Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rimi oma kilekotikampaaniaga

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 265 )

Teema: Rimi oma kilekotikampaaniaga

Postitas:
Kägu

kka sellesama kotiga läksid tagasi, millel sinu enda väitel triipkood oli.

Äkki saaks aru, et mitmest erinevast ostukorrast on jutt?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 32 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja võiks ükskord aru saada, et 5-sendine kott reostab täpselt sama palju kui tasuta kott. Nii et lõpetage see argument ära, nagu oleks 5 senti probleem. Mitu korda tuleb seda veel öelda, huvitav?

Ei reosta vähem. Aga 5 senti paneb inimesi mõtlema, kas ikka tasub iga kord see kott osta või saab mingeid alternatiive kasutada. Ja see kokkuvõttes juba vähendab kilekottide tarbimist. Sind 5 senti ei häiri, aga teemaalgatajat pasitab siiski häirivat. Tema ju võttis oma koti korduvkasutamiseks kaasa just pärast seda, kui see kott hinna külge sai, seega tegi seda 5 sendi pärast. Ja kui selle 5-sendise koti kampaania mõju on, et inimesed vähem kilekotte tarvitavad, sest ei taha seda 5 senti maksta, siis ongi juba mõju olemas.

No hästi, teoorias on su jutt loogiline, olen ju nõus. Praktikas lõikab Rimi endale näppu, sest kaotab kliente, kes ei viitsi jännata, ja kõik siinsete kägude nõuanded on suunatud just sellele jändamisele.

Kilereostuse vähenemine saab teoks ikka ainult siis, kui
1) panna eelkõige suurtööstusele päitsed pähe – kilepakendid väga kalliks
2) korraldada arengumaade prügimajandus ükskord ometi ära
3) teha kile taastootmisse laskmine läänemaades sh kruiisilaevadel majanduslikult mõttekaks ja mugavaks
4) pakkuda kilele lagunevat ja tasuta alternatiivi – kui paberkottide tootmine tõesti loodussäästlikum on, siis asendage, kurat, tasuta kilekotid tasuta paberkottidega juba ükskord
5) alles seejärel võtta kile eest poes tasu – vahel on hädavajalik tilkuva kraami jaoks nagu hapukurgid jms

Rimi tsirkus on mõttetu, muud midagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ega küsimus ei ole selles 5 sendis, vaid klientidesse suhtumises. Rootslaste jaoks oleme me mingid lollid ida-eurooplased, kellelt saab naha üle kõrvade tõmmata, sest iga teine ostab tavaliselt ka lahtist puu-ja juurvilja. Aus oleks klientidele öelda, et nüüdsest peale see kilekott maksab, kes tahab, võtab, kes ei taha, mõelgu enda jaoks mingi muu variant välja.
Aga et sellises kasumi kättesaamise strateegias hakatakse rääkima mingit roosat mullikest maailmamere päästmisest plastikhunnikutest, on siiski silmakirjalik. Samas ise müüvad sealsamas hunnikute viisi vaid paari kommi jaoks pakendatud plasttopse.
Mis puutub kassas kaalumist, siis peale üht vahejuhtumit (ei olnud Rimis) ma üldiselt väldin selliseid kauplusi, kus ise ei saa kaaluda. Tookord ma huvi pärast kaalusin oma kaks puuviljakotikest enne tasumist saalis oleval 2-l kontrollkaalul. Mõlemad kaalud näitasid sama näitu. Kassas maksmisel aga kassakaal näitas 20 g rohkem. Kutsusin saali juhataja, kes siis muiates tegi kassapidaja klaviatuuril paar klõpsu ja sättis kaalu korda. Mina vaesemaks ei jää sellisest väikepettusest, küll aga sain targemaks, et kassakaalusid on võimalik oma klaviatuuriga “sättida”. Seetõttu on mugavam käia kaupustes, kus saan ise kaaluda ja valida, kas panen juurde või võtan maha.

