Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rimi oma kilekotikampaaniaga

Näitan 21 postitust - vahemik 271 kuni 291 (kokku 291 )

Teema: Rimi oma kilekotikampaaniaga

Postitas:
Kägu

Käisin täna Rimis, väiksel kilekotil oli triipkood peal, aga kassas ei tulnud meelde seda piiksutada. Praegu, seda teemat lugedes alles meenus 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muude toodete hulgas ostsin täna Rimist kolm sibulat, kaks sidrunit ja ühe ingverijuure.
Iseteeninduskassas passis töötaja konkreetselt kõrval. Kui kaalusin need asjad kilekotita, siis kommenteeris, et mõjub küll, kui kott maksab. Ei võeta.
Ma ei viitsinud väidelda, aga sellised kogused olen alati kotita ostnud.
Asi on Rimis nüüd siis sealmaal, et töötajad mõnitavad, kui sa kotti ei osta. Vot see pole enam normaalne.

Edit: Mina olen lausa selline ostleja, et kaubad laon kärusse ja autos on mul kastid, kuhu kauba panen. Ma ei kasuta kilekotte ega ka riideist kandekotte. Mul tekib töö juures kaste mida peaksin prügisse viima. Ma viin need autosse, sest see on lähemal kui konteiner ja kasutan poekottide asemel. Kodus panen need pakendikotti, mida kord kuus ära viiakse.
Prügikottideks tekivad kilekotid mehe poelkäikudest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei jaksanud kümmet lehekülge läbi lugeda, muidu teema huvitab ja kütab. Iga selline asi tahab harjumist ja ehk teataud aja pärast leiatakse paremad lahendused.

Inimesed hakkavad ehk natukenegi mõtlema, enne, kui iga asja jaoks neid kilekotte võtavad. Päris imelik oli vaadata või on, kuidas inimesed ostavad ühe asja, sidruni või apelsini, ingveritükk, ülisuur porgand, üksainus vms ja muudkui topivad neid ühekaupa kilekottidesse. Kas siis üldse ei koida, et see on liig? Lähevad ja lips, lips, lips tõmbavad kilekotte hunnikus üksteise järel ja siis lähevad värske kraami osakonda valima, üks siit, teine sealt. Ei pea igat asja kilekotti toppima.

Rõve on ju panna paljast söödavat asja musta ostukorvi. Söön seda kodus ju pärast, kuigi pesen muidugi, aga hügieenist ja tervislikkusest on nii asi kaugel. Kuidas ma erinevad kaubad erineva kaalu ja hinnaga ühte kotti panen, kui need vaja ju eraldi kaaluda? See, kui kassapidaja kõik välja jälle võtab, on ju absurdne! Kuidas üldse teenindaja on nõus seda lisatööd tegema, kas ülemus on nii hea või palk.
Korralik ristsaastamine. Paneks veel kala ka puuviljadele peale.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Muude toodete hulgas ostsin täna Rimist kolm sibulat, kaks sidrunit ja ühe ingverijuure.

Iseteeninduskassas passis töötaja konkreetselt kõrval. Kui kaalusin need asjad kilekotita, siis kommenteeris, et mõjub küll, kui kott maksab. Ei võeta.

Ma ei viitsinud väidelda, aga sellised kogused olen alati kotita ostnud.

Asi on Rimis nüüd siis sealmaal, et töötajad mõnitavad, kui sa kotti ei osta. Vot see pole enam normaalne.

Edit: Mina olen lausa selline ostleja, et kaubad laon kärusse ja autos on mul kastid, kuhu kauba panen. Ma ei kasuta kilekotte ega ka riideist kandekotte. Mul tekib töö juures kaste mida peaksin prügisse viima. Ma viin need autosse, sest see on lähemal kui konteiner ja kasutan poekottide asemel. Kodus panen need pakendikotti, mida kord kuus ära viiakse.

Prügikottideks tekivad kilekotis mehe poelkäikudest.

