Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rimi oma kilekotikampaaniaga

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 265 )

Teema: Rimi oma kilekotikampaaniaga

Postitas:
Kägu

Mh? Kaalud ju asja ära ja laod siis kotti, mis taarahind sul sinna lisandub? Või kuidas sa siis kaalud nt, kui kartulid ja porgandid samasse võrkkotti paned? Ma tõsimeeli ei saa aru, miks inimestel sellest probleem on, no ei ole keeruline oma kott kaasa võtta ja seda kasutada. Ok, mullaste kartulite puhul saan veel aru, aga teised asjad?

ja kuidas sinu arvates siis toimida, kui tahan osta 3 sorti küpsiseid, igaüht nii 200g? et puistan ühte kotti ja siis pärast iseteeninduskassas või päriskassas hakkan neid jälle ükshaval eraldi kuhjadesse sorteerima?
tuletan meelde, et rimides kaalutakse KÕIK alles siis, kui maksma hakkad,
seliist enne kaalumist ja etiketistamist, nii nagu nt selveri juurikaosakonnas, või stockmanni või solarise toidupoe saiakeste osakonnas, rimides pole!.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas sa alati poodi minnes lähed jala ja väikse käekotiga?

Lähen jah, kas see on nüüd keelatud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 32 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei mõista seda hala. Kas inimesed tõesti pakivad kõik köögiviljad eraldi kilekottidesse poes?
Sisuliselt on tõesti kartul üks väga vähestest, mille pärast muretseda. Vb ka mõni kergemini lömastuv nagu viinamari. Aga ma ei ole aastaid näiteks oma kahte porgandit, sibulat, banaani, õuna, tomatit (kui ei osta väga suurt kogust) ega ka lillkapsast kilekotti pannud. Poekoti mõistlikul pakkimisel tasub kergemini katki minevad asjad laduda peale. Või siis võttagi üks kott ja kõik pärast ühte kotti tõsta ja kodus uuesti lahti pakkida. Aga halada, et näe, iga koti eest 5 senti? Võtagi siis üks.

Teiseks, kui oled selle koti ostnud ja ei taha selle eest uuesti maksta tõmba triipkood kodus veekindla markeriga üle ja asi tahe. Ei piiksuta seda siis keegi enam läbi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei mõista seda hala. Kas inimesed tõesti pakivad kõik köögiviljad eraldi kilekottidesse poes? Aga ma ei ole aastaid näiteks oma kahte porgandit, sibulat, banaani, õuna, tomatit (kui ei osta väga suurt kogust) ega ka lillkapsast kilekotti pannud.

Kas tõesti on raske aru saada, et Rimi poes ei ole võimalik ise kaaluda ja hinnalipikuid banaani või kartuli või tomati vms külge kleepida. Neid kaalub kassapidaja oma nina ees oleval kaalul ja et ta saaks neid kaaluda, pead sa nüüd nad kas lahtiselt üksipulki lindile laduma või kilekotti panema. Kui paned nad kõik ÜHTE kilekotti, peab kassapidaja need kardulad ja porgandid ja banaani ja õuna ja tomati sealt välja koukima ning ta nina ees oleval kaalul ära kaaluma, et hinda saada. Siin ju oli juttu, et läks oma (ilma triipkoodita) kilekotikesega maksma ja kassas pidi tõestama, et ta pole kaamel ega ka varas. Pangu saalis iseteeninduse kaalud püsti, nii nagu teistes kauplustes. Kliendid saaksid kraami enne ära kaaluda, et siis panna see kõik kasvõi ühte kotti/võrku, kleepida sinna kõik hinnalipikud peale ja on kliendil kergem ning ka kassapidajal. Nii suur kaubanduskett ja ei suudeta puuvilja-/juurvilja saali kaalusid muretseda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 35 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Appike, ma olen vist ainsana rahul selle kampaaniaga, sest ostsin need korduvkasutatavad võrgud ja käin nüüd nendega poes. Enne oli pidev väikeste kilekottide uputus kodus. Nüüd võtan kodus asjad võrgust välja ja panen võrgud kotti. Suuri kikekotte ei kasuta juba ammu, on korduvkasutatavad nailonkotid. Alguses läks meelest neid kaasas kanda, aga nüüd on ikka paar tükki kogu aeg kotis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei mõista seda hala. Kas inimesed tõesti pakivad kõik köögiviljad eraldi kilekottidesse poes? Aga ma ei ole aastaid näiteks oma kahte porgandit, sibulat, banaani, õuna, tomatit (kui ei osta väga suurt kogust) ega ka lillkapsast kilekotti pannud.

