Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rimi oma kilekotikampaaniaga

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 291 )

Teema: Rimi oma kilekotikampaaniaga

Postitas:
Kägu

kui see tsirkus millalgi suvel algas, siis peale seda meie pere enam rimis põhimõtteliset ei käi. lihtsalt ajuvaba, pangu kilohinnale juurde see 5 senti vms.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kui see tsirkus millalgi suvel algas, siis peale seda meie pere enam rimis põhimõtteliset ei käi. lihtsalt ajuvaba, pangu kilohinnale juurde see 5 senti vms.

see tsirkus on ammu ära lõppenud, võite jälle minna:)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei ole, tänastes uudistes oli, et maksavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui nad tõesti tahaks loodusele heategu teha siis nad oleks lihtsalt asendanud need kilekotid 100% komposteeruvate kotikeste vastu ja pannud need siis kas kilohinna sisse või tk hinnana aga müüa raha eest ikka saasta, no kus on see heateo loogika?!!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Paljudes poodides on see, et biolagunevad kotid maksavad.
Minu jaoks on pigem tegemist järjekordse raha kokku ajamise viisiga, kui keskkonnasõbralikkusega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nägin seda uudist kõigepealt FBs ja siis tulin uurima, kas siin ka sellest teemat on. Tuleb tõdeda, et täpselt sama lollid kommentaarid nagu Facebookis. “Laon siis ükshaaval kassalindile” – no kas tõesti nii palju oidu ka peas ei ole? Mitte ükski pood pole kunagi midagi tasuta andnudki, ühel või teisel viisil maksate te need kilekotid kinni. Nüüd, kui on teatatud, et 5 senti, kujutate ette, selline hind on “tasuta” kilekottidele otsa keevitatud, siis on paanika ja hala lahti! Võtke oma kotid kaasa siis jumalauta, mis te jaurate nagu väiksed lapsed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nägin seda uudist kõigepealt FBs ja siis tulin uurima, kas siin ka sellest teemat on. Tuleb tõdeda, et täpselt sama lollid kommentaarid nagu Facebookis. “Laon siis ükshaaval kassalindile” – no kas tõesti nii palju oidu ka pole? Mitte ükski pood pole kunagi midagi tasuta andnudki, ühel või teisel viisil maksate te need kilekotipdõd kinni. Nüüd, kui on teatatud, et 5 senti, kujutate ette, selline hind on “tasuta” kilekottidele otsa keevitatud, siis on paanika ja hala lahti. Võtke oma kotid kaasa siis jumalauta, mis te jaurate nagu väiksed lapsed.

Asi ongi põhimõttes. Kui seni sai”tasuta” siis ei ole mingit selget põhjust miks peaks nüüd järskul maksma. Eriti kui juttu on loodussäästlikusest. Mina põhimõtteliselt ei osta neilt kotti ega isegi ümbertöödeldavat. Kui mul endal pole võimalust tooteid normaalselt kaasa võtta jätan ostmata ja ostan sealt poest, kus müüja tahab, et ma tema klient olen ja tema tooteid ostaksime.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käisin tavaliselt Rimis, täna pidin poodi minema ja ei läinud Rimisse ja just selle nende jabura kilekoti pärast. Ostan tavaliselt kiloga neid kirsstomateid, panen praegu need lahtiselt korvi ja lahtiselt letile? Banaane ma tõesti ei topi kotti ja kahte õuna ka mitte, aga on asju, mida PEAB kotti panema (mullane kartul jne). Tahavad hullult plastiku ja kile vabalt end näidata, aga müüvad RIMI tomateid plastiku sees kuuekaupa, mis on omakorda kile sees. Nad ei taha mitte keskkonda säästa vaid raha teha.

