Esileht Koolilaps Roaldi nädal

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 104 )

Teema: Roaldi nädal

Postitas:

Sellega seoses tekkis küsimus, et kuhu neil vanematel küll kiire on?? Lapsepõlv niigi lühike…

Lasteaia eest peab maksma ja mitte vähe. Selle peale mõtlevadki nii mõnedki vanemad.

Seda postitust pole vaja miinustada. Mõne aasta eest (äkki 2013-14?) oligi Eesti Ekspressis pikk lugu sellest, kuidas vanemad püüavad oma lapsi lasteaias käimise kalliduse tõttu iga hinna eest varem kooli suruda. Järelikult see ikkagi on levinud.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega seoses tekkis küsimus, et kuhu neil vanematel küll kiire on?? Lapsepõlv niigi lühike…

Lasteaia eest peab maksma ja mitte vähe. Selle peale mõtlevadki nii mõnedki vanemad.

Seda postitust pole vaja miinustada. Mõne aasta eest (äkki 2013-14?) oligi Eesti Ekspressis pikk lugu sellest, kuidas vanemad püüavad oma lapsi lasteaias käimise kalliduse tõttu iga hinna eest varem kooli suruda. Järelikult see ikkagi on levinud.

No vaevalt on see küll aktuaalne küsimus Tallinna eliitrajoonis elavate ettevõtjatest vanemate üksiklapse puhul, keda jaksatakse huviringitada ja eelkoolitada sellises mahus, et juba huvialade loetelu võtab pea ringi käima. 😛

Rääkimata sellest, et neis koolides, kuhu tüdrukut katsetele viidi, küsitakse niikuinii süvaõppe eest omajagu raha, ilmselt rohkem, kui oleks lasteaiamaks.

+23
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 16:19; 10.03 19:36; 10.03 23:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle jäi kuidagi meelde, et juunis saab kuueseks, aga võimalik, et siis oli ema sünnipäev.

Ema midagi rääkis, et neil samal ajal sünnipäev.

21.06 oli karu jala peale tikitud. Seega saab juunis kuueseks aga ma arvan, et see on liiga vara.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 13:53; 10.03 23:55; 15.03 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega seoses tekkis küsimus, et kuhu neil vanematel küll kiire on?? Lapsepõlv niigi lühike…

Lasteaia eest peab maksma ja mitte vähe. Selle peale mõtlevadki nii mõnedki vanemad.

Seda postitust pole vaja miinustada. Mõne aasta eest (äkki 2013-14?) oligi Eesti Ekspressis pikk lugu sellest, kuidas vanemad püüavad oma lapsi lasteaias käimise kalliduse tõttu iga hinna eest varem kooli suruda. Järelikult see ikkagi on levinud.

Minu laps pidi minema kooli 6-aastaselt põhjusel, et lasteaias olid need jubedad kolmetunnised päevase une maratonid. Kui kuueaastast oli sunnitud pool päeva maha magama, oli tagajärjeks see, et ta istus pärast kodus pool ööd üleval, ja vanemad koos temaga. Nii ei olnudki meie perel valikut. Õppimine veel enam-vähem edenes, kuid mingit kohuse- või vastutustunnet lapsel esimesel aastal küll polnud.

+8
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 23:58; 19.03 10:04; 19.03 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega seoses tekkis küsimus, et kuhu neil vanematel küll kiire on?? Lapsepõlv niigi lühike…

Lasteaia eest peab maksma ja mitte vähe. Selle peale mõtlevadki nii mõnedki vanemad.

Seda postitust pole vaja miinustada. Mõne aasta eest (äkki 2013-14?) oligi Eesti Ekspressis pikk lugu sellest, kuidas vanemad püüavad oma lapsi lasteaias käimise kalliduse tõttu iga hinna eest varem kooli suruda. Järelikult see ikkagi on levinud.

Nendel vanematel küll ei paistnud rahapuudust olevat,et ei jõua viimane aasta veel lasteaia eest maksta

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see laps ei võiks viimane aasta rahulikult kodus olla enne kooli koos emaga, kes nagunii kodune. Saaks rahulikult oma eelkoolis ja huviringides ju käia ja ennast järgmiseks aastaks ja katseteks veel paremini ette valmistada.

Hetkel jäi küll mulje, et see armas tragi laps EI OLE kooliküps. Üks aasta annaks talle väga palju kindlasti juurde ja laps ei pea tingimata lasteaias käima.

