Esileht Kodunurk Roborock robottolmuimeja

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Roborock robottolmuimeja

Postitas:

Tere!

Pärast pikka kaalumist ning poolt- ja vastuargumentidega tutvumist olen langetanud valiku Roborock 2 gen.kasuks. Kuid siiski palun veel vastuseid kogenumatelt:

1) Kui suurt lärmi antud imeja teeb? Olen beebi ja väikese lapsega kodune ning talvisel ajal on õues olemist vähem ka. Kas müra lubab toas viibida või segab öösel magamist? Beebi pelgab tolmuimejat.

2) Juuksekarvad-neid langeb mul metsikult. Harjaseid tuleb ilmselt siis tihti puhastada aga ega need juuksekarvad talle saatuslikuks saa?

3)nn mopping- erilist efekti sellest vist loota pole? Kui ehk siis et vanakooli viisi põrand läikima pesta ja siis lasta ülepäeva nn pesta.

4) Kas teie peres asendab robot tavalist imejat või siiski mitte? Kui aga tõesti asendab (mida salamisi loodan:), kui tihti ta teil siis töös on? Iga päev?

5) Kuna lapsi mitu, siis mänguasju on põrandal samuti. Üks variant on nogo zone kasutada, kuid mis juhtub kui mingi karvane loomake teele ette jääb? Masin lõpetab liikumise ja jookseb errorisse?

tänudega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole Roborock, vaid teine tolmuimeja (Alist), aga vastan ikka, sest ma olen nii uhke oma koduabilise üle. Konkreetselt Roborocki kohta saab Fb grupist “sisekujunduse jutunurk” kindlasti infot – nii Roborock otsingusse pannes kui ka vajadusel uue teema tehes. 100% soovitan mingi robot osta, sodi ei ole enam kogu aeg talla all nagu varem oli. Ainus probleem on eneseväärikus, mis saab tugeva löögi, kui paak avada ja seda sodi näha, mis sul kodus on. Ma enne robotit pidasin end ikka puhtaks inimeseks.

Tere!

Pärast pikka kaalumist ning poolt- ja vastuargumentidega tutvumist olen langetanud valiku Roborock 2 gen.kasuks. Kuid siiski palun veel vastuseid kogenumatelt:

1) Kui suurt lärmi antud imeja teeb? Olen beebi ja väikese lapsega kodune ning talvisel ajal on õues olemist vähem ka. Kas müra lubab toas viibida või segab öösel magamist? Beebi pelgab tolmuimejat.

Enne enda Ali roboti ostu lugesin nende kohta ja ei pannud tähele, et ükski nii vaikne oleks, et öösel magamise ajal saaks kasutada.

2) Juuksekarvad-neid langeb mul metsikult. Harjaseid tuleb ilmselt siis tihti puhastada aga ega need juuksekarvad talle saatuslikuks saa?

Ma enda oma valikul eelistasin just teistsugust seda auku, kust sodi masinasse sisse läheb, sest arvasin, et nende harjaste külge jäävad karvad kinni. Ehk mul ongi lihtsalt auk keset robotit ja külgedel kerged harjad, mis sodi augu poole lükkavad. Samas see on ainult minu arvamus ja mul pole kogemust selliste harjastega nagu Robol on.

3)nn mopping- erilist efekti sellest vist loota pole? Kui ehk siis et vanakooli viisi põrand läikima pesta ja siis lasta ülepäeva nn pesta.

Oleneb, kui nõudlik oled. Mina eriti nõudlik ei ole ja minu jaoks on see suht piisav, varem pesin 1x nädalas, nüüd on mul minu robot ca kuu aega olnud, veel pole põrandaid pesnud, aga ehk lähiajal peaks. Samas mul pole ka last, kes põrandale väga lähedal on ja kelle jaoks peaks põrandad puhtad hoidma.

Ma kujutan ette, et tarkade robotitega võib pesu päris mugav olla, kui saab äpist sättida. Minu mitte kõrge targem robot trügib vaibale, kui on põrandapesu aeg. Siis pean talle seina ette ehitama lillepottidest ja käekottidest 🙂

4) Kas teie peres asendab robot tavalist imejat või siiski mitte? Kui aga tõesti asendab (mida salamisi loodan:), kui tihti ta teil siis töös on? Iga päev?

Minul on sätitud ta iga päev tööle ja olen tähele pannud, et kui lastagi tal iga päev töötada, siis võtab ta vaibalt sodi paremini ära võrreldes sellega, kui üks päev vahele jääb ja siis ta peaks nn eelmise päeva sodi ka ära koristama. Seda ilmselt sellepärast, et teiseks päevaks on esimese päeva sodi kõvemini vaiba sisse kõnnitud vs värske sodi vaiba peal. Ta väga tugevalt just ei ime (minu oma). Aga nagu pesemisegagi, siis pärast roboti ostu ma ei ole päris tolmuimejat välja võtnud, aga taaskord oleneb see ilmselt standarditest ja uuest põlvkonnast, kes põranda lähedal askeldab.

5) Kuna lapsi mitu, siis mänguasju on põrandal samuti. Üks variant on nogo zone kasutada, kuid mis juhtub kui mingi karvane loomake teele ette jääb? Masin lõpetab liikumise ja jookseb errorisse?

Mul kassi mänguasjadest üritab üle minna, aga kui ei õnnestu, siis lülitab end välja ja jääb inimese abistavat kätt ootama. Midagi erilist ei juhtu. Targemad masinad (nagu Roborock) ma arvan, et näitavad äpist, kus ta koristamas on käinud ja siis saab panna, et jätkaks sealt? Ma enda oma pean otsast peale tööle panema, mis on iseenesest vähe tüütu, kui ise kodus olla, mulle see urin ei meeldi, mis ta teeb. Aga seda on 1x siiamaani juhtunud, ülejäänud korrad olen ta ikka enda laadimisjaamast leidnud.

Mul on 700ml sodi kogumise paak ja tühjendan seda ca 3 päeva tagant (väike korter), ma ei tea, kuidas väiksema paagiga hakkama saab. Seega soovitan paagi suurust ka vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) roborock 2 mudelil on eraldi silent mode, mis teeb vähem lärmi. Ise kasutan küll max mode.

2) karvad – mul on pikakarvalised koer ja kass, seega peale igat roboti käivitamist puhastan lisaks tolmukonteinerile ka harja. Seda võin seni lugeda roboti ainsaks miinuseks, aga no lisa 2-3 minutit ei tapa ju.

3) mopping funktsiooni olen paar korda proovinud ja lööb kenasti parketi läikima, aga kui robot ülepäeva korralikult toimetab, siis otsest vajadust moppinguks pole näinud.

4)meil asendab robot tavalist tolmuimejat 99%. No diivanit teen tavalisega ja treppi ka. Mujalt teeb robot tunduvalt hoolikamalt kui ma ise viitsiksin, nt voodialused jm ebamugavad kohad.

5) Keelatud tsoone pole kasutanud, lapsed suured, seega enne roboti tulekut korjame põrandalt kõik liigse ära, osad vaibad ka õue kloppimisele, seega eeltööd enne roboti käimapanekut võivad ka võtta ligi 10 min. Samas kui robot kuhugi otsa sõidab, kuhu kinni jääb, nt mingi lahtine juhe v ribakardinanöör, siis lihtsalt err ja jääb seisma.

/Õnnelik roborock 2 omanik alates augustist ja enam ei kujutaks elu ilma robotita ette. Kunagi varem pole kodu ka igapäevaselt sama puhas olnud, kui nüüd kui 2-3x nädalas robot puhta töö teeb./

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Kodunurk Roborock robottolmuimeja