Kui ma lähen oma plastikust karbiga (mis kaalub u 70g), siis kuidas ma neid kirsstomateid kaalun iseteeninduses? Või kassas? Tõstab tomatid välja seal kassas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nägin seda uudist kõigepealt FBs ja siis tulin uurima, kas siin ka sellest teemat on. Tuleb tõdeda, et täpselt sama lollid kommentaarid nagu Facebookis. “Laon siis ükshaaval kassalindile” – no kas tõesti nii palju oidu ka pole? Mitte ükski pood pole kunagi midagi tasuta andnudki, ühel või teisel viisil maksate te need kilekotipdõd kinni. Nüüd, kui on teatatud, et 5 senti, kujutate ette, selline hind on “tasuta” kilekottidele otsa keevitatud, siis on paanika ja hala lahti. Võtke oma kotid kaasa siis jumalauta, mis te jaurate nagu väiksed lapsed.

Asi ongi põhimõttes. Kui seni sai”tasuta” siis ei ole mingit selget põhjust miks peaks nüüd järskul maksma. Eriti kui juttu on loodussäästlikusest. Mina põhimõtteliselt ei osta neilt kotti ega isegi ümbertöödeldavat. Kui mul endal pole võimalust tooteid normaalselt kaasa võtta jätan ostmata ja ostan sealt poest, kus müüja tahab, et ma tema klient olen ja tema tooteid ostaksime.

Ja mis sul siis häda on, kui sa nagunii kotte sealt ei osta? Mõttetu jonni ajamine lihtsalt. Mõni tõmbab neid kilekotte kuhjaga omale kaasa, mõni topib iga asja eraldi kotti. Kuidas panna siis inimesi mõtlema, enne kui käsi koti järele haarab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mis sul siis häda on, kui sa nagunii kotte sealt ei osta? Mõttetu jonni ajamine lihtsalt. Mõni tõmbab neid kilekotte kuhjaga omale kaasa, mõni topib iga asja eraldi kotti. Kuidas panna siis inimesi mõtlema, enne kui käsi koti järele haarab?

pakkuda näiteks tasulise kilekoti kõrvale loodussäästlikku alternatiivi.
nn biolagunev kott seda sisuliselt ei ole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nagu Rimi oleks esimesena kilekotid tasuliseks teinud, et maailm kohe otsa saab sellest ja ämbriteviisi kartuleid on vaja nüüd kassalindile valada, sest muud võimalust ei ole. Küll ja veel neid kilekoti eest raha küsijaid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Anetikas

Jeebus, mis inimesed koos. Kes hädaldab, et juur- ja puuvilja ostes lisandub võrkkoti kaal, no ei ole ju nii. Laote oma kapsad-kartulid-kaalikad korraga võrkkotti ja pärast iseteeninduses siis jälle ükshaaval kaalule. Mina Rimi hukka ei mõista,nii palju on kliente kes haaravad saalist peoga neid kilekotte, et siis oma ostud ükshaaval ümber pakkida. Iga algus on raske, kasvatage end ümber. Ma teeks suure kilekoti hinnaks lausa euro, kohe väheneks nende tarbimine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis mõtetu jonni ajamine. Sa ei tee vahet põhimõtetel ja jonni. Kui algul netis olid lehed tasuta lugeda ja siis 5aasta pärast järsku ärkasid ajalehe toimetused, et UPS peaks ikka raha küsima sest paberkandjal ost väheneb siis peale netilehe tasustamist ma paberlehe enam ka ei tellinud. Minu jaoks ei suutnud nad seda ostuvajadust ära põhjendada samamoodi nagu ma netist ei telli tasulist lehelugemispaketti. Paned raadio või teleri käima ja kuuled tasuta samad uudised ära. Mingit vahet pole. Loed veel Helsinki Sanomat või Washington Posti juurde ja maailmapilt ka selgem. Tahavad raha saada siis peab ikka põhjendatud vajadus selleks olema. Sirvi natuke e-krediidiinfos ja vaata müügiettevõtete aasta aruandeid. See on hull kasum , mida omanikud tavaostja käest kokku krabavad ja siis me arutame siin, et rikkuse tasakaal on maailmas paigast ära. Rikkad saavad rikkamaks ja keskklass jääb vaesemaks. Ise lasete endale maksukoti pähe tõmmata ja käite tõööl @inult selleks et tarbida aga tahaksite ka säästa ja praadida milleks jällegi jätku kui omast rumalusest muudkui ostad, annetad ja toetad. Kes sind toetab, mitte keegi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Masendav kuidas Rimi pakib ise valmis lademetes küpsiseid ja kummikomme – paksust plastist topsidesse ja karpidesse! Et teeme elu mugavaks – pakime teile ära! Kui “armas”…Kui inimene ise neid kaalukomme ja- küpsiseid ostab, paneb ta need väikesesse kilekotti, mis on oluliselt parem lahendus kui need paksud plastikust topsid ja karbid, kus loksub sees 100g komme. Loodan tõsiselt, et neid keegi poest välja ei osta ja pakib lahtise kauba sobivas koguses endale ise. Ja siis selle kõige valguses teevad nad kilekotid tasuliseks justkui tohutud keskkonnasõbrad. Vaadake samuti hetkel kuidas Rimi omatoodangu vastlakuklid on pakkinud…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui Rimi tahab, et inimesed oma värsked puu- ja köögiviljad lahtiselt ostukorvi paneksid, siis ehk peseks neid korve ka aeg-ajalt?!? Eile Nautica Rimis just vaatasin, et ratastega ostukorvid olid seest nii rõvedalt mustad, et sinna küll ei paneks näiteks õunu, mida lapsele hiljem söögiks annan. Muidugi pesen värsked asjad korralikult üle, aga ikkagi…
Üldiselt tundub mulle, et Rimi lihtsalt nö. tulistab endale jalga selliste rumalustega. Õnneks teised poeketid ei plaani sellega kaasa minna ja poode Tallinnas jagub 🤗

