Esileht Koolilaps Roaldi nädal

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 104 )

Teema: Roaldi nädal

Postitas:

Olid muidugi ajad (1982-1988), kui 6-aastaselt kooli minek oli norm. Mina sain juunis kuus ja septembris läksin kooli. Kuna ma koduse vanaema olemasolu tõttu lasteaias eriti ei käinud puudub info, kas mul seal igav oli.

Kus neid juba 1982 6-aastaselt kooli saadeti? Mina läksin kooli 1985 ja mitte keegi ei läinud siis meie kandis kuueselt kooli peale nende, kel oli sügisel sünnipäev (septembris, oktoobri alguses) ja üksiku erandi, kelle vanemad väga nii soovisid. 1986. tehti kuueaastaste klass ja samal ajal avati ka 1. klass seitsmeaastastele, kuna eelmisel aastal nad kuueselt kooli minema ei pidanud. Paari aastaga (mu teada 1988) lõppes see jama ära, ilmselt ikka ei õigustanud siis ennast.

Mina läksin 1981 kooli ja olin 6. Meil oli 2 paralleelklassi ja kõik lapsed olid 6-aastased. Mingit täiendavat 1.klassi, kuhu võeti 7 aastased ei olnud ja ei tulnud ka siis, kui olime 7.
Nii et on erinevaid kogemusi.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 06:39; 24.03 17:18;
To report this post you need to login first.

Tegelikult natuke mark ka: ilmarahva ees tehti nelja kooli katsed läbi, aga sisse ei saanud ikka ühtegi.

Ah kuule katsu nüüd väheke olla. Paljukest neid sisse saab. Ega kõik andekad ka sinna ei mahu. Aga kohe väikest last siin häbistama.

Ega see polnud lapse häbi, vaid ikka vanemate oma, kes arvavad, et neil on eriline imelaps, kes peab viieselt kooli minema. Väntsutavqd last mööda katseid, oli junäha, et laps seda sugugi ei nautinud, vaid stressas. Lasku ometi lapsel laps olla! Selline edukultus on haige.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 21:47; 13.03 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pruugi olla viieaastane ette õpetatud. Minu oma laps hakkas ka lasteaias käies lugema näiteks “imelist teadust”. vahel üllatas mind mingite kummaliste teadmistega, küsisin, et kust sa tead, vastus oli: Galileost või Imelisest teadusest vms. kuulis/luges. Kõik, mis korra kuulis, kohe ka meelde jättis. Käis tüütult kannul ja nõudis, et ma seletaks sõnu, millest ta aru ei saanud. Ühel sõbrannal on viis last. Üks luges 6 aastaselt harry pottery kõik osad läbi. Teine laps veeris veel teises klassiski. Ise ma lugesin ka lasteaias vabalt. Üks minu lastest on aga näiteks isasse läinud ja temal on midagi düsleksia sarnast, väga vaevaliselt tuleb lugemine. Minu mehel oli ka lapsena lugemisega probleeme. Lapsed lihtsalt ongi selles vanuses väga erineva aregutasemega. Hiljem võib see kõik muutuda ja erinevused ei pruugi üldse samapidised täiskasvanuna olla.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See laps oli ju täielik titt. Lalises ja plädises pidevalt midagi. Seisis aknalaual ja lapsevanemad olid ahvivaimustuses oma lapsest. Laps oli tavaline, aga samas tüütu ja ninatark. Kooli tal küll veel asja ei oleks. Mul ka poiss 5 aastaselt teadis palju, aga koolimekuks küll valmis ei olnud.

+19
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olid muidugi ajad (1982-1988), kui 6-aastaselt kooli minek oli norm

Olid jah sellised ajad, ja justnimelt, see oligi norm. Aga siis oli organiseeritud nii, et ka koolis päeval magati. Või oli see 6-aastaste 1. klass kusagil lasteaia juures ja õpetaja käis seal kohal, aga lapsed olid ikkagi koolilapsed. Aastaid, mil see kehtis, ma täpselt ei tea, aga minu 1981. a. sündinud laps läks 6-aastaselt kooli ja siis olid klassis kõik 6-aastased. Teine laps sündis 1983 ja nende klassis olid umbes pooleks kuuesed ja seitsmesed ja mingit magamist enam ei olnud. Kolmas läks kooli 1995 ja siis olid ainult 7-aastased.

