Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rimi oma kilekotikampaaniaga

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 291 )

Teema: Rimi oma kilekotikampaaniaga

Postitas:
Kägu

mõnes rimis juba on, v-o too kägu käibki sellises.

Võib-olla tõesti, ega ma kõigis Rimides pole käinud, aga nendes, kus olen käinud, ei ole pulti. Kassapidaja kaalub lahtise kauba või teed seda iseteeninduses ise.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 33 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas ma olen ainuke tohmu, kes ei tea sellest kampaaniast midagi? 😀 😀

Rimis käin küll 1-2 korda nädalas, juur- ja puuvilju ostan ka, aga toimetan seal ikka nagu seni ja pole mitte midagi märganud või siis meie väikelinna Rimis lihtsalt pole sellist kampaaniat või on see mingi täitsa uus asi ja ma pole veel poodi jõudnud. Täna kohe lähen ja kontrollin järgi asja 😀

ma ka ei teadnud, kuni üleeile laps juhtis tähelepanu. samas ma ei ole ka kodus mingeid triipkoodiga kilekotte märganud ehk siis äkki nad praktiseerivad seda valitud poodides ainult? mul üks kodupood on minirimi ja puu/köögivilju ostan sealt iga kord, kuid kotiga pole kokku puutunud. kahe nädala jooksul olen kindlasti mitu-mitu korda rimides käinud.

üritasin seda kotti siis iseteeninduskassas (ma tavalisi väldin nagu tuld) piiksutada. mõtlesin välja, et ehk ei tunne kaal selle koti kaalu, seega piiksutan esimesena koti ja siis sama koti koos kaybaga, aga no ei läinud see triipkood sealt läbi, ei nii, ei naapidi. jätsingi maksmata lõpuks, sest ühtegi müüjat silmapiiril ei olnud ja ma arvasin, et nad on kasutusele võtnud tasulised kotid, kuid pole veel koode sisestanud, st annavad praegu tasuta. kampaaniast polnud tõesti kuulnudki, kuigi ma üldiselt ei käi silmad kinni poes ringi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui USAs tavalises poes supermarketis käia, pakendatakse kassa juures kõik asjad veel ekstra suurtesse kilekottidesse. Kott on tasuta, tipi võid jätta pakendajale. Vot see on õudne. Euroopa teeb Põhja Ameerikale pikalt keskkonnasäästmisel ära. Maa on meil ühine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mhh

Poodides on igal pool kaamerad ja kui kassapidaja ei usu, et sinu oma kott, siis las laseb salvestusest üle vaadata. Selline põhimõtteline asi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mhh
Poodides on igal pool kaamerad ja kui kassapidaja ei usu, et sinu oma kott, siis las laseb salvestusest üle vaadata. Selline põhimõtteline asi.

Eks ta ikka lõpuks usub ka, alati on 5 senti maha võetud. Aga sellele eelneb diskussioon ja kõrgematele võimudele helistamine. Ma sooviks ilma konfliktideta oma poeskäike toimetada, selline asi tekitab minus stressi. Mul on elus stressi niigi palju, ei soovi iga suvalist poeskäiku konfliktidega sisustada. Viimane kord helistas teenindaja kellelegi ja kirjeldas olukorda nii: sdesj kakoi-to zentsina, kes keeldub maksmast, mis ma teen. Minus tekitas see negatiivse emotsiooni kogu mu poeskäigu ja selle poeketi suhtes. Ma ei ole mingisugune naine, kes teile probleeme tekitab ja millegipärast ei taha maksta oma koti eest, mis ta kuskilt juba ostis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rimi poolt on see kampaania eriti silmakirjalik – pood, kus praktiliselt kõik kaup ongi minikogustes pakendatud ja kaaulukauba letid kaotatakse ära (nt Pärnu Kaubamajaka Rimi). Ja siis selle mõne üksiku kauba pärast, mida veel kaaluga saab, komposteeritakse ostjate ajusid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kampaania oleks minu jaoks suured fotod kilekoti rullide kohal plastikust meres ja katkistest vaalalastest. Vaatan ja mõtlen, kas ma tahan sellele kaasa aidata. Aga mitte nii, et vot – sa mõttetu inimene maksad, sest meie oleme siin targad ja head keskkonnale mõtlejad, ja vot meie olemegi nüüd need, kellele sa maksma hakkad!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mhh

Eks ta ikka lõpuks usub ka, alati on 5 senti maha võetud. Aga sellele eelneb diskussioon ja kõrgematele võimudele helistamine. Ma sooviks ilma konfliktideta oma poeskäike toimetada, selline asi tekitab minus stressi. Mul on elus stressi niigi palju, ei soovi iga suvalist poeskäiku konfliktidega sisustada. Viimane kord helistas teenindaja kellelegi ja kirjeldas olukorda nii: sdesj kakoi-to zentsina, kes keeldub maksmast, mis ma teen. Minus tekitas see negatiivse emotsiooni kogu mu poeskäigu ja selle poeketi suhtes. Ma ei ole mingisugune naine, kes teile probleeme tekitab ja millegipärast ei taha maksta oma koti eest, mis ta kuskilt juba ostis.

