Esileht Kodunurk rõduremont – millega teie olete oma rõdud sisustanud?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: rõduremont – millega teie olete oma rõdud sisustanud?

Postitas:

Tere.

Mul praegu rõdu seisab üsna kasutamata asjade hoidlana lihtsalt. Aga tahaksin sellest teha mõnusa istumiskoha. Rõdule paistab päike hommikus kuni ca 11-ni suvel.

Alustuseks pean betoonseinad kuidagi siledamaks/tasasemaks saama vist ja siis mingi värviga üle värvima. Kas selleks on spetsiaalsed betoonivärvid või välivärvid?
Seejärel paneks maha ilmselt kunstmuru, kuna tolmuimejaga lihtne hooldada ja ei ole nii kulukas kui plaatimine.

Kuidas soovitaksite kinni katte need nn \”naabriaugud\”. No need mis vähemalt 90ndate alguses ehitatud üheksakordsetel majadele ehitati, et saaks rõdu kaudu vajaduse korral põgeneda tule eest vms. Praegu on mõlemad naabrid aga need augud enda poolt kinni ehitanud, ja mulle siis paistabki nende ilusa seina pahupool – vanad plated ja makroflex. Peaks enda poolt ka kinni ehitama.

Milliseid taimi võiks rõdule istutada? Näiteks kui tahaks, et terve üks rõdu sein rohelist ronitaime täis oleks? Muidugi oleks ju äge, kui oleksid mõned maasikad vms ka. Või siis hoopis kiviktaimlat natuke… Üldse ei oska kontseptsiooni hetkel ära määrata.
Mida teie olete teinud?

Kas rõdule saab kinnitada ripptooli? Selle peaks siis puurima rõdu lae külge. Kas selleks on vaja luba?

Sellised kevadised mõtted juba peas:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

meil küll lod¸a, aga olen väga rahul, et plaatisime. Sellised rustikaalsed vahemerelise moega suured plaadid, 8a juba imeilusad.

Seinad – värvisime mingi välisvärviga heledaks, küll ehituspoest soovitada oskavad.

Koleda seina saab katta puitsõrestikuga, ja sinna nt ronitaim.

Kuigi – sul paistab nii vähe päikest sinna, et taimevalik on üsna piiratud. Rõhu toredatele keraamilistele pottidele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnus arutelu :p

Meil on rõdul puitsõrestik üheks seinaks ja sinna panin kaks lillekasti konksudega ja kaks potti (ka konksudega sai kinnitada, Bauhausis müüdi). Kaks amplit on ka, kumbki rõdu eri otsas. Amplites ja pottides olid suvelilled, jooksvalt ostsin ja vajadusel vahetasin. Kastides olid oranzid peiulilled ja sinine rippuv, äkki lobeelia.
Üle talve on kaks elupuud, nüüdseks juba üle rõdupiirde pikkuse poolest. Ostsin koos puudega kohe sellised natuke vahtplasti meenutavast materjalist potid, pidid taluma kuni väga suurt pakast ja väga suurt kuumust. Kaks talve on puud üle elanud, näis kas ka praeguse jääaja temp-d 😀

Väga palju lilli pole minu arusaamist mööda mõtet ka panna – kohutavalt tüütu on kastmine. Suvel ikka ülepäeva ja mul vist liiga väike kastekann 🙂 Toast pidin vett vedama ja kummalegi puule ainuüksi läks kannutäis. Aga no tulemus oli ikka mõnus… ei kujuta ette, et rõdul taimi poleks.

Lauake ja kaks tooli on ka. Saime kunagi Sotkast, selline plastpunutise põhjaga toolid ja klaasist lauaplaat. Kui uuesti ostaks, võtaks sellise, et käe all poleks tooli metallist osa.. Aga puit tahab ikka saada varju alla talveks, samuti muidugi veelgi kenam vitspunutis. Meil keldris hoiuruum väga väike.

