Esileht Ajaviite- ja muud jutud RIP nyah nyah

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 155 )

Teema: RIP nyah nyah

Postitas:
Halleluuja

Ääretult ja otsatult kurb! Alati oskas ta hästi ja vaimukalt öelda. Ja nii noor ju veel. Ohh kallis Nyah, kõrget lendu Sulle!
* perekoolikas aastast 2004 umbes.

Please wait...
Postitas:
naff

Väga kahju, et andekad meie hulgast liiga vara võetakse.
Puhka rahus, Nyah!

Tema kasutajanime saamisloost on mulle meelde jäänud hoopis see variant, et ta laps oli titena niimoodi nutnud.

PK kasutaja aastast 2004

Please wait...
Postitas:
Kägu

Head teed! Kuigi tema tähekasutus alati meeltmööda ei olnud, olid sõnavõtud head lugeda.
Olgu seal teisel pool ilus elu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nyah oli perekooli kuninganna, mitte keegi ei hakka kunagi nii kirjutama, absoluutselt asendamatu inimene. Lähen nüüd otsinguga tema muhedaid kommentaare lugema. Ja homme teen Nyahi mälestuseks tema siin jagatud retsepti järgi ‘totra tatraputru’.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Teder

Head teed! Mul on valus-rõõmus lugeda, kui paljudele Sa oluline olid, nii ka mulle.

Please wait...
Postitas:
kitah

Nyah oli perekooli kuninganna, mitte keegi ei hakka kunagi nii kirjutama, absoluutselt asendamatu inimene. Lähen nüüd otsinguga tema muhedaid kommentaare lugema. Ja homme teen Nyahi mälestuseks tema siin jagatud retsepti järgi ‘totra tatraputru’.

palun jaga veelkord, otsing ei tööta.

Please wait...
Postitas:
lillernes

Puhka rahus, Nyah! Lõputut juulikuud sulle sinna teispoolsusesse.

Perekoolikas üle 10 aasta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina väga staažika perekoolikana (2001) sain alles nüüd teada, kes ta oli. Ja vähk ei puutu mu teada üldse asjasse, selle seose tekitas Õhtuleht.

Väike kopi Delfi lugudest:

26. veebruar 2018

Sünnipäevalaps Liisi Ojamaa: „Olen aeg-ajalt püüdnud elada asjalikena tunduvate inimeste nõuannete järgi. See on tavaliselt lõppenud traagiliselt.“

Tasakaalust väljas

Vastates, mis aeg ta elus praegu on, ütleb Liisi vaid ühe sõna: “Koyaanisqatsi.” Viidates Godfrey Reggio ning Philip Glassi koostööle, samanimelisele kultusfilmile. Hopi keeles tähendab koyaanisqatsi kaootilist, tasakaalust väljas elu. No kelle maailm ei paiskuks kreeni diagnoosist: “Kasvaja, ilmselt pahaloomuline.”

Pärast pool aastat kestnud valusid (“nagu sünnitusel avanemise ajal”) pandud diagnoos oli vähemalt lahendus: “Olin selleks ajaks nii väsinud.”

Operatsioon (“nabast hargivaheni on näha, kust mind opereeriti”), keemia, kiiritus.

Ta ei jõua ära kiita Pelgulinna haigla ja Hiiu arste ning õdesid: “Ääretult meeldivad inimesed, tegid kõik, mis nende võimuses, et see oleks võimalikult vähem valus. Head inimesed.”

Kuid Liisi poleks Liisi, kui ta ei lisaks: “Emakakaelavähk tekib papilloomiviirusest. Mina magasin nooruses kõigega, mis liikus. Täiesti usutav, et mul oli papilloomiviirus,” ning et: “Radikaalne operatsioon tähendab seda, et kõik naisterahva asjad lõigatakse välja. Aga täiesti piisavalt jääb järele, et jätkuvalt elada väga rahuldavat suguelu. Sa ei pea kasutama iialgi enam rasestumisvastaseid vahendeid… Klimakteerium tuleb natuke rutem – varem või hiljem oleks nagunii tulnud! See oleks olnud traagiline, kui oleksin veel lapsi tahtnud.” Liisi arvab, et võib vabalt 90aastaseks elada.