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks pole ka see lahendus, et võtan puuviljade jaoks oma võrkkoti kaasa. Vaadake palju see kott ise kaaalub ja mis tuleb hinnale otsa kui näiteks avokaadosid osta. See et kaaalule, siis kotti, iseteeeninduses jälle uuesti kotist välja, on ju ikka äärmiselt ebamugav. Võiks siis olla, et nende standardvõrkkottide (need, mida nad näiteks ise müüvad), et nende kaalu saaks maha arvata. Kasvõi sarnaselt nagu iseteeniduskassades, et enne kui laod asjad peale, saad panna oma koti ja siis asjad otse kotti laduda, seal siis võiks olla, et valid võrkkoti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks pole ka see lahendus, et võtan puuviljade jaoks oma võrkkoti kaasa. Vaadake palju see kott ise kaaalub ja mis tuleb hinnale otsa kui näiteks avokaadosid osta. See et kaaalule, siis kotti, iseteeeninduses jälle uuesti kotist välja, on ju ikka äärmiselt ebamugav. Võiks siis olla, et nende standardvõrkkottide (need, mida nad näiteks ise müüvad), et nende kaalu saaks maha arvata. Kasvõi sarnaselt nagu iseteeniduskassades, et enne kui laod asjad peale, saad panna oma koti ja siis asjad otse kotti laduda, seal siis võiks olla, et valid võrkkoti.

Tuled poodi ja registreerida infolauas oma kotid ja võrgud. Kaalutakse üle ja väljumisel siis arvatakse maha. Nagu vanaraua vastuvõtul sõidad autoga kaalu pealt hoovi peale ja pärast maha laadimist sõidad kaalu pealt välja. Kaalu erinevuse pealt makstakse sulle siis vanaraua hind. Toidupoes panevad äkki ka nüüd kaalud maha ja hakkame kaalu kaupu ostma. Pole vaja sorteerida ega eraldi sisestada midagi. Kus teeninduskiirus kasvab oioioi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind häirib kogu see väikeste kilekottide eest raha küsimine ja “kilekott kallim kui paberkott”, sest see ei aita mitte kuidagi ju kaasa kogu sellele “keskkonnasäästlikule” jandile. Teatud tüüpi inimesi, ostavad ikka paberkoti asemel kilekoti, vahet pole kas on sama hind või odavam. Pigem võiks siis ju kõik kilekotid kaotada ja asendada paberiga. Ise kannan pigem enda kotti kaasas ja kaalukaubal üritan võimalusel niivisi osta, et poleks vaja kilekotti. Nt kus iseteenindtuskassa – puldiga piiks ära ja siis oma kilekotti (jah kasutan kilekotte ka mitu korda, kui on kilekotte)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paistab, et ongi alates eilsest taas tasulised. Mis seal ikka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saab võtta vajadusel pirukaletist paberkott.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