P.S. Lisan juurde eespool toodud kassakaalu kogemusele: kogu teeninduse iroonia seisnes mitte ainult saali juhataja irvitavas muiges, vaid ka selles, et tegemist oli eestimaise kaupluseketi kauplusega, kes sai 2014 aastal “Õiglase kaubanduse sõber” tunnusmärgi. Veidi hiljem seda kauplust külastades ei töötanud enam saali kontrollkaalud…
Seekord siis äri eesti moodi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 35 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Rimi tsirkus on mõttetu, muud midagi.

Ju tuntakse end jumalana pärismaalaste seas, kes neelavad kõik alla. Paljud ju siingi toetavad nende kasumiahnet algatust. Mina loobusin Rimist, aga loomulikult ei ole nende jaoks üks püsiklient mingi kaotus. Kui leidub tarbijaid, kes on rahul, võib ju kõike teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ju tuntakse end jumalana pärismaalaste seas, kes neelavad kõik alla. Paljud ju siingi toetavad nende kasumiahnet algatust.

Ja veel suure õhinaga. Kui kerge on ikka lihtsameelseid panna suvalise taktikepi järgi tantsima. Näita aga mingit helendavat tähte (puhast maailmamerd, maailma ühendavat armastust, maailmarahu) ja ütle, et see sünnibki, kui sina nüüd ilusti need mustad ja valged riisiterad ükshaaval lahku loed – ning mõtlemine kaob. Juba sibabki vilkalt ringi ning tassib riisiterasid kahte hunnikusse. “Maailmarahul” on sellest absoluutselt ükskõik, aga siis on kägu tegevuses ega hakka liiga palju ringi vahtima. Tea, mida veel avastab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rootsi ilmselt juba upub immigrantide sodisse, sellest siis ka kogu kontserni “uus strateegia”. Maailmamerd sellega ei päästa, sest immigrantidele on väga raske õpetada puhtust enda ümber.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui elaksin Rootsis, siis isegi toetaks seda janti. Aga meil on siiski Eestiga tegemist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kilekotid Eestis mitte põletamiseks ei lähe, niiet nii et saab hoopis soojusenergia?

Kõige suurem probleem on hoopis mikroplastiku osakesed, mis heljuvad ookeanis ja mida kuidagi kätte ei saa.

Seega tuleks ära keelata pesupulber ja kasutada ainult pesugeeli jm sellised teemad.

Kas sa selgitaksid seda seisukohta?

Mikroplastikut lisatakse ju pigem just vedelatele pesu- ja puhastusvahenditele. Kui pead silmas, et pesupulbrit kasutades eraldub sünteetiliste riiete küljest rohkem mikroplastikut, siis võiks pigem tegeleda sünteetiliste riiete probleemiga. Õue- ja spordiriiete pesuvahendid ongi ju pea kõik vedelad.

Mina tean, et on vastupidi.
Esiteks sisaldavad vedelad pesupulbrid vähem kemikaale kui pulbrid ja pesupulbris on suur osa just neil terakestel, mis on nö plastist täiteaine.
Aga kui tahad eriti täpselt vaadata, siis sel lehel on tabel kus on näha, et nt Woollite ja Vanishit ei tasuks üldse kasutada. See muidugi ei puuduta ainult plasti vaid ka kemikaale jne.
https://www.ethicalconsumer.org/home-garden/shopping-guide/laundry-detergents

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui elaksin Rootsis, siis isegi toetaks seda janti. Aga meil on siiski Eestiga tegemist.

Päris huvitav, kas nüüd on ka Rootsis ICA Gruppen kauplustes sellise kirjaga kilekotid müügil või on need mõeldud vaid lollidele ida-eurooplastele eesti, läti ja leedu keeles reklaamiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rootsi ilmselt juba upub immigrantide sodisse, sellest siis ka kogu kontserni “uus strateegia”. Maailmamerd sellega ei päästa, sest immigrantidele on väga raske õpetada puhtust enda ümber.

See on juba olümpiatasemel ajugümnastika, nüüd on “neegrid ja pagulased” süüdi, et sa taskuid poes tasuta ühekordseid õhukesi kotte täis toppida ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on juba olümpiatasemel ajugümnastika, nüüd on “neegrid ja pagulased” süüdi, et sa taskuid poes tasuta ühekordseid õhukesi kotte täis toppida ei saa.

