Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Riskirase ja haigusleht

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Riskirase ja haigusleht

Postitas:

Tere, ootan kaksikuid ja olen riskirase. Nimelt soovitas ämmakas võtta end töölt ära koduseks. Olen siiani saanud olla kodukontoris aga maikuus peaks tavaelu/töö juurde tagasi naasma. Mul on aga saada juuli keskpaigast alates 42 kalendripäeva puhkust. Kas võtta mai algusest vàlja oma puhkus ja siis minna haigus/hoolduslehe kuni oktoobrini(tähtaeg okt lõpus) või kuidas rahaliselt kõige mõtekam oleks, andke palun nõu! ????????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 00:37; 04.05 23:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne lapsehoolduspuhkusele minekut on naisel vastavalt Töölepinguseadusele õigus saada kuni 140 kalendripäeva rasedus- ja sünnituspuhkust.

Rasedus- ja sünnituspuhkust aga saab kasutada 30-70 päeva enne eeldatavat sünnitamise kuupäeva, mille määrab sünnituslehega arst, kelle juures olete arvel. Kui jääda rasedus- ja sünnituspuhkusele vähemalt 30 päeva enne sünnituse tähtaega, saab naine hüvitist kõigi 140 kalendripäeva eest. Hiljem puhkusele jäädes aga arvutatakse päevade arv 140 kalendripäevast maha.

Kui Te riskirase olete, siis milleks riskida enda ja lapse eluga. Tasuks äkki mõelda nii endale kui lapsele ja rohkem puhata?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt huvi pärast uurin, et kas kaksikuid oodates soovitataksegi tavaliselt olla raseduse ajal kodune? Või on Sul füüsiliselt koormav töö?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole füüsiliselt koormav, pigem vaimselt raske, lihtsalt kaksikrasedus on ka automaatselt riskirasedus. Kuna hetkel liikvel see koroona teema, siis arst soovitas, et sel ajal pigem kodus olla. Ja ega see olukord pole veel lõppenud. Ja lõpupoole olen kindlasti maakera, siis lihtsalt ei jaksa enam tööl käia. Üks tuttav ütles, et Inglismaal vormistati koroona ajal kõik rasedad kuni 12.da nädalani igaksjuhuks koduseks. Meil nii hästi ei lähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 00:37; 04.05 23:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Riskirase ja haigusleht