Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rimi oma kilekotikampaaniaga

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 265 )

Teema: Rimi oma kilekotikampaaniaga

Postitas:
Kägu

Kuidas mõni inimene ikka üldse kaasa ei suuda mõelda ja aru ei saa 😀
Selles ju asi ongi, et Rimi ei paku alternatiive. Müüb 5 senti tk kilekotte (üüratu kasumimarginaaliga!) ja välistab variandi, et klient oma koti või muu taara kaasa võtab sest iga variandi puhul kasseerib Rimi raha, nii korduvalt sama kilekoti eest, kui kaalulisa eest kaupa kaaludes. Eriti palju varastab Rimi lasterikaste perede tagant sest nemad ei saa ka “mitu juurikat ühte kotti” süsteemi rakendada. Ei lao ju kassalindile kg tomateid, 2 kg kartuleid, 1 kg mureleid jne. Võiks mõelda laiemalt, mitte ainult oma ühe õuna piires.

Kuidas ei paku alternatiive? Lubatakse oma kotiga tulla, võib kauba võrkkotti panna ja kui soovid kilekotti siis maksadki selle eest! Mis jutt see on, et kasseerib korduvalt sama kilekoti eest! Ühel inimesel oli selline juhus ja kohe üldistad! Mine ja kasuta siis iseteeninduskassat ja ära maksa topelt koti eest! Või kui nii hirmsasti topelt maksta kardad, siis ära mine rimi kilekotiga Rimisse korduvalt. See sinu näitena toodud suurpere, kuhu muuhulgas kuulun ka mina, oskab samuti poodi kaasa võtta oma kilekotid ja kui ei võta , siis maksangi! 5 senti ei tapa kedagi ära! Point ju selles ongi, et inimeste tarbimsharjumusi muuta! Loe, kui palju on riike, kus kilekotid on üldse keelatud kogu riigis ja kus tarbimist on olulisel määral piiratud. Seal saavad ka inimesed elatud!
http://www.killerkott.org/naiteid-mujalt-maailmast/

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Stockmannis maksavad kusjuures kilekotid isegi 6 senti ja pole neil mingeid triipkoode, lihtsalt lisatakse ostusummale. Lisaks maksad ka paberkoti kinni!
https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/segadust-kui-palju-stockmann-muutis-vaikesed-kilekotid-veebruarist-tasuliseks?id=81009717

https://www.stockmann.ee/news/tasuline-ostukott-muutis-stockmanni-kliendid-korduvkasutajaks/

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Päris palju on näha olnud selliseid inimesi, kellel iga asi käis poes eraldi väiksesse kilekotti– banaanikimp, kaks apelsini, üks sidrun jne.

Päris palju? Missuguses poes? Käin nädala jooksul kolmes-neljas erinevas poes ja pole selliseid kilekotikasutajaid küll hulgi ostlemas märganud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Imeasi, et keegi pani lahtiselt puu- ja köögiviljad lindile?
Teen seda juba aastaid ja pole kordagi ühtegi probleemi olnud. Loomulikult ei ole ka ma nii ebaviisakas, et kõik segamini korvist välja valaks.
Tõesti, mullased kartulid on erand.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Loeme vahelduseks ka pakendiseadust.

