Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rocca al Mare ja Kristiine keskuse kinkekaart

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Rocca al Mare ja Kristiine keskuse kinkekaart

Postitas:
Kägu

Jagan negatiivset kogemust. Soovitan mitte osta ja kinkida sellist kinkekaarti.

Läksin oma kinkekaarti realiseerima. Peal oli 50 eurot. Kassas maksma asudes selgus, et kinkekaarti koos pangakaardiga kasutada ei saa. Kui arve on üle 50. euro, siis ülejäänu tuleb tasuda sularahas. Sularaha ma aga ei oma kunagi. Tükk aega lahendasime nö arusaamatust kassas. Teised järjekorras olevad inimesed olid juba pahased, et aega raiskasime.

Lõin käega, ja maksin seekord  kogu arve pangakaardiga.

Mõni aeg hiljem läksin uuele katsele. Võtsin automaadist välja piisava hulga sularaha, juhuks, kui arve ületab 50 eurot, siis saan sularahas juurde maksta.

Liigun kaubaga kassasse. Kaubad on läbi löödud ja esitan kinkekaardi. Müüja haaras peast ja tahtis kassast põgeneda. Et tema ei oska ja tema ei saa hakkama. Temal kokkupuude selle teemaga puudub. Tahtis kedagi appi kutsuda. Jälle pikk järjekord taga ja inimesed jälle rahutult nihelemas.

Arve oli ligi 100 eurot. Maksin siis sularahas ja kinkekaardiga. Lisaks, kuna sularahas oli ümmargune summa, pidi müüja mulle midagi tagasi maksma. Kahe peale saime siiski arvutusega hakkama ja lõpuks tehing õnnestus. Aga ebameeldiv tunne jäi. Esiteks, et teised pidid minu järgi ootama. Teiseks, et ajasin müüja segadusse. Kolmandaks see arutamine ja arvutamine kassas, et kõik õigesti saaks. Ja lõpuks pidin ka allkirja kuhugile andma, et olen kaarti kasutanud.

Müüjale etteheited puuduvad. Aga lihtsalt hoiatuseks, et selle poe kinkekaardi kasutamine on tohutult ebamugav ning on näha, et ka müüjate jaoks väga ebamugav.

Samuti, mulle jäi arusaamatuks küsimus, kui palju kaardi peal raha on. Sama küsimus oli ka esimesel korral. No, miks peab klient täpselt teadma, kui palju kaardi peal on? Tegemist on ju kinkekaardiga ja kingisaaja ei pruugi teadagi, kui palju talle kingiti. Kui ma ütlen, et on 100 eurot, kas ma siis saan 50-eurose kaardiga maksta 100-eurose arve?

+16
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keskuste kodulehel ikka käisid? Saldo kontroll on igati olemas – https://www.roccaalmare.ee/kinkekaart/

Aga muidu mul samalaadne kogemus Solarise kinkekaardiga. Kui kinkekaardiga maksta soovida, siis müüjad ei tea, mida sellega teha ning hakkavad kuhugi helistama, et abi saada. Samas olen ma nii külma närviga küll, et ootangi ja ei leia et ma süüdi olen, et teised sabas ootavad. Kaupluste juhatajate ülesanne on oma töötajaid koolitatada ja see on nende tegemata töö. Ei tohiks ju raske olla koostada kinkekaardi kasutamise juhend.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ostsin Rocca al Mare kinkekaardiga I.L.U-s ja sain küll pangakaardiga juurde maksta. Küsiti ka, palju mul peal on, aga seda kontrolli mõttes, tema sai seda ise ka vaadata. Seda, et müüja on uus ja mõnda asja ei oska, tuleb ikka ette, ei tasu sellepärast nii endast välja minna. Minu arust dramatiseerid veidi asja üle. Mul on endiselt kinkekaartide üle hea meel, mulle võib neid küll kinkida.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samuti, mulle jäi arusaamatuks küsimus, kui palju kaardi peal raha on. Sama küsimus oli ka esimesel korral. No, miks peab klient täpselt teadma, kui palju kaardi peal on? Tegemist on ju kinkekaardiga ja kingisaaja ei pruugi teadagi, kui palju talle kingiti. Kui ma ütlen, et on 100 eurot, kas ma siis saan 50-eurose kaardiga maksta 100-eurose arve?