Pigem teed ajugümnastikat sina, kes sa seostad reostamise hukkamõistu sellega, nagu sooviks keegi endale lõputult tasuta kilet taskusse toppida. See on tõesti kõva gümnastika.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga sina saa aru, et ma ei soovi mingi kilekotipundiga pidevalt ringi käia, et äkki läheb tarvis. Käin väikese käekotiga, ei mahu sinna igasugune pahn. Ja ma ostan rohkem köögi- ja puuvilju kui kuskile väikesesse apteegikotti mahub.

ja siis ostadki koti 5 sendi ees, lihtne ja loogiline. Eks oma mugavuse eest peabki maksma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et sinu ajugümnastika ei võta aritmeetikat, kuid äris ei anta midagi tasuta. Ma olen siin juba kaks korda maininud ja mainin nüüd ka kolmas kord – tasuta kilekotte pole kunagi olemas olnudki, sest nende hind on juba müüdavate kaupade hinna sisse pandud, sest kusagilt peavad nad ju ise need kotid sisse ostma ja selle raha jälle tagasi saama. Aga kotikesi läheb vaja kümneid-sadu tuhandeid. Klientidele aga jäetakse petlik mulje, et nad saavad selle tasuta, et nad oma petliku muljega uuesti tagasi tuleks. Isegi need, kellel pole neid kotikesi vaja olnudki, on selle omast taskust kogu aeg ostetava kaubaga kinni maksnud. Praegu aga maksad nende eest topelt, sest ega nad ju sellepärast kaupade hinda ei alanda. Mis puudutab pagulasi, siis tõesti-tõesti ütlen ma sulle, lihtsam on udutada kohalikule rahvale “maailmamere päästmisest”, kui õpetada sisserändajatele puhtust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan täiesti aru, miks Eestis keskonnasõbralikkus on täiesti lapsekingades, kui siinseid kommentaare loen. Rimi teeb praegust kampaaniat ajutiselt ja ma olen üsna kindel, et see jääbki ühekordseks katsetuseks, sest selgelt ei ole inimesed selleks valmis, sest juba siin on hulk inimesi, kes kavatsevad Rimit vältida selle keskkonnasõbraliku tegevuse pärast. Minu meelest on normaalne, et pood teeb keskkonnasõbraliku käitumise rahaliselt soodsaks st kui võtad oma koti kaasa, ei pea nii palju pakendi eest maksma.

Inimesed on mugavustega nii harjunud, et ei suudeta isegi kotti poodi kaasa võtta, kuigi väga suur osa inimesi liigub autoga või nt enamus naisi kasutab käekotti, kuhu riidest ostukott ja mõned väiksemad kotid lahtise kauba jaoks hästi ära mahuks. Ma ise olen juba aastaid niimoodi kotte kaasas kandnud ja ei tunne, et see kuidagi keeruline on, kui inimene tegelikult enda ja oma laste tulevikust hoolib.

Maailm ei kannata kõigi praegu siin elavate inimeste elustiili tõusmist meie tasemele, sest ressursse ei jätku piisava hulga ühekordsete asjade tootmiseks. Me peame minema tagasi lapsepõlve aega ja hakkama oma kotte, veepudeleid jms kaasa võtma.

ma tõesti ei käi taskud kilekotte täis ringi. Lõuna ajal eriti, hallooo

Please wait...
Postitas:
Kägu

Värvige siis kodus triipkoodid musta markeriga ära, kirjutage midagi peale või mis iganes, et tõestada, et juba varem ostetud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Värvige siis kodus triipkoodid musta markeriga ära, kirjutage midagi peale või mis iganes, et tõestada, et juba varem ostetud.

Teema on küll jube pikaks veninud, aga jube tüütu on, kui iga natukese aja tagant kirjutab keegi, kes on ainult teemaalgatust lugenud, mingi kavala nipi. Mida samas teemas on juba seitse korda lahatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vaatasin siis et pakendikeskuses maksab see 500-ne rull 2.60. Rimi koorib siis 5 senti tüki eest, kasum pea 20 eur rullilt. Ok tempel ka maksab midagi aga siiski. Päris hea äri.
Aga RImi on alati ahnusega silma paistnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pole kunagi aru saanud, miks peaks ravimipakendid kilekotti panema, või näiteks kingakarbid või raamatud

raamatud koos piimapaki ja muu stafiga kandekotis?
mulle selline variant kindlasti ei sobi.
ja kingakarbiga on ka nii, et kui teisi oste ka on, siis ikka on väga tülikas seda kasti kaenlas tassida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Iga jumala päev ostad koos piima, kingi ja raamatuid?
Ma endiselt imestan, et inimkond välha pole surnud. Täielikud braindead.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iga jumala päev ostad koos piima, kingi ja raamatuid?

