Esileht Imetamine Rinnapumba kasutamine

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Rinnapumba kasutamine

Postitas:

Kysimused teadjamatele
Kaua te rinnapumpa kasutasite? Mitu minutit? Kas m6lemad rinnad samaaegselt v6i näiteks parem nyyd ja vasak 3 tunni pärast? Kas rinna peab nn tyhjaks pumpama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.01 09:30; 04.01 18:06; 05.01 00:42; 07.01 17:21; 08.01 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli käsipump. Mõlema rinna tühjendamine (järjest) võttis kokku umbes 15-20 min. Tühjaks pumpamise kohta ei oska öelda. Lõpetasin, kui tundus, et tööd on rohkem kui piima. Seega ei pingutanud, et rinda tilgatumaks saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.01 14:22; 05.01 10:45; 07.01 12:04; 08.01 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub ju, mis eesmärgil sa seda pumpa kasutad! Kas piimapaisu leevendamiseks või piima kogumiseks.

Kui piimapaisu leevendamiseks, siis pumpad ainutl täpselt nii palju välja, et suurem pinge rindadest kaob, mitte rohkem.

Kui aga piima kogumiseks, siis pumpad nii kaua, kuni saad vajaliku koguse piima kätte või kuni piima enam ei tule, isegi kui kogus pole veel käes – siis paned kogutud piima külmikusse või sügavkülma ja hiljem või teisel päeval pumpad uuesti. Minu sain näiteks pumbates ainult 30 ml kätte, nii et pidingi mitu korda pumpama, kui just polnud tegemist mingi söögikorra vahelejätmisega, nii et rinnaad üle ääre ajasid 😀 “Õnneks” kui laps oli 2-kuune, hakaks ta 1 kord öösel sööma ja siis kuu aega käisin iga öö pumpamas, et saaksin edasi magada ja sain niimoodi arvestatava varyu kogutud 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja
Nii et ma v6in tund aega ka yhte tissi pumbata, kui soovitud kogus täis ei tule? Oehhh…
No tegelikult on nii, et kasutan pumpa sest nibud l6hkis ja kogus mis välja tuleb ei ole suur- et siis stimuleerimiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.01 09:30; 04.01 18:06; 05.01 00:42; 07.01 17:21; 08.01 11:39;
To report this post you need to login first.

Olen teemaalgataja
Nii et ma v6in tund aega ka yhte tissi pumbata, kui soovitud kogus täis ei tule? Oehhh…
No tegelikult on nii, et kasutan pumpa sest nibud l6hkis ja kogus mis välja tuleb ei ole suur- et siis stimuleerimiseks.

Ja kui vana on laps? Vastsündinu? Kui piim ei ole veel korralikult tekkinud, siis kogused ei saagi suured olla.
Kui nibud on lõhki ja laps on vastsündinu, siis põhjuseks on lapse imemisvõte, mida on kindlasti vaja korrigeerida ja õiget rinnale panekut harjutada. Pumbaga lisaks stimuleerida võib, kuid pidev pumpamine võib samuti rinda traumeerida ja nibusid lõhkuda. Täpsemalt saaks vastata, kui teaks, kas laps sööb ka rinda ja kui kriitiline üldse piimaga on. Praegu oskaks pakkuda, et pumpa 20 min mõlemat rinda ja siis u. 2 tundi hoia vahet. Tuleb palju tuleb, tähtis on stimulatsioon.

Kui situatsioon ei ole see, mis ma arvasin, siis vabandused. Siis lisainfot vaja. Kui laps on suurem ja nibud lõhki, on põhjust kahtlustada pärmseent.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja
Nii et ma v6in tund aega ka yhte tissi pumbata, kui soovitud kogus täis ei tule? Oehhh…
No tegelikult on nii, et kasutan pumpa sest nibud l6hkis ja kogus mis välja tuleb ei ole suur- et siis stimuleerimiseks.

Ja kui vana on laps? Vastsündinu? Kui piim ei ole veel korralikult tekkinud, siis kogused ei saagi suured olla.
Kui nibud on lõhki ja laps on vastsündinu, siis põhjuseks on lapse imemisvõte, mida on kindlasti vaja korrigeerida ja õiget rinnale panekut harjutada. Pumbaga lisaks stimuleerida võib, kuid pidev pumpamine võib samuti rinda traumeerida ja nibusid lõhkuda. Täpsemalt saaks vastata, kui teaks, kas laps sööb ka rinda ja kui kriitiline üldse piimaga on. Praegu oskaks pakkuda, et pumpa 20 min mõlemat rinda ja siis u. 2 tundi hoia vahet. Tuleb palju tuleb, tähtis on stimulatsioon.

Kui situatsioon ei ole see, mis ma arvasin, siis vabandused. Siis lisainfot vaja. Kui laps on suurem ja nibud lõhki, on põhjust kahtlustada pärmseent.