Kas tõesti on raske aru saada, et Rimi poes ei ole võimalik ise kaaluda ja hinnalipikuid banaani või kartuli või tomati vms külge kleepida. Neid kaalub kassapidaja oma nina ees oleval kaalul ja et ta saaks neid kaaluda, pead sa nüüd nad kas lahtiselt üksipulki lindile laduma või kilekotti panema. Kui paned nad kõik ÜHTE kilekotti, peab kassapidaja need kardulad ja porgandid ja banaani ja õuna ja tomati sealt välja koukima ning ta nina ees oleval kaalul ära kaaluma, et hinda saada. Siin ju oli juttu, et läks oma (ilma triipkoodita) kilekotikesega maksma ja kassas pidi tõestama, et ta pole kaamel ega ka varas. Pangu saalis iseteeninduse kaalud püsti, nii nagu teistes kauplustes. Kliendid saaksid kraami enne ära kaaluda, et siis panna see kõik kasvõi ühte kotti/võrku, kleepida sinna kõik hinnalipikud peale ja on kliendil kergem ning ka kassapidajal. Nii suur kaubanduskett ja ei suudeta puuvilja-/juurvilja saali kaalusid muretseda.

Rimis on ju iseteeninduskassad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tasulised biolagunevad väikesed kilekotid ja võrgud on ka Ülemiste city Selveris. Suurema koguse jaoks vaid paberkotid ja korduvkasutatavad kotid.
Neid selveri biolagunevaid ei saagi teist korda kasutada, lagunevad kergesti.
Ja kuna tihti ostan õhtul peale tööd sealt ka perele toitu, on mul kodus paberkottide virn ja hulk korduvkasutatavaid poekotte. Millegipärast tuleb alles kassas meelde, et see korduvkasutatav poekott on taas autos mis asub parkimismajas mitmesaja meetri kaugusel ning paberkott on mul mitu korda poolel teel katki läinud kuna vist on raskusepiirang…😊

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ma ei ole aastaid näiteks oma kahte porgandit, sibulat, banaani, õuna, tomatit (kui ei osta väga suurt kogust) ega ka lillkapsast kilekotti pannud.

Aga kui ostad suurema koguse? Kõik pole üksikud inimesed.

See kõik on paljas pakasuha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas ma olen ainuke tohmu, kes ei tea sellest kampaaniast midagi? 😀 😀
Rimis käin küll 1-2 korda nädalas, juur- ja puuvilju ostan ka, aga toimetan seal ikka nagu seni ja pole mitte midagi märganud või siis meie väikelinna Rimis lihtsalt pole sellist kampaaniat või on see mingi täitsa uus asi ja ma pole veel poodi jõudnud. Täna kohe lähen ja kontrollin järgi asja 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ma pakun välja veel ühe lahenduse – panna alguses kõik ühte kotti või kahte, kassapidaja või ise eraldab kassas ja paneb siis jälle kokku või kasutada pulti – Rimi, selver, coop ja veel mõnedes on.

Rimis pole mingit pulti, kui sa ei teadnud. Sinu pakutud süsteem on ehk hea, kui ostan kaks porgandit ja kolm sibulat. Aga mina ostsin varem Rimist lahtist juur- ja puuvilja umbes 5-6 erinevat artiklit ja suuremates kogustes. Seda kraami ei saa ühte kotti laduda, ei mahu. Ja kui igaüks hakkab oma erinevaid vilju seal kassas sortima, siis jäädki sinna ootama. Kui võtan oma võrgust või riidest korduvkasutatavad kotid, pean maksma mitu eurot ühe poeskäigu kohta lisaks, sest maksan ka koti kaalu ju sama kilohinnaga kinni. Kui iga kord ostan uued kotid, siis maksan samuti mõttetult kallist hinda lisaks. Oma kilekotte on samuti problemaatiline kasutada, ikka võetakse raha. Lisaks pean siis kogu aeg meeles pidama, et pean mingeid kotte kogu aeg oma käekotis hoidma, äkki lähen poodi. Minu jaoks väga nõme süsteem ja enam Rimist lahtist kaupa ei osta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rimis pole mingit pulti, kui sa ei teadnud

mõnes rimis juba on, v-o too kägu käibki sellises.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mõnes rimis juba on, v-o too kägu käibki sellises.

