Esileht Imetamine Rinnapiimaga toitmise ületähtsustamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Teema: Rinnapiimaga toitmise ületähtsustamine

Postitas:

http://perejakodu.ohtuleht.ee/838766/kui-sa-ei-suuda-pakkuda-oma-lapsele-parimat-rinnapiima-siis-miks-sa-uldse-ta-said

Ei ole minu lastest keegi saanud rinnapiima, ei ole neist keegi haige olnud ei lasteaias ega koolis. Ka õppeedukusele ja intelligentsusele ei ole rinnapiimast ilmajäämine halvasti mõjunud.

Minu meelest on rinnapiima vajalikkus üle tähtustatud.

Miks ma rinnapiima ei andnud? Sest ma ei suutnud taluda titte rinna otsas, see oli vastik. Arst kirjutas tabletid ja rinnapiim kadus ära.

Üks negatiivne asi siiski oli ka. Piimasegu (ostsin ikka kõige paremat) oli üsna kallis omal ajal, tänapäeval ma ei teagi enam, mis see maksab või maksis, ilmselt tänapäeva palkade juures ei pane tähelegi.

Tegelikult üks tähelepanek veel. Üks lastest on pidanud päris palju hambaarsti juures käima, teistel hambad terved. Sellel ilmselt rinnapiimaga seost pole, ma siiski arvan.

Ma arvan, et olen olnud kõigele vaatamata oma lastele hea ema. Mõelgu teised, mida tahavad.

Lapsed on juba täiskasvanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult üks tähelepanek veel. Üks lastest on pidanud päris palju hambaarsti juures käima, teistel hambad terved. Sellel ilmselt rinnapiimaga seost pole, ma siiski arvan.

Ka minu 3 last on suures osas pudelitoidu peal üles kasvanud ja igati terved ning mõistuse juures. Mis hammastesse puutub, siis kõige nõrgemad hambad on lapsel, kes 4 kuud siiski mingil määral rinnapiima sai.

Usun samuti, et rinnapiima vajalikkus on üle tähtustatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 07:43; 11.11 17:18; 11.11 20:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa selles nii kindel oled, siis miks sa tunned, et ennast kaitsma pead? 🙂 Kellele sa üritad tõestada, et ei ole halvem ema? Kägudele? Oma lastele? Iseendale?

Rinnapiimal on teaduslikult tõestatud positiivne toime lastele kogu eluks. Ükskõik mis sina seejuures oma subjektiivsuses arvad.

Nii kaua kuni tähtsustatakse kasulikke asju, lasku aga käia. Pigem ületähtsustada kui alahinnata.

See ei tähenda, et sina rinnaga toitma peaksid. Igaüks otsustab ise mis on talle mugavam ja millised on prioriteedid. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi ülitähtis asi- peabki tähtsustama ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sai ehk paar nädalat rinnapiima, sedagi pudelist. Sest mina ei suutnud nagu teema-algataja kannatada titte rinna otsas. Laps nüüdseks ülikoolis kolmandal kursusel ja igati terve ning aktiivne noor naine.
See imetamise propaganda läheb tõesti juba üle piiri!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leian , et see on iga naise oma valik.
Mul on 4 last. Esimese lapse sain ma UKs. Seal praktiliselt topiti vastsündinu pudeli otsa kohe haiglas. Peale seda ma proovisin ka ise imetada aga olin noor ning andsin suht kiiresti alla.
2/3/4 lapsega võtsin ise juba haiglasse pudeli ja rpa segu kaasa. Aga andsin ka rinnapiima niikaua kuni rinnad kannatasid (2-3) päeva.
Selleks ajaks kui päris piim rinda tuli olid nibud juba nii valusad , et mõte titest seal otsas ajas mind hulluks. Pealegi see märg tunne kui rinnad lekivad kogu aeg-väkk!
Seega kasvasid kõik mul rpa peal üles.
Ei ole nad tervemad ega haigemad kui need kes said emapiima. Leian, et kindlasti on emapiimas aineid mida rpast ei saa aga tänapäeval on rpa kvaliteet juba nii kõrge , et ma ei muretse.
Need kes rinnapiima andsid- palju õnne! Säästsite suure summa raha ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 08:55; 13.11 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga mind näiteks ajab mõte mingist pudelimajandusest hulluks. Ma olen ülimugav inimene ja titt öösel kaisus ja rinna otsas on kõige mugavam. Ja tänu sellele magan mina oma täna aastase beebiga hommikul üheksani õndsat und.

