Esileht Kodunurk Robotniiduk lilleklumpidega aeda?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Robotniiduk lilleklumpidega aeda?

Postitas:

Mul on suur aed, kus on palju muru. Samas olen teinud muru sisse lilleklumbid- roosidega, liiliatega jms. Palju on ka marjapõõsaid (õrnemad nt. kuslapuu ja mustikas. Mitmel pool on ka peenraid. Kas mul on mõttetu hakata robotist unistama, kuna maksaksin piirete eest väga palju ja ilmselt neid ei jaksa keegi paigaldadagi. Milliseid taimi robot maha ei niida ja neid piirdega kaitsma ei pea? Ilmselt puud, kuid äkki on veel midagi? Või on veel midagi, mida ma ei tea? Vaatan, et paljudes aedades vuravad need ringi ja tahaksin ka seda saada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sul on aias palju asi, mis segavad nö sirgelt niitmist, siis on just robot ideaalne. traadi panemine on ühekordne kulu. Ma täpselt ei tea, palju see meetri hind on, aga kindlasti tasub ära. Kui arvad, et läheb kulukaks, siis väga hästi ajavad asja ära ka tavalised metallist lilletoed, mis on õigele kõrgusele paigaldatud (me kasutame ajutiselt neid, kui asju juurde istutame – iga viljapuu pärast ei hakka traati juurde panema vaid ilmselt siis mingi hetk paneme jälle korraga traati juurde. Aga kui sul neid juhuslikult garaažist võtta pole, siis ega need ka ju odavad pole 😀 ).

Kui nt lillepeenral on nagunii kõrgem piire, siis ei ole tingimata traati vaja, kuigi alguses nad piiravad ikka kõik selle traadiga ära. Noored puud kindlasti vajavad traati või füüsilist kaitset. sellest plastikust rohelisest odavast peenrapiirdest sõidab niiduk üle

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.05 11:33; 21.05 12:56; 21.05 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mingid lilletoed küll robotit kinni ei peata, sõidab need lihtsalt maha ja enda alla kinni. Traat iga klumbi ümber on kindlasti parem, aga traadi häda on see, et siis ei saa muru seest üldse võililli välja nokkida. Pidevalt läheb meelest ära ja jälle traat puruks ja otsi, kus ta katki on.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.05 22:39; 21.05 17:46; 21.05 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul husqvarna robot ja paigaldus oli tasuta. Traat pandi igale poole kus soovisime. Ei tea kas praegu ka sellist kampaaniat kuskil, aga paigaldus on nagunii ühekordne kulu jah.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mingid lilletoed küll robotit kinni ei peata, sõidab need lihtsalt maha ja enda alla kinni. Traat iga klumbi ümber on kindlasti parem, aga traadi häda on see, et siis ei saa muru seest üldse võililli välja nokkida. Pidevalt läheb meelest ära ja jälle traat puruks ja otsi, kus ta katki on.

Ei sõida midagi puru lilletugesid. Niidukil on ju andurid ja ega ta sul 30 km/h seal aias ringi kihuta, et kõigest arutult üle sõidab. Lilletugi peab olema õigele kõrgusele sätitud, et jääks niiduki anduri vaatevälja. Muidugi kui on vastu maad, siis sõidab lihtsalt üle – meil oli kogemus selle plastikust peenrapiirdega, kuna see ju madal. Aga lilletoed takistavad niidukit kenasti – kui sul endal kogemust pole, siis pole vaja rääkida. Mul on kogemus olemas, hetkel on 1 puu ja 2 põõsast just niimoodi kaitstud (ja niiduk on husqvarna).

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.05 11:33; 21.05 12:56; 21.05 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis sa räägid, mul olid pandud lausa tugevad metallvardad ja sõidab otsa nagu kolin. Ja jääb kinni. Mitu aastat juba robot, seepärast üsna palju kogemust just robotiga. Mis tüüpi lilletoed sul siis on, mis roboti kinni peavad? Sest meie robot (ei kihuta) sõidab ilusti otsa neile ja mingi lilletugi neid kinni ei pea.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.05 22:39; 21.05 17:46; 21.05 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis sa räägid, mul olid pandud lausa tugevad metallvardad ja sõidab otsa nagu kolin. Ja jääb kinni. Mitu aastat juba robot, seepärast üsna palju kogemust just robotiga. Mis tüüpi lilletoed sul siis on, mis roboti kinni peavad? Sest meie robot (ei kihuta) sõidab ilusti otsa neile ja mingi lilletugi neid kinni ei pea.

Jah, aga sul ei ole ju Husqvarna!?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On küll. Husqvarna AM420.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.05 22:39; 21.05 17:46; 21.05 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis sa räägid, mul olid pandud lausa tugevad metallvardad ja sõidab otsa nagu kolin. Ja jääb kinni. Mitu aastat juba robot, seepärast üsna palju kogemust just robotiga. Mis tüüpi lilletoed sul siis on, mis roboti kinni peavad? Sest meie robot (ei kihuta) sõidab ilusti otsa neile ja mingi lilletugi neid kinni ei pea.

Tavalised kaarega toed. Metallist. Rohelised. Kõ7ge lihtsamad. Ehk oli sul kõrgus vale – meil kõik põõsad alles ja naabritel ka, neilt saime nipi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.05 11:33; 21.05 12:56; 21.05 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paigaldame samuti robotniidukeid ning seda tasuta. Kõik lillepeenrad jne saab edukalt traadika ümbritsetud nii, et robotniiduk neid kindlasti ära ei lõika.

Suuremaid puid pole traadiga ümbritseda vaja. Väiksemaid, äsja istutatuid puid, aga küll. Ka kivid ääristame traadiga, et robot liialt nende vastu põrkuma ei peaks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk Robotniiduk lilleklumpidega aeda?