Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rimi oma kilekotikampaaniaga

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 265 )

Teema: Rimi oma kilekotikampaaniaga

Postitas:
Kägu

ostetud toiduaine kilohind x ühe koti kaal.
ja nii IGA enda kotti pakendatud toidu ja ostuga.

Kusjuures need kassakaalud pole kunagi täpsed. Teinekord on ka saali kontrollkaal katki. Väike näpuliigutus ja kaalule võib lisanduda veelgi juurde.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 35 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kilekotte (nii neid suuremaid kauba kojukandmiseks kui ka väikseid puuvilja jne jaoks) saab osta üliodavalt Pakendikeskusest ja poes käies kaasa võtta ning korduvalt kasutada. 20 senti suure koti eest ja 5 senti väikese koti eest on ilmselge röövimine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen nende kottidega niimoodi toimetanud juba kuid ja jätkan. Kotid ei ole veel väsimuse märke ilmutanud, usun, et aasta vabalt saan nendesamadega poe vahet käia.

See Rimi kampaania muutis minu ostuharjumise ja poekäitumist küll palju, poleks uskunudki.

ja nüüd võta üks oma kiidetud kotike, mine kööki ja kaalu ära ning arvuta välja kui palju sa iga poeskäigu korral koos temaga ostetud toiduaineid kaaludes lisaks maksnud oled.

valem on selline:

ostetud toiduaine kilohind x ühe koti kaal.

ja nii IGA enda kotti pakendatud kaalutava toiduaine või puu/juur/köögiviljadega.

Mina kasutan lahtise kauba ostmiseks erinevaid riidest kotte, mis kaaluvad kuni 25 grammi ja olen ka arvestanud sellega, et maksan kauba eest veidi juurde. 2 senti ühe euro kilohinna kohta juurde mind ei häiri, ma olen nõus maailma tuleviku nimel veidi rohkem maksma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kilekotte (nii neid suuremaid kauba kojukandmiseks kui ka väikseid puuvilja jne jaoks, saab osta üliodavalt Pakendikeskusest ja poes käies kaasa võtta ning korduvalt kasutada. 20 senti suure koti eest ja 5 senti väikese koti eest on ilmselge röövimine.

Mina nüüd teengi nii, et võtan ise kaasa oma kotid. Aga teenindaja virutas ka mu oma triipkoodita koti eest 5 senti lisaks. Kui lärmi tõstsin, siis helistas kuskile ja võttis selle ikka maha, aga ma ei soovi iga jumala kord oma tavalist poeskäiku niimoodi mööda saata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 32 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kilekotte (nii neid suuremaid kauba kojukandmiseks kui ka väikseid puuvilja jne jaoks, saab osta üliodavalt Pakendikeskusest ja poes käies kaasa võtta ning korduvalt kasutada. 20 senti suure koti eest ja 5 senti väikese koti eest on ilmselge röövimine.

Miks küll ei võiks osta korduvaksutatavaid kotte selle asemel, et osta ise kilekotte ja neid kaasa võtta poodi?

Rimi eesmärk on vähendada kilekottide ostmist, selleks peavadki kilekotid olema piisavalt kallid, et inimesed ostaks korduvakasutatavaid alternatiive.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks küll ei võiks osta korduvaksutatavaid kotte selle asemel, et osta ise kilekotte ja neid kaasa võtta poodi?

Aga mina käin väikse käekotiga ringi ja ei mahu hunnik korduvkasutatavaid kotte sinna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

”Minu meelest on normaalne, et pood teeb keskkonnasõbraliku käitumise rahaliselt soodsaks st kui võtad oma koti kaasa, ei pea nii palju pakendi eest maksma.”
Kas sa inimene saad aru, et sa maksad ka oma koti kasutamise eest??? Sa maksad riidekoti kaalu kinni, mis on mininaalselt 20-30 grammi. Või siis kaalud oma küpsised kaalul lahtiselt ja kühveldad need peoga pärast kotti. Oled nõus seda tegema? Ma ei usu, et oled. Säästa keskkonda, aga mõtle ka sinna juurde tibake?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga mina käin väikse käekotiga ringi ja ei mahu hunnik korduvkasutatavaid kotte sinna.

Kas sa alati poodi minnes lähed jala ja väikse käekotiga? Kas sa tegelikult oled proovinud neid oma kotti panna?

Ma käin tihti ringi “postiljoni” kotiga suuruses u 20×25 cm, kuhu mul mahub lisaks telefonile ja rahakotile metallist 0,5 l joogipudel, metallist lusikas ja kahvel, riidest taskurätt, riidest väiksem ostukott ja mõned väiksed kotid lahtise kauba jaoks, väike näksikarp pähklitega ja veidi jääb veel ruumi ülegi.