jah, tegin seda juba suvise kampaania ajal. eks tuleb siis jätkata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest tore algatus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei jaksanud kümmet lehekülge läbi lugeda, muidu teema huvitab ja kütab. Iga selline asi tahab harjumist ja ehk teataud aja pärast leiatakse paremad lahendused.
Inimesed hakkavad ehk natukenegi mõtlema, enne, kui iga asja jaoks neid kilekotte võtavad. Päris imelik oli vaadata või on, kuidas inimesed ostavad ühe asja, sidruni või apelsini, ingveritükk, ülisuur porgand, üksainus vms ja muudkui topivad neid ühekaupa kilekottidesse. Kas siis üldse ei koida, et see on liig? Lähevad ja lips, lips, lips tõmbavad kilekotte hunnikus üksteise järel ja siis lähevad värske kraami osakonda valima, üks siit, teine sealt. Ei pea igat asja kilekotti toppima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei jaksanud kümmet lehekülge läbi lugeda, muidu teema huvitab ja kütab. Iga selline asi tahab harjumist ja ehk teataud aja pärast leiatakse paremad lahendused.

Inimesed hakkavad ehk natukenegi mõtlema, enne, kui iga asja jaoks neid kilekotte võtavad. Päris imelik oli vaadata või on, kuidas inimesed ostavad ühe asja, sidruni või apelsini, ingveritükk, ülisuur porgand, üksainus vms ja muudkui topivad neid ühekaupa kilekottidesse. Kas siis üldse ei koida, et see on liig? Lähevad ja lips, lips, lips tõmbavad kilekotte hunnikus üksteise järel ja siis lähevad värske kraami osakonda valima, üks siit, teine sealt. Ei pea igat asja kilekotti toppima.

Miks sa arvad, et oled teistest targem? Tuled siin ütlema mida võib mida mitte! Demokrastias võib igaüks ise otsustada ja teha kuidas õigeks peab.
Järelikult nendel inimestel on mis iganes põhjusel vaja iga ede eraldi kotti panna. Võibolla on selline haigus, võibolla inertsist. Kui kotid on väljas, nähtaval,võtmiseks siis tähendab tuleb ja võibki seda teha. Mõistliku alternstiivi ei pakuta tähendab tuleb kas vahetada teenisepakkujat või tantsida teenusepakkuja pilli järgi. Kes tahab olla rumal,tuim teenusepakkuja marionett ja tema tujude järgi teha?! Ilmselt mitte mõistlik inimene. Keegi ei sunni kauplustel üleüldse pakkuda kilekotte kaupade pakendamiseks. See on nende enda valik, sest see on odavam ja parem konkurentsis püsida. Silmakirjalikus ja valetamine ruulivad sel aastakümnel täiega igal tasandil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma eelmine aasta tegin ka ühes väikeses Rimis, kus ei olnud iseteenindust ja sain kassas sõimata, et need on nii kallid kotid ja tohib võtta ainult pirukatele. Hea, et veel kotti ära ei võetud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma eelmine aasta tegin ka ühes väikeses Rimis, kus ei olnud iseteenindust ja sain kassas sõimata, et need on nii kallid kotid ja tohib võtta ainult pirukatele. Hea, et veel kotti ära ei võetud.

