Esileht Kodunurk ripp-petuuniad

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: ripp-petuuniad

Postitas:

Külvasin veebruaris endale 4 sorti ripppetuuniaid. Kolmes pakis oli ainult 10 seemet: ühest tärkas 3 taime, teisest 1 taim ja kolmandast mitte ühtegi. Neljandas pakis, firmalt Suvipiha, oli pakil kirjas ripp-petuunia ja pakis seemneid tuhande ringis. Tärkamine oli vist 100%, sest pikeerisime tuttavatega kokku u 500 taime (külvasin u pooled seemned). Praegu tundub, et need seemned küll ei vasta pakendile. Olen neid kärpinud ja nad on küll päris kenaks hargnenud- kahjuks kasvavad nad ainult kõrgusesse. Erinevalt nendest 4 taimest, mis on ilmselgelt võtnud suuna üle potiserva. Kuhu esitada pretensioone, kui seemnest ikka ei kasva see, mis lubatud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma esitaks vastu tühja seina näiteks
või siis tallinna linnavalitsusele. või tarbijakaitsele. või seemnete müüjale. või maaletoojale. või naabrinaisele. tulemus on ilmselgelt üks ja seesama

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

petuuniaga ongi üks igavene häda. mul oli 3 pakki neid. külvasime ka veebruaris. tänaseks on kokku umbes 8 taime, millest 2 on nii elujõulised, et õitsevad, teised väiksemad. kõik seemned,mis ellu ärkasid on ilmselgelt ühest pakist – tavaline petuunia, tumelilla õiega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma esitaks vastu tühja seina näiteks
või siis tallinna linnavalitsusele. või tarbijakaitsele. või seemnete müüjale. või maaletoojale. või naabrinaisele. tulemus on ilmselgelt üks ja seesama[/tsitaat]
Ma saan aru, et siin tegemist sarkasmiga! Aga siiski, kas sellist kaebust saaks üldse esitada. Tegelikult on ju tegemist vale asjaga. Või peaksin siiski ootama veel paar kuud ja veenduma, et ei saa neist ripp-petuuniaid. Olen kulutanud palju energiat, aega ja raha, kasvatamaks ette taimi, mis ei vasta minu vajadustele. Vajan mitmele terassile ja rõdupiirdele suurel hulgal taimi, mida lootsin ise kasvatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]petuuniaga ongi üks igavene häda. mul oli 3 pakki neid. külvasime ka veebruaris. tänaseks on kokku umbes 8 taime, millest 2 on nii elujõulised, et õitsevad, teised väiksemad. kõik seemned,mis ellu ärkasid on ilmselgelt ühest pakist – tavaline petuunia, tumelilla õiega.[/tsitaat]