Nendele, kes on siin paar päeva või nädalat imetanud ütlen nii, et te tegelikult ei tea õigest imetamisest midagi. Sest selle limiteeritud ajaga ei jõua piimatootmine rinnas isegi mitte normaliseeruda.

Ja ma ei saa tegelikult üldse aru, kuidas saab kahelda rinnapiima kasulikkuses ja vajalikkuses. Rinnapiimaasendaja on kogu maailma ajaloo pikkust vaadates siiski marginaalse tähtsusega ja ajalooga. Muidugi, selliste emade lapsed surid vanasti ka ära, kellel oli niiiiiii vassstikkk ja niii nilbbeee oma last imetada. Päris imelikud olete ikka tõesti, äkki peaks hoopis ennast peast ravima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähtsutatakse kindlasti üle, sest minu tutvusringkonnas on palju emasid, kes just selle rinnapiima surve tõttu langesid sügavasse depressiooni. Üks ema ütles, et talle avaldati ITK-s nii suurt survet, et ta mõtles kolmandal päeval peale sünnitust aknast alla hüpata. See naine on tegelikult hästi positiivne ja tore inimene, aga kui ta kirjeldas, kuidas iga ämmaemand, kes tööle tuli, tema rindasid pigistas, masina vahele pani, loengut pidas, survestas igal sammul, siis ta ütles, et kui järgmine koputus käis palati uksele, siis ta mõtles, et hüppab aknast alla.
See on tõsi, et Eestis kohutavalt survestatakse rinnapiimaga, tunnen imetamisnõustajaid, kes on öelnud otse, et need emad, kes rinnapiima ei anna, on halvad emad. Minu üks naabritest on imetamisnõustaja ja tema on täpselt samasugune, mõistab väga hukka emad, kes rinnapiima ei anna. Põhimõtteliselt jäi tema olekust mulje, et ainult idioodid ei oska imetada. Kuidas sellised imetamisnõustajaks saavad, ei saa aru. Ma ise kogesin kolme imetamisnõustajat ja üks neist ütles mulle sama, et ma ei sobi emaks, et ma ei pinguta piisavalt. Jättes märkamata, et üks mu lastest suri ja mul oli äsja tehtud keisrilõige, igasugune liigutamine oli äärmiselt valus, sest mulle tehti veel üks operatsioon peale keisrit ja nii ütles nõustaja, et ma ei sobi emaks. Õnneks kolmas imetamisnõustaja lubas loobuda, peale seda kui laps oli juba palju kaalu kaotanud.
ITK-s märkasin veel üht suurt probleemi, nad ei anna värskele emale isegi valikuvõimalust, kas imetada või mitte. Tegelikult on iga naise isiklik asi, kas imetada või mitte. Samuti ei tohiks nad lapsi jätta söötmata, sest värskel emal ei tule piima, minu arvates on see julm, et asendjaid ei anta, piima ei tule ja mõni vastsündinu on tegelikult esimesed päevad peaaegu toiduta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 09:41; 11.11 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitavad hädapätakad. Kas lapse kõhus kandmine ei ole väkk? Äkki peaksite surrogaadil lastma sünnitada?
Need on kindlasti need emased, kelle tissid on mehe jaoks. Et mees tissi otsas imemas on siis normaalne, aga lapse tissitamine on väkk.

Minul ei hakanudki rindades olema piisavalt piima. Imetasin poolteist aastat (laps tahtis rinna otsa), pärast sõi ikka kõhu pudelist täis. Niimoodi kogu aeg. Suht vastik oli lugeda kommentaare, kuidas ma oma lapsele “pudelisolki” annan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitavad hädapätakad. Kas lapse kõhus kandmine ei ole väkk? Äkki peaksite surrogaadil lastma sünnitada?
Need on kindlasti need emased, kelle tissid on mehe jaoks. Et mees tissi otsas imemas on siis normaalne, aga lapse tissitamine on väkk.

