Esileht Ilu ja tervis Rinna all tugev surumistunne

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Rinna all tugev surumistunne

Postitas:
Kägu

Tere kõigile! ????

Nimelt on mul pikalt olnud üks mure. Olin kuskil 3 kuud tagasi haiglas, põiepõletikuga, läbi tilguti sain tugevaid antibiootikume. Viimasel kahel päeval haiglas tundsin rinnakus, vasakul pool südame all ribis sellist ebamugavustunnet. See tunne segas magama jäämist, oli raske püsida ühel küljel jne. Mõtlesin, et ju mingi ajutine värk või pingest vms. Kuid haiglast välja saades see jätkus. Perearst soovitas ibukat võtta, ei aidanud. Siis paracetamoli, ei aidanud. Siis arvas, et on hoopis üldse herpes, kuna seal samas ribi juures sellised roosakad laigud. Andis herpese ravimi, kuid see ka ei aitand. Ju siis ikka polnud selles asi. Tehti maksa, kilpnäärme jne proovid, kopsuröntgen. Siis nüüd käisin hematoloogi juures, vereproovis oli vähe valgeid vereliblesid ja seetõttu sinna mind saadetigi. Diagnoosiks oli pandud digiloos lümfopeenia. Käisin siis täna vastuvõtul. Ega nad ei osanud ka nagu miskit arvata, et millest see jne. Tegid vaid vereproovi. Arst arvas, et võib-olla asi üldse milleski muus ja nad ei saa võibolla aidata. Eks näis, mis proovid näitavad. Aga vastusega läheb veel nädal aega.

Mure ongi selles, et kui proov korras, siis mis asi see olla saab..vahest mõni päev on õrnalt, otseselt töö tegemist ei sega, sest mõte mujal. Aga pikalt seistes näiteks bussi oodates, vahest ikka niiii hull surumistunne ribi kohal, et nagu miski tahaks välja sealt end suruda. Pean end natuke küüru tõmbama, et kannataks. Istudes on normaalsem, kui miski padja vms vastu keha surun. Magama jäämine on koige raskem. Ei saa 10sek isegi paigal püsida. Lihtsalt jube see surumistunne + alaseljavalu ka veel süvenenud. Algul tundsin muret südame osas, ei saanudki aru kus täpselt see surumine on, kuid EKG oli korras, ma ei tea kas sellega näitab kõik muidugi ära. Igatahes jah, ma ei kujuta ette, mis peaks edasi tegema. Mis uuringutele minema vms…perearst on ka ainult et rohud ja rohud. Elu on seetõttu seisma jäänud. Töõl saan käia, kuid trenni ei kannata üldse teha. meeldib laulda ka, kuid tänu sellele ei saa isegi seda teha. Vahest raske sisse hingata. Ärevusest ja pingest see olla ei saa, sest elus kõik hästi ning rahusti isegi ei aidanud. 

Sooviks teada, kas keegi on varem sellist surumistunnet tundnud südame all vasakul pool? Ja veel lisan, et vahest pean omale mingi salli vms ümber keha siduma, et kannataks olla.

Loodan, et keegi oskab midagi aimata või on sellist asja varem kogenud. 

Parimat,

Mariliis 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui analüüsid ja proovid korras, siis tuleb psüühikast põhjust otsida. Inimene on võimeline endale sugereerima valusid, ilma, et valudel mingit alust tervise mõtte oleks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki skeletiga/rühiga midagi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Magu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Roietevahelise närvi põletik. Eriti viitab sellele see, et valu leeveneb küürus asendis ja et rindkere liigustamine/sügavalt hingamine (ka laulmine) vaevusi süvendab. Roided liiguvad, närv pitsub jne. Aitab Ibuprofeen.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh vastamast! Mul ka arvas arst seda, aga et millest need täpid seal roide peal, kas ongi põletikust ja kas see on normaalne, et mitu kuud see? Peangi siis ainult ibukaid võtma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis Rinna all tugev surumistunne