Kas teile tundub, et Rimi soovib olla oma tasuliste kilekottidega väga keskkonnateadlik. Mulle ei tundu, tundub tavalise väljapressimisena. Näiteks kasutasin neid väikeseid lahtise kauba kilekotte korduvalt, aga nüüd seda enam teha ei saa, sest pead ostma sealt 5 sendise triipkoodiga kilekoti, rohkem seda ära sinna poodi too või maksad jälle. Ise olen väga keskkonnateadlik inimene, aga ei meeldi, kui tegelikult soovitakse kasumit teenida, mitte midagi päriselt ära teha. Praegune kampaania ei vasta kohe üldse mingitele keskkonnateadlikkuse nõuetele. Läksin selle 5 sendise kotiga sinna tagasi (mida reklaamitakse korduvkasutatava kotina) ja kasseeriti uuesti raha, sest ei usutud, et tõin selle kaasa eelmisest ostukorrast ja juba tasusin selle eest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 32 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina kasutan juba aastaid riidest kotte puuviljade-juurviljade jm lahtise kauba ostmiseks, nii et mind Rimi kampaania üldse ei puuduta. Kotid olen ostnud ja ka ise õmmelnud. Mitu korda sul õnnestub seda õhukest kilekotti kasutada enne, kui see katki läheb? Mina kahjuks ei suuda pidada väga keskkonnateadlikuks inimest, kes õhukesi kilekotte igapäevaselt (isegi korduvalt) kasutab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma võiks selle 5 senti maksta ja oleks nõus seda kasvoi sama koti eest korduvalt maksma aga minu jaoks on ebamugavaim ja jaburam asja juures see, et ma olen harjunud rimis kasutama iseteeninduskassat. Seal on aga see, et uut kaupa ei saa enne läbi lasta kui eelmine on kaalu peal ning kui see eelmine kaalu pealt eemaldada, siis pistab masin kohe röökima. Ehk oligi olukord kus ostsin avokaadosid. Kaalusin avokaadod ära. Siis oleks tulnud läbi lasta kilekott, aga ei saa ju kotti kaalult ära võtta tagasi.
Appi tulnud teenindaja muidugi aitas hädast välja aga ultes ka, et tema meelest ka juhtide poolt väga läbi mõtlemata samm.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks selline teenindus on samuti väljapressimine. Olin ka üllatunud, kui ekraanilt nägin et iga väikese kilekoti eest löödi 5 senti. Kui palusin, et ok võtke siis see kilekott omale tagasi, ma panen lahtiselt paar juurvilja omaenda kotti, siis nooruke kassapidaja vastas, et ta ei saa kaupa ekraaniarvelt enam maha kustutada (??). Peale sellist teenindust ma enam selliseid kauplusi ei külasta. Kaubanduskettide ahnus, mitte keskkonnasäästlikkus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 35 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

nõukaajal olid poodides mõnusad pruunid paberkotid – miks selliseid ei võiks poodides olla? ma hea meelega laoksin oma juurikad sellise koti sisse. ahjukana oli ka nendes väga mõnus valmistada 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

pane taskusse

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas teile tundub, et Rimi soovib olla oma tasuliste kilekottidega väga keskkonnateadlik.

Mulle tundub, et hoopis sina ei ole kursis pakendiseadusega ja üritad midagi targutada.

Samamaoodi nagu Rimi jt. üritavad meie vabariigi seadusi täita ja mitte trahvi saada.
Ja rootslased, kellel on Eesti keskkonnast nii sügavalt poogen kui vähegi võimalik, ei “soovi” siin mitte midagi.
Peale selle, et ajada oma äri.

Täpselt nagu Rootsi pangadki, sellest ehk ikks oled juba aru saanud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

minul jäid täna sellepärast kartulid ostmata, sest pakendatud mitmekilost kotti käe otsas tarida ei tahtnud, aga lahtiselt müüdavaid pool kilo ostes – arvestades kg hinda – oleks tähendanud 5sendise koti juurdeost kilohinnale päris suure % juurdetulekut.
küsisin kassas müüjalt ka, et kas tõesti arvate, et ostjad peaksid järjest oma mullased (ja need kartulid olid neil ikka kohe häääästi mullased!) kartulid teile siia kassalindile ühekaupa ritta laduma, et pood sellest aru saama hakkaks, et osa asju pole võimalik pakendita osta.
lõhet ma täna ostsin ka, seda nad suutsid ju ometi kilekotti panna.
miks siis kartuleid ei saa?