Ma endiselt imestan, et inimkond välha pole surnud. Täielikud braindead.

miks iga päev?
ma ei käigi iga päev ostlemas. aga kui käin, siis ikka nii, et mitu asja aetud saaks.
kas sina käid poes iga asja pärast eraldi?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui Rimi tõesti hooliks keskkonnast, siis tuleks neil oma kampaania hoopis teistmoodi üles ehitada ja näidata täpselt kuhu nad selle raha annetavad ning anda iga mingi aja tagant teada mis summa juba kogunenud on. Sealjuures jättes kliendile valiku, kas võtta tasuline kilekott ja toetada kampaaniat või tasuta kott. Usun, et neid vabatahtlikult 5 sendi annetajaid ei oleks mitte vähe ja palju parem tunne jääks ka inimestele.

Teine variant oleks teha näiteks triipkoodiga võrkkotid, mida läbi piiksutades läheb taara maha. Miks mitte kampaania korras neid kotte ka jagada nagu nad oma nänni varem lastele jaganud on. Nt ostad teatud summa eest, saad koti tasuta kaasa, millega siis järgmine kord poodi tulla.

Praegune kampaania aga ei ole kellegi maailmapäästmine vaid puhas kasumiahnus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

. Miks mitte kampaania korras neid kotte ka jagada nagu nad oma nänni varem lastele jaganud on.

heh, see plastjubinate kauba peale jagamise komme Rimi poolt on selle kampaania valguses veel eriti veider.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja võiks ükskord aru saada, et 5-sendine kott reostab täpselt sama palju kui tasuta kott. Nii et lõpetage see argument ära, nagu oleks 5 senti probleem. Mitu korda tuleb seda veel öelda, huvitav?

No point on ju selles, et inimene jätab selle koti võtmata, kui peab iga koti eest maksma. Kasutab võrkkotti või taaskasutab vana. Lihtsalt asi on selles, et tuhanded kotid jäävad ostmata kui selle eest peab maksma. Inimestel on lihtsalt raske muuta oma harjumusi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei reosta vähem. Aga 5 senti paneb inimesi mõtlema, kas ikka tasub iga kord see kott osta või saab mingeid alternatiive kasutada.

Kuidas mõni inimene ikka üldse kaasa ei suuda mõelda ja aru ei saa 😀
Selles ju asi ongi, et Rimi ei paku alternatiive. Müüb 5 senti tk kilekotte (üüratu kasumimarginaaliga!) ja välistab variandi, et klient oma koti või muu taara kaasa võtab sest iga variandi puhul kasseerib Rimi raha, nii korduvalt sama kilekoti eest, kui kaalulisa eest kaupa kaaludes. Eriti palju varastab Rimi lasterikaste perede tagant sest nemad ei saa ka “mitu juurikat ühte kotti” süsteemi rakendada. Ei lao ju kassalindile kg tomateid, 2 kg kartuleid, 1 kg mureleid jne. Võiks mõelda laiemalt, mitte ainult oma ühe õuna piires.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

500

vaatasin siis et pakendikeskuses maksab see 500-ne rull 2.60. Rimi koorib siis 5 senti tüki eest, kasum pea 20 eur rullilt. Ok tempel ka maksab midagi aga siiski. Päris hea äri.

Aga RImi on alati ahnusega silma paistnud.