Just nimelt. ÕL tekitas selle kunagise (2011) haiguse ja surma vahel miskipärast seose.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olid piltilus ja tark tüdruk 10-aastaselt, noore täiskasvanuna paljasjalgne ja enda maailmas liikuv kaunitar Tallinna ja Tartu porilompides, hiljem beebi rätikuga kõhul. Siis oli tohutu anne juba näha. Isegi tänaval Sind kohates oli aru saada, et liigud ja toimetad endaloodud maailmas. Kasvasid võimsaks Emaks. Sinu kommentaare lugesin foorumis sageli mitu korda, need olid soojad, nutikad ja teravapilgulised. Oli näha tohutut armastust oma laste vastu.

Sügav kaastunne pereliikmetele.

Puhka rahus. Jube on olla, midagi olulist on siit ilmast ära võetud.

/siin alates 2001/

Please wait...
Postitas:
Kägu

See retsept oli tal postitatud vanasse foorumisse, seal otsing aga enam ei tööta. 😔 Siin on ta väga lühidalt selgitanud.

Please wait...
Postitas:
javine

Mulle meeldis ta fooruminimi, juba selle poolest jäi silma 🙂 Ja muidugi tema kirjastiil.

Kas kõik on selle lastelauluga ikka kursis: Sellega, sealt saab mängima ka panna.

Ehk siis kustkohast tema nimi pärit on.

Kaldun arvama, et laululoojad said omakorda inspiratsiooni 1922a. esmailmunud maailmaklassikasse kuuluvast “Dr.Dolittle reisidest” kus sellenimeline kuningas koos oma probleemidega. Ta isegi kunagi päris ammu kasutajanimedest rääkides viitas sellele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina teda heldimusega ei meenuta. Paraja portsu õelust tõi ta sellesse foorumisse.

Sinu ports on mõõõõtmatult suurem.

Kas ema või keegi ei õpetanud sulle, et surnutest halba ei räägita?

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
jersey

Kas see oli tema luuletus (või hoopis wimberg?), ei suuda googlega leida..

Me riiwame yksteist,
me ehmume sellest.
Peab pagema yks meist,
kes jagu saab kellest.
Miks vaadata kella,
ka aeg saab kord läbi,
et lõhkuda hella ja hajuwat häbi.
Kui tõused siis tapad,
kui seisad siis sured.
Me oleme waprad, me wõidame mured.
Eks tõusen ja tapan,
on lahendus seegi.
Las minema hakkan,
peab pagema keegi.

Ma peast mälu järgi kirjutasin, ehk sai midagi valesti, kuna viimati nägin seda luuletust ca 17 aastat tagasi oma eesti keele õpikust. Sealt jäi see mulle meelde ja on siiani. Just need w ja x olid kindlasti sees seal.

Ma siin kasutaja vist aastast 2007 ja nyahi sõnavõtud olid enamasti nauditavad.Tunnen kaasa lähedastele!

Please wait...
Postitas:
Vinguviiul

Olid osa mu noorusest, ise seda teadmata.
Aitäh!

Please wait...
Postitas:
kuukulgur

Kas see oli tema luuletus (või hoopis wimberg?), ei suuda googlega leida..

Me riiwame yksteist,

me ehmume sellest.

Peab pagema yks meist,

kes jagu saab kellest.

Miks vaadata kella,

ka aeg saab kord läbi,

et lõhkuda hella ja hajuwat häbi.

Kui tõused siis tapad,

kui seisad siis sured.

Me oleme waprad, me wõidame mured.

Eks tõusen ja tapan,

on lahendus seegi.

Las minema hakkan,

peab pagema keegi.

Ma peast mälu järgi kirjutasin, ehk sai midagi valesti, kuna viimati nägin seda luuletust ca 17 aastat tagasi oma eesti keele õpikust. Sealt jäi see mulle meelde ja on siiani. Just need w ja x olid kindlasti sees seal.

Ma siin kasutaja vist aastast 2007 ja nyahi sõnavõtud olid enamasti nauditavad.Tunnen kaasa lähedastele!

Jah, leidisn selle tema luulekogust Lõputu juuli, Copy paste sealt:

SEIN LÄBI SUWE
Me riiwame yxteist
me ehmume sellest
peab pagema yx meist
kes jagu saab kellest?
Mix waadata kella?
Ka aeg saab kord läbi
et lõhkuda hella
& hajuwat häbi
Kui tõused siis tapad
kui seisatad sured
me oleme waprad
me wõidame mured
Ex tõusen & tapan
on lahendus seegi
las minema hakkan
peab pagema keegi

Sul on hea mälu, mul see meeles ei olnud, aga mul on ta luulekogud PDF-na arvutis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See tõesti on kaotus, tõesti on valus. Minu kaastunne lähematele ja kaugematele, keda tema helge olemine puudutas.