Võib-olla tõesti, ega ma kõigis Rimides pole käinud, aga nendes, kus olen käinud, ei ole pulti. Kassapidaja kaalub lahtise kauba või teed seda iseteeninduses ise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas ma olen ainuke tohmu, kes ei tea sellest kampaaniast midagi? 😀 😀

Rimis käin küll 1-2 korda nädalas, juur- ja puuvilju ostan ka, aga toimetan seal ikka nagu seni ja pole mitte midagi märganud või siis meie väikelinna Rimis lihtsalt pole sellist kampaaniat või on see mingi täitsa uus asi ja ma pole veel poodi jõudnud. Täna kohe lähen ja kontrollin järgi asja 😀

ma ka ei teadnud, kuni üleeile laps juhtis tähelepanu. samas ma ei ole ka kodus mingeid triipkoodiga kilekotte märganud ehk siis äkki nad praktiseerivad seda valitud poodides ainult? mul üks kodupood on minirimi ja puu/köögivilju ostan sealt iga kord, kuid kotiga pole kokku puutunud. kahe nädala jooksul olen kindlasti mitu-mitu korda rimides käinud.

üritasin seda kotti siis iseteeninduskassas (ma tavalisi väldin nagu tuld) piiksutada. mõtlesin välja, et ehk ei tunne kaal selle koti kaalu, seega piiksutan esimesena koti ja siis sama koti koos kaybaga, aga no ei läinud see triipkood sealt läbi, ei nii, ei naapidi. jätsingi maksmata lõpuks, sest ühtegi müüjat silmapiiril ei olnud ja ma arvasin, et nad on kasutusele võtnud tasulised kotid, kuid pole veel koode sisestanud, st annavad praegu tasuta. kampaaniast polnud tõesti kuulnudki, kuigi ma üldiselt ei käi silmad kinni poes ringi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui USAs tavalises poes supermarketis käia, pakendatakse kassa juures kõik asjad veel ekstra suurtesse kilekottidesse. Kott on tasuta, tipi võid jätta pakendajale. Vot see on õudne. Euroopa teeb Põhja Ameerikale pikalt keskkonnasäästmisel ära. Maa on meil ühine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mhh

Poodides on igal pool kaamerad ja kui kassapidaja ei usu, et sinu oma kott, siis las laseb salvestusest üle vaadata. Selline põhimõtteline asi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mhh
Poodides on igal pool kaamerad ja kui kassapidaja ei usu, et sinu oma kott, siis las laseb salvestusest üle vaadata. Selline põhimõtteline asi.

Eks ta ikka lõpuks usub ka, alati on 5 senti maha võetud. Aga sellele eelneb diskussioon ja kõrgematele võimudele helistamine. Ma sooviks ilma konfliktideta oma poeskäike toimetada, selline asi tekitab minus stressi. Mul on elus stressi niigi palju, ei soovi iga suvalist poeskäiku konfliktidega sisustada. Viimane kord helistas teenindaja kellelegi ja kirjeldas olukorda nii: sdesj kakoi-to zentsina, kes keeldub maksmast, mis ma teen. Minus tekitas see negatiivse emotsiooni kogu mu poeskäigu ja selle poeketi suhtes. Ma ei ole mingisugune naine, kes teile probleeme tekitab ja millegipärast ei taha maksta oma koti eest, mis ta kuskilt juba ostis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rimi poolt on see kampaania eriti silmakirjalik – pood, kus praktiliselt kõik kaup ongi minikogustes pakendatud ja kaaulukauba letid kaotatakse ära (nt Pärnu Kaubamajaka Rimi). Ja siis selle mõne üksiku kauba pärast, mida veel kaaluga saab, komposteeritakse ostjate ajusid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kampaania oleks minu jaoks suured fotod kilekoti rullide kohal plastikust meres ja katkistest vaalalastest. Vaatan ja mõtlen, kas ma tahan sellele kaasa aidata. Aga mitte nii, et vot – sa mõttetu inimene maksad, sest meie oleme siin targad ja head keskkonnale mõtlejad, ja vot meie olemegi nüüd need, kellele sa maksma hakkad!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mhh

Eks ta ikka lõpuks usub ka, alati on 5 senti maha võetud. Aga sellele eelneb diskussioon ja kõrgematele võimudele helistamine. Ma sooviks ilma konfliktideta oma poeskäike toimetada, selline asi tekitab minus stressi. Mul on elus stressi niigi palju, ei soovi iga suvalist poeskäiku konfliktidega sisustada. Viimane kord helistas teenindaja kellelegi ja kirjeldas olukorda nii: sdesj kakoi-to zentsina, kes keeldub maksmast, mis ma teen. Minus tekitas see negatiivse emotsiooni kogu mu poeskäigu ja selle poeketi suhtes. Ma ei ole mingisugune naine, kes teile probleeme tekitab ja millegipärast ei taha maksta oma koti eest, mis ta kuskilt juba ostis.

