Esileht Kodunurk Robot-tolmuimeja

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Robot-tolmuimeja

Postitas:

Mul Miele-imeja kapis juba viimased 25 aastat. Ta on teenitud mind väga hästi. Nüüd mõtlesin, et ostaks robot-tolmuimeja. Hinnavahed on tohutud. Saab nii 200 e kui ka 1200 euro eest. Koeri-kasse mul pole, kes karvu ajab va ma ise. Kolme tuba ja köök. Milliseid soovitate? Muidugi lähen ka poodi ja kuulan müüjate kiidukõned ära, aga teilt saab ausamaid arvustusi. Aitäh!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.08 07:49; 11.08 13:07; 11.08 18:49; 15.08 06:08; 24.08 08:12; 25.08 09:49; 28.08 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Robot-tolmuimeja ei asenda tavalist tolmuimejat. See on vahend korralike koristuskordade vahepeal põrandate elementaarselt puhtana hoidmiseks.

Arvesta, et räägib see müügimees, mis ta räägib, vaipu see robot sul korralikult puhtaks ei tee. Enamasti rullib tolmu lihtsalt mööda vaipa ebaühtlasemalt laiali 🙂 Või siis tassib diivani alt tolmurullid oma kõhu all kenasti vaibale.

Ma ütleks, et robot on eelkõige koduloomaomanikele, kellel majapidamises vaipu ei ole. Tavaimuriga tuleb koristada nii ehk naa (robot ei tee sul nurkasid puhtaks, robot ei pääse igale poole mööbli alla jne).

Mul on praeguseks juba mitmes robot ja minul on see asendamatu – kolm pikakarvalist kassi suudavad päevaga väga suure hulga karvu laiali laotada. Vaipu mul ei ole. Aga kui mul kasse ei oleks, siis ma ei näeks väga suurt mõtet.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 13:45; 14.08 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustusin eelkõnelejaga. Robot on vaipadeta lageda kodu jaoks. Kui toad on tihedalt asju ja põrandakatteid ja laste asju täis siis on temast vähe kasu. Mul on lagedam ja vaipadeta kodu ja ma põrandat ise enam ei puhasta. Lasen robotil iga päev imeda ja paar korda nädalas pesta. Ise pesen kui päriselt mõni plekk maas on.

Muidu soovitan osta internetist. Eestis maksavad mudelid 2x oma hinda. Mina ostsin oma sealt. Eestis on sama mudel täpselt 2x kallim.
https://www.myrobotcenter.eu

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie Roomba käib neljatoalise korteri üle iga päev, nädalavahetusel tõmban talle kättesaamatud nurgad tavalise tolmuimejaga üle (kuigi meil on neid vähe). Programmeeritud on töötama siis, kui terve pere on tööl-koolis, suvel lasen liikuma siis, kui lapsed väljas ja ise loen vms.
Meil on kolm magamistuba vaipkatte all, koridor, elutaba ja köök parkteiga. Mina küll mingit vahet ei näe tõmbamisel, nii vaip kui parkett on alati laitmatult puhtad, ka esiku porivaip. Loomi meil ei ole, küll aga on kahe naisterahva pikad juuksed pidevalt mööda elamist laiali ja need korjab kenasti kokku. Lisaks veab väike mudilane igapäevasel õuest päris palju liiva ja pori esikusse, ka sellega saab kenasti hakkama.
Meie elu on robot ikka oluliselt lihtsustanud, olen ostuga väga rahul.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 13:03; 11.08 14:23; 11.08 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mudel Roomba teil on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.08 07:49; 11.08 13:07; 11.08 18:49; 15.08 06:08; 24.08 08:12; 25.08 09:49; 28.08 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mudel Roomba teil on?

Meil on Roomba 896.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 13:03; 11.08 14:23; 11.08 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siis on uksed ilma lävepakkudeta? Või ületab see Roomba 896 ka sellist ca 1,5 cm kõrgust lävepakku?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siis on uksed ilma lävepakkudeta? Või ületab see Roomba 896 ka sellist ca 1,5 cm kõrgust lävepakku?

