Esileht Imetamine Rindade valulikkus

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Rindade valulikkus

Postitas:

Mu rinnad löövad tuld välja kui tita end haagib. Ja mul on juba 2 nädalat sünnitusest möödas. Paar pisikest veretäppi on ka, aga midagi hirmsast visuaalselt pole, et oleksid hirmsad löhed või rinnad väga verised. Isegi T-särki on valus kanda. Nii ma siin kodus paljaste tissidega ringi käingi ja unustan valuvabast imetamisest.

Käisin ka kahe imetamisnõustaja juures, nad ütlesid nagu ühest suust, et Pantenol salv ja õhuvannid aitavad. Imetamisvõte on õige ja laps sööb igati ilusti.

Lohutage värsket ema, et see ikkagi läheb varsti üle. Millal teil läks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 13:53; 27.10 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ainult haakimise ajal? Või muul ajal ka? Või 10-30 sekundit pärast imema hakkamist? See viimane variant võib olla vabalt piima vallandumisrefleksiga seotud, mul näiteks oli üsna konkreetne valutunne, kui piim jooksma hakkas, eriti, kui rind piima täis oli. Siiani saan väga hästi aru, kui asi nö käima läheb, otseselt valus enam ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valus on haakimise ajal, kohe täitsa konkreetselt on valus nibu. Poole minutiga läheb valu väiksemaks ja talutavaks. Esmane valusööst paneb aga mööda seina üles roomama. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 13:53; 27.10 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli esimesed nädalad kuni kuu sama probleem. Läks üle. Loodan, et sul ka läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 nädalat oli jõhkralt valus (just see haakimise hetk… valus mõeldagi), siis veel paar nädalat mõõdukalt valus, ning siis veel ligi kuu aega oli erinevaid ebamugavusi, aga üldjoontes läks ikka aina paremaks. Kui need esimesed kaks kuud ära kannatada, siis edasi oli minu meelest imetamine palju lihtsam, mugavam ja meeldivam kui pudelitega jännata ning imetasin päris kaua.

Kui kahe lapse imetamise (just imetamise, mitte sünni) vahele jääb aasta-paar, siis on teise lapse imetamise algus palju lihtsam ja valuvabam. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ojaaaa. See alguse asi, 2-3 nädalat, kui haakumise hetk nii meeletult valus oli, et ei saanud aru, kuidas saab imetamist üldse nautida. Ja alguses läks lapsel ikka nii 5-6 katset,et korralikult haakuda, iga katse oli meeletult valus. Nii kui nägin, et kohe võtab,hoidsin hambad ristis ja kannatasin. Siis see läks üle. Ja mina ka ei kujuta ette seda pudelimajandust, laps 1a ja ikka saab rinda. Nii mugav, tiss suhu ja tuttu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli ka, aga ainult ühest rinnast. kannatasin, kuni enam ei suutnud, pisarateni välja, siis lasin osta silikoonist nibukaitsmed. imetamisnoustajad neid ei soovita, kuna voivad rikkuda beebi imemisasendit. aga koige tähtsam on, et suudad imetamist jätkata, ja kui ei lähe üle, vôid panna ainult selle valusööstu ajaks, pärast vôtad ära, siis ei ole riski valeks asendiks ega harjumuseks. sest beebi imeb teistmoodi, kui on lutt vôi nibukaitse, ja need voivad asendit rikkuda, eriti nii väikse beebi puhul. on veel olemas sellised kaitsmed, mida saad kanda rinnahoidja sees, et nibu ei puutuks rinnahoidjaga kokku.
kui see aeg mööda saab, ei ole imetamine enam ebameeldiv, pigem vastupidi, ja armas lähedane aeg su lapsega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pidingi kahjuks pumba peale üle minema, sest lõhed tulid sisse ja see oli ikka megavalus. Nii ma pumpasin kuni läksin silikonist kaitsete peale üle (korra ööpäevas pidin veel pumpama, sest beebi ei stimuleeri rinda nii intensiivselt kui imetada kaitsetega ja piima kogus võib väheneda) Ja siis kui paranenud olin ja lõpuks ka julgus uuesti proovida tuli, läks kõik ladusalt. Nii õnnelik, et vastu pidasin ja alla ei andnud. Imetan siiani.
Tean et imetamisnõustajad neid kaitsmeid ei soovita, aga mul soovitati juurde pumbata, et kogus ei väheneks. Ehk on see õlekõrs Sulle, kui valu välja kannatamatuks muutub?
Ja pea meeles, Sa ei ole halb ema, kui laps rinnapiima ei saa.
Rinnapiim on muidugi parim, aga mitte midagi ei juhtu, kui laps pudelipiima saab. See tagant järele tarkus. Mina stressasin liiga palju selle rinnapiima-mure üle. Liiga palju pisaraid- asjata 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läks 9 nädalat (jah, üle kahe kuu!), et imetamine normaliseeruks. Haakimise aeg oli kohutavalt valus, nagu keegi lõikaks noaga. Tampisin jalaga diivanit ja surusin hambaid risti, siiani mäletan kui valus see oli. Rinnad olid nii hellad, et rinnahoidja kandmine ei tulnud kõne allagi, pluusi ikka suutsin selga panna, ilma oleks talvisel ajal külm olnud. Igasugu muid hädasid oli ka, rinnapõletik korra (antibiootikumidega sain lahti) ja seda jama, et tükk rinda tuli, juhtus ikka vist pool aastat kokku, aga esimese kahe kuu jooksul eriti tihedalt. Ja selle tükiga rinna imemine oli sama valus kui haakimise ajal, ainult et ei läinud üle, vaid kestis terve toitmise aja.