Eriti haige kommentaar. Ma ei tea, kuidas sul, aga mul küll mees tissi otsas ei ime nagu imik. Aga eks neid seksuaalseid omapärasid ole igasuguseid….
Rinnaga toitmisest saab rääkida ka ilma alternatiivide halvustamiseta. See tugev negatiivne ja süüdistav emotsionaalne foon ongi see, mis diskussiooni selle teema ümber nii ebameeldivaks teeb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 10:52; 11.11 11:13; 11.11 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nendelt, kelle meelest titt rinna otsas on vastik, küsin täiesti siiralt: kas te pole kaalunud psühholoogi ja/või psühhiaatri külastamist, ilmselgelt on tegu mingi häirega. Täpselt nii nagu on olemas haiglaslik hirm sünnituse ees, on olemas haiglaslik hirm imetamise ees. Õnneks on olemas keisrilõige ja RPA, aga kas mõistlikum poleks mitte esmalt otsida abi ja püüda ennast ravida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nendelt, kelle meelest titt rinna otsas on vastik, küsin täiesti siiralt: kas te pole kaalunud psühholoogi ja/või psühhiaatri külastamist, ilmselgelt on tegu mingi häirega. Täpselt nii nagu on olemas haiglaslik hirm sünnituse ees, on olemas haiglaslik hirm imetamise ees. Õnneks on olemas keisrilõige ja RPA, aga kas mõistlikum poleks mitte esmalt otsida abi ja püüda ennast ravida.

Vastan siiralt, et minu arvates on tegemist omapära, mitte haigusega. Ette seda ju nii täpselt ei tea (võibolla aimad vaid). Ja vaevalt, et on võimalik vastsündinud beebi kõrvalt joosta psühholoogide juuurde. Muidugi ämmaemanda ja imetamisnõustajaga tasuks küll sellest rääkida. Aga ma ei arva, et tegu on haigusega, mida oleks vaja ravida. Lihtsalt omapära. Ja õnneks on ka alternatiivsed toitmisvõimalused tänapäeval olemas, mille puhul võib pea 100% kindel olla, et sellega (RPAga) oma last kuidagi ei kahjusta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 10:52; 11.11 11:13; 11.11 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Naise jaoks on laps tissiotsas mõte vastik. Normaalne naine soovib oma lapsele anda süüa ning see on tema jaoks ainuõige mõte. Pakun, et need naised, kelle jaoks imetamine on vastik, ongi peast vildakad. Nende jaoks on rinnad seksuaalobjekt. Rindade kallal on mees. Laps jääb nälga. Peaasi, et mees saaks näppida ja nühkida.

Sama haige ja halvustav kommentaar, nagu eelpoolnegi. Kahju nii piiratud mõtlemisega naistest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 10:52; 11.11 11:13; 11.11 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad on nõmedad: nii need, kes karjuvad, et, kes last ei imeta, ei sobi emaks, ja ka need, kes räägivad, et laps tissi otsas on vastik. Jätke üksteist rahule. Lapsed suured juba, aga ikka peab arutama, kuidas neid imetada. Rinnapiim on kasulik, aga jääb ilma selleta ka ellu, kui on rinnapiimaasendaja. See ei tõesta aga kuidagi ära, et rinnapiim pole kasulik. Nii et võib ikka rääkida, et on kasulik, sest see on tõsi. Samas, kui piima ei tule või ema hüppab aknast alla, sest peab imetama, mis siis ikka teha, soovitaks siiski mitte aknast alla hüpata ja last teistmoodi toita siis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 11:26; 11.11 11:33; 21.11 01:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi, selliste emade lapsed surid vanasti ka ära, kellel oli niiiiiii vassstikkk ja niii nilbbeee oma last imetada.