Millises Rimis see juhtus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rõve on ju panna paljast söödavat asja musta ostukorvi. Söön seda kodus ju pärast, kuigi pesen muidugi, aga hügieenist ja tervislikkusest on nii asi kaugel

Sul pole õrna aimugi, kus ja millega see toode enne seda ostukorvi on kokku puutunud. Ütled ju,
et pesed. Kas sinu arvates on olemas erinevad mustused – osad tulevad pesus maha, aga need, mis ostukorvist külge jäid, need ei tule pestes maha? Välja mõeldud probleem.
Toon näite ühest analoogsest “peenest prouast”, kes tuli meiega maale nädalvahetust veetma ja nägi, et muna toodi otse kanapesast kööki. Ta ei nõustunud neid mune sööma, sest need olid otse “kanap.rsest” ilma igasuguse puhastusainega üle töötlemata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei jaksanud kümmet lehekülge läbi lugeda, muidu teema huvitab ja kütab. Iga selline asi tahab harjumist ja ehk teataud aja pärast leiatakse paremad lahendused.

Inimesed hakkavad ehk natukenegi mõtlema, enne, kui iga asja jaoks neid kilekotte võtavad. Päris imelik oli vaadata või on, kuidas inimesed ostavad ühe asja, sidruni või apelsini, ingveritükk, ülisuur porgand, üksainus vms ja muudkui topivad neid ühekaupa kilekottidesse. Kas siis üldse ei koida, et see on liig? Lähevad ja lips, lips, lips tõmbavad kilekotte hunnikus üksteise järel ja siis lähevad värske kraami osakonda valima, üks siit, teine sealt. Ei pea igat asja kilekotti toppima.

Rõve on ju panna paljast söödavat asja musta ostukorvi. Söön seda kodus ju pärast, kuigi pesen muidugi, aga hügieenist ja tervislikkusest on nii asi kaugel. Kuidas ma erinevad kaubad erineva kaalu ja hinnaga ühte kotti panen, kui need vaja ju eraldi kaaluda? See, kui kassapidaja kõik välja jälle võtab, on ju absurdne! Kuidas üldse teenindaja on nõus seda lisatööd tegema, kas ülemus on nii hea või palk.

Päris lahe saab olema tõesti kala rimist osta. Kilekoti eest maksta ei taha siis kallad kala kassas letile ja peale maksmist siis võtad sabast kinni ja viskad oma kotti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ma ei saa aru sellest, et see kilekott on mingil määral kohustuslik osta, sest mullased kartulid või mis iganes pakendamist vajavad tooted tuleb ju kuhugi sisse panna ja kui sul oma kotikest kaasas pole (tavaliselt pole), siis muudkui ostad ja ostad iga kord uue kotikese, no ei vähene see kotikeste ostmine ja raha tuleb

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ei saa aru sellest, et see kilekott on mingil määral kohustuslik osta, sest mullased kartulid või mis iganes pakendamist vajavad tooted tuleb ju kuhugi sisse panna ja kui sul oma kotikest kaasas pole (tavaliselt pole), siis muudkui ostad ja ostad iga kord uue kotikese, no ei vähene see kotikeste ostmine ja raha tuleb

no just. stockmann on teine pood, kus väiksed kilekotid on tasulised, aga isegi seal saad koti tasuta, kui sees on päriselt kotti vajavad juurikad ehk mullased kartulid-porgandid-kaalikad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

see on nii naljakas, et just Rimi seda kilekotiteemat nui neljaks oma positiivse kuvandi ja väärtushinnangute külge üritab pookida, olles ise poekett, kus peamiselt ainult pisipakendatud kaup müügil ongi.
Omal poed on nagu lennujaama kioskid. Ja siis tulevad rääkima oma suurest keskkonnaarmastusest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas ma erinevad kaubad erineva kaalu ja hinnaga ühte kotti panen, kui need vaja ju eraldi kaaluda?

Ütleme, et sa tahad osta ploome, pirne ja tomateid. Võtad kilekoti, kaalud sellesse sobiva koguse ploome. Paned kleepsu peale. Siis kaalud kaalul oma pirnid, võtad kleepsu ja paned pirnid samasse kotti ja kleepsu selle peale. Siis kaalud tomatid. Paned samsse kotti, kleeps sinna peale.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas ma erinevad kaubad erineva kaalu ja hinnaga ühte kotti panen, kui need vaja ju eraldi kaaluda?