lisan juurde, et lugesin peale selle postituse kirjutamist ka pakendiseadust. pakendiseaduses on selge sõnaga öeldud, et toitainete jaoks, mida on vaja pakendada hügieenikaalutlusel, ON lubatud anda tasuta kilekotte.
suhtlesin just ka rimi klienditoega, sain teada, et tõesti – käib kampaania, mille käigus ei anta rimis juulikuus klientidele kilekotte – minu kilesse pandud lõhe oli täna siis ju ka nende oma reeglite vastane – ning tasuta kilekotid olevat neil juulist ära korjatud ka seal, kus lahtiselt küpsiseid müüakse.
igaljuhul minul tuleb homne poekäik kaugemale ja seekord selverisse või maximasse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma võiks selle 5 senti maksta ja oleks nõus seda kasvoi sama koti eest korduvalt maksma aga minu jaoks on ebamugavaim ja jaburam asja juures see, et ma olen harjunud rimis kasutama iseteeninduskassat. Seal on aga see, et uut kaupa ei saa enne läbi lasta kui eelmine on kaalu peal ning kui see eelmine kaalu pealt eemaldada, siis pistab masin kohe röökima. Ehk oligi olukord kus ostsin avokaadosid. Kaalusin avokaadod ära. Siis oleks tulnud läbi lasta kilekott, aga ei saa ju kotti kaalult ära võtta tagasi.

Appi tulnud teenindaja muidugi aitas hädast välja aga ultes ka, et tema meelest ka juhtide poolt väga läbi mõtlemata samm.

Mul juhtus sama asi. Aga teenindaja juhtus ebaviisakam. Ta lihtsalt ütles, et issake, kilekott ju piiksutatakse enne ja siis alles kaalud puuviljad, mitte vastupidi.
Eks ma teinekord teengi nii.
Ma tegelt eelistan neid võrke, aga ma kipun nad vajalikul hetkel koju unustama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

küsisin kassas müüjalt ka, et kas tõesti arvate, et ostjad peaksid järjest oma mullased (ja need kartulid olid neil ikka kohe häääästi mullased!) kartulid teile siia kassalindile ühekaupa ritta laduma, et pood sellest aru saama hakkaks, et osa asju pole võimalik pakendita osta.

Üks järjekordne tark, kes arvab, et poed teevad meil seaduseid. ja tõega läheb kellegi kassapidaja (????? – mille stema vaeseke süüdi on) käest midagi küsima…
Selle asemel, et küsida oma riigikogu liikmelt, keda ta valis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No

Ma täna ladusingi kõik juurikad otse korvi ja sealt gruppidena kassalindile. Õnneks ei olnud mullased.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et hoopis sina ei ole kursis pakendiseadusega ja üritad midagi targutada.

Samamaoodi nagu Rimi jt. üritavad meie vabariigi seadusi täita ja mitte trahvi saada.
Ja rootslased, kellel on Eesti keskkonnast nii sügavalt poogen kui vähegi võimalik, ei “soovi” siin mitte midagi.
Peale selle, et ajada oma äri.

Täpselt nagu Rootsi pangadki, sellest ehk ikks oled juba aru saanud?

Jaaaa, aga mida siis õigupoolest öelda tahtsidki? Oli mingi mõte asjal?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jaaaa, aga mida siis õigupoolest öelda tahtsidki? Oli mingi mõte asjal?

Puust ja punaseks: Ma tahtsin öelda, et see jama ei ole Rimi välja mõeldud.
See on meie valitsuse poolt tehtud seadus.

Kas juhtusin ka seekord kasutama sõnu, mille tähendust sa ei tea?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Puust ja punaseks: Ma tahtsin öelda, et see jama ei ole Rimi välja mõeldud.
See on meie valitsuse poolt tehtud seadus.

On ikka küll Rimi välja mõeldud, kui teised ketid seda ei tee. Ju siis on ka muudmoodi võimalik. Ka ei käsi Euroopa Liit ostukoti eest 25 senti võtta. Mingit sellist seadust ei ole. Ja kus on seadus, et koti, mille eest juba võtsid raha, piiksutan järgmine kord uuesti läbi, seega seda nn “korduvkasutatavat” kotti just nimelt ei saa korduvalt kasutada. Palun linki sellisele seadusele.

