Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Ritsikad

Postitas:
Kägu

Võimatu on kodus aken lahti magada, viimastel päevadel ritsikad siristavad nii tugeva häälega, et pea hakkab valutama. Ma ei ole koer, aga nii vastikult kõrge ja imelik heli on see. Kellelgi veel selline probleem?

+1
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See PEAB olema libateema!

+15
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei ole liba, asukoht nõmmel tallinnas. Pole varem ritsikaid linnas üldse kuulnudki, viimaste päevade või umbes nädala teema see.

+1
-16
Please wait...

Postitas:
kitah

See ritsikasiristamine on niivõrd mõnus ja suvine heli. Kahjuks meie maja juures enam neid ei ole.
Ei tea, mis urbaniseerunuid järgmiseks närvi ajab? Käo kukkumine? Pääsukeste vidin?

+29
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole liba, asukoht nõmmel tallinnas. Pole varem ritsikaid linnas üldse kuulnudki, viimaste päevade või umbes nädala teema see.

Muidugi on nad Nõmmel olemas olnud, aga augustid on erinevad. Ega nad külmaga ei taha häält teha. Ja jahedaga on ju aknad ka kinni… Aga olemas on nad Tallinnas ikka aastakümneid. Oled äkki nii pinges olnud, et ritsikaid pole märganud ?

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loodushääled loetakse pigem rahustavaks…linnulaul, metsa kohin, mere mühin, vee vulin, ritsikad, mesilased…

Äkki on sul kuulmisel mingi eripära, et teatud helikõrgus segab?

Ega muud, tuleb aken kinni panna, et loodus ei segaks 🙂

Nagu “Suvitajates”, et ei saa magada, sest lammas määgib, kajakas karjub ja meri kohiseb…no 2 esimest võivad tõesti häirida.

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lenda kuskile lõuna poole, seal on meie ritsikate sugulased tsikaadid. Ja vot need laulavad küll kõrvulukustavalt. Ma algul arvasin, et see on tehislik heli, kindlasti elektrooniline :). Ei ole ju reaalne, et mingi väike putukas siukest häält teeb 😀 Kodused ritsikad on väga nunnult vaiksed tegelikud. Tõesti pseudoprobleem.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lenda kuskile lõuna poole, seal on meie ritsikate sugulased tsikaadid. Ja vot need laulavad küll kõrvulukustavalt. Ma algul arvasin, et see on tehislik heli, kindlasti elektrooniline :). Ei ole ju reaalne, et mingi väike putukas siukest häält teeb 😀 Kodused ritsikad on väga nunnult vaiksed tegelikud. Tõesti pseudoprobleem.

Sel juhul minu rõdu all laulab justnimelt see kauge sugulane. Nagu vilistaks või jah elektrooniline läbilõikav heli. Eluaeg olen ritsikaid kuulnud, pole kunagi isegi tulnud selle peale, et see võiks häirida. Aga see tegelane minu rõdu all on teistsuguse häälega.

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea, mis urbaniseerunuid järgmiseks närvi ajab? Käo kukkumine? Pääsukeste vidin?

Elan maal ja pääsukeste vidin kevadel-varasuvel ajas mind hulluks. Kui nad ikka kukuvad kell 4.30 laupäeva hommikul mu magamistoa akna taga pesa ehitama, siis ega seal magamisest midagi välja ei tule. Õnneks on pääsukesed ootamatult intelligentsed ja kommunikeerivad omavahel informatsiooni väga efektiivselt.

Kaks aastat tuli siis iga f hommik end üles ajada ja vähemalt kaks korda kella 5 ja 7 paiku (+ paar korda igal õhtul) see pisike osa pesast, mida nad jõudsid ehitada, maha koputada. Kui munad sees või pesa valmis, siis ju ei ole südant, seega tuli seda teha mitu korda päevas, sest nad ei jäta väga kergesti oma jonni. Lõpuks tüdisid ja tegid oma pesad mujale.

Kolmandal aastal sai pääsukestel otsustavalt villand ning oma 17 pesa tegid nad kohe puukuuri, sauna ja aida lõunapoolsetesse räästaalustesse. Maja juurde enam ei roninud. Ja nii juba…11-12 aastat.

Hirmus kisa kohe päikesetõusul oli ja kuni vähemalt kl 21ni.

+2
-20
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ritsikate sirina algus õhtuti toob alati tunde, et suvi hakkab lõppema. Mulle väga meeldib nende sirin.
Meie magamistoaakna all kasvaval puul õpetasid harakad tänavu varahommikuti poegadele kädistamist. No või midagi nad igaljuhul õpetasid mis kädina saatel peab käima. Paari meetri kaugusel natuke tüütu oli, aga kas olid pojad andekad või valisid muu koha, igatahes ära nad paari päeva pärast kadusid.

