Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rõdudel/akendel suitsetavad naabrid

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Rõdudel/akendel suitsetavad naabrid

Postitas:

Tere!

Ilmselt väga aktuaalne teema ja nämmutatud küllaga läbi aegade.
Mind niivõrd ei häirigi rõdudel/akendel suitsetajad, sest olen ise ka kunagi suitsetaja olnud.
Pigem mure sellega, et need suitsetajad loobivad kõik konid akendelt/rõdudelt alla. Mitte ainult, et need maanduks majaesisele muruplatsile aga ka teiste inimeste rõdude peale. Minule isiklikult ka kukkunud põlevad konid tuppa(kui aken tuulutus peal). Rõdust ei hakka rääkimagi. Probleem ei ole ainult minul. On ka teisi kortereid, kes sama probleemi ees. Terve maja selliseid täis. Majavanem ütleb, et ta ei saa mitte midagi teha, sest vaatamata rääkimisele irvitatakse lihtsalt näkku ja jätkatakse tegevusega. Üks Ühisrõdu on konisid nii täis, et ei saa isegi rõdule asutada. Mida teha sellistega?
Pesu kuivatamisest rõdul olen loobunud,sest pesu pidevalt konituhka täis. Samuti ka rõdumööbel ära viidud rõdult kuna põlevad konid sulatasid mööblisse auke.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 23:05; 03.08 21:24; 04.08 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et majavanem peaks koosolekul teemat tõstma. Kui hääletakse, et majas suitsutada rõdul/ akendel on keelatud kuna nii otsustati koosolekul enamus siis see on nõue.
Kas meenetlus ei ole sama kui võlgnevuse puhul või muu ühisvara ja naabri õiguste rikkumine kuna on tuuleoht, puudub võimalus korteri tuulutada vma ?!
Ma ikka räägiks naabriga ja lolli puhul – võimalusel valaksin ämbrist vett peale.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teate, kes neid loobib, korjake kokku ja viige neile tagasi. Kui vastu ei võeta, jätke ukse taha ja mitte kokkukorjatuna, vaid laialipuistatuna. Nagu küla koerale…

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimase mõte on hea, reeglina sellised tropid saavad tegudest paremini aru, kui sõnadest.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Allolevale olen visanud vett kaela.
Ülevalolijale näitasin kilekotis koni ja ütlesin, et seal on tema dna peal ja teen avalduse politseisse tapmiskatse pärast. Kui ikka täiskasvanud inimene viskab kustutamata koni teise inimese rõdule, on see juba kriminaalkaristust väärt.
Tol korral mõjus.
On ka konisid kokku korjatud ja inimese esikusse kallatud.

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on üsna lootusetu üritus, kui elada näiteks 9-kordse maja alumistel korrustel. Neid konisid tuleb lõputult ja ei aita seal ükski koosoleku otsus.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.08 12:11; 04.08 01:45; 05.08 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on üürikorteritega maja, rõdudel ja maja vahetus läheduses (a la ukse ees, akna all) on keelatud suitsetada. Kes korduvalt rikub, lõpetatakse üürileping ära. All postkastide juures on ka infostend, kus on kõik reeglid kirjas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Majavanem on käinud inimestega rääkimas, pannud neile kirju postkasti ja saatnud e-mailile. Samuti on info trepikoja stendil olemas,et konide allaloopimine akendelt/rõdudelt keelatud! Koosolekutele need inimesed ei ilmu. Olen ise pannud pilte stendile koos palvega,et ärge palun loopige konisid mulle rõdule ja tuppa. Olen pakkunud varianti kinkida konitopse suitsetajatele. Mitte miski ei mõju.
Mõtlengi,et millised õigused mul oleks seaduse silmis ja mille alusel ning kuhu veel pöörduda annaks?
Ma ei ole pahatahtlik ja kiuslik naaber. Alati arvestan teistega, kuid see konide alla loopimine ei ole normaalne enam, kui need mulle pesu peale või tuppa lendavad.
Olen mõelnud ise ka,et hakkan konisid neile uksetaha puistama aga samas tundub see mulle ka nõme ja ei taha nende tasemele langeda.

Tegu kolmanda korruse naabritega,kes siis mulle loobivad. Kaks korterit üksteise võidu.
Täitsa nõutu kohe.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 23:05; 03.08 21:24; 04.08 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlengi,et millised õigused mul oleks seaduse silmis ja mille alusel ning kuhu veel pöörduda annaks?

