Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rimis,Selveris palgad väiksed…

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Rimis,Selveris palgad väiksed…

Postitas:

aga ikka inimesed töötavad seal ,miks ?
Kuidas Prismaga lood ,kas keegi teab ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 14:25; 02.02 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prismas veel väiksem.
Rimis saab kõige rohkem.
Miks töötab? Rumal küsimus… Mis siis tegema peab? Kasvõi alternatiivina töö ju sobib. Ja ntx Rimis on päris ok võimalus ka edasi areneda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selle 300-400 euro eest ju pole võimalik ära elada enam ja müüjad poodides rahul ,võiks ju ka toompeale minna piketeerima,sulgeks kõik tallinna poed …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 14:25; 02.02 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi meil siin riigis suur probleem, et on väga palju selliseid, kes on nõus ükskõik milliseid orjalepinguid alla kirjutama ja ükskõik kui väikse raha eest töötama.
Kui ikka selliseid ei oleks, siis oleksid tööandjad sunnitud tööliste meelitamiseks rohkem palka lubama ja siis saaks normaalse mõistusega inimesed ka tööd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]selle 300-400 euro eest ju pole võimalik ära elada enam ja müüjad poodides rahul ,võiks ju ka toompeale minna piketeerima,sulgeks kõik tallinna poed …[/tsitaat]

Miks alati teevad selliseid teemasi inimesed kelle kooliharidus on kaheldamatult kasinaks jäänud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõudlus ja pakkumine panevad asjad paika. Nii lihtne see ongi. Jabur küsimus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 16:04; 03.02 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina töötan Prismas ja kätte saan natuke üle 600 euri 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elu tahab elamist. Ja tegelikult töötatakse sellise palga eest veel paljudes kohtades, kurb aga nii see on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

no ok, poed peaksid töötajate palku kahekordistama. aga mille arvelt? tõstetakse kaupade hinda muidugi. oleks see hea lahendus?[/tsitaat]
Kasumit teenivad nad nagunii ja hindu tõstavad ka .Orjatöö ja orjapalk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vabandage väga, aga mida teie-poemüüjad-tahate? Kas tahate saada sama palka mis akadeemilist kõrgharidust omandatud spetsialist? Igaüks saab ikka seda, mida ta on väärt. Oli vaja õppida, et elus edasi areneda ja väärikat töötasu saada! Nüüd on juba hilja kurta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]vabandage väga, aga mida teie-poemüüjad-tahate? Kas tahate saada sama palka mis akadeemilist kõrgharidust omandatud spetsialist? Igaüks saab ikka seda, mida ta on väärt. Oli vaja õppida, et elus edasi areneda ja väärikat töötasu saada! Nüüd on juba hilja kurta.[/tsitaat]

Teema ei puuduta mind üldse, aga see kommentaar küll. Armas inimene ,praeguses hetkes töötab ka väga palju kõrgelt haritud inimesi müüja ametikohal, isegi koristajaid on, sest inimestel pole lihtsalt muud tööd teha!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ok,kui kui kõik hakavad siin ma ei tea direktoriteks,kes siis kaupa müüb?ja kust see kõrgharidusega inimene süüa ostab,kui keegi ei tohi(ei taha) enam müüja olla:))))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leian, et inimene, kes teeb tööd, peaks ikka nii palju palka saama, et vähemalt ära elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]vabandage väga, aga mida teie-poemüüjad-tahate? Kas tahate saada sama palka mis akadeemilist kõrgharidust omandatud spetsialist? Igaüks saab ikka seda, mida ta on väärt. Oli vaja õppida, et elus edasi areneda ja väärikat töötasu saada! Nüüd on juba hilja kurta.[/tsitaat]

