Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rimi oma kilekotikampaaniaga

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 265 )

Teema: Rimi oma kilekotikampaaniaga

Postitas:
Kägu

No ei tasu leili minna mingi 5 sendi pärast! Stockmannis on juba ammu väike kilekott 5 senti ka keegi ei pahanda. Õige ju on, et kott on tasuline, normaalne ongi kasutada võrgust kotte või siis kilekotte taaskasutada. Tõmba kodus markeriga tõesti triipkood üle, sis pole probleemi, et koti eest on korra juba tasutud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

On ka variant osta koju rull väikeseid kilekotte ja nendega poes käia. Tuleb palju soodsam. Aga jah, keskkonnasäästlikkus 😀 Pigem ikka lisateenistus. Osta saab poest neid kilekotirulle ju ohjeldamatult nagunii.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Siin aga käib ju võistlus selle peale, kes rohkem kotikesi kaasas suudab kanda ja/või rohkem maksta. Et maailm hukka ei läheks.

See ongi kogu sellise kampaania iroonia. Rootslased itsitavad pihku, teevad kampaaniaid, aga ujutavad oma kauplused plastiga üle ja kasumid suurenevad. Hiljuti lugesin, kuidas Rootsi elama läinud Saaremaa krapsakas naine ütles kohalikele rootslastele otse: “mida te kuramus ajate seda maailmamere päästmise propagandat taga, kui meie, Eesti saarte elanikud, peame oma randa uhutud rootslaste rämpsu üles korjama!”
Rootslased jäid selle peale vait…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 35 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No ei tasu leili minna mingi 5 sendi pärast! Stockmannis on juba ammu väike kilekott 5 senti ka keegi ei pahanda. Õige ju on, et kott on tasuline, normaalne ongi kasutada võrgust kotte või siis kilekotte taaskasutada. Tõmba kodus markeriga tõesti triipkood üle, sis pole probleemi, et koti eest on korra juba tasutud.

järsku mul on marker poes kaasas ja muudkui kriipsutan?:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mitu kotti siis säästsid selle tülina eest? Kui sul lapsedki kodus, siis kas kartuli- ja apelsinikoorte jaoks need kilekotid ära ei kulu?

Sul on vaja norida? Kohe häirib, kui keegi teisiti käitub, kui sina? Kas see ka häirib, et koti võimalusel üldse kodust kaasa võtan?

Aga tülin see kokkupanemine küll ei ole, tuleb täiesti loomulikult ja on väga mugav, kui kotte on vähem.

Kuule, mõtle nüüd veidi mida sa räägid. Jutt on Rimidest, kus sa ei saa ise kaupa kaaluda, kus see kaalutakse kassas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tõmba kodus markeriga tõesti triipkood üle, sis pole probleemi, et koti eest on korra juba tasutud

Nii mõnigi sai siit hea idee. Milleks kanda kaasas korduvkasutatavaid kotte, kui lihtsam on kanda kaasas ühte markerit. Mahub isegi pisikesse käekotti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milline iroonia selles postituses peitub! Muidugi ärge võtke Rimi kilekotte, säästke loodust! Võtke Apotheka, Euronicsi, ABC Kinga, Eesti Pagari, Fazeri tasuta kotte või pakendikeskusest rullikaupa ostetud kilekotte. Maailmameri puhtaks!

Jah ja kasutage neid korduvalt. Milles iroonia? Minu Kreeka kilekotid on aastast 2015. Ja mis mõttes VÕTKE tasuta kotte. Need käivad koos ammuste ostudega. Näita mulle ka, kuidas sa kuskilt võtad joruna uusi Apotheka kirjadega kilekotte, palju soovid.

Kui sa aru ei saanud, siis eesmärk on näidata selgelt, et need pole poest võetud kotid. Nagu eespool kirjeldati – kui on tavaline kilekott, nad võivad võtta (kogemata) selle eest raha. Seepärast peaks kotikene olema ilmselgelt teiste märgistega.

Ja milles su iroonia täpsemalt oli?

Ma pole kunagi aru saanud, miks peaks ravimipakendid kilekotti panema, või näiteks kingakarbid või raamatud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma pole kunagi aru saanud, miks peaks ravimipakendid kilekotti panema, või näiteks kingakarbid või raamatud.