Mul lävepakud pool cm. Arvan, et ta saab sellest üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.08 07:49; 11.08 13:07; 11.08 18:49; 15.08 06:08; 24.08 08:12; 25.08 09:49; 28.08 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on korter üsna ühel tasapinnal jah, tubade vahel lävepakke ei ole, on need metallist üleminekuliistud. Elutoa oma on 2cm kõrgune, aga liist on kaldus ja sealt läheb robot kenasti üles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 13:03; 11.08 14:23; 11.08 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Xiaomi Roborock 2 gen ja väga ilusasti teeb puhtaks nii parketi kui vaibad. Kirjade järgi peaks sõitma ka üle 2 cm lävepakkude, aga meil nii kõrgeid pole. Põrandate pesemise funktsioon on ka. Elu teeb mugavaks küll ja kodu teeb ikka väga puhtaks, kui iga päev tööle panna, siis miskit üle teha küll ei ole vajadust, pigem teeb ju robot korralikumalt. Ma ise ei teeks kunagi nii põhjalikult ühte 50m2 korrust nagu robot, st 45 minutit – ise teeks kiiresti 10 minutiga ühe korruse valmis. Mina tavalist tolmuimejat nüüd enam muuks ei kasuta kui trepi puhastamiseks. Või kui vahel mingit remontimist ja suuremat sodi on. Robot saab igapäevaselt kenasti hakkama kahe pikakarvalise kodulooma karvadega.
Eks see robot tundus mullegi mõttetu, kui seda veel omal ei olnud, aga kui juba sellise mugavusega ära harjusin, siis nüüd tundub elu ilma robottolmuimejata sama ilmvõimatu nagu ilma pesumasina, kuivati või nõudepesumasinata 🙂

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 21:45; 15.08 15:41; 24.08 21:15; 24.08 21:34; 08.10 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on praeguseks juba mitmes robot ja minul on see asendamatu

Tähendab, et need ikka väga kaua vastu ei pea? Nii nagu ikka need akuga tolmuimejad?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on praeguseks juba mitmes robot ja minul on see asendamatu

Tähendab, et need ikka väga kaua vastu ei pea? Nii nagu ikka need akuga tolmuimejad?

Esimesel läks aku – mõni aasta oli ok ja siis jäi aku kestvus nii lühikeseks, et ühe laadimiskorraga ei saanud ühte tubagi tehtud.
Teise vahetasin välja ehituse tõttu – sellel oli rullik kõhu all, mille ümber keris ta kõik lahtised juuksed ja muud karvad ning selle puhastamine oli võimalik ainult maniküürkääre appi võttes.
Nüüd on kolmas, iLife 5sPro. See on nüüd juba mitu aastat kasutusel ja väsimuse tundemärke ei esine. Sellel on pesufunktsioon ka, aga seda ei kasuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 13:45; 14.08 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ost jäänud selle taha, et ei suuda ära otsustada, millist masinat osta. olen käinud poes, uurinud internetist ja sõbrannadelt – igaüks kiidab oma. Liiga kallist ei raatsi ka osta jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ost jäänud selle taha, et ei suuda ära otsustada, millist masinat osta. olen käinud poes, uurinud internetist ja sõbrannadelt – igaüks kiidab oma. Liiga kallist ei raatsi ka osta jne.

Mul sama, uurin juba 2 kuud. Gigandis saab osta ka nii, et kui ostuga rahul pole, viin tagasi. Kah väga kallis ei tahaks. Max 500. Seegi tundub kallis, aga 200 eurost pole jälle mõtet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.08 07:49; 11.08 13:07; 11.08 18:49; 15.08 06:08; 24.08 08:12; 25.08 09:49; 28.08 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tahtnud ka ennast lolliks maksta. Paljud mu tuttavad kasutavad ja kiidavad soodsat xiaomi roborock 2 generation(400€) samas paljud on ostnud ka poole kallima roomba. Lugesin erinevaid võrdlusi, vaatasin youtubest tutvustusi ja valik langes roborocki kasuks, ilma kõhklusteta.
https://vacuumcleanersdvisor.com/roborock-s5-vs-roomba-980-detailed-comparison/

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 21:45; 15.08 15:41; 24.08 21:15; 24.08 21:34; 08.10 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin nüüd roborocki ära.
Pole veel aru saanud, kuidas ma saan nii teda tööle, et ta ainult mul kööki puhastaks. Ikka käib kõik toad läbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.08 07:49; 11.08 13:07; 11.08 18:49; 15.08 06:08; 24.08 08:12; 25.08 09:49; 28.08 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin nüüd roborocki ära.