Ah, mis Sa sajatad :). Haridus ei tee veel inimest ning tänapäeval on kõrgharidus pigem kujunenud luksuseks, s.t. kõik vanemad ei saa oma lastele seda lubada ning juhindutakse sellest, et kui 18 täis, siis kohe tööle. Müüja amet on väärt ja aus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Teema ei puuduta mind üldse, aga see kommentaar küll. Armas inimene ,praeguses hetkes töötab ka väga palju kõrgelt haritud inimesi müüja ametikohal, isegi koristajaid on, sest inimestel pole lihtsalt muud tööd teha![/tsitaat]
Tahtsin sama kirjutada, tean ise mitut noort naist, kellel on kõrgharidus omandatud aga töökoht on paraku mitteerialane vaid müüja-kassapidaja või müüja-klienditeenindaja. Ja eriti puudutab see neid, kes oma pereelu sisse seadnud mõnes väikelinnas ning ei ole võimalust kaugemale tööle käia. Isegi sellised töökohad käivad läbi tutvuste.
Ja müüja-kassapidaja või müüja-klienditeenindaja töö eeldaks ikka kõrgemat palka küll, kui miinimum või natuke üle selle. Keegi ei nõuakski selle töö eest 800-1000¤ kuus aga elamisväärse 450-500¤ võiks küll täistöötundide korral olla välja teenitud. Kahjuks paljud peavad leppima 300-400¤ kuus; suurlinnade toidupoodides või siis osakonnajuhatajana ilmselt teenib 550-700¤ aga need töökohad on vähemuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestan ikka ja alati, mis inimesed siin koos on. Enda nina eest kaugemale ei näe. Miks tehakse nii väikese raha eest tööd? Sest ka miinimum palk toob leiva lauale, nii mõnigi inimene ei saa lubada omale nurisemist, teevad seda, et mitte nälga päris jääda. Kas te tõesti arvate, et müüjaks on inimesed, kes on lollid ja pole haridust üldse? Kust selline arvamus? Ma ei vaata ühtegi inimest viltu selle järgi, mis tööd ta teeb. Mul on võime mõista neid inimesi, aga puudub võime mõista selliseid, kes ainult kritiseerivad teiste valikuid elus ja näitavad näpuga, tundub et selliseid inimesed tegelikult pole oma valikutega rahul, sest vastasel juhul poleks sellist vingumist teiste elude pärast!:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõbranna läks säästukasse tööle (see ju üks ja sama firma), tal kõrgharidus, kuu aja pärast tuli ära, ütles, et jube kaader oli koos olnud, see ussitamine üksteise kallal oli ikka üle mõistuse, juhataja oli kõige vastikum olnud, töölistesse suhtus nagu kariloomadesse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 19:53; 08.03 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Nii et ära arvake, et klienditeenindajatena töötavad ainult hariduseta inimesed. Ma läheksin kooli küll, aga ainult sellisel juhul kui noorema õpetajana saaksin alates 700 neto.
[/tsitaat]

No just, mul sama kogemus teenindusest. Töötasin pärast ülikooli aastakese infotelefonis, seal olid tööl põhiliselt kõrgharidusega noored, kes nii teenisid lihtsalt rohkem kui oma õpitud erialal töötades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu Prisma, mis Sõbra tänavas asub, seal saab saalitöötaja/müüja 350 kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]aga ikka inimesed töötavad seal ,miks ?
Kuidas Prismaga lood ,kas keegi teab ?[/tsitaat]

Inimesed töötavad paljudel ametitel ja töökohtadel, kus teenistus on samal tasemel.

Näiteks olen raamatukoguhoidja. Saan 350.- eurot kätte.

Ei ole kõige lollim inimene (tagataskus ka kõrgharidus teisel ametil). Loodan peagi mitte sellel ametil olla, kuigi tahaks, vägagi. Aga selle rahaga lapsi ei koolita, huviharidust ei taga, riideid omale ei suuda soetada. Hea, et on elukaaslane kõrval aga see ei paku mulle südamerahu. Ikka mõtlen, et mis siis saab, kui peres peaks midagi juhtuma ning minu kanda jääksid olmekulud ja peaksin lapsi üki kasvatama….

Siin riigis on juba sellisele tasemele laskutud, et paljud ametid on heategevus, hobi, missioon, mitte elatusallikas. Aga millest elatuda, kui terve päev tegeled heategevusega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 16:04; 03.02 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olin aastaid lasteaia õpetaja ja läksin just müüjaks, kui alustasin erialavahetust. Müüjaks läksin, sest müüja palk lihtsalt oli kõrgem, aga aega oli piisavalt et õppida või ületunde teha. tööstuskaupades siis.

nii inetu rääkida mingi eriala esindajatest halvustavalt või sisi ka hariduse puudumisest või puudulikusest. Mis vahet seal on, kas on kõrgharidus või mitte, kui oled ikkagi kibestunud,õel ja lugupidamatu ümbritseva suhtes. Mulle isiklikult müüja töö ei sobinud, aga mõnel tuli see ika väga hästi välja ja pealegi sai selle töö kõrvalt tegeleda surfamisega, sest vähestel tuulistel päevadel oli võimalik vahetada. Nüüd teen oma kontoritööl ületund ja hobidest unistada ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ühelegi kaupluse, orjatöö on…istun parem kodus ja müün mõned asjad kuus ning sama raha käes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 19:53; 08.03 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]vabandage väga, aga mida teie-poemüüjad-tahate? Kas tahate saada sama palka mis akadeemilist kõrgharidust omandatud spetsialist? Igaüks saab ikka seda, mida ta on väärt. Oli vaja õppida, et elus edasi areneda ja väärikat töötasu saada! Nüüd on juba hilja kurta.[/tsitaat]

