Esileht Imetamine Rinnapiimaga toitmise ületähtsustamine

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: Rinnapiimaga toitmise ületähtsustamine

Postitas:

ps. selliseid teadusuuringuid ei tehta paari perekonna põhjal ja kui 1000 rinnapiima saanud lapsest 600 olid hiljem üle keskmise terved ja targad, 1000-st rinnapiimaasendajat saanud lapsest aga “ainult” 400, siis ongi võimalik väita, et rinnapiim on tervisele ja vaimsele arengule parem kui asendaja (numbrid on illustratiivsed).

Selliste uuringute tegemine ei ole sugugi nii lihtne, kuna korrelatsioon ei näita põhjuslikku seost. On väga võimalik, et on hoopis mingi kolmas faktor (või faktorid), mis mõjutab samaaegselt nii seda, kui tõenäoliselt ema last rinnaga toidab, kui ka seda, kui terved ja targad lapsed on (kasvõi näiteks see, kuivõrd ema lapsele pühenduda saab – need, kes ei pea väikese lapse kõrvalt tööle minema, saavad kaua rinnaga toita ja samas ka hiljem laste arendamisele ja nende tervisliku eluviisi toetamisele rohkem aega pühendada, mistõttu lapsed ongi tervemad ja targemad).
Üks näide, mis tihti tuuakse selle vea kohta, et korrelatsioonist järeldatakse põhjuslikku seost: kui me otsime aasta lõikes kuude kaupa andmed jäätise müüginumbrite ja uppumissurmade sageduse kohta, siis näeme, et kui jäätise tarbimine kasvab, kasvab ka uppumissurmade arv. Kas siis võiks järeldada, et uppumine on põhjustatud jäätise söömisest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliste uuringute tegemine ei ole sugugi nii lihtne, kuna korrelatsioon ei näita põhjuslikku seost.

Korrelatsioon muidugi ei näita põhjuslikku seost. Ometi on ka korrelatiivsetel uuringutel just inimese uurimisel oluline roll seal, kus katseid teha ei saa ja kui suudetakse arvesse võtta ka kõiki muid võimalikke olulisi faktoreid, saab korrelatiivsete uuringutega siiski päris palju välja selgitada.
Ma tõin lihtsustatud näite, sest nagu ka teemaalgatusest näha, kiputakse arvama, et kuna nende peres paljude erinevate teadusuuringute tulemused nähtavalt ei kehti, siis järelikult need teadustulemused ongi valed.
Uuringu puudused ja tulemuste tõlgendamise piirangud on iga korraliku teadusartikli juures lahti kirjutatud ja kel huvi on, saab vähemalt osade uuringute tulemused ise läbi lugeda ja omad järeldused teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 18:09; 11.11 18:17; 11.11 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et tänapäeva naised lasevad meestel rõvetseda oma keha kallal. Võib-olla on mees nende rindade peale ejakuleerinud või koguni kusenud. Loogiline, et peale seda tundub lapsele tissi suhu panemine rõve. Samamoodi soovib mõni eriti “seksuaalne” emane ka imetamise ajal tissidega mehe ees vehkida ning siis on võigas, et tissid piima täis. Siin perekoolis on sellel teemal ka varem kirjutatud ning siis on mõni emane seda tunnistanud. Seega need naised, kes tavaliselt “vuih” tõttu imetamisest loobuvad, seavad esikohale oma mehe või seksuaalsuse. Mitte aga selle, mis on lapsele parim. Kui imetamine tõesti ei õnnestu, siis muidugi pole midagi teha ja tuleb lapsele anda asendajat.

Kui sa selle kummalise postitusega just naljaga teha ei üritanud, siis oled sa tõesti poolearuline. Loodetavasti ei kandu see koos rinnapiimaga lapsele üle:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 07:43; 11.11 17:18; 11.11 20:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma saan aru, et kõigil imetamine ei õnnestu, aga et imev laps on vastik, vaat seda loen küll esimest korda.
kuidas see täpsemalt on, kas vastikud on enda rinnad, millest tuleb piima või on vastik oma lapse imemistegevus? lihtsalt püüan aru saada. kas see kehtib ainult enda kohta või on imetamine kui nähtus üleüldiselt vastik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://perejakodu.ohtuleht.ee/838766/kui-sa-ei-suuda-pakkuda-oma-lapsele-parimat-rinnapiima-siis-miks-sa-uldse-ta-said

Ei ole minu lastest keegi saanud rinnapiima, ei ole neist keegi haige olnud ei lasteaias ega koolis. Ka õppeedukusele ja intelligentsusele ei ole rinnapiimast ilmajäämine halvasti mõjunud.