See 6-aastaselt kooli eksperiment oli lõppenud.

Samas, minu jaoks oli see esimese lapse kool lasteaias üks parimaid lahendusi, sest laps oli hoitud ja õpetatud ja neil kujunes väga tugev ja ühtehoidev kollektiiv.

mina läksin kooli 1983 ning kõik olid 7sed. samuti paar aastat nooremad-vanemad sõbrad olid kooli minnes 7sed.
kui ma oleks pidanud minema kuuendasse klassi, siis oli mingi uuendus, kus vist 11-klassine kool muudeti 12-klassiseks ning mingid lapsed tulid lasteaia juures olevast koolist nii, et kui tavaliselt oli koolis 3 paralleelklassi, tol aastal aga kuus 2. klassi. kolm neist klassidest olid käinud esimese klassi lasteaia juures. meie läksime viiendast seitsmendasse.

mingit kohustuslikku kuueselt kooliminekut ma küll ei tea. kuueselt läksid vaid need, kes septembris-oktoobris sünnipäev

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 10.03 09:46; 10.03 13:00; 10.03 22:13; 11.03 14:40; 12.03 13:35; 13.03 11:02; 15.03 20:03; 24.03 13:34; 29.03 23:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina läksin kooli Tallinnas 1987 6-aastaselt (sain kevadel) ja kõik suvel 6seks saanud lapsed läksid samuti.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 13:15; 09.03 14:07; 11.03 14:20; 13.03 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi lühike aeg vist oli et mindigi 6 aastaselt kooli eksperimendi korras.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 13:18; 13.03 12:02;
To report this post you need to login first.

See laps oli ju täielik titt. Lalises ja plädises pidevalt midagi. Seisis aknalaual ja lapsevanemad olid ahvivaimustuses oma lapsest. Laps oli tavaline, aga samas tüütu ja ninatark. Kooli tal küll veel asja ei oleks. Mul ka poiss 5 aastaselt teadis palju, aga koolimekuks küll valmis ei olnud.

Minu meelest ka samasugune tüütu ninatark nagu need Kiiu kuldsuu ja väike Olivergi. Ei tulnud nende ühegi suust erilisi tarkusi, lihtsalt üle keskmise jutukad lapsed, keda vanemad pidevalt tagant pushivad ja upitavad, arvates, et teised on neist sama vaimustuses nagu nad ise. Teevad lastele karuteene.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sündinud 1982a ja läksin ka kooli 6-aastaselt nagu kõik mu ülejäänud klassikaaslasedki. Minu pinginaaber oli 1.klassi tulles veel lausa 5, aga kohe septembri lõpus sai 6. Aga meil oli jah tôesti nii, et see esimene klass oli lasteaia majas, hommikupoole olid tunnid, siis lôunauni ja õhtul ilmselt siis niisama mängimine seal. Suurde koolimajja läksime kohe 2.klassi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sündinud 1982a ja läksin ka kooli 6-aastaselt nagu kõik mu ülejäänud klassikaaslasedki. Minu pinginaaber oli 1.klassi tulles veel lausa 5, aga kohe septembri lõpus sai 6. Aga meil oli jah tôesti nii, et see esimene klass oli lasteaia majas, hommikupoole olid tunnid, siis lôunauni ja õhtul ilmselt siis niisama mängimine seal. Suurde koolimajja läksime kohe 2.klassi.

Täpselt sama, Viljandis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt sama

Meil ka. Vend oli mul juba koolis ja tema klass jättis selle reformiga 4. klassi vahele.
Aasta vanemad (80/81 sündinud) läksid lasteaia juures olnud “nullklassist” teise.