Samas tean, et üks mu aiandushuvilisest sõber sai paar kevadet tagasi oma samasugusest taimepakist meeletu koguse taimi ja jagas kogu tutvusringile .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma esitaks vastu tühja seina näiteks
või siis tallinna linnavalitsusele. või tarbijakaitsele. või seemnete müüjale. või maaletoojale. või naabrinaisele. tulemus on ilmselgelt üks ja seesama[/tsitaat]Kõige tähtsama unustasid – looduse. 🙂
Teemaalgataja, looduses pole midagi kindlat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.05 10:20; 09.05 11:17; 09.05 23:15; 11.05 21:17; 11.05 22:11; 04.06 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas, kui looduses pole midagi kindlat, siis kuidas saab üldse kindla sordi seemneid müüa?! Siis tuleks ju märkida pakendile, et kui hästi läheb, siis ehk kasvavad sellised taimed. Tõupaberitega taksikutsikat ostes ma ju eeldan, et kasvabki taks, mitte bernhardiin. Turult tädikese käest seemneid ostes tean, et võtan riski – ehk tuleb see, mida lubas. Aianduspoest ostes peaks ju olema garantii, et saan seda, mis pakendil lubatud. Idanemises on küll looduse ja mu oma vead võimalikud! Selle üle olen lihtsalt kurb, et olen ostnud mitte kõige odavamad seemned ja ükski ei tärka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul suvipihaga sama kogemus.
Nimelt ostsin oma kallile vanaemale, kes enam toast välja ei saa, kui tahtis nii väga veel ise sõrmed mulda pista, kotitäie biolani musta mulda ja suvipiha levkoi seemned (tema lemmiklilled). Külvasime siis koos ilusti kasti, seemneid olid palju. Pikkeerisime hoolega ja… lõpptulemus oli kastitäis ühte kollaste õitega umbrohtu, mis mul põllulgi kasvab…Ja nuttev vanaema…:(
Petuuniaid ostsin 4 erineva firma omi sel aastal. Külvasime tütrega kõik kenasti kastidesse. Tulemus- 3 taime.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 10:56; 09.05 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]marihen kirjutas:[/small]
[tsitaat]Samas, kui looduses pole midagi kindlat, siis kuidas saab üldse kindla sordi seemneid müüa?! Siis tuleks ju märkida pakendile, et kui hästi läheb, siis ehk kasvavad sellised taimed. Tõupaberitega taksikutsikat ostes ma ju eeldan, et kasvabki taks, mitte bernhardiin. Turult tädikese käest seemneid ostes tean, et võtan riski – ehk tuleb see, mida lubas. Aianduspoest ostes peaks ju olema garantii, et saan seda, mis pakendil lubatud. Idanemises on küll looduse ja mu oma vead võimalikud! Selle üle olen lihtsalt kurb, et olen ostnud mitte kõige odavamad seemned ja ükski ei tärka.
[/tsitaat]Lilli ei saa tõukoertega võrrelda. 🙂 Lilli tolmeldavad ka mesilased jm putukad, mis võib sordi segi ajada vahel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.05 10:20; 09.05 11:17; 09.05 23:15; 11.05 21:17; 11.05 22:11; 04.06 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]marihen kirjutas:[/small]
Lilli ei saa tõukoertega võrrelda. 🙂 Lilli tolmeldavad ka mesilased jm putukad, mis võib sordi segi ajada vahel.[/tsitaat]

Levkoist vaevalt pärast tolmlemist põllulilled saavad:D Ise ostan juba mitmendat aastat Maximast (kindlasti müüakse ka muudes kettides) Seklos agronom seemneid ja kõik tuleb üles nagu mühiseb ning vastab tootele. Pealegi on need tükk maad odavamd kui Suvipiha omad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]marihen kirjutas:[/small]
Lilli ei saa tõukoertega võrrelda. 🙂 Lilli tolmeldavad ka mesilased jm putukad, mis võib sordi segi ajada vahel.[/tsitaat]

Sel juhul on ju ikkagi pakendil vale info. Kui seemnete tootmisel on praak, siis ei tohiks neid müüa. Lisaks on sel juhul mõned valet sorti taimed, aga praegu kõik ühesugused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi ostsime tuttavale seemnepoest kurgiseemneid. Ei lugenud soomekeelset teksti. Pakil oli pikk kurk pildil. Kodus lugesime, et avomaan kurkku, eesti k aga kiri kasvuhoonekurk. Vaatasin täna poes, et täpselt samasuguse pakendiga on endiselt müügil. Kumb ta siis on lõpuks, kas avamaakurk või kasvuhoonekurk? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 10:56; 09.05 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kunagi ostsime tuttavale seemnepoest kurgiseemneid. Ei lugenud soomekeelset teksti. Pakil oli pikk kurk pildil. Kodus lugesime, et avomaan kurkku, eesti k aga kiri kasvuhoonekurk. Vaatasin täna poes, et täpselt samasuguse pakendiga on endiselt müügil. Kumb ta siis on lõpuks, kas avamaakurk või kasvuhoonekurk? :)[/tsitaat]
Oleks mõni lõunapoolsem maa, siis ütleks, et Soomes avamaakurk, Eestis kasvuhoonekurk. 😉 No samamoodi nagu Hispaania talvejope on Eesti tingimustes kevad-sügisjope.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panin veebruaris maha 8 kollast paprikat ja 8 punast paprikat. Nendest tärkas AINULT 2 punast, kuid taimed on praeguseks, kolm kuud hiljem nii väetid (tibatillukesed rohelised nupud vaatavad mulla alt välja), et ilmselt neist elulooma ei saa.

Kumbki seemnepakk maksis ligi 4 eurot. Ei tule küll selle peale, et kuhugile kaebama minna, ehkki ebaõiglane tundub see küll.