Küll aga on meil põrand nn lahendamata. Praegu on betoon ja olen vaipa hoidnud suvel. Aga see on tüütu, kogu aeg korja ära, kui vihma tuleb.
Plaatide peale poleks tulnudki, vb tõesti? Aga kas külm ja märg ei ole kehvema ilmaga? Ma ise kaalusin puitu – kas siis terrassilauad panna v siis puidust nn valmisplaadid. Neid vaatasime ka eelm kevadel, aga kole kalliks oleks läinud 🙁 (meil natuke üle 6 rm on rõdu)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 18:59; 04.02 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul tavaline kitsas paneelmaja rõdu, st kaks rõdu, ühendatud nn naabriauguga:) tagumisel ladustan rehve ja kuivatan pesu. Esimesel on põrandal kunstmuru, nurgas mõnus lamamistool, serva peal kastid, kus kasvatan tilli, salatit ja maasikaid, aknalaual lillekast. Seinad olid juba enne kenasti viimistletud ja majaga sama värvi. See kunstmuru on jla all mõnus, aga tüütu puhastada. Ülemistelt rõdudelt sajab suitsukonisid ja lilleõisi, väljas männiokkaid…. lihtsalt tolmuimejaga on jama puhastada:S Võiks olla plaaditud põrand, oleks kergem hooldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, on ka selliseid ripptoole, mis toetuvad jalale. Et siis jalaaluse küljest on selline kaarjas tugipuu, mille otsas ripub tool. Pole mingit konksuauku vaja puurida.
Ma soovitaks ka puitu põrandale, siis on ilusa ilmaga hea palja jalaga peale astuda. Plaadid on ju jala all külmad. Kui panna sellised puitplaadid, ma täpselt ei tea, kas terrassilaudadest või millest, aga nagu suuremad valmispaneelid, ja siis mitte püsivalt kinnitada, vaid nii, et saad vahepeal üles võtta, ja sealt alt sodi ära koristada. Sai vist pisut segane?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on maas puitsõrestik, u selline nagu saunades aga korralikum 🙂 Väga mõnus 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ära ehita neid evakuatsiooniauke kinni – tee sinna hoopis riiulid, kuhu saad lillepotid panna.

Või pane sinna euroalused – nende pilude vahel saab kasvatada lilli, ürte, salateid jne.

http://www.designsponge.com/2011/09/diy-project-recycled-pallet-vertical-garden.html

http://www.apartmenttherapy.com/diy-small-space-pallet-garden-143775

http://lostandfawned.com/2011/04/14/diy-pallet-garden-from-life-on-the-balcony/

http://www.growingagreenerworld.com/creating-a-pallet-garden-step-by-step-instructions/

päris uhke, aga kas ja kuidas talvituks:

http://www.flickr.com/photos/faroutflora/569541110/in/set-72157626664626528

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]tuhatjalgne kirjutas:[/small]
[tsitaat]Muide, on ka selliseid ripptoole, mis toetuvad jalale. Et siis jalaaluse küljest on selline kaarjas tugipuu, mille otsas ripub tool. Pole mingit konksuauku vaja puurida.
Ma soovitaks ka puitu põrandale, siis on ilusa ilmaga hea palja jalaga peale astuda. Plaadid on ju jala all külmad. Kui panna sellised puitplaadid, ma täpselt ei tea, kas terrassilaudadest või millest, aga nagu suuremad valmispaneelid, ja siis mitte püsivalt kinnitada, vaid nii, et saad vahepeal üles võtta, ja sealt alt sodi ära koristada. Sai vist pisut segane?[/tsitaat]Mina sain aru küll, ma isegi kaalusin neid, aga olid päris kallid. Mingi 300 eur oleks läinud, vb isegi rohkem, ei mäleta enam. Aga vb lähekski selles suurusjärgus igasugune põranda katmine 😮

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 18:59; 04.02 19:27;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk rõduremont – millega teie olete oma rõdud sisustanud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.