Esileht Imetamine Rinnapõletik?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Rinnapõletik?

Postitas:

Laupäeval laps( 2 nädalat vana) siples meeletult toitmise ajal ja sain ühe korraliku hoobi ka vastu paremat rinda. Nüüd seal roosakas laik juba mitmendat päeva peal. Rinnast piima välja pumbates tuleb sealt ~40 ml (vahest vähem, vahest rohkem). Laup ja pühap oli ka palavik ja külmavärinad, kuid paracetamoliga sain palavikust lahti. Kas võib tegu olla rinnapõletikuga, hoolimata, et mul praegu palavikku pole ja tervis korras? Rind ka ei valuta, aga samas nagu mingi tükk seal on.

Tänud kõigile vastajatele juba ette!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et võib küll mingi kergem variant olla. Mul on kolm korda olnud, kaks korda hullemini. See tükk proovi liikuma saada, ehk läheb ise korda. Pane last palju haigele rinnale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põletik jah. Kui praeguseks on palavik taandunud, siis on ka põletik möödas. Roosa laik jääb veel nädalaks või isegi kauemaks, sama on ka nn. tükiga.

Esimese lapsega põdesin pea iga kuu rinnapõletikku, kokku lugesin vist umbes 10-12 korda, enamuse kordadest algas see sellest, et tissitamise ajal laps vehkis käega ja, väiksemgi müks vastu rinda tõi kaasa põletiku. Külmavärinad, meeletu peavalu ja palavik olid sümptomid, lisaks siis veel punane valus laik rinnal ja käsi tõsta, ega üldse rinnalihaseid pingutada ei saanud. Ravi oli selline, et kõigepealt soojendasin rindu du¨i all, või soojapuhuriga (naerukoht), siis lasin lapsel imeda- õnneks oli tegemist tissisõltlasega ja mul polnud probleeme teda kasvõi tund aega järjest tissi otsas imemas hoida. Kui laps oli oma töö teinud panin külmutatud herneste v. köögiviljakoti haigele kohale, läbi riide ja 20 minutit korraga. Järgmisel toidukorral andsin kõigepealt tervet rinda ja siis panin ta jälle haige rinna otsa niisama luttima. Tavaliselt taandus põletik ühe-kahe päevaga. Punane laik jäi veel kauaks-kauaks, esimesel korral ehmatasin ise ka ära, et kas ei saanudki terveks või.

Ja ausalt, mul on hea meel kuulda, et ma polegi ainuke, kellele väike hoop vastu rinda, toob kaasa rinnapõletiku. Teise ja kolmanda lapsega haiglas olles üritasn ämmakatele selgeks teha, et minu rindu ei tohi katsuda, tuleb põletik, aga keegi neist ei uskunud seda ja nii nad mind pigistasid iga jumala päev, kui koju läksin olid ilusad roosad sõrmejäljed rinna peal ja põletik juba algamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Imetamine Rinnapõletik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.