Et sa saaksid need näpu otsa võtta ja edasi käia, ilma et süli oleks karpe täis. Ja seda küsitakse enne, kas tahad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, korduvkasutage teile varem antud kilekotte, ärge ostke uusi. Ka Amazonist mitte. Kui vähegi võimalik.

Kui teie pakend ei võimalda kleepida sellele kaalukleepse, leidke võimalus need siiski kassapidajale edastada 🙂

Tubli!

Tead, ma oleksin isegi nõus kogu seda janti lahtiste kartulite ja pudisevate sibulatega läbi tegema, kui sellest TÕESTI kasu oleks. Ausõna. Aga selles point ongi, et kasu ei ole. Maailmameri jääb täpselt sama reostatuks kui enne ja reostub aina edasi. Sest minu ostetud kilekotid rändavad kas kilekonteinerisse või prügiga prügikonteinerisse. Ma prügikotte ostan ainult kolimiseks või suurpuhastuse ajaks. Kuhu nad sealt edasi rändavad, ei ole enam minu võimuses. Seega pean kogu seda tsirkust ehtsaks asendustegevuseks, et lihtrahval oleks tunne, et nad päästavad maailma ja on teadlikud. Samal ajal pakivad suurtööstused rahulikult oma kolme apelsiniviilu vahtplastist alustele ja mässivad need kilesse.

Käod aga kargavad üksteisele kraesse, kes rohkem süüdi on, et maailmameri reostub – kas Maali või Juuli.

Samas algab maailma muutmine meist igaühest endist, väikestest asjadest. Ja see on ka tähtis, et oled isiklikult kõik teinud.
Tegelikult sobivad pakendamiseks suurepäraselt ka eri suuruses pappkastid, enamasti käiakse ju autoga poes. Neid saab ka korduvalt kasutada (näiteks mullaste kartulite jaoks), aga ka poodidest tasuta võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samas algab maailma muutmine meist igaühest endist, väikestest asjadest. Ja see on ka tähtis, et oled isiklikult kõik teinud.

Arukus tuleb säilitada. Sama hästi võiks öelda, et sõelaga vee kandmine on elupäästev tegevus – sa vähemalt püüdsid, tegid omalt poolt kõik, et janune juua saaks, sul lihtsalt oli ainult see sõel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

seda nn “korduvkasutatavat” kotti just nimelt ei saa korduvalt kasutada.

Kas on reglementeeritud kus kohas ja millise tegevuse juures on korduvkasutatavust silmas peetud? On lubatud, et sessamas kaupluses saab uuesti kasutada? Mina leian, et kui teises poes või ka koduses majapidamises seda kasutada saab, siis see ongi ju korduv kasutamine. Klient on lihtsalt ise omas peas välja mõelnud, et see peab tingimata see üks Rimi pood olema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuule, mõtle nüüd veidi mida sa räägid. Jutt on Rimidest, kus sa ei saa ise kaupa kaaluda, kus see kaalutakse kassas.

Ja sina loe ja mõtle enne, kui kirjutad. Esiteks ma kirjutasin selgelt, et mina räägin coopist, seal on puldiga kassa. Teiseks, neile kellele kas kilekoti või kilekotiraha kokkuhoidmine oluline on, on ka Rimis võimalik nii toimida. Kui mingit köögivilja-puuvilja vähe ostad, laod lahtiselt korvi või laod ühte kaasavõetud suurde kotti ja kassas siis (vahet pole, kas iseteenindus või müüjaga) laod need siis gruppide kaupa kaalule või lindile. Pärast asju kokku korjates võid siis ühte kotti panna. Jah, ebamugavam, aga kui see 5 senti nii leili ajab, võite ju nii teha, eksole? Samuti on oma kottide kaasavõtmine variant, ei pea ju olema rimi triipkoodiga kotid. Tüütu muidugi, aga ega kurtmine ei aita. Vahetage poodi või kasutage Rimis neid võimalusi, mis teile sobivad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Klient on lihtsalt ise omas peas välja mõelnud, et see peab tingimata see üks Rimi pood olema.