Just selliste situatsioonide vältimiseks mina oma lahenduse/idee välja pakkusin, sest no tõesti on väga vastik, kui pead iga suvalise poeskäigu ajal midagi seletama ja tõestama hakkama. Ma Rimis ei käi, aga kujutan juba ette, kui stressitekitav see minu jaoks oleks. Ja veel seal pidevalt mingeid turvasalvestisi vaatama hakata – see on juba puhas absurd. Lihtsam tundub siis juba see 5 senti uuesti maksta, mis on ka täielik absurd ja ebaõiglane. Keegi siin soovitas koti triipkoodi markeriga maha tõmmata vms – loomulikult tekitab see samamoodi vajaduse kassas selgitada ja tõestada, et sa ei teinud seda sealsamas müügisaalis. Seetõttu olekski vaja mingit ametlikku märgistust juba ostetud kottidele või siis hoopis mingit muud ja mõistlikumat süsteemi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täna läksin enda kilekotiga, ikka löödi kassas 5 senti. Ütlesin, et see on minu kilekott. Öeldi, aga kuidas tõestan? Siis tädi helistas kuskile, võeti ikka see 5 senti maha. Kas selline kamm on normaalne? Minu arust mitte.

Tegelikult loogiliselt võttes on tegemist vargusega. Kauplusekett võtab ostjatelt tahtlikult raha asja eest, mida ta tegelikult ei müü. Summa pole ju oluline, asi on põhimõttes.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

sdesj kakoi-to zentsina,

kakaja

Please wait...
Postitas:
Kägu

kakaja

Whatever, tunnistan, et ei valda vene keelt. Püüdsin edasi anda kõneluse mõtet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kakaja

Whatever, tunnistan, et ei valda vene keelt. Püüdsin edasi anda kõneluse mõtet.

sain aru, aga vabandust, automaatselt kirjutasin seda, mida aju mõtles 🙂 ei tahtnud üldse torgata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Järgmine kord minge infoletti ja küsige allkiri enne valmis kirjutatd paberile, et kauplusesse sisenemisel on oma kilekotid kaasas :p

need infoletid on neil vist ainult ülisuurtes Rimides (nt Ülemistes ja Nautica), teistes kesklinna läheduses asuvates, nt Tatari, Karamelli, Tondi, Finest, Tornimäe, Juhkentali jne, pole küll mingeid infolette

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kilekotid Eestis mitte põletamiseks ei lähe, niiet nii et saab hoopis soojusenergia?
Kõige suurem probleem on hoopis mikroplastiku osakesed, mis heljuvad ookeanis ja mida kuidagi kätte ei saa.
Seega tuleks ära keelata pesupulber ja kasutada ainult pesugeeli jm sellised teemad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle vägisi tundu, et siin on selgitamas ja kaitsmas Rimi töötaja, no vägagi, lugege teemat algusest ja kohe väga tundub!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen nende kottidega niimoodi toimetanud juba kuid ja jätkan. Kotid ei ole veel väsimuse märke ilmutanud, usun, et aasta vabalt saan nendesamadega poe vahet käia.

See Rimi kampaania muutis minu ostuharjumise ja poekäitumist küll palju, poleks uskunudki.

ja nüüd võta üks oma kiidetud kotike, mine kööki ja kaalu ära ning arvuta välja kui palju sa iga poeskäigu korral koos temaga ostetud toiduaineid kaaludes lisaks maksnud oled.

valem on selline:

ostetud toiduaine kilohind x ühe koti kaal.

ja nii IGA enda kotti pakendatud kaalutava toiduaine või puu/juur/köögiviljadega.