Ei surnud, kui oli rikas naine (rikka mehe naine) või vähemalt nii rikas, et amme suutis palgata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 11:26; 11.11 11:33; 21.11 01:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinsete postituste järgi võib öelda, et siin postitab üks väga äärmuslik imetamisnõustaja, kes ilmselt kardab oma tööst ilma jääda.
Survestamine, vastandamine, hüsteeriline postitamisviis, viha õhutamine jne. Kuidas saab selline inimene töötada imetamisnõustaja ja kas Eestis ei ole imetamisnõustaja esimene nõue, et nõustaja peab olema vaimselt stabiilne inimene?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 09:41; 11.11 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mh, mina sünnitasin ITK-s 2004. a ja 2007. a. Siis oli veel täitsa vastupidine olukord. Anti nii pudel kui ka süstal piimaseguga, et nälgivat last kindlasti toidaksin. Need jäidki minu laste ainsamateks kunsttoidu ampsudeks. Kodus sain ikka imetamisega hakkama. Esimesega oli seetõttu alustamisega raske, et esimesel haiglaööl, kui mu laps nutma hakkas, lendas sisse kuri öövalve õde ja surus mu lapse jõuga rinna otsa, et ta vait jääks… Ja siis ma seal terve öö võimlesin pimedas lapsega, et see tige õde tagasi ei tuleks, ja laps imes nibu ümber sinikad, mille paranemine aega võttis. Teise lapsega polnud muidugi enam mingeid probleeme imetamisega ja haiglast küsisin end juba järgmisel päeval ruttu koju – tahaks, et lapse sünd ja esimesed elupäevad oleks positiivne kogemus, mitte varjutatud närviliste, ületöötanud med-töötajate nähvimistega. Kindlasti on seal ka toredaid töötajaid, ju mulle sattusid siis sellised kehvemad vahetused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rinnapiim on lapsele parim. Aga kui ei saa seda, midagi hullu ka ei juhtu. Rpa on tänapäeval ikka nii hea kvaliteediga, et midagi paanitseda polegi. Minu lapsed on rinnapiima saanud ja sünnitasin ajal, kui see rinnapiima teema alles kogus tuure. Mulle tundub, et toona oli see õpetamine tunduvalt leebem ja niimoodi ei halvustatud neid, kel tuli varakult rpa peale minna. Mis mind üllatas, et mu õele ei suvatsetud õpetada mugavaid imetamisasendeid. Õmmeldud naine, kes istuda ei saa, pannakse istudes imetama? Kui naisel on valus ja ebamugav imetada, sinna juurde veel alandatakse ka, muidugi ta loobub. Paraku paar esimest päeva ongi nii, et tuleb vaid ternespiima ja rind pole veel kohanenud. Seda enam peaks nõustaja olema toetav ja hell. Et alati võib rpa-le minna ja see on ok, aga proovime veel see nädal või kaks. Mugav asend on seejuures nii määrava tähtsusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi veider, see teema on viimasel nädala jooksul mulle kolm korda juba silma hakanud? Mul hakkab tööle juba väike paranoiaregister. Või on ajakirjandus tõesti nii piiratud, et korjataksegi vaid üksteiselt mõtteid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 100% rinnapiimaga toitmise pooldaja, aga juuksekarva lõhki pole ajada mõtet. Kui on probleeme, siis kõige tähtsam ikka see, et laps terve ja kõht täis. Kas siis rinnapiimaga või piimaseguga.

Imetamise gruppides on tõesti palju õelaid naisi, kes halvustavad neid, kes rinnaga ei toida. Ja mõnitavad, et ju ei näe oma lapse pärast piisavalt vaeva. Mage lugu.

Endal on 2 last, esimesega läks imetamine hästi, teisega jamasin tükk aega ja lisaks rp-le kõrvale saab piimasegu.

