Esileht Imetamine Rinnapump

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Rinnapump

Postitas:

Olen esmarase, seega sooviks kuulda teiste kogemustest rinnapumbaga (ja selle vajadusest). Kas see on selline asi, mis pigem on mõistlik juba enne ära osta või tasub pigem oodata ja vaadata, kas päriselt ka vajadust tekib? St ma tean et see on kõigil erinev, aga kuidas oma kogemuse põhjal ütleksite.

Kas parem on manuaalne või elektriline pump, mis on ühe või teise eelised? Mis firma pumpa soovitaksite?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu beebi on peagi kahekuune. Rinnapumba ostsin paar päeva pärast haiglast koju jõudmist, sest piimapaisu tõttu oli endal raske ja ka beebil keeruline rinda võtta. Kasutanud olengi alguses mõned korrad ja ka nüüd viimasel ajal, et pudeliga piima kaasa anda/võtta. Sõbranna soovitas pumbata, kui alguses piimatekkega probleeme on, seega vist ikka igal juhul kasulik. Proovisin käsitsi lüpsta ka, aga keeruline oli.

Ostsin Philips Avent manuaalse pumba. Sellel oli kohe kaasas ka rinda imiteeriva lutiga pudel. Arvustusi oli sel nii häid kui halbu, kuid minul toimib hästi. Hinnalt polnud kõige odavam, kuid väga kallis ka mitte (49 eurot BabyCity e-poes). Lisaks ostsin piima säilitustopsid, kuid ei taibanud, et neil vaja adapterit, et pumba külge panna (pudel läheb otse).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli esimestel nädalatel pump asendamatu eelmise vastajaga samal põhjusel – väga hullu piimapaisu tõttu ei õnnestunud beebil enam korralikult rinda söömiseks haarata. Tänu pumbale sai laps siiski rinnapiima, mina sain valule leevendust ja kuna pump stimuleerib rinnapiima eritamist, siis ei kadunud ka piim rinnast.

 

Laenutasin Medela elektrilise pumba, millega koos tuli päriseks osta selle külge ühendatav kogumissüsteem, mida sai ka manuaalse pumbana kasutada. Ise laenutasin siit https://uus.itak.ee/toode/rinnapumbad/ aga rinnapumpasid laenutavaid ettevõtteid on teisigi. Elektriline oli loomulikult mugavam kasutada, sest siis ei pea ise peale kogumisanuma hoidmise midagi tegema. Mul läks seda vaja aga kõigest u 10 päeva. Hiljem kasutasin paar korda kogumissüsteemi manuaalse pumbana, kui oli endal vaja kuskil üksi ära käia.

 

Üldiselt peaks Medela asjad kindla peale minek olema. Nende pluss on ka see, et kui pikemalt vaja kasutada, siis müüakse ka Eestis nende igasuguseid juppe (erineva suurusega lehtrid, varuvoolikud, klapimembraanid, lisapudelid jms). Kui rahakott aga just puuga seljas pole, siis ma ei raatsiks niisama igaks juhuks ette uut elektrilist osta. Pigem ehk ostakski ka järgmisel korral selle kogumissüsteemi varuks ette, et seda manuaalse pumbana vajadusel kasutada ja kui näha, et tuleb ikka rohkem kui paar korda pumbata, siis laenutaks elektrilise osa juurde. Või teise variandina ostaks kasutatud elektrilise pumba, millele ostaks siis samuti juurde uue kogumissüsteemi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli üks manuaalne rinnapump ja sellega ei osanud ma ühte tilkagi välja saada.

Mul oli ainult üks kord vaja rinnapiima pudeliga kaasa vaja panna, kui ma olin beebist mõni tund eemal, siis igaks juhuks jätsin pudeliga rinnapiima neile. Siis ja nt piimapaisu korral on mul kõige kergem olnud lihtsalt peale sooja dushi käega piima välja pigistada, suht nagu svammist pigistamine 😀 Haiglas öeldi, et mul pidi hea piimavool olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kasutan päris sageli Medela Maxi Flex pumpa. Kuna tahaks vahepeal trennis käia või lihtsalt oma aega, sh öösel magada, pumpan beebile piima välja, et lapse isa saaks ka teda toita. Maxi pumbaga saab korraga mõlemast rinnast pumbata, lisaks saab kasuada spets rinnahoidjat ja käed on pumpamise ajal vabad. Pump on väga kvaliteetne ja soovitan väga kasvõi selleks, et endale vaba aega tekitada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin igaks juhuks enne sünnitusmajja minekut, sest üks tuttav TLN ämmakas mainis, et neid ei pruugi piisata haiglas. Kuigi Tartus tundus, et seda muret pole. Neil oli Medela masin. Lisaks ma tahtsin, et mul oleks see kodus olemas, juhul kui on vaja. Sain tuttava käest soodsalt ning vähe kasutatud. Medela elektriline. Olen kasutanud kodus aeg ajalt ja hea, kui see ikka olemas on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Imetamine Rinnapump