Pole veel aru saanud, kuidas ma saan nii teda tööle, et ta ainult mul kööki puhastaks. Ikka käib kõik toad läbi.

Valid äpist zone cleanup ja joonistad köögile kasti ümber. Saad valida ka nii, et teeb valitud tsooni kuni 3x järjest üle.
Äpis on paremal üleval kolm täpikest, sinna vajutades saad igasugu infot. Seal saad vahetada režiimi (4 erinevat), saad lugeda manuaale (nt kuidas robot koos mopiga tööle panna) jne. Aga alustuseks võib ka mõne youtube tutvustuse vaadata 🙂

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 21:45; 15.08 15:41; 24.08 21:15; 24.08 21:34; 08.10 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.youtube.com/watch?v=fbTJp_CyKqI

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 21:45; 15.08 15:41; 24.08 21:15; 24.08 21:34; 08.10 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on Neato Botvac D5, hinnaklass 500 euro kanti. Igati rahul, intelligentne masin, ületab pakud (vist kuni 2 cm oli), trepist alla ei kuku, laseb keelutsoone panna, ei lärma liialt. Poetasin alguses testimiseks igasugust jama põrandale, kuuseokastest sai jagu, koerakarvadest sai jagu, männikoorejupist (õhuke) ei saanud jagu. Olin skeptiline, et puhub kindlasti koerakarvu lihtsalt eest ära ja ära ei korista, aga koristas küll.
Lisaks on varstolmuimeja nendeks juhtudeks, kus vaja mingit kindlat kohta koristada, ning vana tavaline imur on ka kuuris olemas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin nüüd roborocki ära.

Pole veel aru saanud, kuidas ma saan nii teda tööle, et ta ainult mul kööki puhastaks. Ikka käib kõik toad läbi.

Valid äpist zone cleanup ja joonistad köögile kasti ümber. Saad valida ka nii, et teeb valitud tsooni kuni 3x järjest üle.

Äpis on paremal üleval kolm täpikest, sinna vajutades saad igasugu infot. Seal saad vahetada režiimi (4 erinevat), saad lugeda manuaale (nt kuidas robot koos mopiga tööle panna) jne. Aga alustuseks võib ka mõne youtube tutvustuse vaadata ????

Ok. Sain hakkama. Aga kas tead, kui dock tepslis ei ole, siis ta vist tagasi koju ei oska minna? Ja kuidas sa paned virtuaalseina? Mul on ühel seinal liistude tasandil juhtmed, mööda maas tegelikult. Nendesse ta jääb kinni. Paneks üldse keelu peale. Mingit virtualwalli müüakse, tea kas tasub sellist osta. Muidu olen eriti rahul oma ostuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.08 07:49; 11.08 13:07; 11.08 18:49; 15.08 06:08; 24.08 08:12; 25.08 09:49; 28.08 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ongi nii, et mu valge robo ei lähe vaibal olevatele mustadele triipudele. Kardab musta värvi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.08 07:49; 11.08 13:07; 11.08 18:49; 15.08 06:08; 24.08 08:12; 25.08 09:49; 28.08 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina siis see kägu, kes augustis xiaomi roborock 2 ostis. Endiselt olen väga rahul, kuigi enam päris iga päev ei viitsi käima panna, aga üle 1-2 p panen küll.
Plussid:
* tolmukonteiner ja filter on lihtsasti pestavad
* mahub kenasti igale poole ja teeb tõeliselt puhtaks, eriti mugav nt voodialuste puhastamiseks
* aku peab kaua vastu (peale 100m2 puhastamist on veel ligi pool akumahtu alles)
Ainsa miinusena toon välja selle, et lisaks tolmukonteinerile tuleb mul iga kord puhastada ka harja, kuna mul on pikakarvaline koer, kelle karvad harja ümber keerduvad.
Arvestama peab roboti omanik ka sellega, et juhtmeid vms ei tohi maas vedeleda. Ning treppide ja pehme mööbli jaoks veel robotit pole, nii palju tuleb omal pingutada :))
Aga elu ilma robotita enam ette ei kujuta küll ja maja on jooksvalt palju puhtam kui enne robotit.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 21:45; 15.08 15:41; 24.08 21:15; 24.08 21:34; 08.10 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina siis see kägu, kes augustis xiaomi roborock 2 ostis. Endiselt olen väga rahul, kuigi enam päris iga päev ei viitsi käima panna, aga üle 1-2 p panen küll.