Muideks emmede seast tean ma valdavalt selliseid, kes ikka väga pingutavad, et laps rinnapiima saaks. Ainult kahte naist tean, kes ei toitnud oma lapsi hohe algusest rp-ga, ja nendegi põhjust ma ei tea. Pole nii lähedased, et nendel teemadel rääkida. Aga 100% on kindel see, et kõik need emmed väga hoiavad ja armastavad oma lapsi, sõltumata, kas andsid nad rp-d või rpa-d.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sai ehk paar nädalat rinnapiima, sedagi pudelist. Sest mina ei suutnud nagu teema-algataja kannatada titte rinna otsas. Laps nüüdseks ülikoolis kolmandal kursusel ja igati terve ning aktiivne noor naine.
See imetamise propaganda läheb tõesti juba üle piiri!

Kus see nii hirmus propaganda on? Ma näen pigem vastupidist, et palju on igasugu teemaalgatusi ja artikleid, kus muudkui õigustatakse, miks ei imetanud. Need, kes imetavad, lihtsalt teevad seda, ei kisa sel teemal. Kes aga rinnapiimaasendajaga last beebieas on toitnud, need millegipärast ise jahuvad selle teema ümber.

Ma imetasin mõlemat last, kuigi esimene laps oli enneaegne ja imetamise algus seetõttu ka väga raske. Aga minu jaoks oli see, et rinnapiim on looduse poolt nö lapse järgi timmitud, mitte kunstlik aseaine, piisav argument. Kui enda lapsed beebieas olid, siis minu jaoks kohutavalt tüütu, kui tuttavad, kes ise oma lapsi ei imetanud, muudkui imetamise teema üles võtsid (mitte minu algatusel), tahtsid muudkui näiteid tuua, miks ja kuidas ikka pudelile üle mindi jne. Ju siis miski ikka kripeldas. Milleks tulla mulle end õigustama, miks nende valik ikka õige oli, mina ju ei käi ringi ega seleta imetamisest teistele ega küsi kelleltki, et kuidas sa oma last toitsid või miks nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad on nõmedad: nii need, kes karjuvad, et, kes last ei imeta, ei sobi emaks, ja ka need, kes räägivad, et laps tissi otsas on vastik. Jätke üksteist rahule. Lapsed suured juba, aga ikka peab arutama, kuidas neid imetada. Rinnapiim on kasulik, aga jääb ilma selleta ka ellu, kui on rinnapiimaasendaja. See ei tõesta aga kuidagi ära, et rinnapiim pole kasulik. Nii et võib ikka rääkida, et on kasulik, sest see on tõsi. Samas, kui piima ei tule või ema hüppab aknast alla, sest peab imetama, mis siis ikka teha, soovitaks siiski mitte aknast alla hüpata ja last teistmoodi toita siis

Täiesti nõus selle kommentaariga! Mulle ka ei meeldi, et rinnapiima/rpa teemal kurjaks minnakse. Rinnapiima propaganda võiks olla rahumeelne – pole vaja hüsteerilisi hüüatusi “miks sa selle lapse siis üldse said ” jne. jne. – aga noh eks Õhtuleht õhutab õela mõnuga kaklust ja kogub klikke…

Ise olen imetanud 2 last kuni 1a saamiseni “täie auruga” ja siis veel pool aastat imetamiskordi järjest vähendades (lõpuks oli 1k ööpäevas), nii et kokku 1,5a mõlema lapse puhul. Mulle imetamine sobis hästi – mina poleks tahtnud selle asemele mingit pudelimajandust. Minu meelest oli imetamine võimalus ennast muu sebimise vahel külili visata ja puhata – hästi rahustav tegevus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajaa, rinnaga toitmine on nii nunnu.
Eelmisel aastal oli lapse koolipidudel üks selline liputajatüüpi tädi, kes mitmeid kordi keset aktust tissi särgist välja kraamis ja oma ca 1,5aastasele rõõmsalt rinda andis. Oleks tal siis mingi sall või rätik varjuks olnud või lapse särgi all rinna otsa pannud, aga ei. Laskmata end põrmugi häirida nii täpselt enda kõrval seisvast oma lapse meesklassijuhatajast kui mitmest isast, seisis oma paljastatud rinnaga (avarast särgikaelusest tõmbas lihtsalt tissi välja) ja kiikus imetades laval laulavate laste taustamuusika saatel kaasa…Meesõpetaja ja teised mehed taganesid siis ebamugavust tundes kaugemale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kolme lapse ema. Vanemad juba täiskasvanud, noorim põhikoolis.
Esimene sai rp-d 3 nädalat, teine 3-kuud. Edasi keetsin ise kaeratummi ja lahjendasin sellega lehmapiima. Sel ajal oli ka Malõš ja Maljutka piimasegu ning ka mingi Tutti(?), mida Soomest toodi.
Kolmas laps sai rinda 2 aastat.
Vanim ja noorim on olnud väga terved lapsed. Ka lasteaia esimene aasta ei puudunud nad kordagi, sest ei jäänud haigeks.
Keskmine ikka oli haige ka aeg-ajalt.
Noorimal oli väikelapsena tugev toiduallergia, mis ajaga kadus.