Samas 2 kuud hiljem, tavalise poepaprika seest kaabitud ja mulda pandud neljast seemnest on kolm taime tärganud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et mul on see sama Suvipiha seeme. Üldse sama olukord -kallimatest seemnetest tärkas nii 50 prossa, needki õnnetud üksikud taimed on üsna nirult kasvanud. Samas eelmise aasta kogemusest võin öelda, et need Suvipiha omad ikka lõpuks vajuvad oma raksuse all ka alla poole, ehk kokkuvõttes mingil ajal saab neist siiski päris kobeda ampli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Usun, et mul on see sama Suvipiha seeme. Üldse sama olukord -kallimatest seemnetest tärkas nii 50 prossa, needki õnnetud üksikud taimed on üsna nirult kasvanud. Samas eelmise aasta kogemusest võin öelda, et need Suvipiha omad ikka lõpuks vajuvad oma raksuse all ka alla poole, ehk kokkuvõttes mingil ajal saab neist siiski päris kobeda ampli.[/tsitaat]
Tänan lohutuse eest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina panin veebruaris maha 8 kollast paprikat ja 8 punast paprikat. Nendest tärkas AINULT 2 punast, kuid taimed on praeguseks, kolm kuud hiljem nii väetid (tibatillukesed rohelised nupud vaatavad mulla alt välja), et ilmselt neist elulooma ei saa.

Kumbki seemnepakk maksis ligi 4 eurot. Ei tule küll selle peale, et kuhugile kaebama minna, ehkki ebaõiglane tundub see küll.

Samas 2 kuud hiljem, tavalise poepaprika seest kaabitud ja mulda pandud neljast seemnest on kolm taime tärganud. [/tsitaat]

Mina ei virise niivõrd selle pärast, et kallid seemned ei tärka- ma kindlasti ei suutnud tagada nende idanemiseks ideaalseid tingimusi: niiskust temperatuuri, valgust.
Lihtsalt olen pettunud selles, et pilt ja kiri pakendil lubab muud, kui tegelikkus. Jutt ei ole 1 amplist, jutt käib ligemale 200 taimest, millega kavatsesin oma puhkemaja terasse kaunistada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]marihen kirjutas:[/small]
[tsitaat] Lihtsalt olen pettunud selles, et pilt ja kiri pakendil lubab muud, kui tegelikkus. Jutt ei ole 1 amplist, jutt käib ligemale 200 taimest, millega kavatsesin oma puhkemaja terasse kaunistada.[/tsitaat]Oled sa tavalisi petuuniad kasvatanud? Nad õitsevad, muide, ohtramalt kui ripp-petuuniad ja on ka tuulte ja vihmade sasimise vastu kindlamad. Õiteilu jätkub sul lühikeste petuuniatega kindlasti kauemaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.05 10:20; 09.05 11:17; 09.05 23:15; 11.05 21:17; 11.05 22:11; 04.06 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ripp-petuunia kasvabki alguses kõrgusse ja siis hakkab rippuma. Ma kasvatan million bellsi taimi praegu, kõik ajavad ennast püsti, küll nad jõuavad rippuma ka veel hakata. Kas sa kujutasid ette, et tärkab ja hakkab kohe üle poti serva alla roomama?
Ma soovitaks kannatust lihtsalt varuda, vara veel teha järeldusi, et neist ei saa rippuvaid taimi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ripp-petuunia kasvabki alguses kõrgusse ja siis hakkab rippuma. Ma kasvatan million bellsi taimi praegu, kõik ajavad ennast püsti, küll nad jõuavad rippuma ka veel hakata. Kas sa kujutasid ette, et tärkab ja hakkab kohe üle poti serva alla roomama?
Ma soovitaks kannatust lihtsalt varuda, vara veel teha järeldusi, et neist ei saa rippuvaid taimi.[/tsitaat]