See selleks, akadeemiliselt võib ju ka väljaspool kooli ja lasteaeda areneda, ei pea tingimata aasta vanematega koolis käima. Mahubki rohkem huvialasid ajakavasse, kui kool vähem vaba aega ära võtab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 13:47; 14.03 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sündinud 1982 ja kui juunis kuus sain siis läksin septembris kooli. Mu aasta vanem vend samamoodi. 1983 sündinud vend sai augustis seitse ja läks siis kooli. See oli viimane aasta veel selle süsteemiga ja sai valida ja ema valis, et vend läheks seitsmeselt. Edaspidi läksid kõik seitsmeselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust see oli väga hea, kui lapsed olid lasteaias ja õpetaja käis neid õpetamas. Praegu on nii, et kuna lasteaed pole kohustuslik, siis tegelikult ei ole õpetajad kohustatud seal mitte midagi õpetama. Mõni siis õpetab, mõni üldsegi mitte. Samas kuuesele võiks natuke õpetada midagi juba küll.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 20:35; 15.03 07:51; 15.03 08:08; 29.03 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust see oli väga hea, kui lapsed olid lasteaias ja õpetaja käis neid õpetamas. Praegu on nii, et kuna lasteaed pole kohustuslik, siis tegelikult ei ole õpetajad kohustatud seal mitte midagi õpetama. Mõni siis õpetab, mõni üldsegi mitte. Samas kuuesele võiks natuke õpetada midagi juba küll.

Päris nii see ikka ei ole. Lasteaed ei ole küll kohustuslik aga lasteaia viimases rühmas tegeletakse siiski kooliks ettevalmistamisega. Lasteaia õpetajad on kõrgharidusega alushariduse pedagoogid, mitte mutid metsast, kes midagi ei tea ega oska.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 13:53; 10.03 23:55; 15.03 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris nii see ikka ei ole. Lasteaed ei ole küll kohustuslik aga lasteaia viimases rühmas tegeletakse siiski kooliks ettevalmistamisega. Lasteaia õpetajad on kõrgharidusega alushariduse pedagoogid, mitte mutid metsast, kes midagi ei tea ega oska.

Eks neid ole ikka igasuguseid. Meil olid tädid, kes tegid nii vähe kui võimalik. Ja kogu aeg oli jutt, et neil ei ole kohustust lapsi kooliks ette valmistada, see on lapsevanema asi. Pangu kuskile eelkooli või õpetagu ise. Kohustuslik see lasteaiale ei ole, kuigi enamus õpetajaid muidugi seda teevad.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 20:35; 15.03 07:51; 15.03 08:08; 29.03 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olid muidugi ajad (1982-1988), kui 6-aastaselt kooli minek oli norm

Olid jah sellised ajad, ja justnimelt, see oligi norm. Aga siis oli organiseeritud nii, et ka koolis päeval magati. Või oli see 6-aastaste 1. klass kusagil lasteaia juures ja õpetaja käis seal kohal, aga lapsed olid ikkagi koolilapsed. Aastaid, mil see kehtis, ma täpselt ei tea, aga minu 1981. a. sündinud laps läks 6-aastaselt kooli ja siis olid klassis kõik 6-aastased. Teine laps sündis 1983 ja nende klassis olid umbes pooleks kuuesed ja seitsmesed ja mingit magamist enam ei olnud. Kolmas läks kooli 1995 ja siis olid ainult 7-aastased.

See 6-aastaselt kooli eksperiment oli lõppenud.

Samas, minu jaoks oli see esimese lapse kool lasteaias üks parimaid lahendusi, sest laps oli hoitud ja õpetatud ja neil kujunes väga tugev ja ühtehoidev kollektiiv.

