Esileht Ilu ja tervis Rinnakabinetist ultrahelisse

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Rinnakabinetist ultrahelisse

Postitas:

Läksin lihtsalt kindlustunde mõttes rinnakabinetti. Mingeid kaebusi ei olnud. Kombati ja katsuti ning ei öeldud midagi. Anti saatekiri ultrahelisse, mis on nädala pärast.

Kogeledes küsisin, et kas ta siis tundis midagi kahtlast?, aga ma ei saanudki hästi aru sellest arsti vastusest. Ütles, et “loodetavasti on kõik korras.”

Nüüd ei saa seda enam enda peast ja kardan… Kas see on tavapärane, et ultrahelisse saadetakse või tehakse seda, kui leitakse midagi kahtlast??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 11:09; 04.09 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem ära karda.
Eestis tehakse liiga palju uuringuid, kuna nende pealt saadakse haigekassast raha. Ehk see ei ole meditsiiniline kahtlus, lihtsalt, et teeme ja saame arve esitada. Masina peab ju keegi ( ehk haigekassa) kinni maksma ja iga patsient ja kasutuskord seda teevadki.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.

seal saadetakse ju kõik mammograafi või UH-sse. mis point sinna muidu üldse pöörduda oleks? kombata võid sa ise kodus ka.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rinnakabinet peab tõesti suunama edasi uuringule, sest kobamine on informatiivne ainult siis, kui seda nt igal nädalal teha ja tunnetada muutuseid. Ilmselt oled noorem inimene, seepärast on UH tulemuslikum, sest mammograaf ei suuda tihedast rinnakoest nii head pilti saada, lisaks on pringi rinna surumine mammograafi plaatide vahele üsna valulik.

Esimene kommentaator ei ole üldse kursis teemaga, mida kommenteerib. Eestis on tehtud 1 audit uuringute eesmärgipärasuse teemal, aga kuna sellel olid uuringuindikaatorid algusest peale valesti paika pandud, siis selle auditi tulemus ei kannata kriitikat (pehmelt öeldes).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin ka sellel ultrahelil, suunas perearst. Kommentaar oli selline, et vanus sealmaal, et võiks esimese uuringu ära teha (35 olin vist)
Kui sa läksid niisama ennast nö näitama ja seda ka seal ütlesid, siis usun, et saadeti UH-sse, et sinu soov kontrollida saaks kenasti lõpule viidud (see kontroll koosnebki ju visuaalsest vaatlusest, kompamisest ja siis olenevalt olukorrast, UH või mammograafia)
Kui oleks olnud millegi konkreetne kahtlus või märkas midagi, oleks ikka öeldud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelikult on selline edasisaatmine profülaktilises mõttes täitsa hea, arvestades, kui “aktiivsed” meie perearstid ses vallas on.
minu näide: rinnakabinet – mammograaf – ultraheli – mrt.
tulemus see, et nüüdseks 2 erinevas elundis olevate kasvajatega eriastide juures jälgimisel, kuna rindade mrt käigus avastati nö lisaüllatusena 2 kasvajat erinevates organites (ja neist kumbki pole rind).
tõenäoliselt poleks neid kasvajad muidu enne avastatud, kui alles kunagi aastate pärast, patoloogide poolt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 13:29; 04.09 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelikult on selline edasisaatmine profülaktilises mõttes täitsa hea, arvestades, kui “aktiivsed” meie perearstid ses vallas on.

minu näide: rinnakabinet – mammograaf – ultraheli – mrt.

tulemus see, et nüüdseks 2 erinevas elundis olevate kasvajatega eriastide juures jälgimisel, kuna rindade mrt käigus avastati nö lisaüllatusena 2 kasvajat erinevates organites (ja neist kumbki pole rind).

tõenäoliselt poleks neid kasvajad muidu enne avastatud, kui alles kunagi aastate pärast, patoloogide poolt.

Tohib küsida, et kui vana te olete?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 11:09; 04.09 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga muretseda ei ole vaja. Ma käisin rinnakabinetis, kontrolliti, seejärel saadeti mammograafia tegema. Ilmselt see rinnakabineti õde või arst otsustab, kas ultraheli või mammmograafia. Kui oleks kompimisel mingi konkreetne tihend või tükk, mida ultrahelisse kontrollima oleks saadetud, siis kindlasti oleks sulle seda ka öeldud.

Midagi kahtlast mammograafias mul näha ei olnud, öeldi lihtsalt, et aasta pärast võiks uuesti kontrolli tulla (olen 42, rinnakabineti õde ütles, et selles vanuses tuleks regulaarselt kontrollis juba käia). Rinnakabinetti läksin, kuna ühes rinnas on sageli valuaistingud (mastopaatia diagnoos oli juba varem) ja mulle endale tundus, et nagu mingi sõlm või mügar oleks olnud, aga kompides rinnakabineti õde ütles, et lihtsalt ebaühtlane rinnakude, igaks juhuks siis tehti ka mammograafia.

Väga hea, et uuringute pealt kokku ei hoita ja ikka tehakse ultraheli või mammograafia, kui ka midagi valesti on, siis varase avastamise korral ei juhtu hullemat.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tohib küsida, et kui vana te olete?

45+

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 13:29; 04.09 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemuse põhjal on see normaalne kulg, et saadetakse lisauuringule. Käin ka regulaarselt kontrollis rinnakabinetis. Mind on küll saadetud mammograafi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Rinnakabinetist ultrahelisse