Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rimi oma kilekotikampaaniaga

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 265 )

Teema: Rimi oma kilekotikampaaniaga

Postitas:
Kägu

Ot, mul tekkis kaks küsimust veel – hakkasin siin vahepeal mõtlema, et prooviks siis riidekotte, selle asemel et kauplustele trhavi maksta. (Mitte, et ma saaks aru, miks ma pean kauplusele millegi eest maksma, oleks siis veel, et kuhugi loodukaitse fondi – või annab Rimi kilekoti müügist kogutud summa sinna?) Aga küsimus – kui ma nüüd kasutan neid riidekotte, siis enamus kaale ju sülitab välja kleepsuga sildi. Kuhu ma selle kleebin, riidekotile? Ning jah, ma võiks ju kaaluda kauba, panna selle alles seejärel oma kotikesse, aga kas pärast iseteeninduskassas kaalurinevust ei tegi? Sest siis ma ju kaalun riidekotti juba ka, kui tundlikud need kassade kaalud on? Sest riidekoti kasutamise eest ma kauplusele peale maksma ei ole nõus, tõesti põhimõtteliselt.

Ära vaeva pead – ma pole veel näinud sellist Rimit, kus ostja ise saaks mingeid küpsiseid-juurikaid-puuvilju vmt juba müügisaalis kaaluda või sildistada – kõik kaalumised toimuvad alles kas kassas või iseteeninduskassas.
kaalutavad-etiketistatavad asjad on neil pitsad, aga neid kaalub müüja eraldi letis.

Kas kilekotid Eestis mitte põletamiseks ei lähe, niiet nii et saab hoopis soojusenergia?

muude piirkondadega kursis pole, aga vähemalt Tallinn saab oma kütte ja sooja vee soojendamise küll Irust ja Iru töötab puhtalt vaid prügipõletuse energial, nad toovad isegi skandinaaviamaadest prügi juurde, kuna väidetavalt kohalikust prügist tallinna kütteks ei piisavat (kursis, sest olen käinud nende juures ekskursioonil/koolitusel)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina kasutan lahtise kauba ostmiseks erinevaid riidest kotte, mis kaaluvad kuni 25 grammi ja olen ka arvestanud sellega, et maksan kauba eest veidi juurde. 2 senti ühe euro kilohinna kohta juurde mind ei häiri, ma olen nõus maailma tuleviku nimel veidi rohkem maksma.

kullakene, see, mis summa sa juurde maksad, sõltub otseselt selle toote kilohinnast, mida ostad.

kuna rimi lehel pole kõigi puuviljade jmt hindu, siis võtsin praegu tänased hinnad selveri kodukalt:

25 g koti kasutamise kulu:

avokaado, 5,99€/kg – 15 senti

küüslauk, 8,99€/kg – 24,5 senti

tähtvili, 15,99€/kg – 40 senti

Ma saan täiesti aru, et juurdemakstav summa sõltub kilohinnast, seepärast ma kirjutasingi, et lisakulu on 2 senti toote iga kilohinna euro kohta.

Sinu toodud näidetest ma ostan väga harva nii suuri koguseid, et pean kotti kasutama, panen oma 2-4 avokaadot või tähtvilja lahtiselt kaalule.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nii, ma lähen Rimisse ja soovin osta seedermänniseemneid (neid lahtiselt müüdavaid, pagana kallid!), kevade küpsiseid (ka peab kaaluma), mureleid, tomateid ja karuleid.

Mida siinne kampaaniat kiitev kägu siis soovitab?

Minu pere on 7-liikmeline, seega mistahes asju ma ostan, ostan ma neid palju!