Just selliste situatsioonide vältimiseks mina oma lahenduse/idee välja pakkusin, sest no tõesti on väga vastik, kui pead iga suvalise poeskäigu ajal midagi seletama ja tõestama hakkama. Ma Rimis ei käi, aga kujutan juba ette, kui stressitekitav see minu jaoks oleks. Ja veel seal pidevalt mingeid turvasalvestisi vaatama hakata – see on juba puhas absurd. Lihtsam tundub siis juba see 5 senti uuesti maksta, mis on ka täielik absurd ja ebaõiglane. Keegi siin soovitas koti triipkoodi markeriga maha tõmmata vms – loomulikult tekitab see samamoodi vajaduse kassas selgitada ja tõestada, et sa ei teinud seda sealsamas müügisaalis. Seetõttu olekski vaja mingit ametlikku märgistust juba ostetud kottidele või siis hoopis mingit muud ja mõistlikumat süsteemi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täna läksin enda kilekotiga, ikka löödi kassas 5 senti. Ütlesin, et see on minu kilekott. Öeldi, aga kuidas tõestan? Siis tädi helistas kuskile, võeti ikka see 5 senti maha. Kas selline kamm on normaalne? Minu arust mitte.

Tegelikult loogiliselt võttes on tegemist vargusega. Kauplusekett võtab ostjatelt tahtlikult raha asja eest, mida ta tegelikult ei müü. Summa pole ju oluline, asi on põhimõttes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rimis on ju iseteeninduskassad?

Sama taidlemine tekiks sealsamas iseteeninduskassades.

Võite ette kujutada, mis tsirkus sellest tuleb. Hakkab siis keegi mingi kilekoti pärast kaameraid nõutama.

Rimi poolt on see kampaania eriti silmakirjalik – pood, kus praktiliselt kõik kaup ongi minikogustes pakendatud ja kaaulukauba letid kaotatakse ära (nt Pärnu Kaubamajaka Rimi). Ja siis selle mõne üksiku kauba pärast, mida veel kaaluga saab, komposteeritakse ostjate ajusid.

Justnimelt. Puu- ja juurviljade osakonnas on lahtise kauba valik siiski piiratud, sest suuremas osas on neil kõik need kartulid, porgandid, tomatid, roheline jne endil kilesse või kilekarpi pakendatud, et müüa kallimalt. Nüüd mingi tühise asja pärast hakatakse muret tundma, et “linnud ja kalad surevad muidu ära”.

Järgmine kord minge infoletti ja küsige allkiri enne valmis kirjutatd paberile, et kauplusesse sisenemisel on oma kilekotid kaasas :p

Sealsed teenindajad on niigi umbkeelsed ja et midagi neile selgeks teha, tuleb nendega nende endi emakeeles rääkida. Neid plastikkotikesi oli mõned üksikud kusagil rippumas ja arvata võib et päeva lõpuks on kliendid sunnitud ostma nende endi kilepakendatud kallimat kaupa. Üldiselt saab väga hästi hakkama ka ilma Rimita, mujal teenindus tunduvalt parem ja probleemidevaba.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 35 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

sdesj kakoi-to zentsina,

kakaja

Please wait...
Postitas:
Kägu

kakaja

Whatever, tunnistan, et ei valda vene keelt. Püüdsin edasi anda kõneluse mõtet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kakaja

Whatever, tunnistan, et ei valda vene keelt. Püüdsin edasi anda kõneluse mõtet.

sain aru, aga vabandust, automaatselt kirjutasin seda, mida aju mõtles 🙂 ei tahtnud üldse torgata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Järgmine kord minge infoletti ja küsige allkiri enne valmis kirjutatd paberile, et kauplusesse sisenemisel on oma kilekotid kaasas :p

need infoletid on neil vist ainult ülisuurtes Rimides (nt Ülemistes ja Nautica), teistes kesklinna läheduses asuvates, nt Tatari, Karamelli, Tondi, Finest, Tornimäe, Juhkentali jne, pole küll mingeid infolette

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kilekotid Eestis mitte põletamiseks ei lähe, niiet nii et saab hoopis soojusenergia?
Kõige suurem probleem on hoopis mikroplastiku osakesed, mis heljuvad ookeanis ja mida kuidagi kätte ei saa.
Seega tuleks ära keelata pesupulber ja kasutada ainult pesugeeli jm sellised teemad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle vägisi tundu, et siin on selgitamas ja kaitsmas Rimi töötaja, no vägagi, lugege teemat algusest ja kohe väga tundub!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen nende kottidega niimoodi toimetanud juba kuid ja jätkan. Kotid ei ole veel väsimuse märke ilmutanud, usun, et aasta vabalt saan nendesamadega poe vahet käia.