See on kõik tulnud järk-järgult ja alustasin just riidest ostukotiga. Alguses taaskasutasin tavalisi pooleliitriseid plastpudeleid, siis ostsin metallist pudeli. Siis lisandus riidest taskurätt, hiljem plastist spork, mille mõne aja pärast vahetasin metallist söögiriistade vastu, sest spork kippus katki minema teiste asjade vahel. Mul on kott alati valmis kõigi asjadega välja minemiseks, seega ei pea meeles eraldi pidama millegi kaasa võtmist.

Mul on väga kurb näha sellist “mitte kuidagi ei saa midagi muuta” suhtumist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui lärmi tõstsin, siis helistas kuskile ja võttis selle ikka maha, aga ma ei soovi iga jumala kord oma tavalist poeskäiku niimoodi mööda saata.

Sinul võttis teenindaja maha, kuid kui mina soovisin et võtke see kilekott koos kotisisuga maha, siis öeldi et ei saa võtta. Küsimus ei olnud selles 2 x 5 sendis vaid lihtsalt põhimõttes. Nägin ise, kuidas sellise kilekoti uudise peale kassasabas mitmed kliendid oma ostukorvid kassa juurde maha jätsid ning poest lahkusid. Saaliteenindajad või kärumehed said tööd juurde, et kaup tagasi panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest on normaalne, et pood teeb keskkonnasõbraliku käitumise rahaliselt soodsaks st kui võtad oma koti kaasa, ei pea nii palju pakendi eest maksma.

Kas sa inimene saad aru, et sa maksad ka oma koti kasutamise eest??? Sa maksad riidekoti kaalu kinni, mis on mininaalselt 20-30 grammi. Või siis kaalud oma küpsised kaalul lahtiselt ja kühveldad need peoga pärast kotti. Oled nõus seda tegema? Ma ei usu, et oled. Säästa keskkonda, aga mõtle ka sinna juurde tibake?

Kui piisavalt palju inimesi kasutaks oma kotte, siis oleks poel mõtet tekitada ka “taara” klahv kaalule, millega saaks nt 20 grammi maha võtta kauba kaalust või kassapidajatele võimaluse kassas taara kaal maha võtta. Praegu sellel suurt mõtet ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma käin tihti ringi “postiljoni” kotiga suuruses u 20×25 cm, kuhu mul mahub lisaks telefonile ja rahakotile metallist 0,5 l joogipudel, metallist lusikas ja kahvel, riidest taskurätt, riidest väiksem ostukott ja mõned väiksed kotid lahtise kauba jaoks, väike näksikarp pähklitega ja veidi jääb veel ruumiga.

Aga minul käivad teised asjad käekotti. Ei käi metallist lusikate ja kahvlitega ringi, sest ei ole vajadust. Mul on teised asjad olulised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma käin tihti ringi “postiljoni” kotiga suuruses u 20×25 cm, kuhu mul mahub lisaks telefonile ja rahakotile metallist 0,5 l joogipudel, metallist lusikas ja kahvel, riidest taskurätt, riidest väiksem ostukott ja mõned väiksed kotid lahtise kauba jaoks, väike näksikarp pähklitega ja veidi jääb veel ruumiga.

Aga minul käivad teised asjad käekotti. Ei käi metallist lusikate ja kahvlitega ringi, sest ei ole vajadust. Mul on teised asjad olulised.

Igaühel ongi erinevad asjad, mis on nende jaoks olulised. Mina tahtsin jagada oma kogemust, et näidata, et natuke keskkonnasõbralikum eluviis ei ole kohmakas ja ebamugav ning ei eelda pidevalt suure “märsi” kaasalohistamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Poekorvid ja kärud on niigi räpased, kui kõik nüüd oma kartuleid ja hapukurki ja mida iganes veel lahtiselt hakkavad korvi panema, siis ma ilmselt loobun ostukorvide kasutamisest. Autoga tavaliselt poes ei käi, seega jääbki alternatiiviks asjad müügisaalis riidest koti laduda (paar õhukest kilekotti ka kaasa), iseteeninduskassas kaalule (mis tõenäoliselt on ka mullane ja kleepuv, seega peaks vist rulli majapidamispaberit ka kaasas kandma, et see enne veidi puhtamaks tõmmata). Väga öko.
Huvitav, millal prügikottide vastu sõdima hakatakse, prügi võiks ju ämbrisse koguda ja siis otse suurde prügikasti valada. Prügikast vajaks küll iga tühjenduse järel pesu (milline vee raiskamine), aga noh võik ju hakata tavalises kausis pesema ja pesuvett korduvkasutama vetsupotis või mustemate asjade pesemiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igaühel ongi erinevad asjad, mis on nende jaoks olulised. Mina tahtsin jagada oma kogemust, et näidata, et natuke keskkonnasõbralikum eluviis ei ole kohmakas ja ebamugav ning ei eelda pidevalt suure “märsi” kaasalohistamist