§ 5. Pakendi ja pakendijäätmete vältimine

(2) Pakendiettevõtja müügikohas:
1) ei või anda õhukesi ja eriti õhukesi plastkandekotte tarbijale tasuta, välja arvatud eriti õhukesed plastkandekotid, mida kasutatakse hügieeni tagamiseks või lahtise toidukauba esmaseks pakendamiseks, kui see aitab vältida toidu raiskamist;
2) tuleb tarbijale pakkuda õhukese plastkandekoti, kaasa arvatud eriti õhukese plastkandekoti kõrval muid võimalusi kauba pakendamiseks;
3) tuleb vältida oksüdantide toimel lagunevate plastkandekottide müüki või tasuta andmist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Käisin eile ka Rimis ja nii ongi: kaalukommide ja -küpsiste leti ees ei olegi kilekotirulli enam – pakenda kuidas tahad. Võtsin siis peotäie komme ja viskasin korvi. Kassasse jõudes kallasin kommid korvist lindile – müüja korjas kokku ja kaalus ära. Küüslaugud läksid samuti lihtselt lindile.
Ja sooduskampaaniad on neil ka väga imelikud – kui ühe toote hind on 0,99 senti, aga samas on suur silt, et kaks toodet ostes on soodsam: sildil aga on kirjas 2=2,30. No ma vist ei oska arvutada üldse: 0,99×2=1,98 minu arvutades, aga soodustusega hoopis 2,30?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisin eile ka Rimis ja nii ongi: kaalukommide ja -küpsiste leti ees ei olegi kilekotirulli enam – pakenda kuidas tahad. Võtsin siis peotäie komme ja viskasin korvi. Kassasse jõudes kallasin kommid korvist lindile – müüja korjas kokku ja kaalus ära. Küüslaugud läksid samuti lihtselt lindile.

Ja sooduskampaaniad on neil ka väga imelikud – kui ühe toote hind on 0,99 senti, aga samas on suur silt, et kaks toodet ostes on soodsam: sildil aga on kirjas 2=2,30. No ma vist ei oska arvutada üldse: 0,99×2=1,98 minu arvutades, aga soodustusega hoopis 2,30?

Nende allahindluste hind on vahest isegi suurem kui teistes kauplustes tavahind. Rimi tõstis ka teiste kottide hindu – suurema kilekoti hind on nüüd 25 senti ja veidi väiksema oma 20 senti.

Rimi vastutustundliku ettevõtluse spetsialist Katrin Bats:
“Jätkuvalt on teretulnud ka kõik need, kes soovivad osta lahtist toidukaupa oma nõusse“,

Nii et võtke aga oma NÕU, totsik, plötsik, kauss või ämber kaasa ja pakkige sinna. Olete teretulnud.

“Kilekotte ostetakse aasta jooksul endiselt miljonites ning need numbrid kahanevad väga visalt.”

Selle eest ei kahane kasum. Mis sest maailmamerest ja kilekottidest, kiletopsidsse pakitud kaupa on kauplus täis.

“Iga jaekett tahab konkurentsis püsida ning seista hea selle eest, et neil jätkuks piisavalt kliente ja inimestel oleks tööd.”

Võitlus käib turu pärast. Kuna Prisma soovib saada turuliidriks ja seda kasvõi agressiivsete meetoditega, siis Rimi kombib nüüd klientuuri tundlikkust.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 35 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Päris palju on näha olnud selliseid inimesi, kellel iga asi käis poes eraldi väiksesse kilekotti– banaanikimp, kaks apelsini, üks sidrun jne.

Päris palju? Missuguses poes? Käin nädala jooksul kolmes-neljas erinevas poes ja pole selliseid kilekotikasutajaid küll hulgi ostlemas märganud.

Loomulikult eraldi. Kassas ju kaalutakse eraldi apelsin, kapsas, banaan, kartul jne. Kõik tooted oma kotti. Ja edaspidi kasutan neid kotte koduses majapidamises, kuni puruks on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See näitabki, et on vajalik kampaania, kui banaanikimp on vaja kilesse pakkida ainult selleks, et saaks kotti kodus hiljem kasutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See näitabki, et on vajalik kampaania, kui banaanikimp on vaja kilesse pakkida ainult selleks, et saaks kotti kodus hiljem kasutada.

mis vahet sel on, kas kilkott alustab oma mitmekordset teenistust banaanikimbu ümber või kuidagi teisiti?
probleem oleks ikka siis, kui seesama kott banaanikimbu ümbert prügikasti maanduks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis vahet sel on, kas kilkott alustab oma mitmekordset teenistust banaanikimbu ümber või kuidagi teisiti?

probleem oleks ikka siis, kui seesama kott banaanikimbu ümbert prügikasti maanduks.