Pole küll kindel, et vastust just minu käest küsiti, aga ma olen see võrkkoti usku läinu, seega peaks sobima.
Seedermänniseemned saab vabalt võrkkotti panna, ainult et nüüd tulevad mängu need 14 kotigrammi, eks ole. Et siis võiks vabalt juba kilekoti eest need 5 senti maksta.
Minu kodurimis on vahelduva eduga väljas ka biolagunevad kotid (pidevalt on küll otsas) ja need on tasuta. Sest et alternatiiv tavalisele kilekotile. Kuigi nii hästi lagunevad, et võivad juba sõrmede vahel ära pudiseda ja siis on kallid seemned kah vastu põrandat.
Ju siis tuleb ise osta rull korralikke biolagunevaid kotte ja panna mõned kotid käekotti valmis. Need õhukesed ikka daamiridiküli ära mahuvad. Ja üheski poes ei pea vaidlema, et kas on tasuline või tasuta kott, välimus ju reedab ka võhikule. Korduvkasutada saab neidki, küll lühemat aega. Suurem minigrip kott oleks erimugav variant, kui nüüd mõtlema hakata.
Raha muidugi kulub ka selle variandi peale, aga ega kilekott pole nagunii inimõigus, mis peab tingimata tasuta käes olema.
Ma küll tunnistan, et 5 senti kotiräbala eest on liig mis liig, eriti kui arvestada, et mõnikord võib kaalukaupa pool kärutäit olla. Aga tegelikult ei keela keegi taaskasutada kas või leiva- või saiakotti. Esialgu vast imelikult vaadatakse, aga samas on see ju variant, kas pole? Ma ise veel nii “edasijõudnu” pole, et suvaliste totsikute-nutsakutega poodi minna, aga mine sa tulevikku tea, võibolla on see kunagi uus reaalsus. Siin kirjutamise ajal pähekaranud gripkotimõtte lasen küll käiku – ostan minagi seemneid ja pähkleid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

küsisin kassas müüjalt ka, et kas tõesti arvate, et ostjad peaksid järjest oma mullased (ja need kartulid olid neil ikka kohe häääästi mullased!) kartulid teile siia kassalindile ühekaupa ritta laduma, et pood sellest aru saama hakkaks, et osa asju pole võimalik pakendita osta.

Kassapidaja on kõige väiksem jubin selles süsteemis, tema tööd pole küll mõtet selliste küsimustega häirida. Oma arvamust on õigem näidat FB lehel, kirjutades üldmeilile, pöördudes juhatuse poolt jms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ega kilekott pole nagunii inimõigus, mis peab tingimata tasuta käes olema.

Kilekotikesi pole varasemalt keegi kunagi tasuta saanudki, vaid selle hind on ammu kõigi toodete hinda sisse arvutatud. Keegi ei jaga midagi tasuta, vaid sa maksad selle mingil muul kombel kinni.

ma olen see võrkkoti usku läinu, seega peaks sobima.

Rimides müüakse peale toidukraami ka igasugust keemiat ja riidekraami. Juba hügieeni tõttu peaks olema kohapeal võimalus neid eraldi pakkida kas kilekotikesse või paberkotikesse. Mitte et klient peab koguaeg oma “taaraga” poes käima.
Suuremalt jaolt tulebki kaup kauplustesse juba kilesse pakituna ja selle kile maht on tuhandetes-tuhandetes kordades suurem kui mingi üksik plastikkotike. Selliste omapäraste “maailma päästmise kampaaniate” algus on alati mingi igavleva seltskonna vaimusünnitis, mis lõpeb tavaliselt suure ohkega: “tahtsime parimat, aga välja kukkus nagu alati”.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 35 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina kasutan seal Kreeka reisilt toodud kreekakeelsete kirjadega kilekotte. Milles küsimus? Kas ei ei ole ühtki a la Apotheka, Euronicsi, ABC kinga vms kilekotikest taskusse pista? Ja kui see kotike pole läbipaistev, jäta kotisuu lahti, kuni kassasse lähed, taevas hoidku.