Esimestel kuudel kasutasin nibukreemi (lanoliini) ka, ilma kippusid nibud ja nende ümbrus karedaks muutuma ja isegi veritsema.

Pärast kahte kuud läks imetamine igati normaalseks (v.a. aegajalt tekkinud tükid), ei olnud kuidagi ebamugav ega valus. Nibukreemi ei läinud ka enam vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul eelmise lapsega oli esimesed nädalad nibud lausa verised. Iga kord kui laps sööma hakkas, olid mul hambad ristis ja pisarad silmas kuid imetasin edasi. Proovisin ka bebanthen kreemi, veel mingit kreemi, õhuvanne ja mida kõike veel aga ei aidanud miski. Siis kuulsin multi mam kompressidest ja proovisin. Ohhh, pole midagi paremat. Tõesti head asjad. Praeguse lapsega kasutasin ka neid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul eelmise lapsega oli esimesed nädalad nibud lausa verised. Iga kord kui laps sööma hakkas, olid mul hambad ristis ja pisarad silmas kuid imetasin edasi. Proovisin ka bebanthen kreemi, veel mingit kreemi, õhuvanne ja mida kõike veel aga ei aidanud miski. Siis kuulsin multi mam kompressidest ja proovisin. Ohhh, pole midagi paremat. Tõesti head asjad. Praeguse lapsega kasutasin ka neid.

Ma ei hakka uuesti kirjeldama seda valu, mida siin eelmisedki on kirjeldanud. Ütlen ainult nii palju, et tean, mis tunne see on ja ainult selle lugemise peale hakkavad rinnad jälle valutama… Aga neid MultiMami kompresse kasutan mina ka, lisaks kapsalehti külmkapist, sest on natuke ka piimapais veel. Aitavad mingil määral mõlemad (kapsaleht on ehk isegi parem), aga mitte nii palju, et võtaks ära selle tunde, et tõesti kannatad hambad ristis ja pisarad silmis… Lihtsalt katsun mitte alla anda, sest olen eelnevalt juba kaht last imetanud ja tean, et see ei ole tulevikus tõenäoliselt enam valus. Aga oi kui raske on seda aega ära oodata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 21:17; 28.01 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd on mul sünnitusest 9 päeva möödas ja võin öelda, et kõige suurem valu oli vast 1 nädal. Siis paar päeva veel rinna haaramise hetkel ja nüüd on ainult kerge valuaisting imetamise alguses. Samas mul võis nii kiiresti üle minna ka seetõttu, et eelmise lapse imetamise lõpetamisest oli möödas vaid umbes poolteist aastat. Oleks esimene laps olnud ja esimest korda imetanud, poleks äkki rinnad nii kiiresti harjunud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 21:17; 28.01 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läks aega 3-4 nädalat. Edasi oli ka aeg-ajalt valus (tissistreigi ajal läks vaja korduvaid katseid haarata ja saada teda rinnale, vahest ka piima tellimise ajal rapsis peaga edasi-tagasi, venitas nibu ja tegi haiget). Aga see alguse harjumise valu jah möödus u kuuga hiljemalt. Mind aitasid Multi Mam kompressid, piimakogujad rinnahoidjas ja 100% lanoliiniga salv-balsam. Ja aeg. Läks oluliselt kauem küll kui see 2 ndl mis kõigis raamatutes ja brožüürides välja toodud. Aga laps juba üle 1 aasta vana ja olen väga õnnelik, et vastu pidasin, imetamine on olnud vaatamata väikestele raskustele aeg-ajalt ilus teekond ja lähedus ja kokkukasvamine oma lapsega, on olnud mugav kodust väljaspool ja on aidanud meid hammaste tulekul ja toitumisraskustel (lisatoit), laps on olnud vaid korra haige seni. Loodan, et sinulgi valu ruttu möödub ja saad neid hetki rohkem nautida! Mäletan väga hästi, et algus polnud kerge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

soovitan lanoliinikreemi (lansinoh, purelan, jms, kulub vähe, niiet väike tuub), õhuvanne ja kannatlikkust! Multi mam kompresse pole kasutanud kuid usun, et on head. Läheb üle ja paremaks (kuni selle ajani kui lapsel hambad tulevad ja ta hammustama hakkab…) 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul oli ka mingi hetk kohutavalt valus ja ikka nii et tilgad püksis, silmad märjad ja karjuda tahtsid kui laps rinda puutus. kuna ka muul ajal oli vahepeal selliseid valusööste, siis asja uurima hakates selgus aga et hoopiski rinnas soor (lapse suu kusjuures oli puhas). esimese lapsega oli just vastupidine kogemus et lapsel suu valge ja süüa paha endal ei midagi, nüüd vastupidi. sain daktarini, vaatasin menüü üle ja sai korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Imetamine Rindade valulikkus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.