tõsi, kassapidaja juurde ma ei satu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paraku ka mulle tundub, et tegemist pigem raha teenimisega, kui mingi keskkonnasõbralikkusega. Rimis nii ehk naa eriti ei käi, seega see probleem otseselt mind ei puuduta. Aga üleüldiselt kilekottidest – kui neid mõistlikult kasutada, ei saa mina aru, kuidas need halvemad on kui paberkott. Paberi tootmiseks on ju vaja metsa maha võtta ja lisaks tootmisprotsess ise saastab rohkem õhku. Kilekotti saab ju korduvalt kasutada ja ma usun, et enamik inimesi nii teebki, mitte ei viska kilekotti kohe poest tulles minema. Võtad teinekordk selle poodi kaasa ja kui juba väga räbal on, lõpetab see prügikotina. Ka need pisikesed kotid. Prügikotte peaks ju nii ehk naa ostma muidu. Mina enam ei mäleta, millal ma viimati konkreetselt prügikotte ostsin, sest kõik kilekotid saavad lõpuks kasutust prügikottidena.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa arvad, et oled teistest targem? Tuled siin ütlema mida võib mida mitte! Demokrastias võib igaüks ise otsustada ja teha kuidas õigeks peab.
Järelikult nendel inimestel on mis iganes põhjusel vaja iga ede eraldi kotti panna. Võibolla on selline haigus, võibolla inertsist. Kui kotid on väljas, nähtaval,võtmiseks siis tähendab tuleb ja võibki seda teha. Mõistliku alternstiivi ei pakuta tähendab tuleb kas vahetada teenisepakkujat või tantsida teenusepakkuja pilli järgi. Kes tahab olla rumal,tuim teenusepakkuja marionett ja tema tujude järgi teha?! Ilmselt mitte mõistlik inimene. Keegi ei sunni kauplustel üleüldse pakkuda kilekotte kaupade pakendamiseks. See on nende enda valik, sest see on odavam ja parem konkurentsis püsida. Silmakirjalikus ja valetamine ruulivad sel aastakümnel täiega igal tasandil.

Kõike ei pea tegema, mida võib. Ja targemaks ma ennast ei pea. Need vabandused, et on haigus ja inertsist, on tavatud. Inerstsist saab lahti siis, kui maksma pead. Iga väike asi tarbimises aga loeb.
Algul oli prügi sorteerimisega ka jube jant.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõike ei pea tegema, mida võib. Ja targemaks ma ennast ei pea. Need vabandused, et on haigus ja inertsist, on tavatud. Inerstsist saab lahti siis, kui maksma pead. Iga väike asi tarbimises aga loeb.

Algul oli prügi sorteerimisega ka jube jant.

Mille algul? See pole siiani veel alganudki! Kas sul on kodu juures omavalitsuse poolt pandud: värvilise metalli(al,vask,pronks) kogumiskast, mustmetalli(teras,malm),plastikuid on vähemalt 10 erinevat liiki lisaks värvi järgi. Enamusel pole joogipakendi kontenerit 1km raadiuses leida rääkimata ohtliku saaduste vastuvõttu:led lambid, luminofoor,patareid, akud jms. Klaasi ju kogutakse lausa nii peenelt,et pudelid purgid koos aga lehtklaas eraldi pluss värviline eraldi. Kui neid kõiki ei panda inimesele tiheasustuses mugavalt käe jala juurde siis jätkab see reostamine ja üldprügi hulk kasvamist. Need 20k ülipüüdlike ei anna mingit effekti 1,28milj. hooletu juures.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nägin seda uudist kõigepealt FBs ja siis tulin uurima, kas siin ka sellest teemat on. Tuleb tõdeda, et täpselt sama lollid kommentaarid nagu Facebookis. “Laon siis ükshaaval kassalindile” – no kas tõesti nii palju oidu ka peas ei ole? Mitte ükski pood pole kunagi midagi tasuta andnudki, ühel või teisel viisil maksate te need kilekotid kinni. Nüüd, kui on teatatud, et 5 senti, kujutate ette, selline hind on “tasuta” kilekottidele otsa keevitatud, siis on paanika ja hala lahti! Võtke oma kotid kaasa siis jumalauta, mis te jaurate nagu väiksed lapsed.

Mitu kotti ma pean muudkui kaasas kandma siis, kui tahan ühepajatoitu teha. Kas võin kõik erinevad juurikad ühte kotti panna ve? Kui tulen oma kotiga, mingit jauramist ja ajaraisku ei teki kassas ve? Mul aega pole jännata sellega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 291 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rimi oma kilekotikampaaniaga