Oh seda lolli klienti tõesti. Mõtles millegipärast oma peas välja, et peaks nagu Rimis saama uuesti kasutada, aga tegelikult pakutakse sulle suurepärast võimalust oma kilekotte koguda ja iga kord 5 tükki lisaks osta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 32 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tegelikult sobivad pakendamiseks suurepäraselt ka eri suuruses pappkastid, enamasti käiakse ju autoga poes. Neid saab ka korduvalt kasutada (näiteks mullaste kartulite jaoks), aga ka poodidest tasuta võtta.

ja kuna see pappkast kaalub suht palju, siis maksad oma kasti kaalu eest poele peale umbes sama palju kui kartulite eest.

muide, kõik ei oma autot.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Klient on lihtsalt ise omas peas välja mõelnud, et see peab tingimata see üks Rimi pood olema.

Oh seda lolli klienti tõesti. Mõtles millegipärast oma peas välja, et peaks nagu Rimis saama uuesti kasutada, aga tegelikult pakutakse sulle suurepärast võimalust oma kilekotte koguda ja iga kord 5 tükki lisaks osta.

Loll muidugi! Miks sa pead Rimist ostetud kotiga jälle Rimisse minema? Miks sa ei lähe näiteks Selveri kotiga? Miks sa üldse pead sealt kotte ostma – võta kodust kaasa!

Kott ongi korduvkasutatav, ainult et järelikult siis mitte selles poes. Oma osa annab Rimi edukalt edasi – selle võrra jääb sul teises poes kott ostmata.

Tõesti loll…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa üldse pead sealt kotte ostma – võta kodust kaasa!

Just eelpool kirjutasin, et ikka võeti oma kaasavõetud koti eest raha. Lärmi peale küll võeti see maha, aga ei soovi igal poeskäigul tõestada, et olen kaamel. Ka ei soovi mingite riidekottide eest kauba kilohinda juurde maksta. Sellest ju oligi jutt. Ja selle peale ikka mõni hakkab rääkima, kuidas tema paneb kaks porgandit taskusse, tilli kõrva taha ja pole neid kotte üldse vajagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa üldse pead sealt kotte ostma – võta kodust kaasa!

Just eelpool kirjutasin, et ikka võeti oma kaasavõetud koti eest raha. Lärmi peale küll võeti see maha, aga ei soovi igal poeskäigul tõestada, et olen kaamel. Ka ei soovi mingite riidekottide eest kauba kilohinda juurde maksta. Sellest ju oligi jutt. Ja selle peale ikka mõni hakkab rääkima, kuidas tema paneb kaks porgandit taskusse, tilli kõrva taha ja pole neid kotte üldse vajagai.

On sul aga hädasid! Kui seda paaru senti allahindlust kardad, võta ajaleht kaasa ja keera omale paberituutu.
Muide, kui palju kaalub üks tavaline, sangadega kilekott? Sa ei pea oma kartuleid ilmtingimata läbipaistvasse kotti kaaluma ja ootama, kas küsitakse uuesti raha või mitte. Võta teise firma logoga kott. Võta väike õhuke apteegi kilekott, pesukott – mis iganes.
Sa pole tõesti eriti taibu, kui sa selle ühe variandi kallal vaid jonnid ja jaurad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võta väike õhuke apteegi kilekott, pesukott – mis iganes.

Aga sina saa aru, et ma ei soovi mingi kilekotipundiga pidevalt ringi käia, et äkki läheb tarvis. Käin väikese käekotiga, ei mahu sinna igasugune pahn. Ja ma ostan rohkem köögi- ja puuvilju kui kuskile väikesesse apteegikotti mahub.

Please wait...
Postitas:
talent

Aga sina saa aru, et ma ei soovi mingi kilekotipundiga pidevalt ringi käia, et äkki läheb tarvis. Käin väikese käekotiga, ei mahu sinna igasugune pahn. Ja ma ostan rohkem köögi- ja puuvilju kui kuskile väikesesse apteegikotti mahub.