Kaalusin. Suurem kotike kaalub 19, väike 14 grammi.
Kas on oht, et jään nüüd vaeseks?
Tahtmise korral saab kotilt plastist jublaka küljest ära võtta, kott kohe kaks grammi kergem.
Ma nagunii mingeid tähtvilju või teisi liigkalleid vilju ei osta, seega olen juba kokku hoidnud, mitteostes.
Varasemalt ma ei kasutanud juurikaid ostes tervisereede soodukaid kah, hakkasin seda alles hiljuti tegema – las mu võrkkoti varjatud grammid minna siis nende soodukate arvelt.

Kaugem tulevik liigub nagunii alternatiivide kasutamise poole, selles valguses oleks tõesti mõistlik taara mahaarvestamise klahv püsikasutusse võtta.

Inimeste ostukäitumise muutmine on siiski võimalik, isegi kui kaasatulijaid on alguses vähe. Veel talvel oleksin minagi õlgu kehitanud ja võrkkottide poole urisenud. Tegelikult ma ükskord irvitasingi Selveris neid kotte märgates, et kas nad tõesti loodavad, et leidub lolle, kes ostavad endale hunniku euroseid kotte… Ja näe – siin ma olen. Pean neid kotte mugavaks. Isegi kurb ei ole, et kotigrammide eest peale maksan.
Samas pole ma mingi ökotädi ja maailmamerede peale eriti ei mõtle ja oma ninaotsast suurt kaugemale ei vaata. Kasutasin korra-kaks olude sunnil alternatiivi (jalgadega hääletamise asemel) ja ilmnes, et see variant sobib mulle hästi. Käingi oma korduvkasutuses olevate kottidega erinevates poodides ja mind üldse ei huvita, kas neil on kilekotid tasuta või ei. Mul ei lähe neid lihtsalt vaja.
Erand ma pole. Võrkkoti kasutajaid pole küll eriti näinud (elan väikelinnas), aga riidekotiga poeskäijad ja niisama ringipatseerijad on üha tavalisemad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ot, mul tekkis kaks küsimust veel – hakkasin siin vahepeal mõtlema, et prooviks siis riidekotte, selle asemel et kauplustele trhavi maksta. (Mitte, et ma saaks aru, miks ma pean kauplusele millegi eest maksma, oleks siis veel, et kuhugi loodukaitse fondi – või annab Rimi kilekoti müügist kogutud summa sinna?) Aga küsimus – kui ma nüüd kasutan neid riidekotte, siis enamus kaale ju sülitab välja kleepsuga sildi. Kuhu ma selle kleebin, riidekotile? Ning jah, ma võiks ju kaaluda kauba, panna selle alles seejärel oma kotikesse, aga kas pärast iseteeninduskassas kaalurinevust ei tegi? Sest siis ma ju kaalun riidekotti juba ka, kui tundlikud need kassade kaalud on? Sest riidekoti kasutamise eest ma kauplusele peale maksma ei ole nõus, tõesti põhimõtteliselt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nii, ma lähen Rimisse ja soovin osta seedermänniseemneid (neid lahtiselt müüdavaid, pagana kallid!), kevade küpsiseid (ka peab kaaluma), mureleid, tomateid ja kartuleid.
Mida siinne kampaaniat kiitev kägu siis soovitab?
Minu pere on 7-liikmeline, seega mistahes asju ma ostan, ostan ma neid palju!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ot, mul tekkis kaks küsimust veel – hakkasin siin vahepeal mõtlema, et prooviks siis riidekotte, selle asemel et kauplustele trhavi maksta. (Mitte, et ma saaks aru, miks ma pean kauplusele millegi eest maksma, oleks siis veel, et kuhugi loodukaitse fondi – või annab Rimi kilekoti müügist kogutud summa sinna?) Aga küsimus – kui ma nüüd kasutan neid riidekotte, siis enamus kaale ju sülitab välja kleepsuga sildi. Kuhu ma selle kleebin, riidekotile? Ning jah, ma võiks ju kaaluda kauba, panna selle alles seejärel oma kotikesse, aga kas pärast iseteeninduskassas kaalurinevust ei tegi? Sest siis ma ju kaalun riidekotti juba ka, kui tundlikud need kassade kaalud on? Sest riidekoti kasutamise eest ma kauplusele peale maksma ei ole nõus, tõesti põhimõtteliselt.

Ära vaeva pead – ma pole veel näinud sellist Rimit, kus ostja ise saaks mingeid küpsiseid-juurikaid-puuvilju vmt juba müügisaalis kaaluda või sildistada – kõik kaalumised toimuvad alles kas kassas või iseteeninduskassas.
kaalutavad-etiketistatavad asjad on neil pitsad, aga neid kaalub müüja eraldi letis.