Mina ütlen oma kogemuse põhjal, et tervise mõttes vahet pole, kas saab rinda või RP-d. Küll võib see vahe tekkida läheduses. Ise väidan küll, et kõige lähedasem suhe on mul just noorimaga, kes oli 2 aastat rinnalaps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitavad hädapätakad. Kas lapse kõhus kandmine ei ole väkk? Äkki peaksite surrogaadil lastma sünnitada?
Need on kindlasti need emased, kelle tissid on mehe jaoks. Et mees tissi otsas imemas on siis normaalne, aga lapse tissitamine on väkk.

Naise jaoks on laps tissiotsas mõte vastik. Normaalne naine soovib oma lapsele anda süüa ning see on tema jaoks ainuõige mõte. Pakun, et need naised, kelle jaoks imetamine on vastik, ongi peast vildakad. Nende jaoks on rinnad seksuaalobjekt. Rindade kallal on mees. Laps jääb nälga. Peaasi, et mees saaks näppida ja nühkida.

Nende kommentaaride autor vajab ilmselgelt psühhiaatrilist ravi. Ei saagi aru, kas tal on ajud rasedusega kõhtu kukkunud või mingi probleem seksuaalsusega, normaalne see jutt igatahes ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 07:43; 11.11 17:18; 11.11 20:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel ajal oli ka Malõš ja Maljutka piimasegu ning ka mingi Tutti(?), mida Soomest toodi.

Tutteli äkki?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on see küsimus, kus lapse heaolu on esiplaanil. Kui on võimalik rinnaga toita, siis igal juhul! Selle kohta on lihtsalt tuhandeid erinevaid uuringuid, kuidas see lastele erineval moel kasulik on. Kui ei ole võimalik toita, siis igal juhul on pudelitoit parem kui näljutamine. Kui me teaks, et iga ema püüab iga hinna eest oma lapsele parimat ja loobub imetamisest ainult väga mõjusatel põhjustel, siis vaevalt keegi pudelitoidu pärast hurjutaks. Kuna aga küllalt paljud loobuvad näiteks sellepärast, et kardavad rindu ära rikkuda või tahavad pidutsemas käia, suitsetada või alkoholi tarbida, ja paljudel on ka selliseid tutvusringkonnas, siis mõjutab see paraku ka ühiskondliku arvamust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina leian, et rinnapiima vajalikkus ei ole ületähtsustatud ning imetamise propageerimine on vajalik. Küll aga arvan, et neid, kes ei imeta (mis tahes põhjusel) ei peaks demoniseerima. Emadus ei ole võistlus. Samas on kõik emad väga haavatavad, kui kritiseeritakse nende emaduse viisi (kas imetasid, kuidas sünnitasid, kuidas last kooliks ette valmistavad, mida saavad rahaliselt lubada jne jne jne). Ei ole vaja teisi naisi kõige hellema koha pealt rünnata.
(Endal kolm last, keda kõiki imetanud 1-1,5 aastat, aga pean seda isiklikuks asjaks ja võibolla selle suhtumise tõttu ei ole keegi kunagi minuga ka mingit teemat aretanud imetamise koha pealt.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohjah. Mõni inimene suitsetab, teine toitub ebatervislikult, kolmas ei maga öösel kunagi piisavalt. Aga valdav osa sellistest inimestestki on elus, seejuures üsna terved ja elavad tõenäoliselt keskmise vanuseni ära, mõni isegi märksa kauem.