Mul laps 84-ndal sündinud ja siis vist see 6-aastaste nõue enam nii karm ei olnud. Ma olin siis ka üsna kindel, et kuueselt teda kooli ei pane. Ta agustikuu laps ka. Lasteaia juhataja võitles välja, et esimene klass käib lasteaias. Nii nad seal siis õppisid ja magasid. Siiamaani räägib laps, et kooli läks ta kohe teise klassi 🙂 Meil väike maa koht ja siin seda 6-aastaselt kooli minekut väga tõsiselt ei võetud ja nii oli ta siin üks nooremaid klassis, aga kui güümnaasiumisse linna läks, siis seal oli üks vanemaid. Järelikult linnas siis ikka pandi lapsi sel ajal 6-aastaselt kooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina läksin kooli 1983 ning kõik olid 7sed. samuti paar aastat nooremad-vanemad sõbrad olid kooli minnes 7sed.

kui ma oleks pidanud minema kuuendasse klassi, siis oli mingi uuendus, kus vist 11-klassine kool muudeti 12-klassiseks ning mingid lapsed tulid lasteaia juures olevast koolist nii, et kui tavaliselt oli koolis 3 paralleelklassi, tol aastal aga kuus 2. klassi. kolm neist klassidest olid käinud esimese klassi lasteaia juures. meie läksime viiendast seitsmendasse.

mingit kohustuslikku kuueselt kooliminekut ma küll ei tea. kuueselt läksid vaid need, kes septembris-oktoobris sünnipäev

Mina rääkisin sünniaastatest 1981 ja 1983, sina räägid koolimineku aastast 1983. Et sina ei mäleta, ei tähenda, et ei ole olnud. Kirjutab siin ka 1987. a kooli läinud inimene, et kõik läksid kuueselt. Nii oligi.

äkki loed uuesti, eriti selle paksus kirjas osa? ju siis tulidki need lasteaia esimeses klassis käinud tavakooli teise klassi.
KOOLImajja tulid nad ikka 7selt, kuueselt oli lasteaias eelkool vms. praegugi tahetakse aeg-ajalt teha viimane lasteaia-aasta kohustuslikuks.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 10.03 09:46; 10.03 13:00; 10.03 22:13; 11.03 14:40; 12.03 13:35; 13.03 11:02; 15.03 20:03; 24.03 13:34; 29.03 23:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ju siis tulidki need lasteaia esimeses klassis käinud tavakooli teise klassi

Jah, nad tulidki teise klassi, kui õigesse koolimajja lubati – sest esimeses klassis käisid nad (enamasti) lasteaia ruumides.
Minu kogemus on 81. aastal sündinud sugulasega: kooli pidi ta minema 6-aastasena, esimese klassi läbis lasteaias. Üldse ei saanud aru, miks seda järsku kooliks nimetati. Kui ta 2. klassis koolimajja jõudis, siis algas asi täpselt sealt, kus minugi kooli minnes 20 aastat enne seda – tähtede õppimisest! Ja terve esimese poolaasta nad muudkui õppisid suurtähti kirjutama ja sõnu kokku veerima. Kuigi see oli kõigil lastel selge juba sellest nn lasteaiaklassist.
Näis, et seadust küll muudeti, aga õppekava mitte, 7-aastastele õpetati asju nii, nagu enne reformi.

Mu oma lapsed sündisid aastaid hiljem, viimane 90ndate keskel, käisid lasteaias, viimases rühmas valmistati korralikult kooliks ette, tundsid tähti, lugesid, oskasid trükitähti kirjutada. Aga täpselt samuti alustati esimeses klassis samast tasemest – täiesti nullist, nagu nad ei teaks mitte midagi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 20:38; 21.03 02:12; 30.03 00:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa-jaa, mina ka läksin 6-aastaselt kooli kunagi, oli selline aeg 80-ndate lõpupoole.

Aga tahaks nüüd hoopis teada, kas tüdruk sai Prantsuse Lütseumi sisse sealt varunimekirjast või mitte…? Puhas inimlik uudishimu 🙂 Aga ei saagi teada vist..

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 13:32; 22.03 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa-jaa, mina ka läksin 6-aastaselt kooli kunagi, oli selline aeg 80-ndate lõpupoole.

Aga tahaks nüüd hoopis teada, kas tüdruk sai Prantsuse Lütseumi sisse sealt varunimekirjast või mitte…? Puhas inimlik uudishimu ???? Aga ei saagi teada vist..