Rimi ei osta kilekote rulli kaupa, hulgikogusest lähtuvalt on ka hind hoopis teine (pigem 5 senti 500tk) ning teenib selle pealt ikka palju rohkem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Käisin täna Rimis. Minu ees üks keskealine mees ladus lindile muude asjade seas mõned nektariinid – millest üks oli vigastatud, paar bataati, paar tomatit, mõne paprika, kergelt tolmuseid porgandeid, muidgi pesemata kaalika ja veel kergelt mullaseid aedvilju. Märkasin:

Kassapidaja pidi neid kõiki siis ju oma käega võtma ja kaalule panema ehk tema käed ja kaal olid selle mudruga koos, kui ta teiste inimeste asju tõstis.

Lint oli plägane. Õigemini kergelt mullane.

Lõpetuseks ütlen neile, kes ei jaksa kägudel järge ajada, et ma olen kilekottide tasuliseks tegemise poolt. AGa inimeste harimine võtab aega.

Käole, kes väidab, et Rimi välistab omad kilekotid – see on suur vale. Minul olid omad kilekotid ja ma ei maksnud nende eest sentigi. Tõsi, ma ütlesin ka, et need juurikad on mul oma kotis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lõpetuseks ütlen neile, kes ei jaksa kägudel järge ajada, et ma olen kilekottide tasuliseks tegemise poolt. AGa inimeste harimine võtab aega.

No kaua peab siinsetele kägudele selgitama ja neid harima, et need kilekotid on olnud koguaeg tasulised ja pole vahet kas ostsid lahtiselt 1 õuna või 2 kartulit, kilekoti maksid nende hinnas nagunii kinni. Praegu aga maksad topelt. Just tänu sellise mõtteviisiga inimestele ahnus ärimaailmas vohabki ja läheb järjest hullemaks. See et klient lükkas kassalindile lahtiselt terve hunniku puu- ja juurvilju, näitas ta oma suhtumisega, et pidagu see Rimi piiri ja austagu ka oma kliente.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei reosta vähem. Aga 5 senti paneb inimesi mõtlema, kas ikka tasub iga kord see kott osta või saab mingeid alternatiive kasutada.

Kuidas mõni inimene ikka üldse kaasa ei suuda mõelda ja aru ei saa 😀

Selles ju asi ongi, et Rimi ei paku alternatiive. Müüb 5 senti tk kilekotte (üüratu kasumimarginaaliga!) ja välistab variandi, et klient oma koti või muu taara kaasa võtab sest iga variandi puhul kasseerib Rimi raha, nii korduvalt sama kilekoti eest, kui kaalulisa eest kaupa kaaludes. Eriti palju varastab Rimi lasterikaste perede tagant sest nemad ei saa ka “mitu juurikat ühte kotti” süsteemi rakendada. Ei lao ju kassalindile kg tomateid, 2 kg kartuleid, 1 kg mureleid jne. Võiks mõelda laiemalt, mitte ainult oma ühe õuna piires.

Rimi EI PEAGI pakkuma alternatiive. SINA pead ise need enda jaoks välja mõtlema. Jõuab kohale? Võu ongi tänapäeval RASKE mõelda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rimi EI PEAGI pakkuma alternatiive. SINA pead ise need enda jaoks välja mõtlema. Jõuab kohale? Võu ongi tänapäeval RASKE mõelda?

Kliendid ju mõtlesid oma alternatiivi välja – lükkasid hunniku kassalindile ja las siis kassapidaja sorteerib neid. Kusagil pole ju öeldud, et neid kilekotte lausa peab ostma, lahtiselt ei tohi kaupa osta ja igalühel peab tagataskud kilekotte pungil olema. Sellise suhtumisega oma klientidesse ja ka oma töötajatesse ei jõua kaugele. Kui omanik ei austa isegi oma töötajaid, siis klient ei austa ka omanikku ja külastabki oma väljamõeldud “alternatiividega”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult viimane aeg on küll inimeste kilekotiharjumusi muuta. Päris palju on näha olnud selliseid inimesi, kellel iga asi käis poes eraldi väiksesse kilekotti – banaanikimp, kaks apelsini, üks sidrun jne. Puhas raiskamine tegelikult.
Minule on Rimi kampaania mõjunud. Olid need värvilised riidest kotikesed ammu kodus olemas, aga nüüd võtsin end kokku ja olen neid hakanud poodi kaasa võtma ja kasutama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 265 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rimi oma kilekotikampaaniaga