Äkki sina kohtasid sõnu, millest aru ei saa?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rahvas hakkabki mullaseid kartuleid kassalindile toppima. Või jooksevad küpsetiste riiulite juurde ning haaravad sealt omale paberist pirukakotid. Paljud astuvad möödaminnes kauplustest läbi ja oleks mõeldamatu et igaühel on tagataskusse kohe valmis ka mingi juurikakott. Paljud muudatused on siiski poesisesed. Näiteks Prisma kasutab kuumaleti valmistoidu juures õrnu ja kohe katkiminevaid kaanega karpe, mis on mitmetel toiduostjatel katki murenenud ja toit laiali valgunud. Ei raatsita kvaliteetsemaid pakendeid muretseda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun linki sellisele seadusele.

Äkki sina kohtasid sõnu, millest aru ei saa?

Ma sain aru, et sa ei saa mitte millestki aru. Seega, I.Linna: Tõstan käed ja annan alla.

Topelttasumise kohta on mingi tarbijakaitse seadus, mille kohaselt sa ei pea mitu korda ühe asja eest maksma või sa ei pea maksma asja eest, mida sa pole saanud.
Ilmselt on siin see teema, et sa ei suutnud seda tõestada.

Linki ei hakka sulle otsima, sa nagunii lugeda ei oska ja räuskad inertsist kuni absurdusteni välja.
Kuna kaitsed oma sügavalt populistlikku “teemat”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma vist pole ammu Rimis käinud, aga see, millest loen, tundub küll puhas rahategemine.

Mis nende kottide nimi on? Korduvkasutatavad? Kuidas nad siis on, kui ma järgmine kord jälle pean selle koti eest maksma? Ja ausalt öeldes, kui teist korda sama koti eest keegi mult jälle raha korjab, siis milleks mulle see jant. Ostangi UUE koti.

Keskonnasäästlikusega on sellel muidugi sama palju ühist kui seal ja käol.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis nende kottide nimi on? Korduvkasutatavad? Kuidas nad siis on, kui ma järgmine kord jälle pean selle koti eest maksma? Ja ausalt öeldes, kui teist korda sama koti eest keegi mult jälle raha korjab, siis milleks mulle see jant. Ostangi UUE koti.

Kottidel polegi nime, sest nad on samasugused väikesed sangaga puu- ja juurviljade kilekotid, mis igas poes ripuvad. Vahe vaid selles, et nendele on nüüd mingi reklaam eesti, läti ja leedu keeles peale trükitud: “Kasuta korduvkasutavat kotti ja aita hoida loodust!” ning lisaks triipkood peal. Kui sellise korduvkasutava kotiga uuesti Rimisse minna, siis pead kassas või turvamehega taidlema ning neile tõestama, et see on sul kodust kaasa võetud. Eks tõesta siis, et sa pole kaamel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täna läksin enda kilekotiga, ikka löödi kassas 5 senti. Ütlesin, et see on minu kilekott. Öeldi, aga kuidas tõestan? Siis tädi helistas kuskile, võeti ikka see 5 senti maha. Kas selline kamm on normaalne? Minu arust mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kottidel polegi nime, sest nad on samasugused väikesed sangaga puu- ja juurviljade kilekotid, mis igas poes ripuvad. Vahe vaid selles, et nendele on nüüd mingi reklaam eesti, läti ja leedu keeles peale trükitud: “Kasuta korduvkasutavat kotti ja aita hoida loodust!” ning lisaks triipkood peal. Kui sellise korduvkasutava kotiga uuesti Rimisse minna, siis pead kassas või turvamehega taidlema ning neile tõestama, et see on sul kodust kaasa võetud. Eks tõesta siis, et sa pole kaamel.

Kas see pole siiski nii, et triipkood on kotil ainult seepärast, et ka koti eest tuleb nüüd maksta, meeldetuletus “Kasuta korduvkasutavat kotti ja aita hoida loodust!” tähendab aga ainult seda, mida lause ütleb, mitte ei tähenda seda, et sama kilekotiga peaks uuesti poodi tulema ja seda jälle kasutama. Ongi mõeldud: ÄRA OSTA seda kilekotti, kasuta korduvkasutatavat – st võta kodust kaasa oma riidest poekott ja vajalikud köögiviljavõrgud või osta need sealtsamast kassa juurest edaspidiseks korduvalt kasutamiseks. Kas see kile- ja plastiuputus, mis meresid ummistab ja loomi-linde-kalu tapab, masendav tõesti ei tundu?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas see on ainult Rimis või ka teistes poodides?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas see pole siiski nii, et triipkood on kotil ainult seepärast, et ka koti eest tuleb nüüd maksta, meeldetuletus “Kasuta korduvkasutavat kotti ja aita hoida loodust!” tähendab aga ainult seda, mida lause ütleb, mitte ei tähenda seda, et sama kilekotiga peaks uuesti poodi tulema ja seda jälle kasutama. Ongi mõeldud: ÄRA OSTA seda kilekotti, kasuta korduvkasutatavat – st võta kodust kaasa oma riidest poekott ja vajalikud köögiviljavõrgud või osta need sealtsamast kassa juurest edaspidiseks korduvalt kasutamiseks. Kas see kile- ja plastiuputus, mis meresid ummistab ja loomi-linde-kalu tapab, masendav tõesti ei tundu?