Kui ma maha unustan, siis see mõni sent ongi trahv minule.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

enamus kaale ju sülitab välja kleepsuga sildi. Kuhu ma selle kleebin, riidekotile?

Mina olen need 2-3 kleepsu kleepinud oma (raha)kotile ja siis kassiirile ükshaaval ulatanud arveldamiseks, kui vastav riidest kott on lindil temani jõudnud. Riidekotil nad ei püsi tõesti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja üldse – kuhu on jäänud vana hea pakkepaber? Sama ka teistes poodides – Lindex ja H&M ulatab ostetud rinnahoidja lahtiselt kätte, pane kus tahad. Puu- ja köögivilja saaks ju paberisse ka pakendada kui kilevastane olla. Pangu kasvõi vanad ajalehed sinna, saab tuutu keerata ja oma kartulid ära osta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kassapidaja on kõige väiksem jubin selles süsteemis, tema tööd pole küll mõtet selliste küsimustega häirida. Oma arvamust on õigem näidat FB lehel, kirjutades üldmeilile, pöördudes juhatuse poolt jms.

Rimis ongi kassapidajate töö tehtud naeruväärselt keerukaks. Kui mujal saab oma kauba ise ära kaaluda ja hinnakleepsu peale kleepida, et ka kassapidajatel oleks kergem, töö sujuks kiiremini ning inimväärsemalt, siis Rimi kassapidajad peavad peast teadma kõikvõimalike erinevate õunasortide, tomatite, pirnide, kartuli jne jne nimetusi, et vajutada õiget hinnaklahvi. Ometi on ju lihtne teha väike muudatus sarnaselt teiste kaubanduskettidega ning paljud probleemid kaoksid. Isegi tööjõud ehk jääks paigale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kasutan seal Kreeka reisilt toodud kreekakeelsete kirjadega kilekotte. Milles küsimus? Kas ei ei ole ühtki a la Apotheka, Euronicsi, ABC kinga vms kilekotikest taskusse pista? Ja kui see kotike pole läbipaistev, jäta kotisuu lahti, kuni kassasse lähed, taevas hoidku.

Kui ma maha unustan, siis see mõni sent ongi trahv minule.

Milline iroonia selles postituses peitub! Muidugi ärge võtke Rimi kilekotte, säästke loodust! Võtke Apotheka, Euronicsi, ABC Kinga, Eesti Pagari, Fazeri tasuta kotte või pakendikeskusest rullikaupa ostetud kilekotte. Maailmameri puhtaks!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ometi on ju lihtne teha väike muudatus

Sul pole vähematki aimu, kui kallis see “väike muudatus” on. See on kuuekohaline summa iga minirimist suurem kaupluse peale.

(Ei, ma pole Rimi fänn, vastupidi – ma mäletan seda, kuidas nad keeldusid Eesti liha müümast).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milline iroonia selles postituses peitub! Muidugi ärge võtke Rimi kilekotte, säästke loodust! Võtke Apotheka, Euronicsi, ABC Kinga, Eesti Pagari, Fazeri tasuta kotte või pakendikeskusest rullikaupa ostetud kilekotte. Maailmameri puhtaks!

Jah ja kasutage neid korduvalt. Milles iroonia? Minu Kreeka kilekotid on aastast 2015. Ja mis mõttes VÕTKE tasuta kotte. Need käivad koos ammuste ostudega. Näita mulle ka, kuidas sa kuskilt võtad joruna uusi Apotheka kirjadega kilekotte, palju soovid.

Kui sa aru ei saanud, siis eesmärk on näidata selgelt, et need pole poest võetud kotid. Nagu eespool kirjeldati – kui on tavaline kilekott, nad võivad võtta (kogemata) selle eest raha. Seepärast peaks kotikene olema ilmselgelt teiste märgistega.

Ja milles su iroonia täpsemalt oli?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ometi on ju lihtne teha väike muudatus

Sul pole vähematki aimu, kui kallis see “väike muudatus” on. See on kuuekohaline summa iga minirimist suurem kaupluse peale.