Ei, kodukasutuse jaoks tuleks korralike kodanike arvates uus kott osta. Mitte enne banaanide ümber panna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Milline see koduskasutus on mis nõuab nädalas kümneid väikseid kilekotte? Kõik on järsku koerapidajateks hakanud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks banaanikimp üldse kilekotti peaks minema? Kogu see teema näitabki seda, et ongi vaja kilekotistumise vastu midagi ette võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuidas meil, on kilekotid nii suur keskkonnarisk? ameerikas, käies toidupoes, on asjad hoopis hullemad. kassas on selline nagidega ring kilekottidega. iga asi mis kassast läbi lastud pannakse kohe kilekotti. igasse kotti läheb u 3-5 asja. poest naased ikka u 5 kilekotiga.
mitte nagu filmides on et paberkotiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milline see koduskasutus on mis nõuab nädalas kümneid väikseid kilekotte? Kõik on järsku koerapidajateks hakanud?

ja jälle, kust need kümned kotid nädalas nüüd tulid?

no mõtle ikka rahulikult järele, kas sina kasutad kodus kilekotte tõesti ainult koera järelt koristamiseks?

mul pole koeragi aga kilekotte tarvitan mitmel erineval moel. loomulikult korduvalt ja kui need muuks enam ei kõlba, siis läheb prügikasti vooderduseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mõtle ikka rahulikult järele, kas sina kasutad kodus kilekotte tõesti ainult koera järelt koristamiseks?
mul pole koeragi aga kilekotte tarvitan mitmel erineval moel. loomulikult korduvalt ja kui need muuks enam ei kõlba, siis läheb prügikasti vooderduseks.

üks asi on need suured kilekotid, mida saab tõesti kasutada millegi kandmiseks veel ja ka prükikasti prügi väljaviimiseks. aga mis nende pisikestega teha? ostad õunu, mandariine, tomateid. neid võib küll nädalas kümneid koguneda.
mul on ostetud spets kotikesed poest, kuhu sisse need panna. aga siis peavad need olema alati ka kaasas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no mõtle ikka rahulikult järele, kas sina kasutad kodus kilekotte tõesti ainult koera järelt koristamiseks?

Mitmel moel. KUIDAS?
Ühekordse väikesega ei saa prügikastigi vooderdada see on liiga väike ja tavaliselt selleks ajaks auklik kui sinna natuke raskem või teravate nurkadega asi sisse panna.
Palun räägi kuidas sa kasutad ühekordseid väiksed kotte korduvalt.
Mul ei ole koera, ja kilekotte tõesti ei kasuta prügi läheb ämbriga prügikasti. Võileib tuleb kaasa vahakangas. Teist korda saab sama kotiga uuesti poes käia. Aga kui sa poes tahad alati uut kotti siis sa seda ei tee. Mida siis?
Mul on NL ajast läbipaistvaid kilekotte alles, head ja tugevad, neid saab tõesti korduvalt kasutada, külmutan tükeldatud aedvilju nende sees juba aastaid ja kotid on terved jätkuvalt. Ühekordse läbipaistvaga ei saa sedagi teha, see laguneb Nii pea kui natuke külma saab.

Tean küll et sa oled see üks ja ainus kiusukägu kes Korra päevas uue mölateema teeb et siis kõigele vastu vaielda. Aga ühekordse kilekoti normaliseerimine on asi mille eest võiks ka elavad otse põrgu minna. Vaidle teisel teemal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitmel moel. KUIDAS?

Ühekordse väikesega ei saa prügikastigi vooderdada see on liiga väike ja tavaliselt selleks ajaks auklik kui sinna natuke raskem või teravate nurkadega asi sisse panna.

Palun räägi kuidas sa kasutad ühekordseid väiksed kotte korduvalt.

Mul ei ole koera, ja kilekotte tõesti ei kasuta prügi läheb ämbriga prügikasti. Võileib tuleb kaasa vahakangas. Teist korda saab sama kotiga uuesti poes käia. Aga kui sa poes tahad alati uut kotti siis sa seda ei tee. Mida siis?

