Esileht Imetamine Rinnapiim-otsas?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Rinnapiim-otsas?

Postitas:

Tere,
Poeg saab kahe kuuseks. Olen koguaeg imetanud aga nüüd äkki mulle tundub et rp on nii vähe . On see vôimalik. Püüan imetada iga 2-3 h tagant. Kuo varem imetasin ûhe korra 30 min siis nuud aibt 15 või 20 healjuhul. Vafem nagu voolas piima nüûd ei nagu midagi ;( kellel veel nii?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 13:23; 01.05 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pea ka meeles, et igasugune stress võib ka piima kogust mõjutada. Ja praegu sa stressad.
Kas saad kuskil kaaluda palju laps piima saab ühe toidukorraga? (Enne söötmist/peale söötmist)

Tundub ka mulle vahel et laps ei saa piisavalt piima, kuid kaalus võtab normaalselt juurde. Minimaalselt peavad nädalas 130gr juurde võtma. Teadjamad palun parandage mind kui eksin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, mul oli tõesti stressirohke periood 🙂 tänan 🙂
Hetkel joon apteegitilli teed ka 🙂
Eelmine kuu võttis laps kuus 1100 g juurde. Nüûd varsti jälle arstile. Samas poiss väga raske.
Ehk môtlen ise ûle et piima pole vms.kuidagi lihtsalt tundub nii 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 13:23; 01.05 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskil seal 2-3 kuu ajal toimubki piimatootmise stabiliseerumine ja ka laps saab “nipi” käte ja tihtipeale muutuvad söötmiskorrad oluliselt lühemaks. Kui on tegu ka lutilapsega, siis ei pea ta ka oma imemisvajadust rinna otsas rahuldama.
Mul esimese lapsega pritsis piima ikka korralikult ja sisuliselt terve see 1a2k kui imetasin. Kaaluiive see-eest alates 3.kuust kogu aeg alumise piiri peal, sest lihtsalt nii aktiivne oli. Teise lapsega oli sellist pritsimist ikka väga vähe, ma ikka ka mõtlesin alguses, kas on piisavalt piima… Aga kasvas mühinal, 6k oli 5cm pikem ja 1,5ks raskem, kui esimene laps.
Kokkuvõttes – kui laps on roosa ja rõõmus ning kasvab ka veel – siis ongi kõik hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar kuud pärast imetamise algust pidid rinnad tootmise “normi” saama. S.t enam ei teki liiga palju ja seda n-ö raskustunnet enne järgmist imetamist pole. Kui laps ei ole rahutu ja võtab kaalus normaalselt juurde, siis on kõik hästi 🙂 Mul 6.5kuune ja vahel tunne, et rinnad on enne toitmistki täiesti tühjad. Aga beebs saab ikka oma toidu kätte. Sööb siis kui ise soovib, see ongi u 2h tagant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

See tunne, mida tunned, on loomulik, aga seda peab oskama õigesti tõlgendada.
Varem või hiljem tekib emadel tunne, et piim ei voola enam ja seda on vähem. Põhjuseks on see, et organism enam ei tooda “üle”, vaid on õppinud õiget kogust piima tootma vastavalt lapse vajadustele. Kui jätkad toitmist ainult rinnaga, tekib alati lapsele vajalik kogus piima.
Söögikordade lühenemine on ka üsna tavapärane asi. Samas mõnikord tuleb jällegi ette lapse tihedat rinnasoovi ja lõputut rinna otsas rippumist, ka seda tuleks aktepteerida- nii “tellib” laps piima juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on täiesti normaalne ja nii toimib see kõikidel emadel. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigele eelnevale lisan, et lapsed teevad ja kasvuspurte, kui tahavad tihedamini süüa.

Mul esimese laps sellist kkassikalist ei teinud, aga kui oli umb 3k, siis nagu ei saanud kõhtu täis, oli peale söömist edasi rahutu. Siin aitas mind mees, kes lihtsalt toppis lapsels luti suhu ???? kuna laps oli hea magaja, siis ta tihedamini süüa ei küsinud ha see periood kestis umbes 2 nädalat. Ta oli selline chill olemisega, kelle und ei häirinud ka maavärin ????

Teine tegi klassiksliselt aegajalt tihedamat söömist. Kestis tavaliselt 2-3 päeva ja kulmineerus ööga, kui tahtis iga 1-1,5h rinnale. Kui see öö saabus, teadsin et päeval on kõik jälle endine ???? raske muidugi oli see öö üle elada….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud emad arvavad, et neil on liiga vähe piima. Laps kasvab ja võib ta vajada rohkem piima kui tavaliselt.
Teie laps võttis kuus 1100 g juurde. Ta kasvab ilusti.
Mida võib teha, et piima kogust suurendada? Imeta tihti ja kindlasti paku iga toidukord mõlemat rinda, sest sagedane imetamine stimuleerib rinda rohkem piima tootma. Vajadusel stimuleeri rinda rohkem piima tootma ehk pumpa söögikordade vahel käsitsi või rinnapumbaga piima välja.

NB. Tubli, et joote apteegitilli teed. Võib teha ka kortslehe teed. See aidab piima kogust suurendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte pakkuda piimasegusid juurde, kuna laps võtab ilusti kaalust juurde. Kui hakatakse piimasegusid andma siis võib laps täielikult võõranduda rinnast ja ei taha üldse enam rinnapiima. Võimalikult tihti võiks last ikkagi imetada ja pakkuda rinnapiima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Imetamine Rinnapiim-otsas?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.