Minu meelest on rinnapiima vajalikkus üle tähtustatud.

Miks ma rinnapiima ei andnud? Sest ma ei suutnud taluda titte rinna otsas, see oli vastik. Arst kirjutas tabletid ja rinnapiim kadus ära.

Üks negatiivne asi siiski oli ka. Piimasegu (ostsin ikka kõige paremat) oli üsna kallis omal ajal, tänapäeval ma ei teagi enam, mis see maksab või maksis, ilmselt tänapäeva palkade juures ei pane tähelegi.

Tegelikult üks tähelepanek veel. Üks lastest on pidanud päris palju hambaarsti juures käima, teistel hambad terved. Sellel ilmselt rinnapiimaga seost pole, ma siiski arvan.

Ma arvan, et olen olnud kõigele vaatamata oma lastele hea ema. Mõelgu teised, mida tahavad.

Lapsed on juba täiskasvanud.

Mage mutt oled! Su lastel vedas, et ei pidanud sinu mürgist piima jooma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel aastal oli lapse koolipidudel üks selline liputajatüüpi tädi, kes mitmeid kordi keset aktust tissi särgist välja kraamis ja oma ca 1,5aastasele rõõmsalt rinda andis. Oleks tal siis mingi sall või rätik varjuks olnud või lapse särgi all rinna otsa pannud, aga ei.

Ma nüüd ei tea, miks see imetamine ja palja imetav rind peaksid häbiasjad olema, et neid kindlasti peaks varjama. Piimanäärmed, kehaosa, lapse söötmise vahend… mis seal nüüdnii piinlikkust tekitav on. Või et vaesed meesõpetajad… pole enne paljast rinda näinud või?
Muidugi võiks pieteeditunne olla, mõnele meenub ehk tühi kõht ja teisel tekivad erootilised elamused…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leian , et see on iga naise oma valik.
Mul on 4 last. Esimese lapse sain ma UKs. Seal praktiliselt topiti vastsündinu pudeli otsa kohe haiglas. Peale seda ma proovisin ka ise imetada aga olin noor ning andsin suht kiiresti alla.
2/3/4 lapsega võtsin ise juba haiglasse pudeli ja rpa segu kaasa. Aga andsin ka rinnapiima niikaua kuni rinnad kannatasid (2-3) päeva.
Selleks ajaks kui päris piim rinda tuli olid nibud juba nii valusad , et mõte titest seal otsas ajas mind hulluks. Pealegi see märg tunne kui rinnad lekivad kogu aeg-väkk!
Seega kasvasid kõik mul rpa peal üles.
Ei ole nad tervemad ega haigemad kui need kes said emapiima. Leian, et kindlasti on emapiimas aineid mida rpast ei saa aga tänapäeval on rpa kvaliteet juba nii kõrge , et ma ei muretse.
Need kes rinnapiima andsid- palju õnne! Säästsite suure summa raha ????

Muide, Sinu näide ongi üks põhjus miks on vaja rinnapiima kasulikkust propageerida. UKs ja mitmel pool mujalgi maailmas seda ei tehta ja vastsed emad jäävad vajaliku nõu ja abita kuidas üldse imetamine peaks käima. Siis ongi valus, piimapais ja väkk ja paljud, kes võibolla teistes oludes (Eestis) leiaksid üsna pea, et imetamine on igati tore, loobuvad sellistes ühiskondades imetamisest väga kiiresti. Muidugi on ka Eestis naisi, kes mingil juhul ei taha imetada (teemaalgataja?), aga samuti on ju naisi, kellel on päriselt horror partus. Tõelise probleemi korral (mis sest, et see asub kahe kõrva vahel ja pole seotud füsioloogiliste takistustega) ei saa normaalsel viisil tegutseda, vaid peab teisiti toimima. Aga egas seepärast pea (ise) sünnitamist maha tegema, kuigi mõni selline on isegi Perekoolis käinud.