Mul on NL ajast läbipaistvaid kilekotte alles, head ja tugevad, neid saab tõesti korduvalt kasutada, külmutan tükeldatud aedvilju nende sees juba aastaid ja kotid on terved jätkuvalt. Ühekordse läbipaistvaga ei saa sedagi teha, see laguneb Nii pea kui natuke külma saab.

Tean küll et sa oled see üks ja ainus kiusukägu kes Korra päevas uue mölateema teeb et siis kõigele vastu vaielda. Aga ühekordse kilekoti normaliseerimine on asi mille eest võiks ka elavad otse põrgu minna. Vaidle teisel teemal.

üllatus, üllatus, prügikaste on erineva suurusega.
minul on selline, mida saab vooderdada just selle õhukese kotiga. ma nimelt sorteerin prügi ja seda va olmeprügi tekib ikka väga vähe. ja siis jah ka see, et ma ei kogu kööki prügi nädalate viisis vaid viin kotikese ülepäeviti välja konteinerisse.
auk või teine kotikeses ei ole probleem. miks peaks? tilkuvad toidujäätmed ju olemprügisse ei lähe. või sinul läheb?

ja just kasutan õhukesi kotikesi ka erineval eesmärgil erinevate asjade pakendamiseks ja justnimelt ka toidu külmutamiseks. ei lagune nad midagi.
muuhulgas on mul näiteks villased lõngad samades kotikestes koos koitõrje rohuga. võimalusi on lõputult.

aga detektiiviks sa ei kõlba. ma olen perekoolis liikunud kindlasti oma 15+ aastat ja teinud selle aja jooksul vaid ühe teema. sellestki on 7-8 aastat möödas.
ja otseloomulikult, igasugused ühekordsed plastpakendid on saatanast. kas selles osas tulistad mind rünnates kauge kaarega mööda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas teile tundub, et Rimi soovib olla oma tasuliste kilekottidega väga keskkonnateadlik. Mulle ei tundu, tundub tavalise väljapressimisena. Näiteks kasutasin neid väikeseid lahtise kauba kilekotte korduvalt, aga nüüd seda enam teha ei saa, sest pead ostma sealt 5 sendise triipkoodiga kilekoti, rohkem seda ära sinna poodi too või maksad jälle. Ise olen väga keskkonnateadlik inimene, aga ei meeldi, kui tegelikult soovitakse kasumit teenida, mitte midagi päriselt ära teha. Praegune kampaania ei vasta kohe üldse mingitele keskkonnateadlikkuse nõuetele. Läksin selle 5 sendise kotiga sinna tagasi (mida reklaamitakse korduvkasutatava kotina) ja kasseeriti uuesti raha, sest ei usutud, et tõin selle kaasa eelmisest ostukorrast ja juba tasusin selle eest.

See teemaalgatus on ju sarjast lollidelt tulebki raha ära võtta. Mina ostsin rimist nt tänu antud kampaaniale selle juur- ja puuviljade pakendamiseks mõeldud uue võrkkoti, mida nad muuseas pakuvad soodushinnaga ja käin nüüd sellega poes. Ühe varasema suutsin lihtsalt kuhugi toppida, nii et ei leia üles. Ei kasseeri keegi selle võrgu eest sult mingit summat uuesti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See teemaalgatus on ju sarjast lollidelt tulebki raha ära võtta. Mina ostsin rimist nt tänu antud kampaaniale selle juur- ja puuviljade pakendamiseks mõeldud uue võrkkoti, mida nad muuseas pakuvad soodushinnaga ja käin nüüd sellega poes. Ühe varasema suutsin lihtsalt kuhugi toppida, nii et ei leia üles. Ei kasseeri keegi selle võrgu eest sult mingit summat uuesti.