(Ei, ma pole Rimi fänn, vastupidi – ma mäletan seda, kuidas nad keeldusid Eesti liha müümast).

Kui nad suudavad mõnes suuremas Rimis teha pidevalt kaupade asukohtade muudatusi, paisata jälle kogu müügisaal segamini, nii et peab otsides aega viitma, kust riiulilt nüüd seda või toda kraami kätte saab, siis suudavad nad ka puu- ja juurviljade osakonda ka iseteeninduse kaalud paigutada. Väike pingutus, mis tasub tulevikus ära. Kõik sõltub juhtkonnast. Juba teenindajatest on näha, et mõnes kaubandusketis tööjõud püsib, teises aga pidevalt vahetub. Järelikult juhtimine lonkab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah ja kasutage neid korduvalt. Milles iroonia? Minu Kreeka kilekotid on aastast 2015. Ja mis mõttes VÕTKE tasuta kotte. Need käivad koos ammuste ostudega. Näita mulle ka, kuidas sa kuskilt võtad joruna uusi Apotheka kirjadega kilekotte, palju soovid.

Kui sa aru ei saanud, siis eesmärk on näidata selgelt, et need pole poest võetud kotid. Nagu eespool kirjeldati – kui on tavaline kilekott, nad võivad võtta (kogemata) selle eest raha. Seepärast peaks kotikene olema ilmselgelt teiste märgistega.

Peamine ikka, et 5-sendine kott loodust ei reosta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peamine ikka, et 5-sendine kott loodust ei reosta.

Reostab. Ja see oleks väga suur trahv ja südamevalu mulle, kui minu käe läbi veel üks kilekott rändlusesse satusk. Selle vältimisest ju kirjutasingi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kasutan lahtise kauba ostmiseks erinevaid riidest kotte, mis kaaluvad kuni 25 grammi ja olen ka arvestanud sellega, et maksan kauba eest veidi juurde. 2 senti ühe euro kilohinna kohta juurde mind ei häiri, ma olen nõus maailma tuleviku nimel veidi rohkem maksma.

kullakene, see, mis summa sa juurde maksad, sõltub otseselt selle toote kilohinnast, mida ostad.

kuna rimi lehel pole kõigi puuviljade jmt hindu, siis võtsin praegu tänased hinnad selveri kodukalt:

25 g koti kasutamise kulu:

avokaado, 5,99€/kg – 15 senti

küüslauk, 8,99€/kg – 24,5 senti

tähtvili, 15,99€/kg – 40 senti

Ma saan täiesti aru, et juurdemakstav summa sõltub kilohinnast, seepärast ma kirjutasingi, et lisakulu on 2 senti toote iga kilohinna euro kohta.

Sinu toodud näidetest ma ostan väga harva nii suuri koguseid, et pean kotti kasutama, panen oma 2-4 avokaadot või tähtvilja lahtiselt kaalule.

Avokaado, küüslauk ja tähtvili on muidugi kallimat sorti toodete hulgast. Selliseid asju ei pane ka mina kilekotti. Ostan 1-2 küüslauku ja raiskan nende peale kilekoti?
Tavalised asjad nagu õun (poola), kartul, porgand jne on üldjuhul alla euro/kg ja nende puhul tuleb 1-2 senti lisaks sõltuvalt siis oma koti kaalust. Pole ju nii palju.
Mina kasutan selliseid kotte https://www.amazon.co.uk/BESTONZON-Reusable-Washable-Friendly-Vegetable/dp/B074J6192S/ref=mp_s_a_1_4?keywords=reusable+produce+bags&qid=1563028150&s=gateway&sprefix=reusa&sr=8-4
Kolm erinevat suurust, kaal u 14-26g. Nendega sobib ka mullaseid kartuleid transportida. Võtavad vähe ruumi.
Eks nende puhul on vaja harjumist, et nad õigel ajal poes kaasas oleks. Aga tehtav, kuu aja jooksul pole ühtegi väikest kilekotti koju toonud 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen need 2-3 kleepsu kleepinud oma (raha)kotile ja siis kassiirile ükshaaval ulatanud arveldamiseks, kui vastav riidest kott on lindil temani jõudnud. Riidekotil nad ei püsi tõesti.