Ütleme, et sa tahad osta ploome, pirne ja tomateid. Võtad kilekoti, kaalud sellesse sobiva koguse ploome. Paned kleepsu peale. Siis kaalud kaalul oma pirnid, võtad kleepsu ja paned pirnid samasse kotti ja kleepsu selle peale. Siis kaalud tomatid. Paned samsse kotti, kleeps sinna peale.

Sõle tänaval on kodu lähedal kaks Rimit, kummaski pole mingeid kaale ega kleepse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja see välistab automaatselt iseteeninduskassa kasutamise, sest seal tuleb iga läbipiiksutatud toode eraldi alusele asetada, et kaal klapiks. Ja kas Rimides üldse on puuviljaosakonnas kaalud? Seal kaalutakse kaup ju kassas.
Teate, mis oleks palju lihtsam ja loodussõbralikum? Asendada puuviljaosakonnas plastikust kilekotid paberkottidega ja kogu lugu…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja see välistab automaatselt iseteeninduskassa kasutamise, sest seal tuleb iga läbipiiksutatud toode eraldi alusele asetada, et kaal klapiks. Ja kas Rimides üldse on puuviljaosakonnas kaalud? Seal kaalutakse kaup ju kassas.

Teate, mis oleks palju lihtsam ja loodussõbralikum? Asendada puuviljaosakonnas plastikust kilekotid paberkottidega ja kogu lugu…

Poele oleks kasulikum puur ja juurviljad panna poe ette välisletile ja mingi koristajamuti neid müüma. Saaks sulli ja samas kilekoti needuse oma poest välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ükski ühekordselt kasutatav toode ei ole keskkonnasõbralik. Kui kõik plastkotid asendada paberiga, tuleb veelgi suurendada metsade mahavõtmist ka Eestis, lisaks tuleks meile ehitada mõned paberi- ja tselluloosivabrikud ehitada. See vist meeldiks ju meile väga? Meist ei oleks vaga viisakas jätta kogu paberitootmise negatiivne keskkonnamõju teistesse riikidesse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ükski ühekordselt kasutatav toode ei ole keskkonnasõbralik. Kui kõik plastkotid asendada paberiga, tuleb veelgi suurendada metsade mahavõtmist ka Eestis, lisaks tuleks meile ehitada mõned paberi- ja tselluloosivabrikud ehitada. See vist meeldiks ju meile väga? Meist ei oleks vaga viisakas jätta kogu paberitootmise negatiivne keskkonnamõju teistesse riikidesse.

No siis kivist või puukoorest. Teeme nendest kotid. Huvitav, et nõukogude kommunismi loomise ajal sai hakkama ühe banaaniga ja 1kg mandariinide või apelsinidega aastas. Ülejäänud vitamiinid saadi suvest sügiseni ja talveõunte ja hoidistega kätte. Kaetulid osteti sügisel turult talveks ära aga enamusel oli siis keegi kes elas maal ja sai sealt käia toomas. Tänapäeval on vaja elu eest iga päev käia poes mingeid mullaseid( pole iial poes mullaseid või mudaseid kartuleid näinud) kartuleid, porgandeid jmt. mida veel ostmas. Milleks? Kas olete nii sügavalt suured kõhuorjad, et ei saa ilma hakkama? Tegelikult saab ilma lisapakendamata pea kõike eluks vajalikke asju osta ja koju viia. Enesedistsipliini oleks rohkem inimestele vaja, mis `paneks askeetlikumalt elama. Varsti oleme nii rasvas ja laisad, et ei suuda koduuksest kaugemale minnagi. Poed JUBA toovad bussidegs toitu ukse taha. Õnneks on neid migavuselanikke veel vähe aga kui kaua komposteeeitakse ajusid küll siis neid ka juurde tuleb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päris lahe saab olema tõesti kala rimist osta. Kilekoti eest maksta ei taha siis kallad kala kassas letile ja peale maksmist siis võtad sabast kinni ja viskad oma kotti.