Ei ole mingit seadust ega võimalust selle alusel kedagi karistada. Keegi ju ei suuda tõestada, kes konkreetse koni alla viskas või millisest korterist see täpselt tuli.
Ja mõjutada kõiki, kes elavad sinust ülalpool… madalas majas ehk õnnestub, aga no proovige seda teha 16-korruselises elamus!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.08 12:11; 04.08 01:45; 05.08 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui hääletakse, et majas suitsutada rõdul/ akendel on keelatud kuna nii otsustati koosolekul enamus siis see on nõue.

Valeinfo sul. Ühistu ei saa keelata inimesel tegevusi oma korteris mh. aknal suitsetamist. Rõdudega on nii ja naa- enamasti ei kuulu rõdu korteri ruutmeetrite hulka st. on fassaadi osa ja ühisomandis. Kasutab küll vaid konkreetse korteri omanik, aga rõdud loetakse maja üldkasutatava pinna sisse. Ühistu juhatus võib sisekorra eeskirjadega küll keelata rõdudel suitsetamise, kuid ühistul ei ole mitte mingit õigust trahvida või muul moel korteri omanikku karistada. Sundvõõrandamisest ei maksa rääkidagi- suitsetamine pole kindlasti selle aluseks.
Ebameeldiv olukord, aga see on osa kortermaja elust.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 11:04; 04.08 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korteriomandi- ja korteriühistuseadus

§ 31. Korteriomaniku kohustused
(1) Korteriomanik on kohustatud:
1) hoidma eriomandi eset korras ning seda ja kaasomandi eset kasutades hoiduma tegevusest, mille toime teistele korteriomanikele ületab omandi tavakasutusest tekkivad mõjud

Sotsiaalministeerium vastas, et korteriomandiseaduse kohaselt on korteriomanik kohustatud talle kuuluva korteriomandi reaalosa kasutamisel hoiduma tegevustest, mille toime teistele korteriomanikele ületab omandi tavakasutusest tekkivad mõjud.”Rõdul pidev suitsetamine, grillimine, alkoholi tarbimine, valju muusika kuulamine jne on tegevused, millega kaasnev õhus leviv suits või müra võib olla teist korteriomanikku häiriv ja tavakasutuse piire ületav tegevus, mille puhul võib teine korteriomanik sekkuda ja nõuda teda häiriva tegevuse lõpetamist,” viitas ministeerium seadusele.
(https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2017/12/20/seadus-ei-luba-rodul-suitsetada)

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 12:02; 04.08 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik arusaadav,et rõdudel ja akendel suitsetamist keelata ei saa. See ei ole ka minu kavatsus,et kedagi hakata keelama. Mure ongi just selles,et põlevate konide allaloopmine lõppeb tihti sellega, et need lendavad läbi akna tuulutusava ka mulle tuppa, mis omakorda tekitab ka tuleohtlikku olukorda. Ma leian,et see ei ole normaalne ehk ei peaks kuuluma kortermaja elu osaks. Ok ,rõdult lepin teiste konide koristamisegaja saan ka toas pesu kuivatatud. Aga tuba? Mul siiski on ju mingi õigus tubade tuulutamiseks, ilma et keegi ohustaks minu vara? Antud tegevusega tegelikult ju naabrid piiravad minu omandi tavakasutust ja leidisin mingi paragrahvi selle koht ka. Ilmselt pean mingi juristi poole pöörduma,sest leian et teatud asjadel korteriühistus peaksid siiski kehtima mingid seadused. Ei saa olla nii,et üks jobu sigatseb nii nagu heaks arvab ja teised peavad terrori all kannatama kuna ükski seadus ei reguleeri korteriomanike õigusi. Absurdne ju!

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 23:05; 03.08 21:24; 04.08 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis omakorda tekitab ka tuleohtlikku olukorda

Tuleohutuse seadus

§ 3. Kohustused tuleohutuse tagamisel
(1) Isik on kohustatud:
1) järgima tuleohutusnõudeid;
5) rakendama tulekahju tekkimist vältivaid meetmeid ning hoiduma tegevusest, mis võib põhjustada tulekahju;

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 12:02; 04.08 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

”Rõdul pidev suitsetamine, grillimine, alkoholi tarbimine, valju muusika kuulamine jne on tegevused, millega kaasnev õhus leviv suits või müra võib olla teist korteriomanikku häiriv ja tavakasutuse piire ületav tegevus, mille puhul võib teine korteriomanik sekkuda ja nõuda teda häiriva tegevuse lõpetamist,” viitas ministeerium seadusele.

