Esileht Kodunurk Rimi sügavkülmutatud mustsõstrad ja muud marjad

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Rimi sügavkülmutatud mustsõstrad ja muud marjad

Postitas:
Kägu

Tootja on poola,kas pesete enne söömist neid marju,mmustsõstraid saab veel pesta aga see segu kus banaanilõigud ja maasikad koos siis banaan läheb puha plögaks pestes või oli vaja ainult neid maahärra marju pesta ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tootja on poola,kas pesete enne söömist neid marju,mmustsõstraid saab veel pesta aga see segu kus banaanilõigud ja maasikad koos siis banaan läheb puha plögaks pestes või oli vaja ainult neid maahärra marju pesta ?

Ei pese. Olen kursis, mida külmutamine marjadega teeb. Kas Poola marjad külmuvad kuidagi teistmoodi kui Eesti omad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa külmutatud porgandid ja herned pesed ka üle?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ausalt öelda herned ja porgandid ei näe ka nii räpased välja. Aga teemaalgatajale – ei pese ka, riskin niisama kasutada. Seni pole tervis mingit kahju saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks te ise ei külmuta? Ostke turult vajalik kogus ja pange külma, ei peagi ise kasvatama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks te ise ei külmuta? Ostke turult vajalik kogus ja pange külma, ei peagi ise kasvatama.

Igaühel ei pruugi nii suurt sügavkülma olla, kuhu kogu suvekraam sisse külmutada. Igas linnakorteris pole sellise monstrumi jaoks ruumigi.

Aga vastus on muidugi ei. Loomulikult ei pese.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suvel ostetud marjad on otsas. Kust turult sa praegu soovitad marju osta, et neid külma panna? Ei saa aru, miks alati hakatakse targutama asjassepuutumatul teemal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei pese, n-ö võtan riski. Rasedana lihtsalt ei ostnud neid marju, siis ei tahtnud listeeriaga, salmonelloosiga vms riskida, kuigi seda külmutatud kaubast on ebatõenäoline saada, aga vahel on olnud juhtumeid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Imeline, nüüd pestakse külmutatud marju!

Miks üldse osta külmutatud banaani, kui seda saab värskelt osta? Tahad smuutit teha, võta banaan, pista ise külma ööks. Maasikad osta siis eraldi.

Muidu toormoosi tahaksid ka läbi pesta? Ma ostan supermarketist valmis toormoosi, ei pese seda. 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kellegi räpased käed on ju enne neid marju juba puutunud!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keeda äädikaveega läbi…

Ei pese külmutatud ja lõigutud marju! Sa ikka tead, et külmutamine hävitab ka pisikuid?
Pigem on oht saada turult räpaseid ja käperdatud marju, vat need pesen enne söömist ära.

Rasedana tõesti võiks hoiduda neist, kuigi oht on üsna teoreeiline, kuid alles hiljuti kutsus Maahärra jt oma toodangut tagasi: Viimaste päevade jooksul on nii Maahärra kui ka Härmavilja kutsunud tagasi mitu külmutatud juurviljasegu, kuna tootja Greenyard tehasest leiti listeeriabakter. Mõlemad Eesti ettevõtted kinnitasid, et tegu on ettevaatusabinõuga, listeeriabakterit nende toodetest hetkel leitud pole. Samuti pole teada, et Eestis oleks ühtegi haigusjuhtu esinenud.

Euroopas on listeeriabakter veel suurem mure rasedatel, seda toorpiimajuustude, sinkide jms seoses.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mille poolest nad siis räpased välja näevad? Mustsõstarde puhul on ilmselt otsast need tutid ära murdunud, vb on varretükid…seda nimetad räpaseks? ma ei puhasta ise korjates ka marju nii piinlikult. Mustikate sekka võib isegi lehti sattuda.

Aga kui tegu oleks Leedu marjadega, kas sa siis peseksid?

Ma kujutan ette, kuidas mingis Poola foorumis ka küsitakse, et kas te pesete Eestist pärit marju kas julgete süüa Eesti sealiha 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuule, siin pesti ju arbuusi Fairyga, asi siis need herned üle pesta 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja maasikaid leotatakse äädikavees. Kusjuures arbuusi pesemises isegi Fairyga ei näegi ma niipalju veidrat, sest vedeleb ju maa peal ja miskipärast need maad, kust eriti head arbuusid tulevad, no nende hügieen ei ole minu silmis usaldusväärne.
Marju korjatakse tänapäeval sageli masinatega. Olen ise Poola turismitalus peatunud ajal, mil seal korjati kultuurmustikaid ja see käis ülima hoolikusega, kinnastatud kätega otse karpidesse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja maasikaid leotatakse äädikavees. Kusjuures arbuusi pesemises isegi Fairyga ei näegi ma niipalju veidrat, sest vedeleb ju maa peal ja miskipärast need maad, kust eriti head arbuusid tulevad, no nende hügieen ei ole minu silmis usaldusväärne.

Marju korjatakse tänapäeval sageli masinatega. Olen ise Poola turismitalus peatunud ajal, mil seal korjati kultuurmustikaid ja see käis ülima hoolikusega, kinnastatud kätega otse karpidesse.

Ja enne seda öösel käis istanduses leptospiroosi põdev rebane ning ilastas kõik marjad ära 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samahästi võib rebane või muu metsloom pissida neile ka meie imelistes marjametsades ja levitada mõnda sooleparasiiti. Kõike välistada ei saa. Foobikutel soovitan siis need marjad, mida pesta ei saa, nt kisselliks keeta 🙂 aga enne siis ka soodavees (või ole see nüüd äädikavesi ikka) leotada.
Irvitamine jne, aga ega ma ise pesen ka praegu karpides müüdavad marjad sooja veega üle- põldmarjad Mehhikost, vaarikad Marokost jne, ei looda, et neid marju käivad korjamas viimseni kinnastatud ja tervisetõenditega isikud… sellega võrreldes on veel poola marjatalu nigu päris kõrvaltalust 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja enne seda öösel käis istanduses leptospiroosi põdev rebane ning ilastas kõik marjad ära 🙂

Ilastas marjad ÄRA? Kuidas seda mõista – ära (eemale, mitte) ilastama? Vast siis ilastas marjad TÄIS?

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Kodunurk Rimi sügavkülmutatud mustsõstrad ja muud marjad