Enda laps ei käinud, oli kodune ja sai mitmesse katsetega kooli sisse, ilma närvipinge ja drillimiseta. Ise lõpuks valis ja on siiani väga rahul.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps pidi minema kooli 6-aastaselt põhjusel, et lasteaias olid need jubedad kolmetunnised päevase une maratonid. Kui kuueaastast oli sunnitud pool päeva maha magama, oli tagajärjeks see, et ta istus pärast kodus pool ööd üleval, ja vanemad koos temaga. Nii ei olnudki meie perel valikut. Õppimine veel enam-vähem edenes, kuid mingit kohuse- või vastutustunnet lapsel esimesel aastal küll polnud.

see on oluline point. olen ise sama asjaga maadelnud.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 18:58; 11.03 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tüdruk saab augustis kuueseks. Ma ei saa aru, kuidas ta saab lütseumis varunimekirjas olla, kui lütseumi vastuvōtutingimustes on selge sōnaga kirjas, et laps peab saama käesoleva aasta 1.oktoobriks seitsmeseks?! Väga veider!

Mina ka mõtlesin, et tegelikult on enamus koolidel, et katsetele saab vaid siis, kui laps saab 1.okt. seisuga 7 (Tean, et mu oma lapse rühmakaaslane ei saanud katsetele, kuna sai alles novembris 7, aga tavakooli lõpuks said, kuna vanemad käisid rajaleidjas), et kuidas nad said siis katsetele. Saaks aru, et oktoobri laps, siis võib olla veel, aga juuni laps, kes kooli minnes alles 6a ja 2kuune.

Laps ise oli muidu tark, aga ebaküps veel ja koolis läheb tal raskeks just paigalpüsimise ja keskendumisega.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 10:25; 11.03 18:55; 12.03 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin ka saadet. Igati tore perekond ja plika oli ka väga vahva ja tragi. Olin väga üllatunud, et laps koolidesse sisse ei saanud. Aga võimalik, et põrus silmaringi vestlustel.

Vanemad ju põhjendasid, et kui laps jääks veel aastaks lasteaeda, hakkaks tal seal lihtsalt igav.
Aga…saadet vaadates tekkis mul väga sant tunne, et selle ema kõrval olen mina ikka väga nigel ema. Laps käib ainult ühes trennis ja enamus ajast “molutame” niisama kodus.

+5
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka vaatasin. Tõesti tore tüdruk, kindlasti ka lahtise peaga, tal läheb kindlasti koolis hästi. Järgmisel aastal. Aga ma tõesti ei usu, et ta ise lasteaeda igavaks peab, näha ju, et elav laps, kes tahaks mängida ka…

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 13:47; 14.03 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on just vastupidine mure, et lasteaia viimases rühmas käival lapsel on igal õhtul mingi trenn või ring või eelkool (2x nädalas trenn, 2x nädalas ring ja 1x eelkool). igal õhtul saab ainult 2-3 tundi molutada ja minu meelest on seda häbematult vähe.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 13:15; 09.03 14:07; 11.03 14:20; 13.03 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen eelkirjutanutega nõus, vanematel ei ole vaja punnitada ja laps ei ole kooliküps.

Aga mind hämmastas veel üks asi: hommikul “laps tegi pannkooke”, asjatas pliidi ääres samade riietega, millega pärast läks katsetele. Pannkoogilõhn jääb ju riiete külge, olgu nii hea õhupuhasti kui tahes. Ise töötan üliõpilastega ja see on päris hull, kuidas noormehed vahel lõhnavad praekartuli järele.

Saan aru, et filmimiseks tuli ilus olla, aga ikkagi, on koduriided ja on kooliriided.

kas ta mitte omletti ei teinud?

Minu laps pidi minema kooli 6-aastaselt põhjusel, et lasteaias olid need jubedad kolmetunnised päevase une maratonid. Kui kuueaastast oli sunnitud pool päeva maha magama, oli tagajärjeks see, et ta istus pärast kodus pool ööd üleval, ja vanemad koos temaga. Nii ei olnudki meie perel valikut.

meie tõstsime lasteaias kisa ning 3tunnine uinak muutus tunniseks pikutamiseks. see on kusagil isegi kirjas, et koolieeliku vaikne tund on 60 minutit.
enamasti tõin oma mittemagava lapse peale lõunasööki lihtsalt koju ning oli siis õhtuni üksi kodus. sai hakkama küll, ka kooli minnes pidanuks ta pool päeva üksi olema

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 10.03 09:46; 10.03 13:00; 10.03 22:13; 11.03 14:40; 12.03 13:35; 13.03 11:02; 15.03 20:03; 24.03 13:34; 29.03 23:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen eelkirjutanutega nõus, vanematel ei ole vaja punnitada ja laps ei ole kooliküps.