Lihtsalt need teistest pakkidest idanenud taimed hakkasid kohe ise hargnema, ilma kärpimiseta ja praegu on suundunud juba kenasti üle ampli äärte. Teised aga kihutavad vaatamata kärpimisele kõrgusesse!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka neid tavalisi ripp-petuuniaid kasvatanud. Rippumisest ongi asi väga kaugel ja rohkem pole neid ka kasvatanud. Kasvavadki kõrgusesse ja kusjuures veel väga kõrgeks. Ühesõnaga tegu pole nende tüüpiliste ilusate petuuniatega, mida kauplustes müüakse. Seal ongi need kallimad. Minu teada olid mingid hübriidid head. Mõni seeme pakis ja hind krõbe. Ma enam pole viitsinud nendega tegeleda, sest tõesti kümnest seemnest mõni taim tärkab. Hetkel on mul kasvamas tavalised suurte lillade õitega petuuniad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lihtsam on osta sobivas suuruses taimed aiandist kui nende seemnest kasvatamisega jännata. ise ostsin omale amplisse 2 ripp-petuunia taime just eile, linnu tee aiandist, maksid veidi alla 3¤ tk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen ka neid tavalisi ripp-petuuniaid kasvatanud. Rippumisest ongi asi väga kaugel ja rohkem pole neid ka kasvatanud. Kasvavadki kõrgusesse ja kusjuures veel väga kõrgeks. Ühesõnaga tegu pole nende tüüpiliste ilusate petuuniatega, mida kauplustes müüakse. Seal ongi need kallimad. Minu teada olid mingid hübriidid head. Mõni seeme pakis ja hind krõbe. Ma enam pole viitsinud nendega tegeleda, sest tõesti kümnest seemnest mõni taim tärkab. Hetkel on mul kasvamas tavalised suurte lillade õitega petuuniad.[/tsitaat]Mina ausalt öeldes ei ole nende petuunia pikkuste osas täpsust taga ajanud, ilusad on nad kõik. Kuid kas ei olnud mitte nende õigete ripp-petuuniate nimi surfiiniad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.05 10:20; 09.05 11:17; 09.05 23:15; 11.05 21:17; 11.05 22:11; 04.06 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ise ka paljudes seemnetes pettunud, seetõttu ostangi taimi nüüd. Vähemalt on kindlustunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]lihtsam on osta sobivas suuruses taimed aiandist kui nende seemnest kasvatamisega jännata. ise ostsin omale amplisse 2 ripp-petuunia taime just eile, linnu tee aiandist, maksid veidi alla 3¤ tk.[/tsitaat]

No 100 taime ikka ei osta sellise raha eest. Taimede ise ettekasvatamise mõte ju ongi selles, et tahan saada soodsamalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]marihen kirjutas:[/small]
[tsitaat]No 100 taime ikka ei osta sellise raha eest. Taimede ise ettekasvatamise mõte ju ongi selles, et tahan saada soodsamalt. [/tsitaat]Ise kasvatades on just kallim. Poes maksavad taimed vaid sente. Ise kasvatades maksad aga paljude asjade eest lisaks – kallid seemned, muld, väetis, hüdrogeel, vesi … Aga no asi on ilmselt kasvatamise rõõmus – selle nimel olen nõus ka peale maksma aga taimi ma ei osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.05 10:20; 09.05 11:17; 09.05 23:15; 11.05 21:17; 11.05 22:11; 04.06 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pakend on alles?
Mina olen poes näinud sellist petuuniaseemnete pakki, millel oli sõna RIPP- markeriga maha tõmmatud.
St keegi idioot oli vale eestikeelse sildi tavaliste petuuniate pakile pannud, õnneks poes enne müüki viga juba parandati.
Sulle sattus võibolla pakk, millel eestikeelse sildi kleepija tehtud viga oli parandamata…

Ilgelt närvi ajavad need vigased eestikeelsed tõlked! (sain välja elada)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nüüd võin kinnitada, et need taimed mis olid ettekasvatades jahedamas on nüüdseks tõepoolest võtnud rippuva positsiooni, samas õisi on neil veel vähe. Need taimed, mis olid temperatuuri poolest soojemas ruumis, kasvasid ikka veel kaua kõrgusesse, vaatamata kärpimisele. Aga õisi on neil rohkem.
Nüüd usun, et julgen ka järgmisel aastal paki teise poole maha külvata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]marihen kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nüüd usun, et julgen ka järgmisel aastal paki teise poole maha külvata. [/tsitaat]Lahtise paki idanevuse peale ei maksaks aga lootma jääda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.05 10:20; 09.05 11:17; 09.05 23:15; 11.05 21:17; 11.05 22:11; 04.06 17:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Kodunurk ripp-petuuniad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.