Plussid:

* tolmukonteiner ja filter on lihtsasti pestavad

* mahub kenasti igale poole ja teeb tõeliselt puhtaks, eriti mugav nt voodialuste puhastamiseks

* aku peab kaua vastu (peale 100m2 puhastamist on veel ligi pool akumahtu alles)

Ainsa miinusena toon välja selle, et lisaks tolmukonteinerile tuleb mul iga kord puhastada ka harja, kuna mul on pikakarvaline koer, kelle karvad harja ümber keerduvad.

Arvestama peab roboti omanik ka sellega, et juhtmeid vms ei tohi maas vedeleda. Ning treppide ja pehme mööbli jaoks veel robotit pole, nii palju tuleb omal pingutada :))

Aga elu ilma robotita enam ette ei kujuta küll ja maja on jooksvalt palju puhtam kui enne robotit.

Ma ostsin samuti Roborocki, S5, paar nädalat on majapidamises olnud. Olen väga rahul. Meil on pinda väga palju, aga 180 m2 saab rahulikult ühe laadimiskorraga üle tõmmatud, isegi konteinerit ei pea vahepeal tühjendama (alguses igaks juhuks poole pealt tühjendasin, aga kui just suure sodi seest üle ei lase, ei ole tõesti vaja).

Juhtmetega saab robot kohati isegi hakkama, küll aga võib vaibanarmastesse takerduda ja pesukuivatusresti peale võib ka kinni jääda.

Mulle meeldib, et seda on nii lihtne ja intuitiivne kasutada, kõik osad käivad välja-sisse kerge klõpsuga, mitte ei pea mingite abivahenditega urgitsema, et näiteks harja või tolmukonteinerit kätte saada.

Mulle meeldib see ka, kui süstemaatiliselt ja samas vaikselt see tegutseb.

Nüüd tuli nagu reklaamtekst. 🙂 Aga tõesti olen rahul, säästab enam-vähem pool tundi igast päevast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka kolm tuba ja köök, elan üksi, loomi ei ole. Ostsin endale Dysoni akutolmuimeja (V8 Absolute) ja võin öelda, et sellest saati on mu elamine kogu aeg puhas, ei mingeid tolmurulle ega isegi purusid. Tavalist tolmuimejat ei olegi enam kasutanud. Poja peres on robot ja ma leidsin, et mul ei ole mõtet seda osta, sest koristamist ei ole pidevalt.

Pole küll teemaalgatajale vastuseks, aga mul on 2-kordne maja, 3 last, 2 kassi, koer ja pool aastat Dyson v8 omanikuna olen ülirahul ja mõtlen, et miks ometi varem seda ostu ei teinud. Kui aku on korralikult täis laetud, saan terve maja koristatud. Aga jah, ühest korralikust robotist unistan ka ikka, just et “keegi” jooksvalt karvu korjaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dysoni uuemad on üleprahi. Tõesti pole kodus rohkem juhtmega tolmuimejat vaja. No on nõks kallis, mõne aasta pärast aku või mõni hari tahab ka vahetust. Kui hind väga hirmutab, siis hiinas on hakanud mingeid odavamaid alternatiive tekkima. Xiaomi, Dirt Devil, Tinton jne. A noh, kes teab kuda needki pikemal perioodil toimivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Kodunurk Robot-tolmuimeja