Kas kilekotid Eestis mitte põletamiseks ei lähe, niiet nii et saab hoopis soojusenergia?

muude piirkondadega kursis pole, aga vähemalt Tallinn saab oma kütte ja sooja vee soojendamise küll Irust ja Iru töötab puhtalt vaid prügipõletuse energial, nad toovad isegi skandinaaviamaadest prügi juurde, kuna väidetavalt kohalikust prügist tallinna kütteks ei piisavat (kursis, sest olen käinud nende juures ekskursioonil/koolitusel)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kasutan lahtise kauba ostmiseks erinevaid riidest kotte, mis kaaluvad kuni 25 grammi ja olen ka arvestanud sellega, et maksan kauba eest veidi juurde. 2 senti ühe euro kilohinna kohta juurde mind ei häiri, ma olen nõus maailma tuleviku nimel veidi rohkem maksma.

kullakene, see, mis summa sa juurde maksad, sõltub otseselt selle toote kilohinnast, mida ostad.

kuna rimi lehel pole kõigi puuviljade jmt hindu, siis võtsin praegu tänased hinnad selveri kodukalt:

25 g koti kasutamise kulu:

avokaado, 5,99€/kg – 15 senti

küüslauk, 8,99€/kg – 24,5 senti

tähtvili, 15,99€/kg – 40 senti

Ma saan täiesti aru, et juurdemakstav summa sõltub kilohinnast, seepärast ma kirjutasingi, et lisakulu on 2 senti toote iga kilohinna euro kohta.

Sinu toodud näidetest ma ostan väga harva nii suuri koguseid, et pean kotti kasutama, panen oma 2-4 avokaadot või tähtvilja lahtiselt kaalule.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nii, ma lähen Rimisse ja soovin osta seedermänniseemneid (neid lahtiselt müüdavaid, pagana kallid!), kevade küpsiseid (ka peab kaaluma), mureleid, tomateid ja karuleid.

Mida siinne kampaaniat kiitev kägu siis soovitab?

Minu pere on 7-liikmeline, seega mistahes asju ma ostan, ostan ma neid palju!

Pole küll kindel, et vastust just minu käest küsiti, aga ma olen see võrkkoti usku läinu, seega peaks sobima.
Seedermänniseemned saab vabalt võrkkotti panna, ainult et nüüd tulevad mängu need 14 kotigrammi, eks ole. Et siis võiks vabalt juba kilekoti eest need 5 senti maksta.
Minu kodurimis on vahelduva eduga väljas ka biolagunevad kotid (pidevalt on küll otsas) ja need on tasuta. Sest et alternatiiv tavalisele kilekotile. Kuigi nii hästi lagunevad, et võivad juba sõrmede vahel ära pudiseda ja siis on kallid seemned kah vastu põrandat.
Ju siis tuleb ise osta rull korralikke biolagunevaid kotte ja panna mõned kotid käekotti valmis. Need õhukesed ikka daamiridiküli ära mahuvad. Ja üheski poes ei pea vaidlema, et kas on tasuline või tasuta kott, välimus ju reedab ka võhikule. Korduvkasutada saab neidki, küll lühemat aega. Suurem minigrip kott oleks erimugav variant, kui nüüd mõtlema hakata.
Raha muidugi kulub ka selle variandi peale, aga ega kilekott pole nagunii inimõigus, mis peab tingimata tasuta käes olema.
Ma küll tunnistan, et 5 senti kotiräbala eest on liig mis liig, eriti kui arvestada, et mõnikord võib kaalukaupa pool kärutäit olla. Aga tegelikult ei keela keegi taaskasutada kas või leiva- või saiakotti. Esialgu vast imelikult vaadatakse, aga samas on see ju variant, kas pole? Ma ise veel nii “edasijõudnu” pole, et suvaliste totsikute-nutsakutega poodi minna, aga mine sa tulevikku tea, võibolla on see kunagi uus reaalsus. Siin kirjutamise ajal pähekaranud gripkotimõtte lasen küll käiku – ostan minagi seemneid ja pähkleid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

küsisin kassas müüjalt ka, et kas tõesti arvate, et ostjad peaksid järjest oma mullased (ja need kartulid olid neil ikka kohe häääästi mullased!) kartulid teile siia kassalindile ühekaupa ritta laduma, et pood sellest aru saama hakkaks, et osa asju pole võimalik pakendita osta.