Kas see siis tähendab, et suitsetamine, ebatervislik toitumine või pidev unepuudus pole kahjulikud?
Ei tähenda ju, aga näitab inimese hämmastavat kohanemisvõimet ja meie keha suurt vastupidavust.

Korralikku rinnapiimaasendajat saanud beebid kasvavad ka üles ja pole neil häda midagi. On ka nende seas tarku, terveid, ilusaid jne. See ei muuda aga fakti, et rinnapiim on ikkagi parem kui piimaasendaja. Piimaasendajate vallas on suur töö ära tehtud, ent rinnapiim on jätkuvalt parim ja seda on vaja jätkuvalt inimestele kuulutada, et need, kes põhimõtteliselt saaksid imetada, seda siiski teeksid. Sest see on lapsele parim. Kui ei ole võimalik lapsele parimat toitu beebieas anda, siis tuleb anda seda, mis on võimalik. Ega paljudel peredel pole ka võimalik lastele hilisemas eas parimat (tervislikku, võimalikult puhast, mitmekesist jne) toitu anda. Aga see ei tee seda parimat toitu kuidagi kehvemaks, et kellelgi pole võimalik seda anda. Ja ei jää ka kellegi elu seepärast elamata, ega saa elu tulevikus kellelgi märksa kehvem olema, et ta parima asemel sai head toitu.

ps. selliseid teadusuuringuid ei tehta paari perekonna põhjal ja kui 1000 rinnapiima saanud lapsest 600 olid hiljem üle keskmise terved ja targad, 1000-st rinnapiimaasendajat saanud lapsest aga “ainult” 400, siis ongi võimalik väita, et rinnapiim on tervisele ja vaimsele arengule parem kui asendaja (numbrid on illustratiivsed).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 18:09; 11.11 18:17; 11.11 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leian , et see on iga naise oma valik.
Mul on 4 last. Esimese lapse sain ma UKs. Seal praktiliselt topiti vastsündinu pudeli otsa kohe haiglas. Peale seda ma proovisin ka ise imetada aga olin noor ning andsin suht kiiresti alla.
2/3/4 lapsega võtsin ise juba haiglasse pudeli ja rpa segu kaasa. Aga andsin ka rinnapiima niikaua kuni rinnad kannatasid (2-3) päeva.
Selleks ajaks kui päris piim rinda tuli olid nibud juba nii valusad , et mõte titest seal otsas ajas mind hulluks. Pealegi see märg tunne kui rinnad lekivad kogu aeg-väkk!
Seega kasvasid kõik mul rpa peal üles.
Ei ole nad tervemad ega haigemad kui need kes said emapiima. Leian, et kindlasti on emapiimas aineid mida rpast ei saa aga tänapäeval on rpa kvaliteet juba nii kõrge , et ma ei muretse.
Need kes rinnapiima andsid- palju õnne! Säästsite suure summa raha ????

Muide, Sinu näide ongi üks põhjus miks on vaja rinnapiima kasulikkust propageerida. UKs ja mitmel pool mujalgi maailmas seda ei tehta ja vastsed emad jäävad vajaliku nõu ja abita kuidas üldse imetamine peaks käima. Siis ongi valus, piimapais ja väkk ja paljud, kes võibolla teistes oludes (Eestis) leiaksid üsna pea, et imetamine on igati tore, loobuvad sellistes ühiskondades imetamisest väga kiiresti. Muidugi on ka Eestis naisi, kes mingil juhul ei taha imetada (teemaalgataja?), aga samuti on ju naisi, kellel on päriselt horror partus. Tõelise probleemi korral (mis sest, et see asub kahe kõrva vahel ja pole seotud füsioloogiliste takistustega) ei saa normaalsel viisil tegutseda, vaid peab teisiti toimima. Aga egas seepärast pea (ise) sünnitamist maha tegema, kuigi mõni selline on isegi Perekoolis käinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 18:09; 11.11 18:17; 11.11 18:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )


Esileht Imetamine Rinnapiimaga toitmise ületähtsustamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.