olen hetkel müüja riietepoes. olen omal ajal õppinud ja eriala omandanud ja sellega 10 aastat leiba teeninud. palgad ka seal madalad.
see, et keegi siin ütles, et sai rimis 600 euri kätte, siis nii võib ka olla. müüjatel on ju müügiboonus, mida see aasta täitsa võimalik saada, kuna pluss tuleb eelmise aasta põhjal, kui majandus hakkas alles masust välja tulema. inimestel on see aasta rohkem raha, eks on palju ka normaalseid ja edukaid firmasid, kes palkasid on juba tõstnud. ise sain ka jaanvuari eest 560.- aga tavaliselt jah sina 400-450 euro juurde see number jääb.
üldiselt on elu jube kallis ja iga päev hinnad tõusevad, see ei ole normaalne. sellepärast on mul ka hea meel, et keegi kuskil hakkas häält tegema ja inimesed on tulnud tänavale, et oma meelt avaldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]vabandage väga, aga mida teie-poemüüjad-tahate? Kas tahate saada sama palka mis akadeemilist kõrgharidust omandatud spetsialist? Igaüks saab ikka seda, mida ta on väärt. Oli vaja õppida, et elus edasi areneda ja väärikat töötasu saada! Nüüd on juba hilja kurta.[/tsitaat]

Mina olen teadur ühes teadus- ja arendusasutused, mul on doktorikraad, aga kuna teaduripalgaga pole võimalik ära elada, ning tööleping ei luba omada isiklikke lisa-teadusprojekte, käin ka mina peale tööd koristajaks – loll ja harimatu? oli aeg, kui käisin lisaks ööseti pubis tööl, aga see graafik hakkas tervisele.

Minu arust peaks täistööajaga töötav inimene saama inimväärset palka, olenemata tema haridustasemest. Ehk, et sellist palka, millega on võimalik ära elada – vastavalt haridusele, töökoormusele ja vastutusele küll tagasihoidlikumalt või luksuslikumalt, kuid siiski. Praegusel hetkel ei ole väga paljude ametite palgaga võimalik ära elada, kui pole kõrval teist palgasaajat, ja see ei ole normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]aga ikka inimesed töötavad seal ,miks ?
Kuidas Prismaga lood ,kas keegi teab ?[/tsitaat]
Üks konsumi töötaja väitis, et neil on kindel sissetulek ja suurem kui tööstuskaupade kauplustes.
Kui vaadata neid vanemaid prouasid, siis ma saan aru, et ega neil enam eriti valikut tööturul ei ole.

päevasel tööl olev õde teenib ka 400-500 kui lapsed haigeks ei jää.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mina olen teadur ühes teadus- ja arendusasutused, mul on doktorikraad, aga kuna teaduripalgaga pole võimalik ära elada, ning tööleping ei luba omada isiklikke lisa-teadusprojekte, käin ka mina peale tööd koristajaks – loll ja harimatu? oli aeg, kui käisin lisaks ööseti pubis tööl, aga see graafik hakkas tervisele.

Minu arust peaks täistööajaga töötav inimene saama inimväärset palka, olenemata tema haridustasemest. Ehk, et sellist palka, millega on võimalik ära elada – vastavalt haridusele, töökoormusele ja vastutusele küll tagasihoidlikumalt või luksuslikumalt, kuid siiski. Praegusel hetkel ei ole väga paljude ametite palgaga võimalik ära elada, kui pole kõrval teist palgasaajat, ja see ei ole normaalne.[/tsitaat]
Ilmselgelt pole loodus Teile nii palju mõistust andnud, et te oma doktorikraadiga suudaksite ennast ära toita. Viimane aeg oleks sellest faktist ka aru saada ning leida sobivam elatusviis. Nagu kirjutate siis olete juba teinudka algust: koristate.
Kes on see isik, kes peaks niisama mingil põhjusel maksma igale inimesele inimväärset palka, olenemata tema haridustasemest? Kust see raha tuleb`Trükikojast? Eraettevõtja taskust? Maksumaksja maksab? Aga kes see maksumaksja on? kust tema selle raha saab? Kasvatab puu otsas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rimis,Selveris palgad väiksed…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.