Tundub küll nii et lollidelt tulebki raha ära võtta. Ainult et vastupidiselt sellele, mida sina selle all arvad. Mitu konteineritäit saaks juba nendest plastmasstopsikutest, mida nad müüvad “eriti keskkonnasõbralikult” pakendatud kaubana.
https://buduaar.tv3.ee/Article/article/mainekas-eesti-toidupood-eksitab-kliente

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tundub küll nii et lollidelt tulebki raha ära võtta. Ainult et vastupidiselt sellele, mida sina selle all arvad. Mitu konteineritäit saaks juba nendest plastmasstopsikutest, mida nad müüvad “eriti keskkonnasõbralikult” pakendatud kaubana.

https://buduaar.tv3.ee/Article/article/mainekas-eesti-toidupood-eksitab-kliente

Sorry, aga selle näite puhul ma ei näe vahet, kas sa ostad pundi seemneid plasttopsikus või tehases kilesse pakendatud leiva. Kui tarbija ostab plasttopsikusse pakendatud pähklid, siis kes see tegelikult loll on? Või mis vahe seal on, kas sa lased need lahtised pähklid hoiuanumast kilekotti või ostad nad juba pakendatult topiskus? Minu loogika kohaselt on ka sellisel juhul järtkuvalt loll see ostja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas teile tundub, et Rimi soovib olla oma tasuliste kilekottidega väga keskkonnateadlik. Mulle ei tundu, tundub tavalise väljapressimisena. Näiteks kasutasin neid väikeseid lahtise kauba kilekotte korduvalt, aga nüüd seda enam teha ei saa, sest pead ostma sealt 5 sendise triipkoodiga kilekoti, rohkem seda ära sinna poodi too või maksad jälle. Ise olen väga keskkonnateadlik inimene, aga ei meeldi, kui tegelikult soovitakse kasumit teenida, mitte midagi päriselt ära teha. Praegune kampaania ei vasta kohe üldse mingitele keskkonnateadlikkuse nõuetele. Läksin selle 5 sendise kotiga sinna tagasi (mida reklaamitakse korduvkasutatava kotina) ja kasseeriti uuesti raha, sest ei usutud, et tõin selle kaasa eelmisest ostukorrast ja juba tasusin selle eest.

Nii raske on siis aru saada? Otseselt koti eest võib olla ei küsita jah, aga tänu koti kaalule maksad iga kord lisaks, see kott kaalub ikka rohkem kui kilekott. Tihti kasutades maksad ikka lõppkokkuvõttes palju peale, kauplustel kasum missugune 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nii raske on siis aru saada? Otseselt koti eest võib olla ei küsita jah, aga tänu koti kaalule maksad iga kord lisaks, see kott kaalub ikka rohkem kui kilekott. Tihti kasutades maksad ikka lõppkokkuvõttes palju peale, kauplustel kasum missugune 🙂

Just-just – kauplused saavad iga ostja pealt senthaaval kaalu arvelt raha rohkem kasseerides kohutava kasumi? Sa kodus prügiveo eest ei maksa? Kuidas sul koolis matemaatikaga lood olid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sorry, aga selle näite puhul ma ei näe vahet, kas sa ostad pundi seemneid plasttopsikus või tehases kilesse pakendatud leiva. Kui tarbija ostab plasttopsikusse pakendatud pähklid, siis kes see tegelikult loll on? Või mis vahe seal on, kas sa lased need lahtised pähklid hoiuanumast kilekotti või ostad nad juba pakendatult topiskus? Minu loogika kohaselt on ka sellisel juhul järtkuvalt loll see ostja.

Jätkuvalt loll on see ostja, kes usub kaupluse eksitavat kampaaniat KESKKONNA SÄÄSTLIKKUSE ja MAAILMAMERE PUHTUSE kohta, samas ise ujutab plastikupakenditega oma müügikoha üle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis see kodune prügivedu siia puutub?
Matemaatikaga kõik ok, oskan arvutada küll,et kui pooled ostjad kasutavad oma kotti puuviljade või juurviljade ostuks, siis päeva lõpuks tekib kassasse ikka väikene kasum küll, st niisama saadud raha

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RIMI lollakas kilekotikampaania on ehe näide firma kahepalgelisusest.
Eelnevalt on vaikselt müügilt kadunud need punasest plastikust suured mitmekordsed kotid ja neid asendavad mingid väiksed riidest “ökokotid”, mis maksavad hingehinda. Lisaks pakutakse sulle 15-20 sendi eest tavalisi kilekotte.