Aga mind hämmastas veel üks asi: hommikul “laps tegi pannkooke”, asjatas pliidi ääres samade riietega, millega pärast läks katsetele. Pannkoogilõhn jääb ju riiete külge, olgu nii hea õhupuhasti kui tahes. Ise töötan üliõpilastega ja see on päris hull, kuidas noormehed vahel lõhnavad praekartuli järele.

Saan aru, et filmimiseks tuli ilus olla, aga ikkagi, on koduriided ja on kooliriided.

kas ta mitte omletti ei teinud?

Minu laps pidi minema kooli 6-aastaselt põhjusel, et lasteaias olid need jubedad kolmetunnised päevase une maratonid. Kui kuueaastast oli sunnitud pool päeva maha magama, oli tagajärjeks see, et ta istus pärast kodus pool ööd üleval, ja vanemad koos temaga. Nii ei olnudki meie perel valikut.

meie tõstsime lasteaias kisa ning 3tunnine uinak muutus tunniseks pikutamiseks. see on kusagil isegi kirjas, et koolieeliku vaikne tund on 60 minutit.

enamasti tõin oma mittemagava lapse peale lõunasööki lihtsalt koju ning oli siis õhtuni üksi kodus. sai hakkama küll, ka kooli minnes pidanuks ta pool päeva üksi olema

Just, kui lõunauni on probleemiks, võib lapse pärast lõunat koju tuua. Koolis oleks ju niikuinii tunnid lõunani.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 15:40; 11.03 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen eelkirjutanutega nõus, vanematel ei ole vaja punnitada ja laps ei ole kooliküps.

Aga mind hämmastas veel üks asi: hommikul “laps tegi pannkooke”, asjatas pliidi ääres samade riietega, millega pärast läks katsetele. Pannkoogilõhn jääb ju riiete külge, olgu nii hea õhupuhasti kui tahes. Ise töötan üliõpilastega ja see on päris hull, kuidas noormehed vahel lõhnavad praekartuli järele.

Saan aru, et filmimiseks tuli ilus olla, aga ikkagi, on koduriided ja on kooliriided.

kas ta mitte omletti ei teinud?

Minu laps pidi minema kooli 6-aastaselt põhjusel, et lasteaias olid need jubedad kolmetunnised päevase une maratonid. Kui kuueaastast oli sunnitud pool päeva maha magama, oli tagajärjeks see, et ta istus pärast kodus pool ööd üleval, ja vanemad koos temaga. Nii ei olnudki meie perel valikut.

meie tõstsime lasteaias kisa ning 3tunnine uinak muutus tunniseks pikutamiseks. see on kusagil isegi kirjas, et koolieeliku vaikne tund on 60 minutit.

enamasti tõin oma mittemagava lapse peale lõunasööki lihtsalt koju ning oli siis õhtuni üksi kodus. sai hakkama küll, ka kooli minnes pidanuks ta pool päeva üksi olema

Just, kui lõunauni on probleemiks, võib lapse pärast lõunat koju tuua. Koolis oleks ju niikuinii tunnid lõunani.

Kui lasteaed ei asu töökoha ja kodu kõrval, siis on see koju toomine võimatu. Mina sõitsin läbi lasteaia koju 45 minutit ja pea sama kaua sõidaksin tööle tagasi. Olime samuti perega poolkohustuslikus korras kõik (va koolilaps) poole ööni üleval.
Oma laps polnud küll selline, kelle puhul oleks võinud mõelda aasta varem kooli panekut, aga kui vanem on kodune ja laps akadeemiliselt võimekas, siis ei näe küll probleemi. Pigem on koolipäevad 1-2 klassis lastele kergemad, kui lasteaia omad – tööpäev vaid 4 tundi senise 8-9 tunni asemel. Paljudele lastele on lasteaias käimine ja pidevalt suures grupis mängimine tõeline piin ja mingit meeldivat lapsepõlve pikendamist pole.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen eelkirjutanutega nõus, vanematel ei ole vaja punnitada ja laps ei ole kooliküps.