Mis viskad kotti, üle õla viskad 😁
Ei, aga tõsisemalt rääkides- oleks siis tõesti alternatiiv inimestele välja pandud. Oleme loodussõbralikud ja ärme väikeseid kotte tarbi. Siin on teile võrgud ja paberkotid.
Kuid ei, selle asemel tehakse väike kott tasuliseks.
Täiesti ajuvaba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisin eile rimis. Nägin, et kotid on tasulised- tegin otsuse, et ostan need kotid. Läksin iseteeninduskassasse ja kaalusin oma kartulid ära, piiksutasin muid asju ja minu juurde tuli töötaja- küsis suhteliselt ebaviisaka tooniga, et kas ma koti kaalusin ära ja näitas kartulite peale…et kilekott vajab eraldi läbipiiksutamist, et kas ma ei nänud, et seal all on triipkood. Vabandasin, et ma tõesti ei teinud seda tahtlikult (lihtsalt pole ennem rimis nii käinud, et kott vaja eraldi läbi piiksutada- iga uus asi võtab harjumist). Võttis siis mu korvist teised kilekotid ja piiksutas need demonstriivselt silmi pööritades minu eest läbi. See oli üsna solvav. Enam ma Rimisse ei lähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

stockmann on teine pood, kus väiksed kilekotid on tasulised, aga isegi seal saad koti tasuta, kui sees on päriselt kotti vajavad juurikad ehk mullased kartulid-porgandid-kaalikad.

Eile Rimis oli mul oma saiakott kaasas, kaalusin sinna viinamarju. Kassas igaks juhuks ütlesin ka, et see kott on mul kodust kaasas (kuigi seda oli ka näha). Kassapidaja vaatas mind imestunult ja ütles, et sellise kaubaga on ikka ka saalist võetud kilekott alati tasuta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Käisin eile rimis. Nägin, et kotid on tasulised- tegin otsuse, et ostan need kotid. Läksin iseteeninduskassasse ja kaalusin oma kartulid ära, piiksutasin muid asju ja minu juurde tuli töötaja- küsis suhteliselt ebaviisaka tooniga, et kas ma koti kaalusin ära ja näitas kartulite peale…et kilekott vajab eraldi läbipiiksutamist, et kas ma ei nänud, et seal all on triipkood. Vabandasin, et ma tõesti ei teinud seda tahtlikult (lihtsalt pole ennem rimis nii käinud, et kott vaja eraldi läbi piiksutada- iga uus asi võtab harjumist). Võttis siis mu korvist teised kilekotid ja piiksutas need demonstriivselt silmi pööritades minu eest läbi. See oli üsna solvav. Enam ma Rimisse ei lähe.

huvitav, kui neid kartuleid kilekotti ei pane ja viskad mullased tooted letile, palud vahepeal kaalu pühkida, kas ka siis pööritatakse silmi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Endal pole aega olnud, aga võiks teha katse. Võtad kodust koti kaasa (vahet pole, kas kilekott, paberkott või võrkkott) ja laduda sinna ühte kotti kartulid, porgandid, kaalikad, peedid ja veel mingeid juurikaid ja see rahulikult kassa lindile tõsta. Tahaks näha, kuidas see müüja need ära kaalub ja mis nägu teeb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

stockmann on teine pood, kus väiksed kilekotid on tasulised, aga isegi seal saad koti tasuta, kui sees on päriselt kotti vajavad juurikad ehk mullased kartulid-porgandid-kaalikad.

Eile Rimis oli mul oma saiakott kaasas, kaalusin sinna viinamarju. Kassas igaks juhuks ütlesin ka, et see kott on mul kodust kaasas (kuigi seda oli ka näha). Kassapidaja vaatas mind imestunult ja ütles, et sellise kaubaga on ikka ka saalist võetud kilekott alati tasuta.

ahsoo. ei tea kas kuskil mingi nimekiri ka on asjadest, mille puhul saab tasuta kilekoti? ja kust selle tasuta, ilma triipkoodita koti üldse saab?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Näitan 21 postitust - vahemik 271 kuni 291 (kokku 291 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rimi oma kilekotikampaaniaga