Minul oli Kristiines kunagi sama, et küsiti, kas tean palju peal on. Müüja selgitas, et neil on selline süsteem, et nemad otseselt ei näe, palju raha peal on ja kui klient ka ei tea, palju on, siis nad saavad proovida võtta kindlat summat ning süsteem siis ütleb, kas nii palju on või ei ole. Nii muidugi ei saa, et ütled summa suuremaks kui päriselt on. Pisut ebamugav küll, aga ilmselt on see seotud sellega, et Kristiine ja Rocca puhul on tegemist Cityconi kinkekaardiga, aga keskuses asuvad poed on eraldiseisvad firmad, mitte Cityconile alluvad ja küllap on ka nende süsteemid erinevad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ostsin Rocca al Mare kinkekaardiga I.L.U-s ja sain küll pangakaardiga juurde maksta. Küsiti ka, palju mul peal on, aga seda kontrolli mõttes, tema sai seda ise ka vaadata. Seda, et müüja on uus ja mõnda asja ei oska, tuleb ikka ette, ei tasu sellepärast nii endast välja minna.

Seal ei ole midagi pistmist uue v vana müüjaga, mulle on erinevatest poodidest korduvalt kinnitatud, et nemad ei saa vaadata, kui palju kaardil raha on. Klient saab kontrollida nendest kioskitest ja kodulehelt, aga nt mitu aastat tagasi väljastatud kaartide saldot ei saa kummastki kohast vaadata, sest mingi numeratsioon vms on vahepeal muutunud. Viskasingi prügikasti, kuna polnud võimalik tuvastada, kas kaart üldse kehtib ja kui palju seal raha on/oli.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viskasingi prügikasti, kuna polnud võimalik tuvastada, kas kaart üldse kehtib ja kui palju seal raha on/oli.

Siis oled ju ise lihtsalt loll. Ütlegi siis inimestele, et ärge mulle jumala eest mingeid kinkekaarte kinkige, sest mina ei saa nende eest ostmisega hakkama. Mitu aastat need kaardid ei kehtigi, et peaks mingeid saja aasta vanuseid kaarte kuskilt taga ajama ja kontrollima.

+5
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ostsin Rocca al Mare kinkekaardiga I.L.U-s ja sain küll pangakaardiga juurde maksta. Küsiti ka, palju mul peal on, aga seda kontrolli mõttes, tema sai seda ise ka vaadata. Seda, et müüja on uus ja mõnda asja ei oska, tuleb ikka ette, ei tasu sellepärast nii endast välja minna. Minu arust dramatiseerid veidi asja üle. Mul on endiselt kinkekaartide üle hea meel, mulle võib neid küll kinkida.

Ma maksin Prismas. Müüja(te) peale ei pahandanudki. Siiski hea teada, et pigem mitte osta nende keskuste kinkekaarte kingituseks, kuna nende kasutamine on tõesti ebamugav ja stressi tekitav kõikidele osapooltele.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Prisma müüjad ei nåe üldse midagi. Kui soovid kasutada oma Prisma konto boonuspunkte, siis nad ei tea, palju seal on. Samuti ei saa maksta osaliselt boonuspunktides st kas kogu boonusraha või mitte midagi. Või siis ei viitsi müüjad selle asjaga tegeleda ja annavad valeinfot.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Prisma müüjad ei nåe üldse midagi. Kui soovid kasutada oma Prisma konto boonuspunkte, siis nad ei tea, palju seal on. Samuti ei saa maksta osaliselt boonuspunktides st kas kogu boonusraha või mitte midagi. Või siis ei viitsi müüjad selle asjaga tegeleda ja annavad valeinfot.