Reostab. Ja see oleks väga suur trahv ja südamevalu mulle, kui minu käe läbi veel üks kilekott rändlusesse satusk. Selle vältimisest ju kirjutasingi.

Ohjah, ärge kasutage Rimi kilekotte, sest need reostavad loodust! Kasutage Kreeka, Aphoteka, Euronicsi jt teiste kaupluste kilekotte.
Ning teisi kauplusi külastades kleepige hinnakleebised rahakoti peale, pärast ulatage need ükshaaval kassapidajale. Veelgi parem – lööge nad omale otsaette, las kassapidaja küünitab su poole ja oma puldipiiksuga piiksutab nad läbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ohjah, ärge kasutage Rimi kilekotte, sest need reostavad loodust! Kasutage Kreeka, Aphoteka, Euronicsi jt teiste kaupluste kilekotte.

Ning teisi kauplusi külastades kleepige hinnakleebised rahakoti peale, pärast ulatage need ükshaaval kassapidajale. Veelgi parem – lööge nad omale otsaette, las kassapidaja küünitab su poole ja oma puldipiiksuga piiksutab nad läbi.

Jah, korduvkasutage teile varem antud kilekotte, ärge ostke uusi. Ka Amazonist mitte. Kui vähegi võimalik.

Kui teie pakend ei võimalda kleepida sellele kaalukleepse, leidke võimalus need siiski kassapidajale edastada 🙂

Tubli!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, korduvkasutage teile varem antud kilekotte, ärge ostke uusi. Ka Amazonist mitte. Kui vähegi võimalik.
Kui teie pakend ei võimalda kleepida sellele kaalukleepse, leidke võimalus need siiski kassapidajale edastada 🙂
Tubli!

Tead, ma oleksin isegi nõus kogu seda janti lahtiste kartulite ja pudisevate sibulatega läbi tegema, kui sellest TÕESTI kasu oleks. Ausõna. Aga selles point ongi, et kasu ei ole. Maailmameri jääb täpselt sama reostatuks kui enne ja reostub aina edasi. Sest minu ostetud kilekotid rändavad kas kilekonteinerisse või prügiga prügikonteinerisse. Ma prügikotte ostan ainult kolimiseks või suurpuhastuse ajaks. Kuhu nad sealt edasi rändavad, ei ole enam minu võimuses. Seega pean kogu seda tsirkust ehtsaks asendustegevuseks, et lihtrahval oleks tunne, et nad päästavad maailma ja on teadlikud. Samal ajal pakivad suurtööstused rahulikult oma kolme apelsiniviilu vahtplastist alustele ja mässivad need kilesse.
Käod aga kargavad üksteisele kraesse, kes rohkem süüdi on, et maailmameri reostub – kas Maali või Juuli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tead, ma oleksin isegi nõus kogu seda janti lahtiste kartulite ja pudisevate sibulatega läbi tegema, kui sellest TÕESTI kasu oleks. Ausõna. Aga selles point ongi, et kasu ei ole.

Ka minu 100 vähem ostetud kilekotti on 100 vähemostetud kilekotti. Kui sina ka minu parteis oleks, oleks neid kokku 200.

Väikseid sünteetilisi/kilekotte nagu saia-, riisi-, apteegi või ka kassitoidukotte tekib meil kõigil. Kui sa ei taha, ära kasuta. Aga ära tule mulle ütlema, et mina, sina, Mati, Aadu ja veel 34 lihtsalt tuttavat ei annaks natukenegi kaasa.