Please wait...
Postitas:
kitah

homme teen Nyahi mälestuseks tema siin jagatud retsepti järgi ‘totra tatraputru’.

See retsept oli tal postitatud vanasse foorumisse, seal otsing aga enam ei tööta. 😔 Siin on ta väga lühidalt selgitanud.

Aitäh 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Postitas:
mukk77

Harva loen perekooli, veel harvem kommenteerin. Kasutaja olen eitea mis aastast.

Ei teadnud, et Liisi oli PK nyah, polnud kunagi silma jäänud. Ju siis liiga harva käin siin.

Tänane uudis liigutas. Liisi oli osa minu teismeeast luulekoguga “Lõputu juuli”. Aitäh, et keegi midagi sellest kogust postitas. Täna oleks paslik see kogu taas kätte võtta. Sümpaatne tundus Liisi kuigi selles kassetis oli teisigi luulekogusid. Minuga haakus vaid see. Puhka rahus! Nii kurb on nagu oleks keegi väga lähedane lahkunud.

Please wait...
Postitas:
kuukulgur

Kas tal lapsi ka oli? Üks sama perekonnanimega poiss on muusik. Tema laps?

Liisil on tütred.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nyah nyah, kus iganes sa oled, palun anna mulle andeks, et ma viimati sulle siin ühes teemas halvasti ütlesin. Mul oli kehv päev olnud ja sina jäid lihtsalt juhuslikult minu õelutsemisele ja irooniale ette. Sa vastasid – üldse mitte õelalt – ja mul hakkas automaatselt häbi oma käitumise pärast. Mõtlesin, et kirjutan kohe sulle vastuseks vabanduse, aga siis mõtlesin, et ahh, las ta jääda – küll veel jõuab siin pk-s sinuga veel mõnes teemas sõbralik olla. Aga nüüd enam ei jõuagi…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust sa tead, et tema PK nimi just sealt pärit oli? Njah on eesti kõnekeeles sagedasti kasutatav sõna, lihtsalt üks täht selles nimes asendati võõrtähega.

Ta kunagi ütles seda.

OK, ma teda nii tähelepanelikult siin ei jälginud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Njah on eesti kõnekeeles sagedasti kasutatav sõna, lihtsalt üks täht selles nimes asendati võõrtähega.

Njah on sagedasti kasutatav, aga njah njah üldsegi mitte.

Mõtle pisut.

Sorry, aga see on jabur järeldus, et kuna njah kõnekeeles kasutatakse ainult ühekordselt, siis mingi foorumi kasutajanime puhul ei saa kuidagi tekkida sellest topeltvarianti. Ma avaldan sulle saladuse – enamikku siinseid kasutajanimesid ei kasutata kõnekeeles üldse. Mõtle pisut!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Perekool alustas tegutsemist 2001.

Perekool avati avalikkusele 2000. aasta suvel, seega järgmisel suvel suur juubel.
http://www.folklore.ee/tagused/nr38/reinaus.pdf

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina teda heldimusega ei meenuta. Paraja portsu õelust tõi ta sellesse foorumisse.

Sinu ports on mõõõõtmatult suurem.

Kas ema või keegi ei õpetanud sulle, et surnutest halba ei räägita?

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
rotsik

Ärge vastake sellele tigetsejale, niimoodi ainult paljundate tema väärituid mõtteavaldusi, raporteerige lihtsalt tema kommentaarist ja see loodetavasti võetakse lõpuks maha.

Paganas, muudkui ootan, et Nyah-Nyah tuleb ja avaldab selle loo kohta ka oma arvamust, aga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Wow. Nii suur hulk kägusid on oma nime all kommenteerima tulnud.

Please wait...
Postitas:
grite

Lugesin seda kurba uudist eile. Nyahi mäletan juba aastast 2001, kui ise siia foorumisse tulin.
Sügav kaastunne perele ja lähedastele ja väga paljudele “vanadele” perekoolikatele, kes olid just nagu tema teine perekond. Tuult tiibadesse, Nyah-Nyah!

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://leht.postimees.ee/6797956/loplik-joudmine-loputusse-juulisse

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt nii kurb tunne… Kui siia satub tema lähedasi-sõpru, siis sügav kaastunne kõigile. Ei tundnud Liisi isiklikult, kuid tunne on selline nagu keegi väga oma inimene oleks kadunud 🙁

/Perekoolis alates aastast 2001/

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 155 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud RIP nyah nyah