Esileht Koolilaps RAM, GAG – venekeelne laps

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: RAM, GAG – venekeelne laps

Postitas:
Tere!
Tahaksin uurida Rocca al mare kooli ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi kohta. Mul on mitmekeelne laps (vene, est ja eng), kelle esimene keel on vene keel. Plaanis on liituda 1.klassiga jargmisel aastal, aga olen natuke mures, kuidas teised lapsed seal suhtuvad venekeelse lapse poole?
Kas kellelgi on eelnevaid kogemusi sarnases olukorras?
+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
Tere!

Tahaksin uurida Rocca al mare kooli ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi kohta. Mul on mitmekeelne laps (vene, est ja eng), kelle esimene keel on vene keel. Plaanis on liituda 1.klassiga jargmisel aastal, aga olen natuke mures, kuidas teised lapsed seal suhtuvad venekeelse lapse poole?

Kas kellelgi on eelnevaid kogemusi sarnases olukorras?

seda ei saa keegi sulle ju ette öelda, kui nad alles esimesse klassi tulevad.

Kui  sinu laps igal sammul ei presenteeri, et ta on venelane, siis probleeme  ei ole, sest ka eesti keelega kodudest tulevad natuke eriliselt kõnelevaid lapsi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Plaanis liituda? Ram-i saavad sisse peamiselt õed-vennad ja personali lapsed, osa võetakse Ram-i lasteaiast, niisama võõrad sinna enamasti ei saa.

Gag-il on konkurss 12-14 last ühele kohale, kui saab sisse, siis rahvus on väike probleem.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gag-il on konkurss 12-14 last ühele kohale, kui saab sisse, siis rahvus on väike probleem.

GAG on piirkonnakool ja esimesse klassi määratakse sinna lapsed elukoha järgi.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gag-il on konkurss 12-14 last ühele kohale, kui saab sisse, siis rahvus on väike probleem.

GAG on piirkonnakool ja esimesse klassi määratakse sinna lapsed elukoha järgi.

Pooled võetakse katsetega, kõiki vastu ei võeta, tehakse pingerida ja kui te teaks palju eelkooliealisi lapsi vanalinna sisse kirjutatakse.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitah, aga minu küsimus polnud kuidas sisse saaks

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pooled võetakse katsetega, kõiki vastu ei võeta, tehakse pingerida ja kui te teaks palju eelkooliealisi lapsi vanalinna sisse kirjutatakse.

Sul on väga vananud info. GAG’i ei võeta juba vähemalt kuus aastat katsetega lapsi – https://gag.ee/sisseastumine/1-klass/

Sissekirjutusega sahkerdamine on teine teema.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui te teaks palju eelkooliealisi lapsi vanalinna sisse kirjutatakse

Kuidas vanalinna sissekirjutus peaks aitama GAGi saada?

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui te teaks palju eelkooliealisi lapsi vanalinna sisse kirjutatakse

Kuidas vanalinna sissekirjutus peaks aitama GAGi saada?

Õige aadress peab olema, siis on piirkonna laps ja õigus GAG is õppida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul puuduvad kogemused  Rocca al mare kooli ja Gustav Adolfi Gümnaasiumiga, aga Prantsuse Lütseum võtab igasse klassi paar vene kodukeelega õpilast. Ma pole kunagi kuulnud, et kellessegi kuidagi teisiti suhtutakse või kellegi rahvust mainitakse. Vähemalt minu lapsele pole see oluline. 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praeguse olukorr valgel on küll tõenäoline, et venelastesse suhtutakse teistmoodi …

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, kas su laps käib hetkel vene lasteaias? Kui heal tasemel ta eesti keel on? Vastupidiselt eelnevale vastajale olen ma veendunud, et lihtsalt emakeele põhjal ei suhtu keegi halvasti. Soovitaks panna lapse eestikeelsesse eelkooli.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praeguse olukorr valgel on küll tõenäoline, et venelastesse suhtutakse teistmoodi …

Väga rumalad on need inimesed, kes nüüd Eestis sündinud vene kodukeelega lastesse hakkavad teistmoodi suhtuma.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui te teaks palju eelkooliealisi lapsi vanalinna sisse kirjutatakse

Kuidas vanalinna sissekirjutus peaks aitama GAGi saada?

Õige aadress peab olema, siis on piirkonna laps ja õigus GAG is õppida.

Peab muidugi, aga vanalinna lapsed nüüd küll automaatselt GAGi ei saa. Kalamaja lastel ikka palju suurem võimalus kooli pääseda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praeguse olukorr valgel on küll tõenäoline, et venelastesse suhtutakse teistmoodi …

Väga rumalad on need inimesed, kes nüüd Eestis sündinud vene kodukeelega lastesse hakkavad teistmoodi suhtuma.

Viimasel ajal tundub järjest enam, et venelane jääb venelaseks, olgu ta sündinud kus tahes. Mul pole kunagi midagi venelaste vastu olnud, aga vaat seoses Ukraina sõjaga on nad tõesti vastumeelseks muutunud. Arvad küll, et Eestis sündinud venelased on teistsugused, aga sellistes olukordades selgub tõde. Hunti kisub ikka metsa poole!

+15
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Meie laste klassides on alati olnud venelasi, aga eesti keel on neil olnud küll selge. Kunagi pole vahet tehtud, kas laps on venelane, eestlane või prantslane, sel pole lihtsalt mingit tähtsust. Aga praegu on üks aga – kui lapse kodus on putinistid ja ta sõda õigustab, siis temaga poliitikast ei räägita ja kui kodus juttu tuleb sellest lapsest, siis öeldakse tema kohta, et ta on  tibla. Mitte venelane kui rahvus pole tiblad, vaid need on need suurvene šovinistid ja russkii miri ihalejad, kes iga hinna eest teisi rahvusi alla suruvad, keda tiblaks (õigusega) kutsutakse.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuse eest 🙂  Laps käib eestikeelse lasteaias, räägib eesti keelt päris hästi. Sügisel ka läheb eestikeelse eelkooli.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse klassis kaks venekeelsest perekonnast tulnud last. Kuna laste perekonnad on eestimeelsed ja lapsed käinud Eesti lasteaedades, Eesti keel suus, siis pole neid kuidagi diskrimineeritud või noritud nende rahvuse pärast. Vene keele tunnis aitavad koduste töödega teisi õpilasi.  Tegemist siis GAG-iga.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps RAM, GAG – venekeelne laps