Esileht Imetamine Rinnapiima lapsest 24h eemal

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Rinnapiima lapsest 24h eemal

Postitas:

Olude sunnil olen lapsest eemal 24h. Tegu rinnapiima saava lapsega. Nüüd ei teagi mida teha. Käsitsi lüpstes pole kunagi piima kätte saanud, seni pole ka rinnapumpa kasutanud. Kui suur tõenäosus, et nüüd pumpa kasutades saan piima kätte? Või kuidas üldse käituda sellises olukorras? Puudub selline kogemus.
Laps 7-kuune.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 13:15; 14.01 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal viimati proovisid pumbata? Ma ei saanud esimesed kuud midagi kätte. Hiljem ei proovinud, aga arvan, et vast oleks midagi saanud. Lüpstes natuke sain, aga palju polnud vajadust.

Ma püüaks ette välja pumbata/lüpsta ja külmutada. Lapsele oleks ööpäevaks vaja ~1l vist selles vanuses. Kui nii palju kätte ei saa, siis ilmselt rpa. Ma annaks topsist, et imemisvõtet lapsel ära ei rikuks.

Lisaks selle 24h jooksul, mis oled eemal, pead välja pumpama/lüpsma. Esiteks selleks, et kogus ei väheneks. Teiseks selleks, et sa ise rinnapõletikku ei saaks.

24h on väike aeg, vaevalt et piima kogus palju väheneb. Aga võibolla veidi. Pärast lapse juurde naasmist on võibolla periood, kus ta väga tihti sööb. Seda peaks lapsele lubama, et kenasti piima kogus taastuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 18:11; 13.01 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma annaks topsist, et imemisvõtet lapsel ära ei rikuks.

[/tsitaat]

Selle eeldus on, et laps oskab topsist juua. Toidukorra kogus on päris suur ja 7-kuune ei pruugi nii hästi topsist joomist osata, et suudaks seda kogust ära juua. Ühe ööpäeva jooksul imemisvõtet naljalt ei riku. Igal juhul pead kas topsist või lutipudelist joomist lapsel laskma enne harjutada, 1-2 päevaga ei pruugi ta seda ära õppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-kuuse imemisvõtet rikub tõesti nii kiiresti?
Küsin tõesti siirast huvist 🙂
Endal mul on kodus 3-kuune ja tema saab ka nädalas korra pudelist süüa. Imemisvõtet rikkunud õnneks veel küll ei ole, mulle tundub üldse, et minu laps sööb sealt, kus saab, peaasi, et söök on 😛

Pumbast – minul on Aventi käsipump. Umbes 5 korda olen kasutanud ja iga kord muutun osavamaks. See nõuab harjutamist vist. Esimesel korral sain 30 minutiga vist 40 ml kätte ainult aga nüüd juba saan 100 vähemalt. Samuti võid proovida nii teha, et samal ajal, kui laps ühest rinnast sööb, siis teisest pumpad. Oma käega saab minu meelest siis hoopiski paremini.
Ära unusta ka lapsest eemal olles rindasid tühjaks pumbata vahepeal ikka, et piimapaisu vms ei tekiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 18:53; 15.01 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Selle eeldus on, et laps oskab topsist juua. Toidukorra kogus on päris suur ja 7-kuune ei pruugi nii hästi topsist joomist osata, et suudaks seda kogust ära juua. Ühe ööpäeva jooksul imemisvõtet naljalt ei riku. Igal juhul pead kas topsist või lutipudelist joomist lapsel laskma enne harjutada, 1-2 päevaga ei pruugi ta seda ära õppida.[/tsitaat]

Päris huvitav väide. Ma andsin sünnitusmajas vastsündinule ka topist. Oskas küll. Muidugi pidi vastsündinut selleks väga hoolega toetama, pead hoidma jne. Ja tops ei olnud mingi teeklaas vaid pisikese viinapitsi suurune.

Ei pruugi pudelist andes imemisvõtet rikkuda, aga seda ette ei tea. Tean lapsi, kes pärast 1 söögikorda (nooremana küll) pudelist enam rinda ei võtnud. Lisaks sellele ei pruugi 7k, kes pole siiani pudelit kunagi saanud ka pudelit võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 18:11; 13.01 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastamast!
Ega lapsega probleeme ei olegi, pigem teebki murelikuks see, mis mul endal hakkab olema. Kas ja kuidas piima kätte saan ja kuidas see piimatootmisele mõjub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 13:15; 14.01 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutage topsi asemel väikest 10ml süstalt. Pange lapsele oma väike sõrm suhu, laske tal seda imeda ning sõrme kõrvalt laske vaikselt süstlast piima suhu. Toimib väga hästi ja päraste i ole mingeid probleeme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps karjub süstalt nähes näiteks. Pudelist sööb ilusti ja nagu ütlesin, imemisvõtet ei riku. Kõik lapsed pole ühesugused, tuleb leida endale ja talle sobivam variant 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 18:53; 15.01 16:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Imetamine Rinnapiima lapsest 24h eemal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.