See Rimi kampaania muutis minu ostuharjumise ja poekäitumist küll palju, poleks uskunudki.

ja nüüd võta üks oma kiidetud kotike, mine kööki ja kaalu ära ning arvuta välja kui palju sa iga poeskäigu korral koos temaga ostetud toiduaineid kaaludes lisaks maksnud oled.

valem on selline:

ostetud toiduaine kilohind x ühe koti kaal.

ja nii IGA enda kotti pakendatud kaalutava toiduaine või puu/juur/köögiviljadega.

Kaalusin. Suurem kotike kaalub 19, väike 14 grammi.
Kas on oht, et jään nüüd vaeseks?
Tahtmise korral saab kotilt plastist jublaka küljest ära võtta, kott kohe kaks grammi kergem.
Ma nagunii mingeid tähtvilju või teisi liigkalleid vilju ei osta, seega olen juba kokku hoidnud, mitteostes.
Varasemalt ma ei kasutanud juurikaid ostes tervisereede soodukaid kah, hakkasin seda alles hiljuti tegema – las mu võrkkoti varjatud grammid minna siis nende soodukate arvelt.

Kaugem tulevik liigub nagunii alternatiivide kasutamise poole, selles valguses oleks tõesti mõistlik taara mahaarvestamise klahv püsikasutusse võtta.

Inimeste ostukäitumise muutmine on siiski võimalik, isegi kui kaasatulijaid on alguses vähe. Veel talvel oleksin minagi õlgu kehitanud ja võrkkottide poole urisenud. Tegelikult ma ükskord irvitasingi Selveris neid kotte märgates, et kas nad tõesti loodavad, et leidub lolle, kes ostavad endale hunniku euroseid kotte… Ja näe – siin ma olen. Pean neid kotte mugavaks. Isegi kurb ei ole, et kotigrammide eest peale maksan.
Samas pole ma mingi ökotädi ja maailmamerede peale eriti ei mõtle ja oma ninaotsast suurt kaugemale ei vaata. Kasutasin korra-kaks olude sunnil alternatiivi (jalgadega hääletamise asemel) ja ilmnes, et see variant sobib mulle hästi. Käingi oma korduvkasutuses olevate kottidega erinevates poodides ja mind üldse ei huvita, kas neil on kilekotid tasuta või ei. Mul ei lähe neid lihtsalt vaja.
Erand ma pole. Võrkkoti kasutajaid pole küll eriti näinud (elan väikelinnas), aga riidekotiga poeskäijad ja niisama ringipatseerijad on üha tavalisemad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ot, mul tekkis kaks küsimust veel – hakkasin siin vahepeal mõtlema, et prooviks siis riidekotte, selle asemel et kauplustele trhavi maksta. (Mitte, et ma saaks aru, miks ma pean kauplusele millegi eest maksma, oleks siis veel, et kuhugi loodukaitse fondi – või annab Rimi kilekoti müügist kogutud summa sinna?) Aga küsimus – kui ma nüüd kasutan neid riidekotte, siis enamus kaale ju sülitab välja kleepsuga sildi. Kuhu ma selle kleebin, riidekotile? Ning jah, ma võiks ju kaaluda kauba, panna selle alles seejärel oma kotikesse, aga kas pärast iseteeninduskassas kaalurinevust ei tegi? Sest siis ma ju kaalun riidekotti juba ka, kui tundlikud need kassade kaalud on? Sest riidekoti kasutamise eest ma kauplusele peale maksma ei ole nõus, tõesti põhimõtteliselt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nii, ma lähen Rimisse ja soovin osta seedermänniseemneid (neid lahtiselt müüdavaid, pagana kallid!), kevade küpsiseid (ka peab kaaluma), mureleid, tomateid ja kartuleid.
Mida siinne kampaaniat kiitev kägu siis soovitab?
Minu pere on 7-liikmeline, seega mistahes asju ma ostan, ostan ma neid palju!

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 265 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rimi oma kilekotikampaaniaga