TA olen. Jah nõus! Müüjaid ei süüdistagi. Lihtsalt hoiatan, et nende kaartide kasutamine on üli-ebamugav. Tegelikult, tean, et ka Selveri müüjad alati küsivad, kui palju kinkekaardil raha on. On imelik, aga siiski, tehingu saab tehtud, sest ülejäänud osa saab alati kaardiga maksta ja mingeid ebameeldivaid lisatoiminguid või järjekorra kinnipidamisi ei toimu.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viskasingi prügikasti, kuna polnud võimalik tuvastada, kas kaart üldse kehtib ja kui palju seal raha on/oli.

Siis oled ju ise lihtsalt loll. Ütlegi siis inimestele, et ärge mulle jumala eest mingeid kinkekaarte kinkige, sest mina ei saa nende eest ostmisega hakkama. Mitu aastat need kaardid ei kehtigi, et peaks mingeid saja aasta vanuseid kaarte kuskilt taga ajama ja kontrollima.

No sel ajal, kui mulle see kaart kingiti (suht suur summa oli peal, mõnisada eurot), oli nii, et iga kasutamisega hakkas uus 2 a aegumiseni jooksma. Nii et kaart võis ikka päris vana olla, kui kogu raha kiiresti ära ei kulutanud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ise töötanud mõlemas keskuses ning jubedusega meenutan neid kinkekaardiga tehinguid. Koolitamine kuhugi poodi müüjaks oli puudulik selles mõttes, et kinkekaardiga tehingutest oli kohe proovipäevalgi juttu aga harjutada ja läbi teha ei saanud enne kui reaalselt toimuski tehing ja väga palju neid kinkekaarte ei kasutatud ühe päeva jooksul, kui nädalaski.  Aga kui siis reaalselt tuligi keegi esimest korda selle kinkekaardiga, olingi nagu peata kana ja loll valmis, vaja kutsuda juhataja või kui teda majas ei olnud, siis teha talle kõne ja käte värisedes tegutseda seal kassas kuna kassasüsteemis peab kõik õigesti olema, summad klappima jne jne. Õudus kuubis oli see kinkekaardiga asjatamine! Väga piinlik oli klientide ees!

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kogmused Kristiine/Rocca kinkekaardiga: ükskord ühe poe müüja ütles, et tema ei oska kinkekaardiga makset registreerida, aga kedagi ta omale appi ka ei kutsunud ja pidin kaarti siis teises poes kasutama.

Nüüd hiljuti kasutasin ka jälle Kristiine/Rocca kinkekaarti ja müüja kontrollis keskuse lehelt, mis summa kaardil peal on, kuna ma polnud silmas kindel.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

…Kuna ma polnud summas kindel.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ise töötanud mõlemas keskuses ning jubedusega meenutan neid kinkekaardiga tehinguid. Koolitamine kuhugi poodi müüjaks oli puudulik selles mõttes, et kinkekaardiga tehingutest oli kohe proovipäevalgi juttu aga harjutada ja läbi teha ei saanud enne kui reaalselt toimuski tehing ja väga palju neid kinkekaarte ei kasutatud ühe päeva jooksul, kui nädalaski. Aga kui siis reaalselt tuligi keegi esimest korda selle kinkekaardiga, olingi nagu peata kana ja loll valmis, vaja kutsuda juhataja või kui teda majas ei olnud, siis teha talle kõne ja käte värisedes tegutseda seal kassas kuna kassasüsteemis peab kõik õigesti olema, summad klappima jne jne. Õudus kuubis oli see kinkekaardiga asjatamine! Väga piinlik oli klientide ees!