Inimtõug, kel on igale lahendusele uus probleem pakkuda 😂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nojah ja mis me siis nüüd tegema peame, kuidas me sind aidata saame? Veelkord, kui sind see 5 senti nii ärritab, siis sul on variant valida teine pood, kui Rimi. Sul on variant võtta kaasa mõni teine kott. Nt võrkkott, riidest kott, mõnest teisest poest tasuta saadud kott, millel Rimi triipkoodi ei ole. Kui teises poes ei käi, siis käi korra pakendikeskuses ära, osta endale rull (500 tk) sangaga kilekotte, 2.60 rull ja neid siis alati paar tükki oma väikeses käekotis kaasas kanda (need on kokkuvoldituna väga väikesed). Saad 10 korda odavamalt, kui 5 senti tükk.
https://www.pakendikeskus.ee/kotid/kilekotid/pakkekotid-sangadega/sarksangaga-labipaistev-kilekott-md-20-11x38cm-3kg-rullis-500tk

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimtõug, kel on igale lahendusele uus probleem pakkuda 😂

Ja inimtõug, kes ei saa aru, mis teema on. Teema on, et Rimi on tobe oma üritusega kõik kliendid sõelaga vett kandma panna, ja jääb oma klientuuri poolest taas vaesemaks, nagu oli selle lihaotsuse ajal.
Inimesed lihtsalt põhjendavad, miks nad peavad Rimi kampaaniat lolluseks. Lahendused on neil ammugi olemas, aga need on sellised, mis maailmapäästjate arvates pole piisavad. Maailmapäästjad leiavad, et sõelaauke tuleks katsuda ükshaaval kinni toppida, võtta suurem sõel, võtta kohe mitu sõela. Ratsionaalsed isendid naeravad kõik need pakkumised ükshaaval välja ja võtavad lihtsalt ämbri. Ongi kõik.
Probleem pole klientidel, vaid Rimil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui sind see 5 senti nii ärritab, siis sul on variant valida teine pood, kui Rimi. Sul on variant võtta kaasa mõni teine kott. Nt võrkkott, riidest kott, mõnest teisest poest tasuta saadud kott, millel Rimi triipkoodi ei ole. Kui teises poes ei käi, siis käi korra pakendikeskuses ära, osta endale rull (500 tk) sangaga kilekotte, 2.60 rull ja neid siis alati paar tükki oma väikeses käekotis kaasas kanda (need on kokkuvoldituna väga väikesed). Saad 10 korda odavamalt, kui 5 senti tükk.

Ärritab totrus, mitte niivõrd 5 senti. Loomulikult valitakse teine pood.

Selle teise lahenduse võite teie valida. Maailma see ei päästa, aga vähemalt Rimi kampaanias saate kaasa lüüa ja särada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et sa saaksid need näpu otsa võtta ja edasi käia, ilma et süli oleks karpe täis. Ja seda küsitakse enne, kas tahad.

No ma üldiselt päris lambist ühtegi poodi ei satu, mingi (selja)kott on tavaliselt kaasas. Ravimipakendid, jalanõud, raamatud ei määri ju ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma üldiselt päris lambist ühtegi poodi ei satu, mingi (selja)kott on tavaliselt kaasas. Ravimipakendid, jalanõud, raamatud ei määri ju ka.

Mina satun küll lambist poodi. Näiteks helistab vanaema ja ütleb: kuule, kui sa väljas oled, mine apteegist läbi ja osta mu rohud välja. Ja neid on tal palju. Iga kord võtan kilekoti.
Kingi ostma lähen ka vahel lambist. Kingakarp on ikka suur, kotti nii väga ei topi, vähemalt mitte sellesse märsilaadsesse, mida mina kaasas vean. Sealt võtan kindlasti koti. Raamat mahub tõesti oma kotti.
Ma pole see, kes iga väikse asja jaoks kilekoti võtab, aga kui juba võtan, siis mitte selleks, et sellega pärast Rimis porgandeid osta. Rimisse ma enam ei lähegi, seni olen sinnagi vaid juhuslikult sattunud. Hea, et see teema siia tehti.

Ja võiks ükskord aru saada, et 5-sendine kott reostab täpselt sama palju kui tasuta kott. Nii et lõpetage see argument ära, nagu oleks 5 senti probleem. Mitu korda tuleb seda veel öelda, huvitav?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina satun küll lambist poodi. Näiteks helistab vanaema ja ütleb: kuule, kui sa väljas oled, mine apteegist läbi ja osta mu rohud välja. Ja neid on tal palju. Iga kord võtan kilekoti.