Aga tee nagu tahad. Mina pakendan Rimis oma 15 kartulit või 5 paprikat kodust kaasa võetud aastaid kasutatud kotti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kilekotid Eestis mitte põletamiseks ei lähe, niiet nii et saab hoopis soojusenergia?

Kõige suurem probleem on hoopis mikroplastiku osakesed, mis heljuvad ookeanis ja mida kuidagi kätte ei saa.

Seega tuleks ära keelata pesupulber ja kasutada ainult pesugeeli jm sellised teemad.

Kas sa selgitaksid seda seisukohta?
Mikroplastikut lisatakse ju pigem just vedelatele pesu- ja puhastusvahenditele. Kui pead silmas, et pesupulbrit kasutades eraldub sünteetiliste riiete küljest rohkem mikroplastikut, siis võiks pigem tegeleda sünteetiliste riiete probleemiga. Õue- ja spordiriiete pesuvahendid ongi ju pea kõik vedelad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii, ma lähen Rimisse ja soovin osta seedermänniseemneid (neid lahtiselt müüdavaid, pagana kallid!), kevade küpsiseid (ka peab kaaluma), mureleid, tomateid ja kartuleid.
Mida siinne kampaaniat kiitev kägu siis soovitab?
Minu pere on 7-liikmeline, seega mistahes asju ma ostan, ostan ma neid palju!

Siinne kägu soovitab seda, et ära virise, maksa! Kas siis kahju on paar eurot lisaks visata nii suurepärasele ketile nagu Rimi. Muidugi ei lähe see paar eurot kuskile maailma päästmise fondi, vaid Rimi kasumisse, aga mis siis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 32 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ka minu 100 vähem ostetud kilekotti on 100 vähemostetud kilekotti. Kui sina ka minu parteis oleks, oleks neid kokku 200.

Väikseid sünteetilisi/kilekotte nagu saia-, riisi-, apteegi või ka kassitoidukotte tekib meil kõigil. Kui sa ei taha, ära kasuta. Aga ära tule mulle ütlema, et mina, sina, Mati, Aadu ja veel 34 lihtsalt tuttavat ei annaks natukenegi kaasa.

Aga tee nagu tahad. Mina pakendan Rimis oma 15 kartulit või 5 paprikat kodust kaasa võetud aastaid kasutatud kotti.

Ja mõni pensionärist mutike pakib oma 2 kartulit ja 1 sibula taskurätiku sisse..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mõni pensionärist mutike pakib oma 2 kartulit ja 1 sibula taskurätiku sisse..

See olengi siis mina, sest ma olengi pensionärist mutike (ok, tegelikult ma pole pensionil ja töötan, kuigi olen pensionieas). Ei, meil, pensionäridel, ka kõige vaesematel, on tegelikult olemas ju apotheka kilekott, kott kiisu Whiskasi alt või puhtaks pestud kilekott petipiima alt – isegi ka see viimane mahutaks vabalt sinu nimetatud 3 köögivilja. Mahutaks isegi 7. Või mida sa tahad jaurata?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sina ka minu parteis oleks, oleks neid kokku 200.

See olengi siis mina, sest ma olengi pensionärist mutike (ok, tegelikult ma pole pensionil ja töötan, kuigi olen pensionieas). Ei, meil, pensionäridel, ka kõige vaesematel, on tegelikult olemas ju apotheka kilekott, kott kiisu Whiskasi alt või puhtaks pestud kilekott petipiima alt – isegi ka see viimane mahutaks vabalt sinu nimetatud 3 köögivilja. Mahutaks isegi 7. Või mida sa tahad jaurata?