Kõik õige, aga sellel nõudmisel ei ole mingit mõju. Teemaalgataja ju kirjutab, et ühistu juhatus on suitsetajatega rääkinud, mingit kasu sellest pole. Sanktsioone rakendada ei saa. Kui kellegi korter põlema läheb kustutamata suitsukonist ja suudetakse ära tõestada, et just selle konkreetse suitsetaja visatud konist, siis on teine asi, aga see on juba ulme. Teemaalgataja otsib seadust, aga sellist paraku pole. Tegemist on elementaarse viisakusega, seadustesse sellist asja ei kirjutata.
Kortermajades elades lihtsalt tuleb leppida sellega, et naaber suitsetab, käivitab su lahtise akna all oma autot, jätab laiskusest ja hoolimatusest keldriuksed lukustamata jne. jne. Rääkida võib ja peabki, aga tagajärgi sel rääkimisel sageli ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 11:04; 04.08 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on teada konkreetsed naabrid, kes seda teevad? Mõne puhul võib-olla toimib nn avalik häbipost ehk kui teil on nt mingi ühistu ühine kirjakast vms kus teateid jagatakse või kas või stendile panna konkreetsete korterite numbrid koos palvega mitte konisid alla loopida. Rõdul suitsetamist ei saa küll kuidagi keelata, aga konide maha viskamine (eriti oma enda kodu ümber) on rõve ja matslik. Meil olid pidevalt hoovis koerte junnid, peale seda nagu pole enam väga silma jäänud kui üks naaber saatis ühistuliikmetele kirja, et hakkab silma peal hoidma ja pildistama seda inimest/neid inimesi, kes hoovist oma koerte järgi ei korista ja saadab pildid kõigile laiali.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rõdul suitsetamist ei saa küll kuidagi keelata, aga konide maha viskamine (eriti oma enda kodu ümber) on rõve ja matslik. Meil olid pidevalt hoovis koerte junnid, peale seda nagu pole enam väga silma jäänud kui üks naaber saatis ühistuliikmetele kirja, et hakkab silma peal hoidma ja pildistama seda inimest/neid inimesi, kes hoovist oma koerte järgi ei korista ja saadab pildid kõigile laiali.

See oli tõesti hea algatus ja ilmselt aitabki hoiatusena koeraomaniku puhul, kes ei või iial teada, millisest aknast või rõdult teda pildistatakse 🙂 Tänapäeva kaamerad on väga head, suumivad lähedale ja teevad nii videoid kui ka sarivõtteid, nii et iga omaniku liigutus jääb peale. Ja ongi näha, kas koristas või jalutas niisama minema.
Ähvarduseks hea muidugi, aga ega sa nende piltidega ju kohtusse ei lähe ja karistatud keegi ikka ei saa.
Kas andmekaitseseadus üldse lubabki selliseid pilte kõigile ühistu liikmetele teadlikult saata?

Aga katsu sa ülemistelt korrustelt lendu saadetud koni pildistada nii, et ka tegija ise pildil on – see peaks olema väga hea juhus. Ja siis ta ütleb, et kogemata läks lendu, kohe jooksis alla ja korjas ära 🙂
Noh, seda võib ka koeraomanik öelda – läksin kohe tuppa/koerakasti juurde/poodi kotikest võtma/ostma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.08 12:11; 04.08 01:45; 05.08 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi on kui konid igal pool vedelevad,ohtlik jne. Ja teine asi on ,et soovid +25 kraadil akna lahti teha ,et õhku saada ja tutkit suitsuhais läheb sisse ja see on veel hullem kui õhk ei liigu.

Maa olen ise suitsetaja ja nüüd käin kohe kui vähegi ilmad lubavad va. talvel väljas suitsetamas.

Kuna pohmelliga ma ei kannata absoluutselt suitsulõhna…siis see panigi mind mõtlema ,et issand mitte suitsetajal on ju suitsuhais sama vastik kui mul polmelliga .

Niiet mul on siiralt kahju nendest inimestest ,kes peab seda taluma.

Ei saa nii olla ,et minu rõdu teen mis tahan. Ma võin ju ka si**uda enda rõdule ja öelda ,et minu rõdu teen mis tahan ja si*tahais läheb ju ikka haisema.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõmba rõdule mingi karniis/varikatus peale, nii et otse aknasse midagi ei jõuaks. Ilmselt ei ole see lubatud, aga täpselt samuti ei ole lubatud konide allaloopimine, nii et 1:1.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rõdudel/akendel suitsetavad naabrid