On ikka ebamugav ja kohmakas küll, kui sinu näidet vaadata. Sinu kraami juures mulle sinna väikesesse käekotti näiteks rahakott, mobiiltelefon, võtmed, väravapult, töökaart ja veidi kosmeetikat enam ei mahuks. Aga mulle on need asjad olulised kaasas kanda. Sul on mingid lusikad ja kahvlid, mul kosmeetika. Miks peab keegi teine otsustama, kumb on otstarbekam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, millal prügikottide vastu sõdima hakatakse, prügi võiks ju ämbrisse koguda ja siis otse suurde prügikasti valada. Prügikast vajaks küll iga tühjenduse järel pesu (milline vee raiskamine), aga noh võik ju hakata tavalises kausis pesema ja pesuvett korduvkasutama vetsupotis või mustemate asjade pesemiseks.

Siin ju keegi tegi ettepaneku, et astume lapsepõlve tagasi, väga öko ja keskkonnasõbralik. Olgu siis lihakaup ka lahtiselt letis, mitte paksu verisesse kilesse pakitud. Jälle saab kilet kokku hoida. See kilekotike on iseenesest kõige väiksem asi, kodus kasutavad paljud neid teistkordselt. Palju rohkem visatakse ära just neid musti toidualuseid, kuhu on lihakaup pakitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui me räägime keskkonnasõbralikkusest, siis peaks ikka ülepakendamisest pihta hakkama. Üks pisike kruvi, autotule lamp vms on pakendatud suurele alusele ja mitmekordselt. Neid näiteid on ka Rimis tuhandeid, kus on tegemist ilmselge ülepakendamisega. Sellepärast käibki närvidele, et selle kiekotiteemaga ei ole ju asi mingis keskkonnateadlikkuses (siis välistaks need ülepakendatud tooted, mõtleks sobivama süsteemi välja maksulistele kilekottidele jne), vaid selle sildi all soovitakse lihtsalt rohkem raha teenida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin ju keegi tegi ettepaneku, et astume lapsepõlve tagasi, väga öko ja keskkonnasõbralik. Olgu siis lihakaup ka lahtiselt letis, mitte paksu verisesse kilesse pakitud. Jälle saab kilet kokku hoida. See kilekotike on iseenesest kõige väiksem asi, kodus kasutavad paljud neid teistkordselt. Palju rohkem visatakse ära just neid musti toidualuseid, kuhu on lihakaup pakitud.

Täpselt. Ausalt öelda, sõitku seenele oma totra kampaaniaga. Maailma see kohe kindlasti ei päästa, aga tänapäeva kiire elutempo juures teeb mõttetuid meelespidamise probleeme juurde. Õnneks pole Rimi mu kodupood ja õnneks sain nüüd teada, et ei hakka enam juhuslikultki sisse astuma, milleks. Tallinn on muid poode pilgeni täis, kus sellist jama ei harrastata. Mina ei mõtlegi mässata kõigi nende võrkude ja setmete kottidega, mis mul peavad igaks juhuks kogu aeg kaasas olema. Kilekotte kasutan kodus mitmel moel taas ära – pakin prügi, pakendan sügavkülma ja ka tavakülmiku asju, isegi juuksevärvimise ajaks panen neid pähe. Paljud maanduvad spetsiaalses kilekonteineris, mis meil on õue peal olemas. Sorteerin kodus prügi täitsa eeskujulikult. Maailmamere päästmise võimsat mõtet pole mul pähe tulnud, nii vägev ma oma porgandikotiga ka ei ole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sellepärast käibki närvidele, et selle kilekotiteemaga ei ole ju asi mingis keskkonnateadlikkuses (siis välistaks need ülepakendatud tooted, mõtleks sobivama süsteemi välja maksulistele kilekottidele jne), vaid selle sildi all soovitakse lihtsalt rohkem raha teenida.