Kunagi ammu lõunas suvitades oli meie hotelliakna all suurem kraav kus elas vist tuhandeid konni. Issand kui kõvasti suudab suurem arv konni öösel krooksuda kui nad seda korraga teevad. Hoidsime rõduust kinni hoolimata palavusest ja kasutasime kõrvatroppe, aga aitas õige vähe.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
kitah

Ritsikate sirina algus õhtuti toob alati tunde, et suvi hakkab lõppema. Mulle väga meeldib nende sirin.

Meie magamistoaakna all kasvaval puul õpetasid harakad tänavu varahommikuti poegadele kädistamist. No või midagi nad igaljuhul õpetasid mis kädina saatel peab käima. Paari meetri kaugusel natuke tüütu oli, aga kas olid pojad andekad või valisid muu koha, igatahes ära nad paari päeva pärast kadusid.

Kunagi ammu lõunas suvitades oli meie hotelliakna all suurem kraav kus elas vist tuhandeid konni. Issand kui kõvasti suudab suurem arv konni öösel krooksuda kui nad seda korraga teevad. Hoidsime rõduust kinni hoolimata palavusest ja kasutasime kõrvatroppe, aga aitas õige vähe.

No kädistamist nad vaevalt õpetasid, see igal harakalapsel sündides selge. Pigem käis seal arvamuste vahetus selle üle, et aeg sealmaal, et lapsed peavad varsti kodust välja kolima ja laia maailma minema, poegadele see muidugi ei meeldinud, ja eks nad siis vastastikku tuututasidki 🙂

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ritsikasiristamine on niivõrd mõnus ja suvine heli. Kahjuks meie maja juures enam neid ei ole.

Kevadest saati hakkavad võilillede, sambla, kirikakarde ja mille kõigega veel võitlema.
Soovitan kolida Hong-Kongi – ilus betoonist elu, peale inimeste pole ühtegi muud elusvormi (k.a. seened, mida muidu leidub igal kontinendil ja igal aastaajal).

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust on sel aastal kuidagi eriti metsikult neid ritsikaid. Tavaliselt jah lihtsalt kuuled maal olles, kuidas nad laulavad, aga nüüd on nii, et ronivad uksest ja aknast sisse, nii maal kui linnas. Ma elan linnas Lasnamäel 5. korrusel ja mul on ritsikad toas, laulavad. Kas see natuke imelik ei ole? Ja maal on nii, et istuvad epsunööril, verandal, öösel laulavad toas. Ma ei mäleta, et eales varem sellist asja näinud oleks.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
kitah

ritsikad, st need suured, need hakkavad kogunema ja siristama augustis, vahel juba juuli lõpus. see on nagu jah märk sellest, et sügis tuleb 🙂 pisikesed nn heinaritsikad, need lasevad heinamaal suvi läbi.
suurtel tirtsudel on ilmselt pulmaaeg, sellepärast lendavad ja kogunevadki.
https://virumaateataja.postimees.ee/2305505/loodus-sumedatel-suveoodel-siristavad-ritsikad

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kädistamist nad vaevalt õpetasid, see igal harakalapsel sündides selge. Pigem käis seal arvamuste vahetus selle üle, et aeg sealmaal, et lapsed peavad varsti kodust välja kolima ja laia maailma minema, poegadele see muidugi ei meeldinud, ja eks nad siis vastastikku tuututasidki 🙂

mkmm, vara oli, juunikuu oli alles. Meil kodus mitme puu otsas harakapesad aastaid olnud ja harakate eluetapid tuttavad. Väljaajamiseks oli veel vara. Mõnikord on need otud pesast allakukkunud ja juuli lõpus veel üsna saamatud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui loodushääled ka juba närvidele käivad, siis tehke omale punker maa alla ja “müra” probleem peaks lahendatud olema.

Ma ei tea, mida sina magamistoa all silmas pead, aga meil oli see pääsukeste pesaehitus natuke rohkem kui poole meetri kaugusel minu peast, teisel pool sääsevõrku. Sa ikka kujutad ette, kuidas 60 cm kaugusel sinu peast 6-7 pääsupaari pesa ehitavad? Seda häält, kaklemist ja madinat? Vahepal põmaki vastu sääsevõrku ja kaklusest tekkiv tuulehoog sasib mehe rinnakarvu:-)
Usu mind, ka sina ei armastaks seda kell pool viis hommikul.