Olles ise antud kooliga seotud, ma ei sooviks talle sissesaamist – mitte sellel aastal, juhul kui klassijuhatajaks saab see õpetaja, keda arvatakse. 1. klassi juntsusid, eriti kui nende seas on ka päris noorukesi, sobiks kantseldama mõni lapsesõbralik ja sallivam pedagoog.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 23:58; 19.03 10:04; 19.03 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa-jaa, mina ka läksin 6-aastaselt kooli kunagi, oli selline aeg 80-ndate lõpupoole.

Aga tahaks nüüd hoopis teada, kas tüdruk sai Prantsuse Lütseumi sisse sealt varunimekirjast või mitte…? Puhas inimlik uudishimu ???? Aga ei saagi teada vist..

Olles ise antud kooliga seotud, ma ei sooviks talle sissesaamist – mitte sellel aastal, juhul kui klassijuhatajaks saab see õpetaja, keda arvatakse. 1. klassi juntsusid, eriti kui nende seas on ka päris noorukesi, sobiks kantseldama mõni lapsesõbralik ja sallivam pedagoog.

Kõlli võtab jälle uue klassi või 🙂

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 18:43; 19.03 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa-jaa, mina ka läksin 6-aastaselt kooli kunagi, oli selline aeg 80-ndate lõpupoole.

Aga tahaks nüüd hoopis teada, kas tüdruk sai Prantsuse Lütseumi sisse sealt varunimekirjast või mitte…? Puhas inimlik uudishimu ???? Aga ei saagi teada vist..

Olles ise antud kooliga seotud, ma ei sooviks talle sissesaamist – mitte sellel aastal, juhul kui klassijuhatajaks saab see õpetaja, keda arvatakse. 1. klassi juntsusid, eriti kui nende seas on ka päris noorukesi, sobiks kantseldama mõni lapsesõbralik ja sallivam pedagoog.

Kõlli võtab jälle uue klassi või ????

Tead, Kõlli on täitsa tore tegelikult ja tema uut klassi ilmselt sel aastal ei võta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 23:58; 19.03 10:04; 19.03 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See koolireform, et kooli minnakse 6aastaselt, kehtis ainult 1 aasta. Mõnes koolis 2 aastat. Siis leidsid spetsialistid, et 6aastased pole ikka piisavalt kooliküpsed ja mindi tagasi vanale süsteemile, et kooli minnakse 7-aastaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa-jaa, mina ka läksin 6-aastaselt kooli kunagi, oli selline aeg 80-ndate lõpupoole.

Aga tahaks nüüd hoopis teada, kas tüdruk sai Prantsuse Lütseumi sisse sealt varunimekirjast või mitte…? Puhas inimlik uudishimu ???? Aga ei saagi teada vist..

Olles ise antud kooliga seotud, ma ei sooviks talle sissesaamist – mitte sellel aastal, juhul kui klassijuhatajaks saab see õpetaja, keda arvatakse. 1. klassi juntsusid, eriti kui nende seas on ka päris noorukesi, sobiks kantseldama mõni lapsesõbralik ja sallivam pedagoog.

Kõlli võtab jälle uue klassi või ????

Tead, Kõlli on täitsa tore tegelikult ja tema uut klassi ilmselt sel aastal ei võta.

Kõlli oli laste hirm 🙂

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlli võtab jälle uue klassi või ????

Kõlli oli maailma parim klassijuhataja!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab, mis juhtub nii etteõpetatud lapsega piirkonnakoolis? Katsetega koolis satuks ta sama tasemega omasuguste sekka. Tavalises koolis ootab vist ees suur igavus või segadus. Kehvema kooli puhul hakatakse nn ninatarka kiusama.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab, mis juhtub nii etteõpetatud lapsega piirkonnakoolis? Katsetega koolis satuks ta sama tasemega omasuguste sekka. Tavalises koolis ootab vist ees suur igavus või segadus. Kehvema kooli puhul hakatakse nn ninatarka kiusama.