Aga mind hämmastas veel üks asi: hommikul “laps tegi pannkooke”, asjatas pliidi ääres samade riietega, millega pärast läks katsetele. Pannkoogilõhn jääb ju riiete külge, olgu nii hea õhupuhasti kui tahes. Ise töötan üliõpilastega ja see on päris hull, kuidas noormehed vahel lõhnavad praekartuli järele.

Saan aru, et filmimiseks tuli ilus olla, aga ikkagi, on koduriided ja on kooliriided.

kas ta mitte omletti ei teinud?

Minu laps pidi minema kooli 6-aastaselt põhjusel, et lasteaias olid need jubedad kolmetunnised päevase une maratonid. Kui kuueaastast oli sunnitud pool päeva maha magama, oli tagajärjeks see, et ta istus pärast kodus pool ööd üleval, ja vanemad koos temaga. Nii ei olnudki meie perel valikut.

meie tõstsime lasteaias kisa ning 3tunnine uinak muutus tunniseks pikutamiseks. see on kusagil isegi kirjas, et koolieeliku vaikne tund on 60 minutit.

enamasti tõin oma mittemagava lapse peale lõunasööki lihtsalt koju ning oli siis õhtuni üksi kodus. sai hakkama küll, ka kooli minnes pidanuks ta pool päeva üksi olema

Just, kui lõunauni on probleemiks, võib lapse pärast lõunat koju tuua. Koolis oleks ju niikuinii tunnid lõunani.

Kui lasteaed ei asu töökoha ja kodu kõrval, siis on see koju toomine võimatu. Mina sõitsin läbi lasteaia koju 45 minutit ja pea sama kaua sõidaksin tööle tagasi. Olime samuti perega poolkohustuslikus korras kõik (va koolilaps) poole ööni üleval.

Oma laps polnud küll selline, kelle puhul oleks võinud mõelda aasta varem lasteaeda panekut, aga kui vanem on kodune ja laps akadeemiliselt võimekas, siis ei näe küll probleemi. Pigem on koolipäevad 1-2 klassis lastele kergemad, kui lasteaia omad – tööpäev vaid 4 tundi senise 8-9 tunni asemel. Paljudele lastele on lasteaias käimine ja pidevalt suures grupis mängimine tõeline piin ja mingit meeldivat lapsepõlve pikendamist pole.

Viimasel aiaaastal saab taotleda, et laps tuleb ise koju. Koolist peaks ju niikuinii tulema.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 15:40; 11.03 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel aiaaastal saab taotleda, et laps tuleb ise koju. Koolist peaks ju niikuinii tulema.

tõsi või? me elasime lasteaiast u 200 m kaugusel, kuid mitte mingil tingimusel ei olnud võimalik, et laps tuleb üksi koju. kui pisem laps oli haige ja mina kodunt välja ei saanud, siis sõitis mees töölt koju, tõi lapse lasteaiast ja sõitis tööle tagasi. ja kolm kuud hiljem ehk alates septembrist tohtis seesama laps tuua lasteaiast koju oma noorema õe…

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 13:54; 11.03 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel aiaaastal saab taotleda, et laps tuleb ise koju. Koolist peaks ju niikuinii tulema.

tõsi või? me elasime lasteaiast u 200 m kaugusel, kuid mitte mingil tingimusel ei olnud võimalik, et laps tuleb üksi koju. kui pisem laps oli haige ja mina kodunt välja ei saanud, siis sõitis mees töölt koju, tõi lapse lasteaiast ja sõitis tööle tagasi. ja kolm kuud hiljem ehk alates septembrist tohtis seesama laps tuua lasteaiast koju oma noorema õe…

Täitsa huvitav meil ei tohtinud isegi vanem õde/vend käia vaid ainult lapsevanem. Osadel lastel oli 14+ vanuses õde/vend ja ei lubatud, ainult täisealine võis. Üksi liikumine isegi ei tulnud kõne alla. Ja kui tuli keegi muu kui vanem pidi ka teada andma, et täna tuleb vanaema järgi vms. Tegu Tallinna lasteaiaga.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 10:25; 11.03 18:55; 12.03 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