Selles mõttes on sul õigus. oma esimest last oli mul igati mõttes imetada aga kuna keegi väga ei julgustanud ega õpetanud, siis jäigi pudelilapseks.

oma teise ja kolmanda lapsega käisin korduvalt itk-s imetamisnõustaja juures aga tolku ei olnud midagi. abi asemel tundsin hoopis alandust, kuna mõned sealsed nõustajad olid ikka väga terava ütlemisega.
psühholoogiliselt oli see väga raske aeg. olid just sünnitanud aga tundsin end nagu saamatu, et ei saa lapse toitmisega hakkama. lõpuks, oma enda närvide säästmiseks läksin üle pudelitoidule.
neljanda lapsega andsin 4 päeva rinnapiima ja siis, kui nägin et eelnev hakkab jälle korduma, läksin üle pudelile.
usun, et enamuse emade valik ei ole kunagi kohe pudel. ei tasu teist inimest hukka mõista. põhjuseid miks antakse pudelit võib olla seinast seina..

need, kes nilbusi kirjutavad- räägitakse, et teisi süüdistatakse ikka selles, mida ise tehakse!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 08:55; 13.11 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuarust just seetõttu tulebki selel olulisusest rääkida, et tänu poes olevale valikule on liiga lihtne piimasegu järele haarata kohe esimeste raskuste ilmnemisel.

jah, üks asi on, kui piima ei ole ja ei tule vaatmata proovimisele.. Või on tihedad rinnapõletikud, mingid kanged ravimid. teine asi on, kui esimesel paaaril päeval on piima natuke vähe ja siis kohe loobutakse. Rääkimata siis sellest,e t “mõte lapsest tissiotsas on vastik” – no see on ikka väga imelik asi, kas se emõte, et laps sul jalgevahelt välja tuleb,ei ole vastik? või seks? Mõte sellest, et ise olid oma ema tissi otsas? Ma isegi mõistan neid naisi, kellel piima on koguaeg vähe, st on, aga mitte piisavalt ja kes lõpuks ei viitsi enam mässata, et esmalt rind ja siis pudel, sest see võib tõesti tüütu olla. Aga lihtsalt sellepärats, et mõte tissitamisets on vastik? see ju kõige loomulikum asi, sellepärast meid imetajateks nimetataksegi, mitte pudelitajateks 😀

Mu mees oli ka seda meelt, et kui pidime haiglas andma esimesele lapsele RPA-d juurde, et kohe koju jõudes tuleb pudel osta ja pole mõtet mässata- no ei olndu mina nõus ja 2 nädalat hiljem olime RPA-st priid. Teise lapsega jälle juba eismesle õhtul tuli see pudeli jutt, kuanlaps ei tahtnud magama jääda kuidagi ja palusime RPA-d – laps sõi seal tsüstlast ainult 6 ml ja mee sikak ajas oma pudeli juttu 😀 Se eoli tegelikutl ka ainus kord, kui laps RPA-d sai, hiljem ta keeldus pudelist ja mina olin päris kodune, st siiamaani olen, kuni enne ööund rinda saab 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.11 21:39; 13.11 21:43; 14.11 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oo, mis puudutab laste tervist. Siiski-siiski. Kui mul teine lasp sündis, oli mu esimesel laspel esimenelasteaia aasta käsil. Kõik temae, mis siis toimub – 2 nädalat aias, 2 nädalat kodus nohune. Ja läks nagu õpikus – esimesed 3 kuud oli beebi tänu rinnapiimale kaitstud. Ei saanud ta vanealt lapselt ühtegi nohu, olin ise sel ajal 2 korda mingi palaviku-haigusega, mehel oli vahepeal sama viirus jne, aga beebi oli see, keda kaitses rinnapiim 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.11 21:39; 13.11 21:43; 14.11 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin sellel suvel ehk laps veel täitsa rinnapiimal ainult. Ma ei laida kumbagi varianti.. kuid tunnistan ka, et haiglast survestati nii palju seda rinna andmist. Ja se polnud üldse kerge, Arvasin koguaeg et ah mis seal ikka, tissis piim ja topin tissi lapsele suhu ja las sööb.. loll olin et nii lihtsalt arvasin. Nibud hoidsid sissepoole ja ei saanud last rinnale, olin just sünnitanud 21h nii väsinud ja valus igaltpoolt ja siis laps nutab tahab ja otsib tissi ja ma ei saa hakkama, kõrval kuri arst kes utsitab takka ja pigistab mind nibust,mees ka abitult kõeval, ta kül ei öelnud midagi aga ta pilk oli enamvähem selline et miks ma hakkama ei saa, see oli nii jube. Poleks elusees julenud öelda, et ei taha rinda anda. Kuid õnneks kõik siiski sujus, ja pole siiani kordagi RPA andnud. Naljakas on aga see, et nt mu ema ja ämm on nii üllatunud et ikka annan rinda. Ühesõnaga nende ajal seda niimodi ei tähtsustatud.. kusjuures mu ämm on veel lastearst.. kes nt oli imestnud kui ütlesin et rinnapiim kaitseb last haiguste eest jne 🙂 Ma pole ekspert selles osas, ei oska laita ega kiita ühte ega teist varianti.. minu ema mulle rinnapiima ei andnud, ning 5 a diagnoositi mul I tüübi diabeet.. ei tea kas need on seotud või mitte.. enda lapsele annan piima nii kaua kui rindades piima ilusti on. Ei halvusta naisi kes ei anna rinnapiima, mõnel tõesti pole piima või nibud alatasa katki ja lõhed. Aga kui keegi siin tunneb et rinnaga toitmine väkk .. siis ma ei tea, ütleks et mähkmeid vahetades titakaka on rõvedam jne aga ikka peab vahetama ja peput puhastama.. ei jäta ju last sita sisse vedelema sest see väkk 🙂
Kui laps mul rinna otsas ja vaatab mulle sügavuti silma ja näen kui rahulolevalt ta piima joob siis ausalt see on seda väärt. Aga see kõik puhta minu arvamus. Aga tõesti, see pole võistlus. Ka RPA andvad emad on head emad. Väga kahju et iniemsed nö kahte leeri langenud ja üksteise poole soppa loobivad :/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