Ma ei jaura, vaid osutan tähelepanu idiootsustele. Nagu juba eelnevalt mainisin, kui mõnedel on hakanud “omas parteis” igav, siis nad mõtlevad välja igasugust “põnevust”, et rahvas oma tähelepanu mujal hoiaks ja ikka tunneks, kuidas neist hoolitakse. Muidu võivad hakata liigselt analüüsima ja avastama et kogu hoolimine ongi ainult üks suur “plastik”, mida kusagilt suurtöösturite laua tagant oma kasumi nimel pastakast välja imetakse. Lähed oma Whiskasi või petipiima kilekotikesega poodi ja oled lausa õnnejunnis et tegid suure panuse “oma partei” jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kellegi väljapakutud idee ajalehtede kohta on hiilgav. Ilmselt võib saada aga takistuseks trükivärvi koostis (kas ei ole mürgine mitte?).

Inspireerituna sellest teemast viisin autosse terve rulli biolagunevaid kotte ja posu riidest kotte. Kusjuures need biolagunevad on märksa kergemad kui kilekotid, järelikult võidan hinnas eks 🙂

Siin keegi ütled, et tema kilekotide ei reosta, sest meri juba reostunud. Päris hea loogika. Et kui juba põlvini mudas siis savi. Kaevame ennast siis juba kõrini mutta.
Ja et sinu kilekott loodusesse ei jõua? Läheb Irusse? Vahepeal oli küll selline seis, et prügi oli matta odavam kui põletada, sest Iru väravatasu oli päris kõrge. Seega tõenäoliselt väga paljud teie kilekotid on maha maetud.

Eks vihastavad needsamad inimesed, kes leiavad, et prügi sorteerimine on nõme, sest nagunii valatakse kõik ühte auku ja üleüldse tema loodust ei reosta (ja sõidab põhimõtteliselt ainult 20 aastat vana saksamaalt pärit diiselautoga).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

oled lausa õnnejunnis et tegid suure panuse

Ei, ma pole seda öelnud. Ma annan oma väikese panuse. Anna sinagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu panus on selles, et ma püüan vältida selliseid ostusid, kus keskkonna säästmise nimel koguneb hoopis koju terve hunnik petipiima kotikesi ja margariinikarbikesi jms. sodi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu panus on selles, et ma püüan vältida selliseid ostusid, kus keskkonna säästmise nimel koguneb hoopis koju terve hunnik petipiima kotikesi ja margariinikarbikesi jms. sodi.

Ma olen algusest saadik rõhutanud, et tegemist on taaskasutatud ja vanade kilekottidega. Sa ei peaks siin tänitama – vähemalt minuga seoses mitte. Tahad lihtsalt seda teavet maailmale viia – palun ära viita minu postitustele, sest mina olen sinuga nõus ju. Taaskasutage vanu kilekotte, ärge võtke uusi. Ma ei taipa, mida sul seepeale räusata on.

Aga samas. Ma jään põnevusega ootama, kuidas sa hapukoore või keefiri lased Selveris kallata oma kaasavõetud taarasse. Ja miks see peaks üldse kuidagi ironiseeritav olema, kui pensionär laseb oma kaks kaalikat puhastatud petikotti panna, mille seest ta peti on pensipäeva oodates ära joonud.

Seniks head aega, sest kui sa ei loe mõttega, aga käsi kisub ikka kirjutama ja midagi loetust taipamata siiski überaktiivselt tõestama, meil pole eriti midagi omavahel rääkida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii, ma olen juba poolel teel kilekottidest loobumise suunas. AGA: mis saab prügikottidest, mis on suured, tugevad, ja mida ma kokku kolme prügikasti topin? Ja teiseks, mis saab nendest õhukestest plastist karpidest, millesse on pakendatud enamus lihatoodetest näiteks? Sest kui ma loobub vatitikkudest ja kõrtest, õhukestest kilekottidest, mida ma seni kasutasin umbes 5 korda enne ära viskamist, siis tundub ju täiesti jabur samal ajal hoopis suuremates kogustest plasti edasi ringluses hoida?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 265 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rimi oma kilekotikampaaniaga