Aitäh selgitamast! TA olen. Ega ma müüjatele ei panegi midagi pahaks. Sain juba aru kahe erineva teenindaja pealt aru, et see on mingi selline teema, mida kõik teenindajad kardavad ja väldivad. Ja selles ei ole sugugi süüdi teenindajad.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Otsustasin oma kinkekaardi ära kasutada jõulude ajal. Maksmisel Kristiine keskuse Sportlandis läks kõik sujuvalt, kaardile alles jäi ca 20 eurot. Läksin siis edasi Kristiine Prismasse, arve oli kõvasti suurem, aga kassapidaja nõudis 20 eurot ületava summa maksmist sularahas, sest kaardiga ei olevat selle kinkekaardi puhul üldse võimalik ülejäänud summat maksta. Täielik jaburdus!

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle meeldivad sellised kinkekaardid, mida ma saan kasutada ka veebist ostes. Näiteks kui mulle kingitakse apollo või rahva raamatu kinkekaart, siis ma teen tellimuse nende veebilehe kaudu, ei viitsi poodi kohale ronida. Veebis saan kiiremini ja mugavamalt leida asjad, mida vajan või mis meeldivad. Kui mõnda asja saab ainult poest, siis lähen otsejoones müüja juurde, ütlen toote nime ja las siis tema otsib, tal hea arvutist vaadata, kas on ja kus asub.

Kaubamaja kinkekaardiga on aga samalaadne kogemus, et kui müüja seda nägi, siis läks kohe ähmi täis, et appi mis nüüd saab. Õnneks oli mingi kogenum müüja kohe lähedal ja minu taga mingit järjekorda polnud. Aega läks küll topelt rohkem maksmisel kui lihtsalt niisama makstes. Pole uurinud, kas seal saaks ka e-poe kaudu kinkekaarti ise ära kasutada, mul tookord oli mugavam ja kiirem poest ise läbi astuda.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaubamaja kinkekaardiga on aga samalaadne kogemus, et kui müüja seda nägi, siis läks kohe ähmi täis, et appi mis nüüd saab. Õnneks oli mingi kogenum müüja kohe lähedal ja minu taga mingit järjekorda polnud. Aega läks küll topelt rohkem maksmisel kui lihtsalt niisama makstes. Pole uurinud, kas seal saaks ka e-poe kaudu kinkekaarti ise ära kasutada, mul tookord oli mugavam ja kiirem poest ise läbi astuda.

Ei saa veebis, toimib ainult poes kohapeal.

Teine, mis sarnane oli nordbaby kinkekaart, peab kohapeal ostma.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaubamaja kinkekaardiga on aga samalaadne kogemus, et kui müüja seda nägi, siis läks kohe ähmi täis, et appi mis nüüd saab.

Äkki oli algaja müüja? Ma olen päris tihti Kaubamajas ja Selveris kinkekaardiga maksnud ja see on üks kinkekaart, millega mul pole mitte kunagi probleemi olnud. Tavaliselt trükitakse peale maksmist veel kaardile jäänud raha kohta ka tšekk välja.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole uurinud, kas seal saaks ka e-poe kaudu kinkekaarti ise ära kasutada, mul tookord oli mugavam ja kiirem poest ise läbi astuda.

Kaubamaja kinkekaarti ei saa e-poes kasutada, mis on minu arust küll suur miinus. Aga kaardiga poes juurde maksta sai küll, esimest korda kuulen, et mõne kaardiga peab ainult sulas suurema summa kinni maksma.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaubamaja kinkekaarti ei saa e-poes kasutada, mis on minu arust küll suur miinus. Aga kaardiga poes juurde maksta sai küll, esimest korda kuulen, et mõne kaardiga peab ainult sulas suurema summa kinni maksma.

Rocca ja Kristiine keskuse kinkekaardi puhul peab jah ületatava summa sularahas tasuma. Ma ei tea, kas see kehtib kõikide selle keskuse poodide puhul, kuid Prismas tasudes on see kindlasti nii.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rocca ja Kristiine keskuse kinkekaardi puhul peab jah ületatava summa sularahas tasuma. Ma ei tea, kas see kehtib kõikide selle keskuse poodide puhul, kuid Prismas tasudes on see kindlasti nii.