Just nimelt. Kusjuures ega siianigi ei antud neid kilekotikesi tasuta, vaid selle maksumus oli ammu toodete hindadesse sisse pandud. Nüüd siis tahetakse veel lisa teenida mingi tobeda reklaami näol, teades väga hästi et ega igaüks oma kilekotiga poes ei käi. Samas Rimi on üks kalleimaid kauplusi, kus isegi soodushind on sama mis teises poes normaalhind.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eriti vihastas mind veel see pressiesindaja sõnavõtt, kes ütles, et jah, vastuseisu ja kaebusi on palju, aga see on loomulik. Nagu eelmisel korral oli palju kisa kampaania üle, et joobes inimestele alkoholi ei müüda, aga siis rahuneti maha. No ikka väga solvab selline vastus. Nagu need oleks kuidagi võrreldavad kampaaniad. Aga mingi pressiesindaja paneb sind rahulolematu kliendina samale pulgale joobes kliendiga, kes soovis alkoholi osta. Kuigi mina soovisin vaid oma kilekotiga lahtist kaupa osta, aga sunnitakse iga artikli eest mingi mõttetu koti eest 5 senti lisaks maksma. Ja kuigi reklaamitakse suurt taaskasutust, siis samas poes ma sama kotti rohkem kasutada ei saa. Ka oma kotiga käimisel on suured probleemid, pead enne mingi tädiga suured lahingud maha pidama, kui see 5 senti arvest maha saad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen rahul, et kilekotil on hind, aga tõesti võiks neid kotte saada korduvalt kasutada ja oma kilekotti kindlasti mitte maksustada.
Mina käin oma väikeste kilekottidega poes ja pärast kasutan kassikasti koristamiseks.
Aga ma pakun välja veel ühe lahenduse – panna alguses kõik ühte kotti või kahte, kassapidaja või ise eraldab kassas ja paneb siis jälle kokku või kasutada pulti – Rimi, selver, coop ja veel mõnedes on. Ise kasutan pulti ja nii võib kõik kokku panna, ostukontrolli ajal piiksutab kassiir kleepsud läbi.
Samas ostetakse liiga palju kilekotte ja seetõttu mõte õige.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päris masendav ikkagi – enamiku siin kommenteerinute hoiak on, et kuivõrd tema kilekottide kasutamatajätmisega maailma ei päästa, siis polegi mõtet üldse midagi ette võtta, et keskkonda säästa. Keegi siin kirjutas, et kile ja plastiuputus pole Eesti metsade ja veekogude probleem – tasuks end asjaga siis ikka natuke rohkem kurssi viia. Ja kas tõesti peaks kõigepealt jõudma sinna, et meil ka on mererannad plastisolki täis – et siis alles hakata olukorda päästma? Ei võiks juba ette midagi ära teha, et olukorda parandada? Haige põhjendus: mul pole nii mugav! Neil lindudel-loomadel, kes kilesöömise kätte surevad, pole ka eriti mugav. Aga muidugi: eiei, see pole Eesti probleem, meil ei jäta ju keegi metsapiknikult või telki mast tulle kilekotis oma toidujäätmeid kusagile sinnasamma, kõik tuuakse koju ja sorteeritakse enne prügikonteinerisse viskamist, onju?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Päris masendav ikkagi – enamiku siin kommenteerinute hoiak on, et kuivõrd tema kilekottide kasutamatajätmisega maailma ei päästa, siis polegi mõtet üldse midagi ette võtta, et keskkonda säästa. Keegi siin kirjutas, et kile ja plastiuputus pole Eesti metsade ja veekogude probleem – tasuks end asjaga siis ikka natuke rohkem kurssi viia. Ja kas tõesti peaks kõigepealt jõudma sinna, et meil ka on mererannad plastisolki täis – et siis alles hakata olukorda päästma? Ei võiks juba ette midagi ära teha, et olukorda parandada? Haige põhjendus: mul pole nii mugav! Neil lindudel-loomadel, kes kilesöömise kätte surevad, pole ka eriti mugav. Aga muidugi: eiei, see pole Eesti probleem, meil ei jäta ju keegi metsapiknikult või telki mast tulle kilekotis oma toidujäätmeid kusagile sinnasamma, kõik tuuakse koju ja sorteeritakse enne prügikonteinerisse viskamist, onju?

Jumala valesti saad aru. Olen küll maailma päästmise poolt, aga mitte mingi poeketi raharöövimise hinnaga, mis ei anna mingit tõelist efekti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega mina tõesti ei jäta jah. Aga kas sina arvad, et Rimi kilekotikampaania teeb seda, et need, kes oma sodi ära ei korista ja merre lasevad, lõpetavad nüüd ära?

