Esileht Ilu ja tervis Rinnavähk?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Rinnavähk?

Postitas:

Tere.
Olen 16-aastane. Vasak rind on väga imelik, eriti ülevalt poolt. Seal kuskil oleks nagu mingi väike kõva muna ka. Kaenla alt valutab. Rind muidu valutab väga harva aga lihtsalt on selline kuidagi väga ebameeldiv ja imelik tunne. See rind on teisest suurem ka. Kas keegi oskab palun aidata? Kardan nii meeletult, et mul on vähk.
🙁

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 17:05; 05.03 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin ise ka üle, mul vasakul pool ülemine rind on küll olemas, aga alumist pole. Ka vist jama värk. Paremale poole pole veel üldsegi jõudnud ja mis need arstid ikka elus/olust teavad, mõnel pole isegi feissarit.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearstil saab kontrollida.
Mina ka noorena katsudes tundsin tükke aga perearst kompis läbi ja ütles, et rinnanäärmed. Need on vastavalt tsükli kaugusele valulikud ja katsudes sõlmelised.

See, et üks rind suurem on, on normaalne. Enamus naistel on üks rind suurem ja kuju võib erineda. Asümeetrilised rinnad on väga suurel hulgal naistel.

Valu kaenla all/rindades võib põhjustada ka vale suurusega või kehvasti istuv rinnahoidja.
Kindluse mõttes pöördu esmalt perearsti juurde.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 18:06; 05.03 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valu kaena all võib põhjustada ka väike põletik, seal asuvad lümfisõlmed. Mul on ka olnud nii, et valutab ja katsudes valus, olen siis külma saanud (muidu haigustunnuseid ei pruugigi alati olla).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele. Lisaksin veel seda, et mul on rindade sees kuidagi imelik kuum tunne. Rinna ülemises osas on nagu tirimise või venituse tunne. Sealt kaenlaaluse piirkonnast ( sealt kuskilt külje pealt vōi nagu ülevalt) on ka väga imelik tunne.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 17:05; 05.03 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tubli, et nõu küsid. Rinnavähk ei valuta, ära muretse. Kindlasti aga mine perearstile, tema õpetab, kuidas ise kontrollida. Kahtluse või ebaselguse korral tehakse kõigepealt ultraheli ja siis ka mammograaf. Vähki leitakse noortel väga harva ja isegi kui leitakse, on varakult leitud vähk ravitav. Nii et arstile ja ei muretse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamusel naistest on rinnad erineva kujuga. Pakitsus või muidu ebamugav tunne rinnas on ka paljudel, eriti enne päevi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna sa oled üsna noor, küsiks ma, kuna sul menses algas? Minul näiteks alles 14aastasena. Kuum tunne rindades, pakitsus ja igasugu pisted/torked on tavapärane ca nädal enne menstrutasiooni algust.
Mõnikord tõesti paisuvad rinnad ülisuureks ja katsudes on lausa kuumad(võib ka üks olla).
Ega sa ühele rinnale muljumist/traumat saanud pole?

Ja kas rasedus on 100% välistatud? Rasedushormoonid teevad ka igasugu trikke.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 18:06; 05.03 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valu ja tunded on ilmselt muud valud, ärevus, menstruatsiooniga seotud teema vms, aga kui on reaalne tükk, siis seda peaks ikkagi kontrollima, kuigi see võib olla lihtsalt mingi healoomuline moodustis või lümfi paisumine, aga parem karta kui kahetseda. Nii et ma laseks ka arstil seda uurida. Enamasti nii noortel pole rinnavähki, aga see ei tähnda ju 100%list garantiid. Arstile minnes on kasulik info ka see, kas suguvõsas (vereliini pidi) on rinnavähki esinenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Rinnavähk?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.