laps oli armas ja tark, vanemad tublid, aga mul natuke kahju õpetajast, kes selle lapse 1.klassi juhatajaks saab, ükskõik, kus koolis. minu arvates ei olnud tüdruk sotsiaalselt kooliküps, vastavalt vanusele ei saagi kuidagi olla ja ma kujutan ette, kuidas ta hakkab tunni ajal vaimukusi hüüdma ja kihistama. lapsevanemad ehk oma vanemlikus vaimustuses ei saa aru, et lapse eakohane käitumine võib olla probleemiks aasta-kaks vanemate lastega võrreldes. samuti ei pruugi ta tunnis hakkama saada. see, et laps suudab keskenduda lasteaias lasteaia metoodika järgi ja kodus üks ühele õppes oma vanemaga, ei tähenda absoluutselt, et ta suudaks seda ka tavasuuruses klassis.
ma ei paneks seda lapsukest mitte mingil juhul kooli ja ei võtaks kooli. kui ema jääb teise lapsega koju, siis saab kenasti tüdruku peale lasteaia õppetunde ja enne und ära võtta.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke offtopic, aga kas keegi veel pani tähele, et laps oli autos turvavööta?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega seoses tekkis küsimus, et kuhu neil vanematel küll kiire on?? Lapsepõlv niigi lühike…

Üksik laps. Mängida ei oska. Ja siis on igav. Vanemad ei oska ka mängida no ja siis drillivadki last, muud teha ei oska lihtsalt. Aga laps rahule jätta ja lasta tal omapead ennast avastada on võib olla juba ka hilja. Võib-olla ei õpi kunagi mängima. Selliste täiskasvanutega on igav. Ka päriselus on mänguoskust vaja, ka täiskasvanute maailmas.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 21:37; 11.03 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja üldse ei olnud juttu vanemate enda võimekusest. Kus on nende doktoritööd, leiutised, patendid, geniaalsed ettevõtted, romaanid, näitused, etendused, looming?
Tundus, et vanemad polnud kursis ka kõige lihtsama arengupsühholoogia ja pedagoogikaga. Sealt edasi tekkiski küsimus, et kust nad võtsid sellise enesekindluse.
Samas olen neile tegelikult väga tänulik, et nad ennast filmida lasid. Meil kõigil on võimalus nendelt õppida, kas teha samu vigu või mitte.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 21:37; 11.03 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega seoses tekkis küsimus, et kuhu neil vanematel küll kiire on?? Lapsepõlv niigi lühike…

Lasteaia eest peab maksma ja mitte vähe. Selle peale mõtlevadki nii mõnedki vanemad.

Seda postitust pole vaja miinustada. Mõne aasta eest (äkki 2013-14?) oligi Eesti Ekspressis pikk lugu sellest, kuidas vanemad püüavad oma lapsi lasteaias käimise kalliduse tõttu iga hinna eest varem kooli suruda. Järelikult see ikkagi on levinud.

Minu laps pidi minema kooli 6-aastaselt põhjusel, et lasteaias olid need jubedad kolmetunnised päevase une maratonid. Kui kuueaastast oli sunnitud pool päeva maha magama, oli tagajärjeks see, et ta istus pärast kodus pool ööd üleval, ja vanemad koos temaga. Nii ei olnudki meie perel valikut. Õppimine veel enam-vähem edenes, kuid mingit kohuse- või vastutustunnet lapsel esimesel aastal küll polnud.

+1
Aga saab kenasti hakkama. Lisaks unemaratonile personalivahetus. Detsembrilaps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei maksa niimoodi ka puid alla laduda – keskmisest nutikam tüdruk, keskmisest agaramad vanemad, mis traagikat seal ikka nii väga on. Ütles ju see koolijuhtki, et nendel lastel lähebki koolis paremini, kellega kodus tegeldakse. Ütlen ausalt, minul sellist aega ja energiat ei ole, et lapsi niimoodi arendada, täidan vaevu ilmselt vanemlikkuse miinimumprogrammi ära. Seega ma ei kritiseeriks nii teravalt, kui keegi teine rohkem jaksab. Vbl kohaliku kooli osas nad natuke võtsid suu liiga täis, sest riigieksamite keskmine ei näita ju õpetajate taset. Satub lendu paar kõvema peaga tüüpi, kes eksami miinimumpunktidele teevad või lausa läbi kukuvad, ongi keskmine tulemus pekkis, see ei tähenda, et kõik ühtlaselt halvasti sooritasid.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkimata sellest, et neis koolides, kuhu tüdrukut katsetele viidi, küsitakse niikuinii süvaõppe eest omajagu raha, ilmselt rohkem, kui oleks lasteaiamaks.

