Esileht Imetamine Rinnapiima on aga laps kaotab kaalus?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Rinnapiima on aga laps kaotab kaalus?

Postitas:

Kas kellelgi on nii olnud, et (peale keisrit) et rinnapiima tekib tasapisi juurde (kergelt rinnale vajutades tekib nibule mitu piimatilka) , lapsel ideaalne imemisvõte (arst kiitis), laps sööb tihti (tundide viisi rinna otsas, ka öösel) aga tasapisi kaotab kaalus (u 20g päevas)? Lapsel teine elunädal ja haiglast välja kirjutamisel öeldi et piima koguse sättimiseks läheb paar nädalat.. Igalpool soovitatakse pigem vältida segu andmist et laps oleks näljane ja stimuleeriks paremini.

Perearstiga pole veel rääkinud) aeg alles järgmune nädal), kuid tean et tema on pigem rpa usku..

Kellel sarnane probleem oli, kas lahenes ise, saite abi või asi lõppeski rpa-ga? Kui kaua võib oodata selle piima tellimisega enne kui see lapse tervisele hakkab?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 16:15; 29.04 14:26; 29.04 20:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on mingi reegel, et 2-nädalaselt peab lapse sünnikaal olema taastunud. Meedikud on selles osas väga tähelepanelikud ja pikemaajaline kaalukaotus on neile ohu märk.
Kui soovid vältida haiglasse sattumist jms jama, siis mina hakkaks lapsele 1-2x päevas rpa-d lisaks andma. Mitte lutipudelist, vaid topsist või süstlast.
Mul on 3 last. Esimene sai esimesed 9 elukuud nii rinda kui pudelit vaheldumisi. Ei rikkunud see imemisvõtet ega tekitanud muud kahju. Teine oli 100% rp-laps. Kolmas sai esimesed paar-kolm elunädalat paar korda päevas topsist ja süstlast lisa, et kaal tõusma saada. Sealt edasi oli rp peal. Ehk siis pole vaja rpa andmist karta. Hetkel on kõige olulisem lapse kaal tõusma saada!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 17:00; 30.04 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub,et beebi ehk ei söö intensiivselt,vaid imeb rinda luti asendajana.

Kui beebi on sul rinnal kas ta on ärkvel?
Annad vaheldumisi mõlemat rinda ja toidad iga 1.5-2 tunni tagant?
Mul oli keiser pool aastat tagasi. Piim tekkis rinda alles 3.päeval ja siis tulidki sellised üksikud tilgad.
Haiglast kui stressirikkast kohast koju saades u. 5ndal päeval sujus imetamine ladusamalt. Imetav ema peab ise samuti palju vedelikke tarbima.
Mul ütles arst,et imetades võin suure klaasi vett tarbida sama aeg.
Minu beebs oli 1-kuusena 140g kergem sünnikaalust

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 21:36; 29.04 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja edasi võttis ilusti kaalus juurde? Tundub et tema algul võttis ka alla teil… Arstid ei kaalunid vahepeal ja ei teinud probleemi sellest? See on väga julgustav minu jaoks, sest kardan, et kui kohe juurde võtma ei hakka, siis pannakse kohe haiglasse ja segu otsa..

Hetkel on nii et olen andnud mõned korrad süstlast segu juurde, et kaal püsiks. Rinnast piima pritsib, kuid laps sööb 10 min ja siis jääb rinna otsas magama. Loodan et saame rinnipiima kogused paika..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 16:15; 29.04 14:26; 29.04 20:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah,teiseks elukuuks kaalus juba 5100g.
Sünnikaal 3500g.
Lisa sai 10-15ml päevas ainult haiglas olles esimesel kolmel elupäeval.
Arstil ei käinud iga nädal kontrollimas kaaluiivet.
Meil oli kaal kodus,peale igat vannitamist kaalusime beebit.

Ära lase beebil magama jääda- kõdita talla alt, kõrvalesta tagant.
Kaal on teil olemas? Kaalu ennem söötmist ja pärast söötmist.
Jõudu ja jaksu teile !
Anna teada kuidas perearsti juures läks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 21:36; 29.04 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No sellest see stress ongi, et kaaludes enne ja pärast toitmist tuleb välja et sõi rinnast 20g ainult… Kipub jah magama jääma ja isegi kõditamine ei häiri teda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 16:15; 29.04 14:26; 29.04 20:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin sellise lingi.
http://www.siet.ee/vastsundinu-oopaevane-toidukogus/
20 gr korraga tundub vähe olevat, kui laps just iga tunni tagant ei söö.
Mina olen see esimene Kägu, kelle noorim laps paar nädalat RPA lisaks sai. Unustasin enne öelda, et lapsel oli esimesed päevad bilirubiin ja põletikunäit kõrge. Käisime teda ülepäeviti arstile ette näitamas. Ravi ta ei vajanud.
Küll aga võin öelda, et kui tervis korda sai, siis jaksas ta ka pikemalt imema hakata. Enne kippus ka pidevalt rinna otsas tukkuma jääma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 17:00; 30.04 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii võib olla. On ka võimalus et rinna piima ka tegelikult piisavalt ei ole. Oleks tarvis teha kontrollkaalumist: Kaaluda enne söögi ja pärast söögi ( samas riietuses ) ja see kaalu vahe näitaks kui palju laps sõi rinnust, kas piisavalt või mitte. Väga oluline oleks , et laps on söödud. Kui rinna piima ei jätku , siis kindlasti +segu. Kaalud on võimalik rentida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene ja kolmas laps on saanud alguses lisaks rp-le ka rpa-d. Esimene laps sai lõpuni rinnale lisaks Rpa-d, kolmanda lapsega hakkasin haiglas välja pumpama ja see aitas piima tootmisele kaasa, koju tulles 6ndal päeval oli laps juna vaid rinnapiimal (kui ta rinnast ei jaksanud pikalt imeda, sai välja lüpstud piima pudelist lisaks). 3 elunädal oli juba vaid rinnal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Imetamine Rinnapiima on aga laps kaotab kaalus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.