Ega me kusagil Aasias ei ela, et kõik pillutakse merre. Eestlased oskavad väga hästi keskkonda säilitada, ainult et selline kilekotikampaania lõhnab samamoodi kui kõrrekampaania. Neid augulisi köögiviljavõrke ma ei kasuta, sest pole just meeldiv kui toidukotis puutub mullane võrgukartul vms kokku mingi teise toiduainega, kasvõi võipakiga vms. Selleks mul ongi vaja teatud toiduained siiski eraldi kilekotis hoida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Targutada ei viitsi – kes seda üritust tohutult keskkonda päästvaks peavad, andke minna! Hea, et seda jura siin lugema juhtusin, kindel, et Rimisse oma jalga siis ei tõsta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

meeldetuletus “Kasuta korduvkasutavat kotti ja aita hoida loodust!” tähendab aga ainult seda, mida lause ütleb, mitte ei tähenda seda, et sama kilekotiga peaks uuesti poodi tulema ja seda jälle kasutama.

Ja miks ma ei tohiks neid enam samas poes uuesti kasutada? Iga kord pean selles poes uuesti nii umbes viis kilekotti ostma? Kust otsast see säästlik on?

Täna nägin pensionäri, kes viskas letile lahtiselt 5 kartulit, 5 sibulat, paar porgandit. Ma saan temast aru, aga kas natuke naeruväärseks ei muutu see asi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas see on ainult Rimis või ka teistes poodides?

Ainult Rimis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lugesin siin seda teemat ja tuli mõte. Väga esialgne ja spontaanne, nii et täiendage ja täiustage 🙂.
Kassast läbi minnes lööb kassiir selle väikese kilekoti triipkoodile templi “makstud” (või lihtsalt poe logo vms) ja järgmistel kordadel on selge, et see kott läheb tasuta. Jah, lisaliigutus see on, kuid palju jama ja seletamist jääb samas tänu sellele olemata. Ja soodustab kindlasti taaskasutamist, nii et tembeldamist tuleb perspektiivis ikka vähem ette. 5 senti pole ka nii suur raha, et keegi viitsiks neid templeid koti tasuta saamiseks võltsima hakata.

See on nõme, kui kilekotti taaskasutada sisuliselt ei saa (kui pead igal poeskäigul selle eest uuesti maksma), need väikesed on minu meelest ka päris vastupidavad ja kannatavad ikka kümneid kasutuskordi, kui sinna iga kord just mitu kilo kraami sisse ei lao. Ja osasid asju tõesti on siiski kõige mugavam ja hügieenilisem kilekotti pakendada. Alternatiiviks oleks ehk mingid paberkotid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

võta kodust kaasa oma riidest poekott ja vajalikud köögiviljavõrgud või osta need sealtsamast kassa juurest edaspidiseks korduvalt kasutamiseks.

sinu postitust lugedes tekkis mul huvi, et kui palju siis need kodunt kaasavõetavad kotid, millega koos rimi kassatädi neid juurikaid kaaluma peaks, siis kaaluvad.