Kingi ostma lähen ka vahel lambist. Kingakarp on ikka suur, kotti nii väga ei topi, vähemalt mitte sellesse märsilaadsesse, mida mina kaasas vean. Sealt võtan kindlasti koti. Raamat mahub tõesti kotti.

Ma pole see, kes iga väikse asja jaoks kilekoti võtab, aga kui juba võtan, siis mitte selleks, et sellega pärast Rimis porgandeid osta. Rimisse ma enam ei lähegi, seni olen sinnagi vaid juhuslikult sattunud. Hea, et see teema siia tehti.

Ja võiks ükskord aru saada, et 5-sendine kott reostab täpselt sama palju kui tasuta kott. Nii et lõpetage see argument ära, nagu oleks 5 senti probleem. Mitu korda tuleb seda veel öelda, huvitav?

OK, sõnastame siis teisiti: mingi kott on mul alati kaasas. Näiteks jaki või vihmavarju jaoks, mida meie kliimas alati võib vaja minna. Sinna vanaema ootamatud rohud panengi. Need mahuvad isegi käekotti, samuti mahub sinna kokku pandud kile- või riidekott.
Tegelikult näitavad uurimused, et “tasuta” kotte kasutatakse kordades rohkem kui neid, mille hind on eraldi välja toodud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei reosta vähem. Aga 5 senti paneb inimesi mõtlema, kas ikka tasub iga kord see kott osta või saab mingeid alternatiive kasutada. Ja see kokkuvõttes juba vähendab kilekottide tarbimist. Sind 5 senti ei häiri, aga teemaalgatajat pasitab siiski häirivat. Tema ju võttis oma koti korduvkasutamiseks kaasa just pärast seda, kui see kott hinna külge sai, seega tegi seda 5 sendi pärast. Ja kui selle 5-sendise koti kampaania mõju on, et inimesed vähem kilekotte tarvitavad, sest ei taha seda 5 senti maksta, siis ongi juba mõju olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui teises poes ei käi, siis käi korra pakendikeskuses ära, osta endale rull (500 tk) sangaga kilekotte, 2.60 rull ja neid siis alati paar tükki oma väikeses käekotis kaasas kanda (need on kokkuvoldituna väga väikesed).

Issanda rist, kolmandat korda juba räägin, et võtsingi oma kotid kaasa, aga kasseeriti ikka 5 senti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Issanda rist, kolmandat korda juba räägin, et võtsingi oma kotid kaasa, aga kasseeriti ikka 5 senti.

Seal oli triipkood peal, saad aru? Kui võtad triipkotita kilekoti kaasa, ei kasseerita. Teisest poest tasuta saadud või ostetud kilekotil ei ole rimi triipkoodi peal, taipad? Või kui võtad riidest koti, paberkoti, võrgu, siis ka ei kasseerita, vähemalt siis mitte, kui nad Rimi triipkoodiga ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui võtad triipkotita kilekoti kaasa, ei kasseerita.

Kasseeritake ikka küll, sellest oligi teema. Ei olnud triipkoodi, enda kott oli ja pandi ikka 5 senti juurde. Lärmi peale küll helistati kuskile ja saadi luba koti tasu maha võtta, aga mulle ei meeldi konfliktsed olukorrad tavalisel poeskäigul. Oma pahameele põhjust selgitasin juba eelnevalt umbes 5 korda. Ja see ei ole vaid see 5 sendi lisatasu maksmine, minu pahameel peitub muus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei olnud triipkoodi, enda kott oli ja pandi ikka 5 senti juurde.

Ole hea otsusta ära, kas oli triipkood või ei. Teemalgatuses sa igatahes kirjutasid nii:

äiteks kasutasin neid väikeseid lahtise kauba kilekotte korduvalt, aga nüüd seda enam teha ei saa, sest pead ostma sealt 5 sendise triipkoodiga kilekoti, rohkem seda ära sinna poodi too või maksad jälle.

ja

Läksin selle 5 sendise kotiga sinna tagasi (mida reklaamitakse korduvkasutatava kotina) ja kasseeriti uuesti raha, sest ei usutud, et tõin selle kaasa eelmisest ostukorrast ja juba tasusin selle eest.

ikka sellesama kotiga läksid tagasi, millel sinu enda väitel triipkood oli.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 265 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rimi oma kilekotikampaaniaga