Esileht Imetamine Rinnapiima varumine ja säilituskotid

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Rinnapiima varumine ja säilituskotid

Postitas:
Kägu

Tere,

Kujutan ette, et vahel harva läheb vaja välja pumbatud rinnapiima, kui pean beebist mõne tunni eemal olema. Mul on ostetud Medela manuaalne rinnapump. Kas säilituskotid on vajalikud? Või kuidas te säilitate rinnapiima sügavkülmas? Kas mõistlik on varuda piima imetamise alguse rohke piimavoolu aegu või pigem jooksvalt ja mõni päev enne eemalolekut?

Aitäh soovituste eest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ostsin plastikust topsid piima säilitamiseks. Kaalusin ka kotte, aga puhastamise ja korduva kasutuse osas tundus tops praktilisem. Kuna pump on Aventi oma, siis võtsin ka topsid samalt tootjalt. Kaane peal on karedam pind, kuhu hariliku pliiatsiga kirjutan kuupäeva-kellaaja, pärast kasutamist pesen maha.

Olen pannud pisut piima ka jääkambrisse, aga kasutada olen proovinud vaid korra – laps keeldus sulatatud piimast. Tavaliselt pumpan välja ja säilitan vajadusel külmkapis. Kui vaid paari-kolme tunni pärast vaja, siis lihtsalt kapi peal ootel.

Praegu laps 6-kuune ja neid samu topse kasutan lisatoidu andmisel. Tops mahub suuremasse kruusi ilusti ning saab kiiresti külmutatud püree sulatatud ja soojaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen pumpa kasutanud kohe peale imetamist (teisest rinnast siis) ja pigem päev enne reaalset vajadust. Sügavkülma panin eelmise lapse imetamise ajal ühe korra, aga seda ei läinudki vaja lõpuks.

Seega vist oleneb, mis plaanid sul on. Kui mingi regulaarne eemalviibimine, siis isegi võiks sügavkülma panna. Kui vahetevahel vaja, siis saab ilma ka hakkama ja pole erilist mõtet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh teile! Ma just mõtlen selle peale, et alguses on piima palju ja sab kergelt pumbatud, et oleks ehk mõttekas natuke sügavkülma varuda 🙂 Mitmekuuse lapse kõrvalt mul pole eriti õnnestunud pumbata välja.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Imetamine Rinnapiima varumine ja säilituskotid