Alles siin oli teema, kus tehti selgeks, et VHK on ainus kool, kus süvaõppe eest raha küsitakse. Nüüd jälle jutt, et kõigis katsetega koolides küsitakse? Enam ei saa midagi aru.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei maksa niimoodi ka puid alla laduda – keskmisest nutikam tüdruk, keskmisest agaramad vanemad, mis traagikat seal ikka nii väga on.

oled kindel, et keskmisest nutikam? pigem etteõpetatud ja fakte täis tuubitud. kui koolis on vaja ise oma peaga mõtlema hakata, siis jäävad hätta.
päheõpitud teadmistest on kooli minnes märksa olulisem see, et laps oleks võimaline vaikselt paigal istuma, mitte ei sõidaks oma lobaga teiste inimeste jutule sisse.
minu meelest tavaline 5aastane, keda vanemad imeinimeseks peavad ja kel nende arvates kuldmune suust tuleb. teiste kaaskodanike jaoks aga tüütu targutav põngerjas.
samasugune oli ka “kuldsuu” oliver ja tema emme

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 10.03 09:46; 10.03 13:00; 10.03 22:13; 11.03 14:40; 12.03 13:35; 13.03 11:02; 15.03 20:03; 24.03 13:34; 29.03 23:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke offtopic, aga kas keegi veel pani tähele, et laps oli autos turvavööta?

Ma vaatasin ka, et vanemad räägivad kui oluline ikka laps on samas ei mingit turvatooli. 5aastane peaks veel toolis olema.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 10:25; 11.03 18:55; 12.03 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olid muidugi ajad (1982-1988), kui 6-aastaselt kooli minek oli norm. Mina sain juunis kuus ja septembris läksin kooli. Kuna ma koduse vanaema olemasolu tõttu lasteaias eriti ei käinud puudub info, kas mul seal igav oli. Esimene klass mulle midagi üle jõu käivat polnud, oskasin lugeda ja kirjutada, natuke arvutada, aga mingeid muid suuri teadmisi polnud. Samas, ma olin ka selline vaiksem omaette nokitseja laps, seega distsipliin mulle sobis. Ja ma läksin tavalisse väikelinna kooli, katsetega koolidest polnud meie tol ajal kuulnudki. Minu jaoks pole antud loos murekoht mitte see, et laps tahetakse 6-aastaselt kooli panna vaid see, et vanemad näivad reaalselt uskuvat, et laps ei tohi hetkegi “niisama olla”. Just sellist ise olemise aega oli minul palju. Ja kuigi mul endal pole vara kooli minemisest mingit traumat, mõtlen, et oma oktoobris sündinud poja panen ma kooli nii, et ta saab esimeses klassis kaheksa. Areneda saab selles vanuses veel vabalt ka koolita, eriti kui mõista, et areng hõlmab endas lisaks akadeemilisele arengule ka väga palju muud…

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tegelikult natuke mark ka: ilmarahva ees tehti nelja kooli katsed läbi, aga sisse ei saanud ikka ühtegi.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 21:47; 13.03 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult natuke mark ka: ilmarahva ees tehti nelja kooli katsed läbi, aga sisse ei saanud ikka ühtegi.

Ah kuule katsu nüüd väheke olla. Paljukest neid sisse saab. Ega kõik andekad ka sinna ei mahu. Aga kohe väikest last siin häbistama.

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olid muidugi ajad (1982-1988), kui 6-aastaselt kooli minek oli norm. Mina sain juunis kuus ja septembris läksin kooli. Kuna ma koduse vanaema olemasolu tõttu lasteaias eriti ei käinud puudub info, kas mul seal igav oli.

Kus neid juba 1982 6-aastaselt kooli saadeti? Mina läksin kooli 1985 ja mitte keegi ei läinud siis meie kandis kuueselt kooli peale nende, kel oli sügisel sünnipäev (septembris, oktoobri alguses) ja üksiku erandi, kelle vanemad väga nii soovisid. 1986. tehti kuueaastaste klass ja samal ajal avati ka 1. klass seitsmeaastastele, kuna eelmisel aastal nad kuueselt kooli minema ei pidanud. Paari aastaga (mu teada 1988) lõppes see jama ära, ilmselt ikka ei õigustanud siis ennast.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 20:38; 13.03 04:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 104 )


Esileht Koolilaps Roaldi nädal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.