Ma arvan, et iga laps on erinev, olgu ta eelnevad teadmised, millised tahes, kooli sattudes on see siiski niivõrd teistsugune keskkond, et ikka elab kaasa.
Kui ka teab juba eelnevalt ja oskab kõike, siis ei pruugi ta sugugi “ninatark” olla. Kas ta hakkab oma teadmisi ja oskusi uhkelt välja näitama või mitte, sõltub igaühe iseloomust.
Minu üks lastest oleks võinud ka vabalt kandideerida eliitkooli, panime siiski piirkonna kooli. Ei mingeid katseid.
Tal oli algklassides väga lihtne, õppima peaaegu ei pidanudki, kõik tuli kuidagi iseenesest. Mingit segadust polnud, talle meeldis väga kogu klass ja seltskond. Ka muidugi see, et igal võimalikul konkursil või võistlusel oli ta enamasti esikolmikus.
Jama jõudis kätte 5. klassi keskel. Vaat siis pidime me kodus tugevat tööd tegema, et see laps õpetada õppima! Pea pool aastat kulus, et raskustest üle saada ja et laps saaks aru, mida õppimine üldse tähendab. Ja eks ta psüühika sai ka kannatada, kui asju ikka sama lõdvalt üritas võtta, aga esiviisikust ikka päris kaugele maha jäi.
Pärast läks kergemaks, tabas ära, milles asi, hakkas pingutama ja kiitis, kui tore on õppida ja jälle klassis üks parematest olla.
Ilmselt temas ninatarkust polnud, päris mitmel aastal valiti klassikaaslaste poolt “parimaks sõbraks” (neil oli selline anonüümne valimine igal kevadel).

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 20:38; 21.03 02:12; 30.03 00:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa-jaa, mina ka läksin 6-aastaselt kooli kunagi, oli selline aeg 80-ndate lõpupoole.

Aga tahaks nüüd hoopis teada, kas tüdruk sai Prantsuse Lütseumi sisse sealt varunimekirjast või mitte…? Puhas inimlik uudishimu ???? Aga ei saagi teada vist..

Olles ise antud kooliga seotud, ma ei sooviks talle sissesaamist – mitte sellel aastal, juhul kui klassijuhatajaks saab see õpetaja, keda arvatakse. 1. klassi juntsusid, eriti kui nende seas on ka päris noorukesi, sobiks kantseldama mõni lapsesõbralik ja sallivam pedagoog.

Oi, minu laps läheb sel aastal lütseumi esimesse klaasi. See uudis teeb küll murelikuks! Kas tōesti on tänapäeval veel selliseid pedagooge? Ei tahaks kúll, et laps kohe koolistressi saab. Kas esimesi klasse tuleb üks vōi kaks?

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 21:39; 22.03 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haridusameti kodulehel on kirjas, et TPL-i võetakse sel aastal kaks klassi, kummaski 32 õpilast

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 13:32; 22.03 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab, mis juhtub nii etteõpetatud lapsega piirkonnakoolis? Katsetega koolis satuks ta sama tasemega omasuguste sekka. Tavalises koolis ootab vist ees suur igavus või segadus. Kehvema kooli puhul hakatakse nn ninatarka kiusama.

Need katsedon täiesti haiged ja mõttetud.
Mu poiss drillis ära 20 piires arvutamise, tekstülesanded jne. Läks siiski piirkondlikku kooli.
Nüüd kevade, poiss arvutab igavusest 100 piires, teeb korrutamist jagamist lisaks.
Koolis ikka 20 piires arvutamine, lugemine jne
Sisuliselt on selline tunne, et õppisime enne kooli 2 aastat ette, sest koolis ei tehta midagi.
Siis tekib küsimus, miks on vaja katsetel lolli mängida-õpitakse ikka koolis, jätke lastele lapsepõlv alles.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.03 09:46; 24.03 13:47; 28.03 23:38; 29.03 09:53; 29.03 22:02; 30.03 00:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 104 )


Esileht Koolilaps Roaldi nädal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.