Sul oli 6igus. Laps vastsyndinu. Nibud paranevad, aga piima ei teki juurde. Pumpan iga 3-4 tunni tagant ja yhe korra öö jooksul, nii u 4 aeg
Reedel nyyd saan imetamisn6ustajaga kokku ja esmaspäeval lähen suisa koolitusele, kus mind siis juhendatakse. Yks spetsialist ytleski et lapsel vale v6te. 2päevaga l6hkus mu ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.01 09:30; 04.01 18:06; 05.01 00:42; 07.01 17:21; 08.01 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<
Sul oli 6igus. Laps vastsyndinu. Nibud paranevad, aga piima ei teki juurde. Pumpan iga 3-4 tunni tagant ja yhe korra öö jooksul, nii u 4 aeg
Reedel nyyd saan imetamisn6ustajaga kokku ja esmaspäeval lähen suisa koolitusele, kus mind siis juhendatakse. Yks spetsialist ytleski et lapsel vale v6te. 2päevaga l6hkus mu ära.

Oi, ma tean mida sa tunned! Esimene laps lõhkus samuti mu nibud ja imetamine on sel juhul tõsine piin. Loodame, et laps saab nõustamisel õige imemisvõtte kätte ja haavad paranevad. Senikaua mina toitmiste vahel ei lüpsaks. Et lapsel kaal tõuseks, annaks lapsele süstlaga RPA-d juurde.
Ükski haav ei parane kui seda kogu aeg lahti kiskuda. Ema heaolu on ka midagi väärt ja selline piimatilga nimel piinamine pole mõistlik.
Rindu ära veega pese. St, et duši all ikka võib käia, aga spetsiaalne puhastamine enne imetamist pole vajalik. Anna rindadele võimalikult palju õhku (puuvillane rinnahoidja või ainult t-särk). Mina määrisin omal ajal astelpajuõliga (tänapäeval on ilmselt paremaid kreeme).
Kui lapsel on võte omandatud ja nibud tervemad, saate tasapisi ainult rinnatoidule tagasi liikuda ja RPA-st loobuda.
Jõudu Sulle! See kogemus pole kindlasti meeldiv, aga usun, et nädala pärast tunned ennast juba paremini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.01 14:22; 05.01 10:45; 07.01 12:04; 08.01 10:44;
To report this post you need to login first.

Armas vastaja, kuidas see laps siis võtet õpib, kui ta ei ole rinnal?
Kui lapse imemisvõtet korrigeerida, saab imetada ka katkisest rinnast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armas vastaja, kuidas see laps siis võtet õpib, kui ta ei ole rinnal?
Kui lapse imemisvõtet korrigeerida, saab imetada ka katkisest rinnast.

Ma kirjutasin, et “toitmiste vahel ei lüpsaks”. Lapsele annaks ikka rinda. Lüpsmisest loobuks. Teemaalgataja, kuidas läheb? Kas laps on õige võtte selgeks saanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.01 14:22; 05.01 10:45; 07.01 12:04; 08.01 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen
Meil k6ik vanaviisi. Reedel ma targemaks ei saanud, loodan et homne päev imetamisnõustaja juures toob selguse
Piima on vähemaks jäänud kuigi jälgin hoolega et saaks pumbatud vähemalt iga 3.tund ja seda nyyd ka öösiti.
Masendus on peal. Olid nii suured unistused kuidas last imetan jne aga see teeb nii põrguvalu. Nyyd pole proovinud ka, m6tlesin oodata esmaspäevani.
Aga et seda piima nyyd ka vähemaks on jäänud… alates neljapäevast olen imetamisteed joonud, mis peaks produktsioonile kaasa aitama.
Tunnen et olen läbi kukkunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.01 09:30; 04.01 18:06; 05.01 00:42; 07.01 17:21; 08.01 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen et olen läbi kukkunud.

Loodan väga, et saate esmaspäeval abi. Kui vähegi kannatab, siis proovi ikka last rinnale panna. Laps on mistahes pumbast tõhusam.
Imetamise algus ongi tihti raske. Minu kolmas laps ei võtnud nädal aega korralikult rinda – ei õigesti ega valesti. Teda lihtsalt ei huvitanud. Samal ajal oli tal põletikunäit üleval. Kui näit langes ja lapsel jõudu juurde tuli, siis hakkas korralikult imema. Kuna samal ajal on surve, et laps peab juurde võtma, siis see olukord ongi stressi tekitav. Imetamisega ja pumpamisega korraga tegelemine samuti. See ei tähenda, et läbi kukkunud oled.
Piim ei kao päevapealt ja laps ei unusta imemist kui paar päeva rinda ei saa. Kui nagunii pumpa kasutad, siis proovi nii ka, et tõmbad pumbaga piima jooksma ja siis üritad tite külge ühendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.01 14:22; 05.01 10:45; 07.01 12:04; 08.01 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen
Imetamisn6ustaja juures käidud. Proovisime rinnakaitsmega imetada ja laps sai 25ml kätte (kaalusime enne ja pärast). Eile sain maksimaalselt 10ml pumbaga, yhel pumpamiskorral.
Edasine plaan ongi siis selline, et iga kord kaitsmega imetada, siis rpa anda ja pumbata 2-3 korda ööpäevas.
Arvatavasti tuleb siis 6ige piimakogus ka mingi aeg.
N6ustaja ytles, et ma ei tohi end selle pumpamisega ära väsitada. Ja praegusel juhul v6ttis see ju ilmatuma aja ka veel.
Kaitsmega ei olnud nii valus ka enam.
Lootus tärkas, et saan siiski imetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.01 09:30; 04.01 18:06; 05.01 00:42; 07.01 17:21; 08.01 11:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Imetamine Rinnapumba kasutamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.