varsti teeb keegi teema, et loomulik sünnitus on ületähtsustatud.

tegelikult, just vaaatasin saadet selelst, et tegelikutl me ei tea, millised kahjulikud tagajärjed on tulevastel põlvkondadel suureneva keisrilõike arvude tõttu. Geneetilised.

Sama võiks ilmselt öelda ka RPA kohta. mei tea, millise dgeneetilised ja tevrist puudutavad kahjulikud tagajärje don tulevastel põlvedel, kui põlvest põlve antakse lapsele juba sünnist alates kunsttoitu.

Rinnapiim on tänapäeval vaat et ainus toit, milles ei ole säilitusaineid, mis ei oel kindlasti GMO jne, milleks riskida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.11 21:39; 13.11 21:43; 14.11 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

egelikult, just vaaatasin saadet selelst, et tegelikutl me ei tea, millised kahjulikud tagajärjed on tulevastel põlvkondadel suureneva keisrilõike arvude tõttu. Geneetilised.

Eestis tehakse keisrilõige ikka siis, kui ema ja/või lapse elu ja tervis on ohus, laps võiks saada nt ajukahjustuse vms, kui su argument just ei ole, et teatud inimesed peavadki surema või ajukahjustusega elama, siis ma küll ei mõista, millest sa räägid, miks peaks laskma senini tervel lootel surra, et iga hinnaga loomulikku sünnitust saavutada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 11:26; 11.11 11:33; 21.11 01:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

varsti teeb keegi teema, et loomulik sünnitus on ületähtsustatud.

Selline teema juba oli siin mõnda aega tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

egelikult, just vaaatasin saadet selelst, et tegelikutl me ei tea, millised kahjulikud tagajärjed on tulevastel põlvkondadel suureneva keisrilõike arvude tõttu. Geneetilised.

Eestis tehakse keisrilõige ikka siis, kui ema ja/või lapse elu ja tervis on ohus, laps võiks saada nt ajukahjustuse vms, kui su argument just ei ole, et teatud inimesed peavadki surema või ajukahjustusega elama, siis ma küll ei mõista, millest sa räägid, miks peaks laskma senini tervel lootel surra, et iga hinnaga loomulikku sünnitust saavutada?

