Esileht Pereelu ja suhted Rivaliteet

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Rivaliteet

Postitas:

Kuidas saab rivaliteet kahe lahku läinud vanema vahel olla laste huvides? Kuidas sellest pääseda? Või mis oleks sellest pääsemise õiglane hind? Või materialistlikus elukvaliteedi kasvule orienteeritud ühiskonnas ongi ainus pääsetee “rohkem raha”?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab rivaliteet kahe lahku läinud vanema vahel olla laste huvides? Kuidas sellest pääseda? Või mis oleks sellest pääsemise õiglane hind? Või materialistlikus elukvaliteedi kasvule orienteeritud ühiskonnas ongi ainus pääsetee rohkem vahendeid?

Proovisin mõttes ka teemaalgataja lauseid teise järjekorda panna, ikka ei saanud mitte midagi aru.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 09:32; 25.04 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab rivaliteet kahe lahku läinud vanema vahel olla laste huvides? Kuidas sellest pääseda? Või mis oleks sellest pääsemise õiglane hind? Või materialistlikus elukvaliteedi kasvule orienteeritud ühiskonnas ongi ainus pääsetee rohkem vahendeid?

Proovisin mõttes ka teemaalgataja lauseid teise järjekorda panna, ikka ei saanud mitte midagi aru.

Ma arvan, et mõeldi seda, et lahkuläinud vanemad ostavad kumbki asjadega laste armastust ja seda tehes üritavad üksteist üle trumbata…
Kui juba algus tehtud, siis ilmselt pääseda raske, sest laste mõttemaailm võibki juba asjadest rikutud olla.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanematevaheline rivaalitsemine ei seisne selles, kui palju keegi lapsele midagi pakkuda suudab, vaid mõtteviisis, mis asetseb kahe kõrva vahel. Kui vanem suudab lahti lasta hirmust, et äkki teine vanem “ostab” lapse kuidagi ära või lapsele meeldib teise vanema juures rohkem, kaob selle vanema jaoks ka rivaalitsemise probleem.

Mis siis, et eks-kaasal on rohkem raha ja ta saab lubada kallimat reisi, sünnipäevakinki või rohkem taskuraha? Tunne rõõmu, et laps kõiki neid asju kogeda saab, mitte ära lange võistlusmomenti, kus pead hakkama iga hinna eest järgi jõudma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab rivaliteet kahe lahku läinud vanema vahel olla laste huvides? Kuidas sellest pääseda? Või mis oleks sellest pääsemise õiglane hind? Või materialistlikus elukvaliteedi kasvule orienteeritud ühiskonnas ongi ainus pääsetee “rohkem raha”?

Eks oleneb ka selles, milles rahaline võistlemine väljendub. On suur vahe, kas raha panustatakse näiteks lapse arengusse või taandarengusse. Raha kulutamine iseenesest pole ju veel rivaalitsemine. On suur vahe, kas lapsel on lõputud rahalised vahendid, et osta kehale sobimatut sööki ja jooki või võimaldatakse lapsel reisida, osaleda tasulistes arendavates tegevustes, millest osa on väga kulukad ja lapsel on suur raamatukogu. Nii et selliselt üldistada ei saa. Lõpuks loeb ikkagi see, kellel on lapsega paremad hingelised suhted. Kui raha kulutamist saab veel kuidagi reguleerida, aga kuidas sa reguleerid, et vanem ei tõstaks häält, poleks vihane, tige, ärritunud ehk siis vaimselt vägivaldne enda ja teiste suhtes. Igaljuhul leian, et raha kulutamine lapsele on palju parem olukorrast, kus laps nälgib ja vanemad võistlevad selles, kes vähem lapsel peale kulutab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eksil on rohkem raha kui minul ja tänu sellele saab ta lapsele võimaldada kaks korda aastas reisimist kusagile kaugesse kohta. Mina selliseid reise lapsele lubada ei saaks. Samas mina panustan jälle lapsele palju rohkem aega ja tegelemist, eksil pole selleks aega. Mina siin küll rivaliteeti ei näe, olen rõõmus, et lapsel on võimalus isaga aega veeta pluss toredatel reisidel käia. Mina selliseid reise lubada ei saaks, ma arvan, et väga paljud inimesed Eestis ei saa, tore, kui mu laps saab neid nautida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oehh jälle mingi välisfoorumist otsetõlkes mahaviksitud teema…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oehh jälle mingi välisfoorumist otsetõlkes mahaviksitud teema…

Vist jah, aga kohe ei tulnud ju selle pealegi. Tõlge viitab küll pisut robotile ja raske oleks ette kujutada, et keegi oma reaalset probleemi sedamoodi kirjeldaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 09:32; 25.04 15:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Pereelu ja suhted Rivaliteet

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.