Kassapidaja on kõige väiksem jubin selles süsteemis, tema tööd pole küll mõtet selliste küsimustega häirida. Oma arvamust on õigem näidat FB lehel, kirjutades üldmeilile, pöördudes juhatuse poolt jms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kasutan seal Kreeka reisilt toodud kreekakeelsete kirjadega kilekotte. Milles küsimus? Kas ei ei ole ühtki a la Apotheka, Euronicsi, ABC kinga vms kilekotikest taskusse pista? Ja kui see kotike pole läbipaistev, jäta kotisuu lahti, kuni kassasse lähed, taevas hoidku.

Kui ma maha unustan, siis see mõni sent ongi trahv minule.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

enamus kaale ju sülitab välja kleepsuga sildi. Kuhu ma selle kleebin, riidekotile?

Mina olen need 2-3 kleepsu kleepinud oma (raha)kotile ja siis kassiirile ükshaaval ulatanud arveldamiseks, kui vastav riidest kott on lindil temani jõudnud. Riidekotil nad ei püsi tõesti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja üldse – kuhu on jäänud vana hea pakkepaber? Sama ka teistes poodides – Lindex ja H&M ulatab ostetud rinnahoidja lahtiselt kätte, pane kus tahad. Puu- ja köögivilja saaks ju paberisse ka pakendada kui kilevastane olla. Pangu kasvõi vanad ajalehed sinna, saab tuutu keerata ja oma kartulid ära osta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina kasutan seal Kreeka reisilt toodud kreekakeelsete kirjadega kilekotte. Milles küsimus? Kas ei ei ole ühtki a la Apotheka, Euronicsi, ABC kinga vms kilekotikest taskusse pista? Ja kui see kotike pole läbipaistev, jäta kotisuu lahti, kuni kassasse lähed, taevas hoidku.

Kui ma maha unustan, siis see mõni sent ongi trahv minule.

Milline iroonia selles postituses peitub! Muidugi ärge võtke Rimi kilekotte, säästke loodust! Võtke Apotheka, Euronicsi, ABC Kinga, Eesti Pagari, Fazeri tasuta kotte või pakendikeskusest rullikaupa ostetud kilekotte. Maailmameri puhtaks!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ometi on ju lihtne teha väike muudatus

Sul pole vähematki aimu, kui kallis see “väike muudatus” on. See on kuuekohaline summa iga minirimist suurem kaupluse peale.

(Ei, ma pole Rimi fänn, vastupidi – ma mäletan seda, kuidas nad keeldusid Eesti liha müümast).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milline iroonia selles postituses peitub! Muidugi ärge võtke Rimi kilekotte, säästke loodust! Võtke Apotheka, Euronicsi, ABC Kinga, Eesti Pagari, Fazeri tasuta kotte või pakendikeskusest rullikaupa ostetud kilekotte. Maailmameri puhtaks!

Jah ja kasutage neid korduvalt. Milles iroonia? Minu Kreeka kilekotid on aastast 2015. Ja mis mõttes VÕTKE tasuta kotte. Need käivad koos ammuste ostudega. Näita mulle ka, kuidas sa kuskilt võtad joruna uusi Apotheka kirjadega kilekotte, palju soovid.

Kui sa aru ei saanud, siis eesmärk on näidata selgelt, et need pole poest võetud kotid. Nagu eespool kirjeldati – kui on tavaline kilekott, nad võivad võtta (kogemata) selle eest raha. Seepärast peaks kotikene olema ilmselgelt teiste märgistega.

Ja milles su iroonia täpsemalt oli?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah ja kasutage neid korduvalt. Milles iroonia? Minu Kreeka kilekotid on aastast 2015. Ja mis mõttes VÕTKE tasuta kotte. Need käivad koos ammuste ostudega. Näita mulle ka, kuidas sa kuskilt võtad joruna uusi Apotheka kirjadega kilekotte, palju soovid.

Kui sa aru ei saanud, siis eesmärk on näidata selgelt, et need pole poest võetud kotid. Nagu eespool kirjeldati – kui on tavaline kilekott, nad võivad võtta (kogemata) selle eest raha. Seepärast peaks kotikene olema ilmselgelt teiste märgistega.

Peamine ikka, et 5-sendine kott loodust ei reosta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Peamine ikka, et 5-sendine kott loodust ei reosta.

Reostab. Ja see oleks väga suur trahv ja südamevalu mulle, kui minu käe läbi veel üks kilekott rändlusesse satusk. Selle vältimisest ju kirjutasingi.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 291 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rimi oma kilekotikampaaniaga