Miinustajad on tüüpilised linnainimesed, kes pole kuulnudki sellest, et päris maainimesed peletavad linde saagi juurest (jah, ka püssiga, kui vaja), viivad rästikuid eluasemest eemale (oioioi, pojakesed jäävad rästikul emmeta), peletavad jäneseid viljapuudest (vaene jänku, tema peab ju ka sööma), ei lase pääsukestel enda kõrva äärde pesa teha vaid suunavad nad kõrvalhoonete räästa alla (linnuvihkaja!), peletavad rebaseid ja kulle kanade juurest (reinuvader on ju nii armas ja linnukene peab ju kõhukese täis saama), võtavad valvekoerad huntide vastu (hunt on nii ilus, kas sul on paarist kassist kahju või), tapavad mutte (issanda loomake!) jne.

See on tavaline maaelu, mitte mingi rahvusromantika, kus tõesti 3 päevaks maale tulnud saab nautida loodushääli ja loodust üldse samm omaenda eluruumidest. Tule ela paar aastat nii, et pääsuke ehitab su kõrva pesa, kull passib kanasid, musträstas sööb kõik marjad ära, haned hävitavad hektareid põllukultuure, haigrud pistavad tiigist karpkalad kinni ja siis räägime linnuromantikast edasi 😉

+10
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust on sel aastal kuidagi eriti metsikult neid ritsikaid. Tavaliselt jah lihtsalt kuuled maal olles, kuidas nad laulavad, aga nüüd on nii, et ronivad uksest ja aknast sisse, nii maal kui linnas. Ma elan linnas Lasnamäel 5. korrusel ja mul on ritsikad toas, laulavad. Kas see natuke imelik ei ole? Ja maal on nii, et istuvad epsunööril, verandal, öösel laulavad toas. Ma ei mäleta, et eales varem sellist asja näinud oleks.

Ehk need on kilgid, need kes vanasti talutaredes olid?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vist juba mitu nädalat on väga valjult ritsikaid kuulda, tavaliselt ilmuvad ikka augusti lõpupoole. Pihlakad olid juba augusti alguses punased, lehed juba kolletuvad ja langevad puudelt. Loodus on omadega kuu aeg tavalisest ees.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin just paar päeva tagasi uudist, kus sakslased olid austrias puhkusel ja pididvarem koju tagasi minema kuna nad ei suutnud taluda linnulaulu,mis nende hotelli juures oli.

Kojujõudnuna esitasid nad hotellile kahjunõude, et nende puhkus oli täiesti rikutud.

TASE :O

Kui loodushääled ka juba närvidele käivad, siis tehke omale punker maa alla ja “müra” probleem peaks lahendatud olema.

Olin hiljuti Itaalias (esimene selline välisreis) ja mind tsikaadisirin üldse ei häirinud. Sirin on neil tegelikult päris lahe. Vahel on selline laineline ja iga puu otsas on oma meloodia. Ning vahel jäävad kui noaga lõigatult kõik vait. Kui linnuke läheneb, siis ka meloodia kohe muutub. Õnnestus neid ka lähedalt näha- nagu pisikesed putukad või pigem nagu paksud masajad kärbsed.

Kõigega on võimalik harjuda.

Ja kui mitte, siis on võimalus välja surra 😛

Ka mõtlemise muutmine aitab – kui mõtled, et miski asi sind häirib,siis häiribki. Mõtled, et ei häiri ja suva ning siis tavaliselt ongi kõik ok.

Tsikaadid ongi minu meelest parmude sugulased ja seda häält ei tee neil mitte jalad ega tiivad, vaid mingid muud organid (ei viitsi järele vaadata). Aga nemad ju ööund segada ei saagi, sest hämaruse saabudes lõpetavad laulu. Siis võtavad ritsikad üle.
Eestist rääkides – pistsin just pea aknast välja, mitte üht ritsikat pole kuulda. Varasematel aastatel justkui oleks rohkem olnud neid sellistel soojadel õhtutel.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma just naudin.Öösiti on aknad/uks pärani lahti ja enne uinumist on hea kuulata ööhääli.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Juulikuus peatun alati paar nädalat sugulase korteris Tartus Vanemuise tänaval ja no täiesti võimatu on läbi öö segamatult magada. Mingid suured linnud alustavad igal ööl teatud kellaaegadel nagu aamen kirikus oma valjuhäälset kluugutamist. Ma ei tea, kas need on haned või luiged, aga midagi sinnakanti. Ja panevad ikka tund-paar järjest, ja sedasi paar korda öö jooksul, ma ei tea, mis neil arus on või miks nad sedasi kisavad. Kas teid, Tartu kesklinna rahvas, ei häiri selline igaöine kontsert? Mul on sellet kisast ikka närvid nii krussis, et suurima heameelega laseks paar püssipauku taevasse, kui vaid tohiks. Romantika, my ass.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan kolida Hong-Kongi – ilus betoonist elu, peale inimeste pole ühtegi elusvormi (k.a. seened, mida muidu leidub igal kontinendil ja igal aastaajal).