Kui RIMI oleks tegelikult ka keskkonnast huvituv, siis nad ei viskaks iga päeva lõpus tonnide kaupa toitu prügikasti (vaid müüksid seda 30 min enne sulgemist nt 25% hinnaga – puudust kannatavaid ostjaid jaguks) ja pakuksid kliendile normaalse hinnaga korralikke mitmekordseid poekotte, mitte ei üritaks nende piimapaki peale katki minevate õhukeste kottide arvelt raha teenida.

Kui aga ettevõtte poliitikat kujundab lambakari, pole parata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jätkuvalt loll on see ostja, kes usub kaupluse eksitavat kampaaniat KESKKONNA SÄÄSTLIKKUSE ja MAAILMAMERE PUHTUSE kohta, samas ise ujutab plastikupakenditega oma müügikoha üle.

Oot, millised kauplused seda kampaaniat maailmamere päästmisega põhjendavad? Tark inimene teab, et see kilekotiteema on Euroopa Liidu õigusest tulenev nõue.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis see kodune prügivedu siia puutub?

Matemaatikaga kõik ok, oskan arvutada küll,et kui pooled ostjad kasutavad oma kotti puuviljade või juurviljade ostuks, siis päeva lõpuks tekib kassasse ikka väikene kasum küll, st niisama saadud raha

Sa paistad ikka tõsimeeli arvavat, et võrkkotid ongi need, millega kauplused sind lollitavad ja kasumit teenivad. Vaeseke!
Ja prügivedu puutub siia otseselt, mida rohkem kilet, seda rohkem prügi ja mida rohkem prügi, seda sagedamini tuleb prügikonteinerit lasta tühjendada. Sa kohe tõesti ei taipa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RIMI lollakas kilekotikampaania on ehe näide firma kahepalgelisusest.

Eelnevalt on vaikselt müügilt kadunud need punasest plastikust suured mitmekordsed kotid ja neid asendavad mingid väiksed riidest “ökokotid”, mis maksavad hingehinda. Lisaks pakutakse sulle 15-20 sendi eest tavalisi kilekotte.

Kui RIMI oleks tegelikult ka keskkonnast huvituv, siis nad ei viskaks iga päeva lõpus tonnide kaupa toitu prügikasti (vaid müüksid seda 30 min enne sulgemist nt 25% hinnaga – puudust kannatavaid ostjaid jaguks) ja pakuksid kliendile normaalse hinnaga korralikke mitmekordseid poekotte, mitte ei üritaks nende piimapaki peale katki minevate õhukeste kottide arvelt raha teenida.

Kui aga ettevõtte poliitikat kujundab lambakari, pole parata.

Tahad ma annan sulle head nõu – kõige soodsam on oma prügi metsa alla visata, ei pea maksma prügiveo eest ega midagi, kui keskkonna säästmise teema on lihtsal üks suur mull.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mõtle ikka rahulikult järele, kas sina kasutad kodus kilekotte tõesti ainult koera järelt koristamiseks?

üks asi on need suured kilekotid, mida saab tõesti kasutada millegi kandmiseks veel ja ka prükikasti prügi väljaviimiseks. aga mis nende pisikestega teha? ostad õunu, mandariine, tomateid. neid võib küll nädalas kümneid koguneda.

mul on ostetud spets kotikesed poest, kuhu sisse need panna. aga siis peavad need olema alati ka kaasas.

Väiksed kotid lähevad väikestesse prügikastidesse. Mitte need kõige lirumad, need läbipaistvad, need lähevad katki, kui sinna rohkem kui kolm õuna paned, aga need pruunid. Kui minu kodulinnas oleks koht, kust selliseid osta, siis ma ostaks kohe rulliga, sest mu pisikestesse prüginõudesse lähevad need ideaalselt. Ja majas on neid kokku kolm lisaks köögis olevale suurele prügikastile. Ja kui need valged läbipaistvad lirud siiski tervena koju jõuavad, siis kuluvad need ka majapidamises ära.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 265 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rimi oma kilekotikampaaniaga