Esileht Hobinurk Ristsõnaajakirjad

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Ristsõnaajakirjad

Postitas:

Kui suured ristsõnade lahendajad olete ja millised ristsõnaajakirjad on teie lemmikud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 21:03; 11.08 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna suur. Endal käib ka mitu tükki. Samas ühes ajakirjas kõiki ei lahenda, osade formaat ei meeldi. Ära saadan ka ja aeg-ajalt miskit “kukub” ikka 🙂 Need, kus ei saa vastuseid ära saata, enam eriti ei huvitagi, kuigi vanasti lahendasin kõiki, mis kätte sattusid.

(Väga) lihtsad ei meeldi ja sellised, kus tuleb puha mehaaniliselt trükkida. Paljud ristsõnategijad aga käivad lihtsalt “mütsiga löömas”, see ärritab. Nt saavad mingi uue sõna kätte ja siis ekspluateerivad seda oksendamiseni, siis on see kõikides ristsõnades sees. Mõne aja pärast protsess kordub. Isegi küsimus selle sõna kohta on täpselt sama, ei vaevuta mingit teist varianti välja mõtlema. Teine asi – pidevalt mingid inimeste nimed, ja kui neid on juba pool või rohkemgi ristsõna mahust, siis ajab ikka tigedaks küll, krt nagu mingit rahvastikuregistrit täida! Samas, ka keemilised elemendid on aina ühed ja samad, kui ometi terve Mendelejevi tabelit oleks võimalik kasutada – nii oleks see vähemasti õpetlikki. Ja tihti on ka nii, et kui on tekkinud kuhugi vale sõnakuju, siis see kah kinnistub ja jääbki ringlema.

Mingit erilist lemmikut ei teagi, formaadilt meeldivad tavalised paremale-alla tüüpi, võtmemõistatus, anagramm. Numbritega on kord nii, kord naa. Pooleliolevad laused on ka toredad ja vahel täitsa andekad.

Ristik, Megaristik, ÕL vihik, EN vihik (see muutus hiljuti Naistelehe omaks), ML ja eraldi ML vihik, mida kahjuks ei saa tellida (vazzdhikud!), Tiiu vihik, ajakirjade omad, st need, mis on ajakirjades sees. Kange Kuma, Kõige Paremad Ristsõnad, Loomade ristsõnad. Vist oli veel miskit, mis ei meenu.

Kunagi oli kaastudengitel kolhoosis kaasas hiigelsuur Mammutristsõna nagu voodilina, oi see oli tore 🙂 Igas nurgas keegi vaikselt lahendas ja külgede peal ka 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parim on läbi aegade olnud Taip, see nii mõnusalt raskem kui teised.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmikud on sõnade ruudustikku paigutamise ristsõnad, aga neid tavaliselt üle ühe ühes ajakirjas ei ole. Kas mõnes on neid rohkem?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 21:03; 11.08 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmikud on sõnade ruudustikku paigutamise ristsõnad, aga neid tavaliselt üle ühe ühes ajakirjas ei ole. Kas mõnes on neid rohkem?

Ega vist.  Vat mulle meeldivad need ka, samuti numbrite paigutamised. Samas sudokusid ei oska lahendada ja ei tahagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldivad Suured Ruudud, Kuma Kange ja Super Kuma.

Mulle meeldib, kui on erinevate stiilidega ristsõnu ning mulle on oluline, et ristsõnaajakirja paber oleks valge, sest ma lahendan ristsõnu enne uinumist magamistoas öölambi valgel ja ma lihtsalt ei näe hästi beežil paberil olevat trükki. No näen muidugi, aga see on pingutav ja valge põhi on oluliselt parem lahendus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lemmikud on krüptogrammid ja võtmemõistatused. Kunagi sain poest ajakirja, mis oli täis krüptogramme, aga enam ei mäleta, kes seda välja andis ja pole enam leidnud ka.

Postkasti käivad Kuma väljaanded – Suured Ruudud, Super Kuma, Kuma Kange ja Kooli Ruudud. Viimast lahendavad lapsed ja on mõlemad ka võitnud paar korda. Ma ise enda nimel veel võitnud pole, aga kui ükskord venna nimele saatsin, võitis ta peaauhinna ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meistriristik ja Kuma kange.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Hobinurk Ristsõnaajakirjad