võtsin sahtlist 6 esimest ettejuhtuvat erinevat kilest või riidest poekotikest ja sain elektroonilisel kaalul sellised tulemused:
kilekotid: 24g ja 32g
riidest kotid (ühesuurused, õhukesed puuvillased ees, paksem linane viimane, kaalude järjekorras): 70g, 73g, 88g, 134g
kui klient tuleb poodi oma kotiga, siis peab ta lisaks ostu maksumusele maksma ka oma koti kaalu pealt sama kilohinda, mis on ostetav kaup.
nt: ostad virsikuid (1,39€/kg), riidest kotis, ostule lisandub 10-19 senti
aga ostad midagi kallimat, läheb veel rohkem:
kirsskobartomatid hetkel soodukaga 2,99€/kg, riidest kotis kaaludes tuleb juurde 21-40 senti “keskkonnasäästlikuse eest”,
ostad küpsiseid või sufleesid (mingi 4,5€/ kg), oma koti eest rimile pealemakse 31,5-60 senti
jne
avokaadodest, viigimarjadest, värskest lillkapsast, mangodest, rohelisest sibulast jne tuleb sellise hinnastuse juures kohe suure kaarega poes ringi minna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma saan täiesti aru, miks Eestis keskonnasõbralikkus on täiesti lapsekingades, kui siinseid kommentaare loen. Rimi teeb praegust kampaaniat ajutiselt ja ma olen üsna kindel, et see jääbki ühekordseks katsetuseks, sest selgelt ei ole inimesed selleks valmis, sest juba siin on hulk inimesi, kes kavatsevad Rimit vältida selle keskkonnasõbraliku tegevuse pärast. Minu meelest on normaalne, et pood teeb keskkonnasõbraliku käitumise rahaliselt soodsaks st kui võtad oma koti kaasa, ei pea nii palju pakendi eest maksma.

Inimesed on mugavustega nii harjunud, et ei suudeta isegi kotti poodi kaasa võtta, kuigi väga suur osa inimesi liigub autoga või nt enamus naisi kasutab käekotti, kuhu riidest ostukott ja mõned väiksemad kotid lahtise kauba jaoks hästi ära mahuks. Ma ise olen juba aastaid niimoodi kotte kaasas kandnud ja ei tunne, et see kuidagi keeruline on, kui inimene tegelikult enda ja oma laste tulevikust hoolib.

Maailm ei kannata kõigi praegu siin elavate inimeste elustiili tõusmist meie tasemele, sest ressursse ei jätku piisava hulga ühekordsete asjade tootmiseks. Me peame minema tagasi lapsepõlve aega ja hakkama oma kotte, veepudeleid jms kaasa võtma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui Rimides see kilekotijamps pihta hakkas, siis ma veidi kirusin. Olin kilekotiusku, harjunud igat asja eraldi pisikesse kotti pakendama. Ja siis äkki selline kampaania (kassades ei olnud ka suuri kilekotte, väikesed olid raha eest), minu jaoks ootamatu. Samas mõtlesin, et päris äge algatus – kuu ilma kilekottideta. Otsin ühe rohelise ja teise oranži puuviljavõrgu ja suure korduvkasutatava koti. Järgmisel poeskäigul olin kampaania unustanud ja kilekottide puudumisel ostsin jälle neid kotte. Kogukulu 6 eurot. Kolmandal korral olid kotid kaasas, aga juurvilju ostsin rohkem kui kotte oli. Kilekotti enam ei tahtnudki, ostsin mõne euro eest veel võrkkotte. Mugav on, päriselt.
Igapäevaselt poes käies unuksid kotid muidugi vahel ära, aga ma teen suuremad ostud korra nädalas, siis ei unu midagi. Kaks suurt kotti ja seitse võrkkotti on kogu aeg käigus ja ma olen nii harjunud nendega. Kilekott ei tule meeldegi. Võrkkott hoiab pudi nii hästi kinni, et võib vabalt mullaseid kartuleid osta. Vaat lahtiseid küpsiseid pole ostnud, nendega võib lugu keerulisem olla.
Igaks juhuks on mul autos ka väikesem riidest poekott ja kaks võrkkotti, juhuks kui on vaja mingite pisiasjade pärast poodi minna.
Olen nende kottidega niimoodi toimetanud juba kuid ja jätkan. Kotid ei ole veel väsimuse märke ilmutanud, usun, et aasta vabalt saan nendesamadega poe vahet käia.
See Rimi kampaania muutis minu ostuharjumusi ja poekäitumist küll palju, poleks uskunudki.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen nende kottidega niimoodi toimetanud juba kuid ja jätkan. Kotid ei ole veel väsimuse märke ilmutanud, usun, et aasta vabalt saan nendesamadega poe vahet käia.
See Rimi kampaania muutis minu ostuharjumise ja poekäitumist küll palju, poleks uskunudki.

ja nüüd võta üks oma kiidetud kotike, mine kööki ja kaalu ära ning arvuta välja kui palju sa iga poeskäigu korral koos temaga ostetud toiduaineid kaaludes lisaks maksnud oled.
valem on selline:
ostetud toiduaine kilohind x ühe koti kaal.
ja nii IGA enda kotti pakendatud kaalutava toiduaine või puu/juur/köögiviljadega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 265 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rimi oma kilekotikampaaniaga