Väga suur protsent nendest keisrilõigetest on haiglapersonali enda tekitatud tulekahju kustutamine. Kõiksugused medikamendid millega sekkutakse, oma soovide ja haiglanõuete pealesurumine, personali edasi-tagasi voorimine, voodisse aparaatide alla aheldamine, vahel isegi kärkimine naiste kallal jnejne. Lisaks ajapiirangutega naistele surve tekitamine. See kõik pärsib sünnitegevust, võib isegi juba avanenud emakakaela taas sulguma panna (räägitakse vähe, aga kirjanduses on sellest infot piisavalt, samuti teiste imetajate näitel). Lisaks aparaadid, mis näitavad suures osas aiateibaid. Kogenud ämmaemand vaatab naise näost ära, mis toimub ja ei pea isegi avatust katsuma. Piisab sünnituse jooksul paaril korral doppleri kasutamisest, mis ei tekita stressi ja mis laseks naisel vabalt liikuda kogu sünnituse vältel.
Naine pärast räägib, kuidas ilma keisrita poleks tal last ja arstid päästsid ta lapse elu. Ilma nende arstideta poleks see laps päästmist üldse vajanudki va üksikud erijuhud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 22:57; 01.12 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma hoidusin imetamise ajal igasugustest foorumitest ja idiootemmedest eemale, ja tegin nii, nagu mulle ja lapsele hea ja mugav oli,

ja imetamisnõustajat ei soovinud, ütlesingi haiglas, et ma ei soovi ja korra ikka üks tähtis tädi käis, proovis nii ja naa, ja ütles, et tuleb homme tagasi, aga ei tulnudki kunagi ka paari nädala pärast (ma veetsin mehe ja lapsega 2 nädalat itk tasulises perepalatis, sest mees hoolitses üksi lapse eest, ma lamasin voodirežiimil ja mees oli meie juures 24/7.

ja ei ütle 9 aastat hiljem ka siin kellelegi, kuidas laps oma toidu sai.

head mõnitamimist ja miinustamist vaimust vaestele, kes lapsele lisaks oma ajud välja sünnitasid.

see foorumiosa jääb mulle kauaks meelde just tänu nendele hüsteerikutele.

pole siin midagi muutunud, ikka seesama kaagutamine käib.

vaktsiinid ja rinnapiim.

piiratud arenguga naiste foorum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma hoidusin imetamise ajal igasugustest foorumitest ja idiootemmedest eemale, ja tegin nii, nagu mulle ja lapsele hea ja mugav oli,

ja imetamisnõustajat ei soovinud, ütlesingi haiglas, et ma ei soovi ja korra ikka üks tähtis tädi käis, proovis nii ja naa, ja ütles, et tuleb homme tagasi, aga ei tulnudki kunagi ka paari nädala pärast (ma veetsin mehe ja lapsega 2 nädalat itk tasulises perepalatis, sest mees hoolitses üksi lapse eest, ma lamasin voodirežiimil ja mees oli meie juures 24/7.

ja ei ütle 9 aastat hiljem ka siin kellelegi, kuidas laps oma toidu sai.

head mõnitamimist ja miinustamist vaimust vaestele, kes lapsele lisaks oma ajud välja sünnitasid.

see foorumiosa jääb mulle kauaks meelde just tänu nendele hüsteerikutele.

pole siin midagi muutunud, ikka seesama kaagutamine käib.

vaktsiinid ja rinnapiim.

piiratud arenguga naiste foorum.

Sul on ikka tõsised kompleksid. Pöörduksin sinu asemel psühholoogile. Tõsiselt mõtlen, mitte irooniaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 22:57; 01.12 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siis panen oma imetamisloo ka kirja. Et veel perspektiive mängu tuua.

Lühidalt öeldes: mina ei tohi eriti imetada.

Lapse imemisvõte oli sünnist saati nagu õpikust. Haiglas muudkui imestati, et esimene laps ja kohe tuleb välja. Ka pole mul kunagi imetamine olnud valus. Piima mul alguses polnud, sest laps tuli enneaegselt ja keha polnud valmis. Pumpasin muudkui iga 3h tagant ja hakkas ka piima tulema. Paraku avastati lapsel kahenädalaselt südamerike, mille tõttu ei tohi ta saada liigset koormust ja pean suurema osa toitu andma pudelist. Aegajalt annan ikka rinda ka, aga ta läheb viimasel ajal tissides väga higiseks seega ju talle tõesti on see koormav. Lüpsan välja niipalju kui jaksan, aga ütlen ausalt jaks hakkab otsa saama, sest mul on laps, kes tahab olla palju süles ja temaga üksi kodus olles on raske leida hetke. Laps saab lisaks rpad. Olen pannud enda jaoks piiriks 6 kuud. Sinnani tahan mingilgi määral anda ka rinnapiima, sealt edasi annan endale andeks kui enam ei jaksa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )


Esileht Imetamine Rinnapiimaga toitmise ületähtsustamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.