mis rumal jutt see nüüd on? hongkong on vägagi roheline, parke on seal palju ja elusvorme neis samuti. tõsi, 37. korrusel elades ei häiri need elusvormid su und, kuid allpool neist küll puudust ei tunne.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma just naudin.Öösiti on aknad/uks pärani lahti ja enne uinumist on hea kuulata ööhääli.

Ma ei saa enam õhtutigi aknaid lahti hoida, mingid rõvedad lendavad pikkade koibadega putukad tulevad sisse. Ei viitsi nüüd sügisel enam võrke ka ette sättima hakata.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas need on haned või luiged, aga midagi sinnakanti.

Kajakad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle ronis üks rajakas autosse ka kaasa, terve tee linna siristas, selline tunne nagu troopikas elaks.
Rohutirtsud häälitsevad vastassugupoole juurdemeelitamiseks ja rivaalide hoiatamiseks. Isased laulavad nii, et tõmbavad oma tagajalgu vastu eestiibadel olevaid sooni nagu viiulimängija veab poognat viiulikeeltel. Igal liigil on oma kindel toon (helikõrgus).
Mustal turul müüakse igasuguseid elukaid – skorpionid, ritsikad, prussakad, keegi on neid vist ristsutanud ja eks loodus on samuti muutumises.Igal aastal tuleb uusi liike juurde.
Kuna nad elavad peamiselt puude latvades, siis pole aknast sissepääsemine neile eriline probleem.
Ja pihku ei maksa neid tõesti võtta, tuleb kahe sõrmega kindlalt nende seljakilbist kinni haarata, siis nad ei ulatu hammustama.
Osad rohutirtsud on agressiivsemad, nad on umbes 3-cm pikkused ja väga aplad nad söövad lillelehed auklikuks, eriti maitsevad neile dekoratiivsed päevalilled. Emane rohutirts muneb korraga 2 kuni 120 muna.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
kitah

Juulikuus peatun alati paar nädalat sugulase korteris Tartus Vanemuise tänaval ja no täiesti võimatu on läbi öö segamatult magada. Mingid suured linnud alustavad igal ööl teatud kellaaegadel nagu aamen kirikus oma valjuhäälset kluugutamist. Ma ei tea, kas need on haned või luiged, aga midagi sinnakanti. Ja panevad ikka tund-paar järjest, ja sedasi paar korda öö jooksul, ma ei tea, mis neil arus on või miks nad sedasi kisavad. Kas teid, Tartu kesklinna rahvas, ei häiri selline igaöine kontsert? Mul on sellet kisast ikka närvid nii krussis, et suurima heameelega laseks paar püssipauku taevasse, kui vaid tohiks. Romantika, my ass.

See tuletab meelde filmi Minu nõbu Vinnie, kus Joe Pesci tegelane ei saanud mitu ööd magada kõikvõimalike ülivaljude helide pärast. Andis siis talle kolleeg oma metsaonni võtme, et ehk saab seal end lõpuks välja puhata enne otsustavat töörünnakut, aga seal kukkus üks pisike kakukene kriiskama. Pesci krabas kapist püstoli, tormas õue ja lasi paar pauku. Mille peale samane pisike kakuke maja kõrval oksa peal röögatas veelkord põlastavalt.

0
0
Please wait...

Postitas:
kitah

Ma ei saa enam õhtutigi aknaid lahti hoida, mingid rõvedad lendavad pikkade koibadega putukad tulevad sisse. Ei viitsi nüüd sügisel enam võrke ka ette sättima hakata.

Need on sääriksääsed, täiesti kenad ja kahjutud loomakesed. Mulle täitsa meeldivad 🙂

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehk need on kilgid, need kes vanasti talutaredes olid?

Eestis on kilk väga haruldaseks muutunud. Peamiselt elab troopikas, kuna ta on väga sooja- ja niiskuslembene. Sellepärast teda meil enam eriti ei esinegi, et majade ei ole enam sellist niiskust nagu vanasti talutaredes.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas saunaga korteris ei ole niiske?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas saunaga korteris ei ole niiske?

Ei, kui on korralik ventilatsioon. Samahästi võiks küsida, kas vanniga korteris pole niiske.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )