Esileht Ilu ja tervis Rinnas valu, perearst ei kirjuta saatekirja mammoloogi juurde

NĂ€itan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Rinnas valu, perearst ei kirjuta saatekirja mammoloogi juurde

Postitas:
KĂ€gu

Olen 28 a. naine ja viimane poolaasta valutab ĂŒks rind ja ikka korralikult 🙁
KÀisin perearstil kurtmas, et ehk suunaks kuskile spetsialisti juurde edasi. Perearst arvas ja rahustas mind, et see sellest, et olen just lÔpetanud imetamise (u pool aastat tagasi lÔpetasin) ja rinnad taastuvad.
Olen proovinud iseseisvalt aega kinni panna – vastuvĂ”tule vĂ”etakse ainult saatekirja alusel vĂ”i vanusegrupi kutsumisel.
Murelikuks teeb tĂ”siasi, et suguvĂ”sas on vĂ€hk vĂ€ga levinud (emakavĂ€hk 1 juhtum, rinnavĂ€hk 3 juhtumist, ajuvĂ€hk 1 juhtum, kopsuvĂ€hk 1 juhtum). 95% juhtumistest on vĂ”itjaks tulnud vĂ€hk 🙁
Kas peangi siis ootama u 10 aastat kuni saan Haigekassalt kirja vÔi on mul vÔimalik kuskile pöörduda?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

RE: Rinnas valu, perearst ei kirjuta saatekirja mammoloogi juurde

[small]KĂ€gu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen 28 a. naine ja viimane poolaasta valutab ĂŒks rind ja ikka korralikult 🙁
KÀisin perearstil kurtmas, et ehk suunaks kuskile spetsialisti juurde edasi. Perearst arvas ja rahustas mind, et see sellest, et olen just lÔpetanud imetamise (u pool aastat tagasi lÔpetasin) ja rinnad taastuvad.
Olen proovinud iseseisvalt aega kinni panna – vastuvĂ”tule vĂ”etakse ainult saatekirja alusel vĂ”i vanusegrupi kutsumisel.
Murelikuks teeb tĂ”siasi, et suguvĂ”sas on vĂ€hk vĂ€ga levinud (emakavĂ€hk 1 juhtum, rinnavĂ€hk 3 juhtumist, ajuvĂ€hk 1 juhtum, kopsuvĂ€hk 1 juhtum). 95% juhtumistest on vĂ”itjaks tulnud vĂ€hk 🙁
Kas peangi siis ootama u 10 aastat kuni saan Haigekassalt kirja vÔi on mul vÔimalik kuskile pöörduda?
[/tsitaat]

Perearst las saadab sind mammoloogi juurde. Fertilitases on tasuline mammoloog, vbl saad ka ilma saateleheta. Yldiselt mammograafiat alla 40 aastastele ei taheta teha, kuna on kiiritus. Tehakse rinna ultraheli ja kui leid on, siis juba vaadatakse edasi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
789456

Eesti meditsiin ongi kahjuks selline. See on oravate poliitika ravikulude ja ravijĂ€rjekordade vĂ€hendamiseks. KĂ”igepealt on perearstil piiratud vĂ”imalused saatekirja kirjutada, siis edasi ei saa sa aega, sest jĂ€rjekordadesse lihtsalt ei panda. Reristratuur rÀÀgib ilusasti, et neil veel jĂ€rgmise kuu graafikut ei ole, helista kuupĂ€eval xx. KuupĂ€eval xx on telefon kinni pĂ€eva algusest 2h kinni vĂ”i vastu ei vĂ”eta ja kui siis lĂ”puks ĂŒhendust saad Ă”eldakse \”sorry, ajad juba tĂ€is, helistage kuu aja pĂ€rast uuesti\” Ja sama stsenaarium kordubki kuust kuusse.

Minu teada ongi vaid 3 vÔimalust:
– tasuline vastuvĂ”tt
– tutvused vĂ”i agressiivne lĂ€henemine (jalutad lihtsalt uksest sisse ja nĂ”uad ning vĂ€lja ei lĂ€he)
– alternatiivmeditsiin

MÔnel juhul on ka abi kui ise otse haigekassasse minna. Nad siis kaaluvad sinu juhtumit eraldi. Muidugi oleneb ka ametnikest, mÔni vÔib lihtsalt vÀlja visata.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

[small]789456 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eesti meditsiin ongi kahjuks selline. See on oravate poliitika ravikulude ja ravijĂ€rjekordade vĂ€hendamiseks. KĂ”igepealt on perearstil piiratud vĂ”imalused saatekirja kirjutada, siis edasi ei saa sa aega, sest jĂ€rjekordadesse lihtsalt ei panda. Reristratuur rÀÀgib ilusasti, et neil veel jĂ€rgmise kuu graafikut ei ole, helista kuupĂ€eval xx. KuupĂ€eval xx on telefon kinni pĂ€eva algusest 2h kinni vĂ”i vastu ei vĂ”eta ja kui siis lĂ”puks ĂŒhendust saad Ă”eldakse \”sorry, ajad juba tĂ€is, helistage kuu aja pĂ€rast uuesti\” Ja sama stsenaarium kordubki kuust kuusse.

Minu teada ongi vaid 3 vÔimalust:
– tasuline vastuvĂ”tt
– tutvused vĂ”i agressiivne lĂ€henemine (jalutad lihtsalt uksest sisse ja nĂ”uad ning vĂ€lja ei lĂ€he)
– alternatiivmeditsiin

MÔnel juhul on ka abi kui ise otse haigekassasse minna. Nad siis kaaluvad sinu juhtumit eraldi. Muidugi oleneb ka ametnikest, mÔni vÔib lihtsalt vÀlja visata.[/tsitaat]

Milleks alati tuua igale poole sisse poliitikat?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

[tsitaat] [small]789456 kirjutas:[/small]

Milleks alati tuua igale poole sisse poliitikat?
[/tsitaat]

sest poliitika on strateegia inimeste elu korraldamiseks riigis. arstiabi puudumine eestis on poliitiliste otsuste tulemus.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Ma arvan, et sa siiski muretsed liialt. VĂ€hk ei anna endast tavaliselt valuga mĂ€rku (vĂ”i kui, siis alles lĂ”pustaadiumis). Ise ikka aeg-ajalt ju kontrollid oma rindu? On mĂ”ni tundmatu tĂŒkk tekkinud?
Kui Ă€revus ikka ĂŒldse rahu ei anna, mine tasulisse vastuvĂ”ttu (krooni ajal oli hinnaks ca 1000 krooni).

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Helista oma gĂŒnekoloogile, tema saab ka anda mammoloogile saatekirja. Mul oli nii, perearst jahus, et tema ei saa anda, naistearstile ĂŒtlesin, et tĂŒkid rinnas (mis oli tĂ”si) ja andis kohe saatekirja. Mammoloog siis otsustab, kas mammograaf vĂ”i UH.

Please wait...
Postitas:
789456

[tsitaat]Helista oma gĂŒnekoloogile, tema saab ka anda mammoloogile saatekirja. Mul oli nii, perearst jahus, et tema ei saa anda, naistearstile ĂŒtlesin, et tĂŒkid rinnas (mis oli tĂ”si) ja andis kohe saatekirja. Mammoloog siis otsustab, kas mammograaf vĂ”i UH.[/tsitaat]

VÀga hea mÔte.
Olen ka kokku puutunud selliste asjadega, et perearst ei saa saatekirja kirjutada, aga ta EI ÜTLE KA, et sul vaja seda mujalt kĂŒsida.

TĂ€psemalt minu perearst kirus minu ees patsiente: \”tulevad siia oma nahaprobleemidega. Nahaarstki ei oska diagnoosi panna\”
Seda ta aga ei nĂ€inud, et TEMA TEGEMATA TÖÖ on, et TEMA ei ĂŒtle inimestele, et neil on vĂ”imalus pöörduda nahaarstile ilma saatekirjata. Inimene lĂ€heb koju: \”abi ei saanud, saatekirja ka ei antud\”

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mina vahetasin oma perearsti vÀlja, kuna ta ei teinud oma tööd korralikult. Mis mul temast kasu on, kui elan valudega, aga saatekirja ega muud abi ei saa.

Vahetamine on tegelikult vĂ€ga lihtne, lĂ€hed lihtsalt uue arsti juurde, kirjutad seal registratuuris avalduse, et soovid tema nimistusse saada ja sinu perearstile teatab juba tema ise, et tulid sealt Ă€ra. Praeguse perearstiga ei pea sa sel teemal ĂŒldse suhtlemagi.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Esimese asjana tasub saatekirja kĂŒsida gĂŒnekoloogilt. Teine variant on tasuline vastuvĂ”tt.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Sa mine Magdaleena polikliinikusse.seal on ĂŒks kabinet kus saab rinnaprobleemide puhul abi.Ma ei mĂ€leta tĂ€pset kabineti nimetust,sa mine rÀÀgi registratuuris oma jutt Ă€ra.Sinna ei ole saatekirja vaja,kĂ€isin ise seal ja sain abi.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Minul andis rinda valu hoopis seljas olnud nÀrvipÔletik. PÔletik ravitud ja valud kadunud.

Please wait...
NĂ€itan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Ilu ja tervis Rinnas valu, perearst ei kirjuta saatekirja mammoloogi juurde

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.