Ilmselt teenindajad ei oska lihtsalt kassat nii teha, et kaardimakse pärast sellisel juhul klappima saaks. Tõenäoliselt näiteks 100€ ostu puhul kui 50 kinkekaardis, 50 kaardiga viskab kaardimaksesse summaks 100, laekunuks 50 ja jääb justkui puudujääk.

Eks erinevatel keskuste poodidel ole erinevad kassasüsteemid ja programmid, et kas müüja oskab/on talle õpetatud või ongi mingi odav algeline süsteem, kus sellist arendust pole tehtud.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rocca kinkekaardiga igatahes sai Rocca I.L.U.- s küll nii maksta, et maksin ise kaardiga juurde. Ei küsitud sularaha.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rocca kinkekaardiga igatahes sai Rocca I.L.U.- s küll nii maksta, et maksin ise kaardiga juurde. Ei küsitud sularaha.

Mina ostsin selle kahe keskuse kinkekaardiga mõned kuud tagasi Rademarist ja sain ilma probleemita kinkekaardiga maksta ning puuduoleva summa tasusin kaardiga. Tundub, et sõltub otseselt kauplusest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rocca ja Kristiine keskuse kinkekaardi puhul peab jah ületatava summa sularahas tasuma. Ma ei tea, kas see kehtib kõikide selle keskuse poodide puhul, kuid Prismas tasudes on see kindlasti nii

Ei saa aru, miks mu kommentaari on miinustatud?

See on fakt, et Prismas saab ülejäänud summa ainult sulas maksta. Miks sellepärast miinustada?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täna käisin Selveris, seal iseteeninduskassa ekraanil märkasin täna ka valikut, kus sai maksta kinkekaardiga. Mu meelest veel kuu aega tagasi seda kinkekaardi võimalust ei olnud, siis oli kas partnerkaart või pangakaart.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täna käisin Selveris, seal iseteeninduskassa ekraanil märkasin täna ka valikut, kus sai maksta kinkekaardiga. Mu meelest veel kuu aega tagasi seda kinkekaardi võimalust ei olnud, siis oli kas partnerkaart või pangakaart.

Tore, kui süsteemi arendatakse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täiesti jabur jutt, see kinkekaart on nagu pangakaart kaupluse jaoks, maksed kajastuvad pangamaksena. Töötan poes, kus võib summat hekseldada kasvõi kümneks, nt maksad 10st eurost 5 kinkekaardiga, 2 pangakaardiga ja 3 sulas, tsekil kajastub see pangakaart 5, pangakaart 2 ja sularaha 3.

Selle kaardi saldot näevad need, kellel on kassas internet ja võimalus cityconi kodulehelt vaadata, meil ka seda võimalust pole.

Samuti on poodidele koostatud põhjalik kinkekaardi kasutamise õpetus.

Minu kui müüja jaoks on see küll väga mugav kaart kasutada. Eks see oleneb kassasüsteemist.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tore, kui süsteemi arendatakse.

Kaubamaja lehel oli kirjas jah, et uuendusena nüüd toimib ka kinkekaart veebipoes.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täiesti jabur jutt, see kinkekaart on nagu pangakaart kaupluse jaoks, maksed kajastuvad pangamaksena. Töötan poes, kus võib summat hekseldada kasvõi kümneks, nt maksad 10st eurost 5 kinkekaardiga, 2 pangakaardiga ja 3 sulas, tsekil kajastub see pangakaart 5, pangakaart 2 ja sularaha 3.

Selle kaardi saldot näevad need, kellel on kassas internet ja võimalus cityconi kodulehelt vaadata, meil ka seda võimalust pole.

Minu kui müüja jaoks on see küll väga mugav kaart kasutada. Eks see oleneb kassasüsteemist.

Ei saanud aru. Milline jutt on jabur jutt?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saanud aru. Milline jutt on jabur jutt?

Ikka see, et see on myyja jaoks keeruline kaart.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rocca al Mare ja Kristiine keskuse kinkekaart