Nüüd olen MINA süüdi, et metsaalused on kilekotte täis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kasutan lahtise kauba ostmiseks erinevaid riidest kotte, mis kaaluvad kuni 25 grammi ja olen ka arvestanud sellega, et maksan kauba eest veidi juurde. 2 senti ühe euro kilohinna kohta juurde mind ei häiri, ma olen nõus maailma tuleviku nimel veidi rohkem maksma.

kullakene, see, mis summa sa juurde maksad, sõltub otseselt selle toote kilohinnast, mida ostad.
kuna rimi lehel pole kõigi puuviljade jmt hindu, siis võtsin praegu tänased hinnad selveri kodukalt:

25 g koti kasutamise kulu:
avokaado, 5,99€/kg – 15 senti
küüslauk, 8,99€/kg – 24,5 senti
tähtvili, 15,99€/kg – 40 senti

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Päris masendav ikkagi – enamiku siin kommenteerinute hoiak on, et kuivõrd tema kilekottide kasutamatajätmisega maailma ei päästa, siis polegi mõtet üldse midagi ette võtta, et keskkonda säästa

Siin on ju pikalt räägitud nii ülepakendamisest kui ka sellest, et juba kasutatud kilekotikesega peab uuel poekäigul taidlema ja vaidlema hakkama, sest sa pead tõestama, et see kilekotike on sul kodust kaasa võetud ja selle eest eelmine kord juba ka makstud. Kas kliendid peavad tõesti kaasas kandma ka tsekki või tunnistajaid? Absurd. Kampaaniad ei ole kunagi hea tulemusega, kui nad on ülepeakaela ja läbimõtlematult tehtud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päris masendav ikkagi – enamiku siin kommenteerinute hoiak on, et kuivõrd tema kilekottide kasutamatajätmisega maailma ei päästa, siis polegi mõtet üldse midagi ette võtta, et keskkonda säästa

Siin on ju pikalt räägitud nii ülepakendamisest kui ka sellest, et juba kasutatud kilekotikesega peab uuel poekäigul taidlema ja vaidlema hakkama, sest sa pead tõestama, et see kilekotike on sul kodust kaasa võetud ja selle eest eelmine kord juba ka makstud. Kas kliendid peavad tõesti kaasas kandma ka tsekki või tunnistajaid? Absurd. Kampaaniad ei ole kunagi hea tulemusega, kui nad on ülepeakaela ja läbimõtlematult tehtud.

Liiga keeruline jutt. Rimi tädi ütles palju selgemalt: päästame maailma loomad ja linnud! Juba me asumegi “päästma”, käies poes oma võrgukesega.
Ja kilekott, mille eest sa 5 senti maksad – see ju loomi ei lämmata üldsegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igaühel ongi erinevad asjad, mis on nende jaoks olulised. Mina tahtsin jagada oma kogemust, et näidata, et natuke keskkonnasõbralikum eluviis ei ole kohmakas ja ebamugav ning ei eelda pidevalt suure “märsi” kaasalohistamist.

Ma ei suuda kuidagi välja mõelda, miks peaks keegi pidevalt lusikat ja kahvlit kaasas kandma käekotis? Kas sa sööd tavaliselt pargipingil või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kullakene, see, mis summa sa juurde maksad, sõltub otseselt selle toote kilohinnast, mida ostad.

kuna rimi lehel pole kõigi puuviljade jmt hindu, siis võtsin praegu tänased hinnad selveri kodukalt:

25 g koti kasutamise kulu:

avokaado, 5,99€/kg – 15 senti

küüslauk, 8,99€/kg – 24,5 senti

tähtvili, 15,99€/kg – 40 senti

Mh? Kaalud ju asja ära ja laod siis kotti, mis taarahind sul sinna lisandub? Või kuidas sa siis kaalud nt, kui kartulid ja porgandid samasse võrkkotti paned? Ma tõsimeeli ei saa aru, miks inimestel sellest probleem on, no ei ole keeruline oma kott kaasa võtta ja seda kasutada. Ok, mullaste kartulite puhul saan veel aru, aga teised asjad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mh? Kaalud ju asja ära ja laod siis kotti, mis taarahind sul sinna lisandub?

Mina ei saa jälle aru, kas tassid süles kümme kartulit, viis porgandit ja seitse kaalikat kaalu peale või? Mismoodi te seda teete?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Liiga keeruline jutt. Rimi tädi ütles palju selgemalt: päästame maailma loomad ja linnud! Juba me asumegi “päästma”, käies poes oma võrgukesega.
Ja kilekott, mille eest sa 5 senti maksad – see ju loomi ei lämmata üldsegi.

Järgmine kord võtan kaasa biojäätmete kotikeste rulli. Mingeid jõhvist võrgukesi ma küll kokku ostma ei hakka. Aga need bioprügikotid on ju ka kile, jälle häda, reostab keskkonda.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 265 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rimi oma kilekotikampaaniaga