Esileht Koolilaps Roheline bussikaart, õpilaspilet jne, kus hoida?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Roheline bussikaart, õpilaspilet jne, kus hoida?

Postitas:

Kus hoiavad teie 1.klassi (ja üldse algklassilapsed) rohelist bussikaarti ja õpilaspiletit, id-kaarti, telefoni? Kooli on sõita kahe bussiga. Ei taha, et laps mitu korda (või üldse) peaks kotist rahakotti otsima, et bussikaarti piiksutada. Eriti, kui buss on täis ja peab siis seal ukse ees oma asju otsima ja sisenejaid takistama. Telefon peaks olema sellises kohas, et varas koti pealmist lukku lahti tehes seda ära võtta ei saaks, samas peaks olema lihtsas kohas, et laps ilma kotti tühjaks tegemata sellega häda korral helistada saaks. Õpilapsiletit ja id-kaarti ei ole igapäevaselt vaja kasutada, neid on vaja siis, kui kontroll tuleb. Ja koduvõtmed, kotis või jope taskus? Tõenäoliselt mõtlen üle, aga murran tõesti selliste asjade üle siin pead.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.07 11:53; 21.07 12:40; 21.07 13:31; 21.07 17:08; 24.07 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

roheline kaart alati jaki rinnataskus. õpilaspilet koolikotis, seda läheb vaja koolisööklas (äkki 1. klassil ei lähe?). Ostsingi eraldi rohelise kaardi, et ei peaks õpilaspiletit kogu aeg jakitaskust kotti tõstma ja tagasi. Telefoni jaoks on kotil sobiv tasku, aga enamasti hoiab püksitaskus (tean küll, et ebatervislik).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.07 11:59; 21.07 12:38; 21.07 15:21; 21.07 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan ka oma lapsele rohelise kaardi, kuigi käib kooli jala. Eks sõitmist ikka tuleb ette ja õpilaspilet jääb kindlalt koolikotti. ID-kaart pole kohustuslik, seega seda kaasa ei anna, kuigi on olemas.
Eks vaata, kas su lapse kotil on mõni küljetasku või väike esitasku, kuhu kaart mahuks. Saab panna ju kaardihoidjasse, on ka neid, mis veniva nööri otsas on või siis kaelapaela küljes. Õpib ühe käega seljakotist kaarti välja õngitsema, kartmata, et see maha kukub või ära kaob.
Isiklikult ei usu, et keegi nõuab väikselt lapselt isiku tuvastamist, kui ta on sõidu valideerinud. Aga kui tal nii ehk naa on õpilaspilet ka kaasas, siis näidaku seda.
NB. Sõidan igapäevaselt, erinevaid marsruute ja pole Tallinnas MuPot kontrollimas näinud viimased 5-6a. Ok, Lasnamäel ja Pirital ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan ka oma lapsele rohelise kaardi, kuigi käib kooli jala. Eks sõitmist ikka tuleb ette ja õpilaspilet jääb kindlalt koolikotti. ID-kaart pole kohustuslik, seega seda kaasa ei anna, kuigi on olemas.

Eks vaata, kas su lapse kotil on mõni küljetasku või väike esitasku, kuhu kaart mahuks. Saab panna ju kaardihoidjasse, on ka neid, mis veniva nööri otsas on või siis kaelapaela küljes. Õpib ühe käega seljakotist kaarti välja õngitsema, kartmata, et see maha kukub või ära kaob.

Isiklikult ei usu, et keegi nõuab väikselt lapselt isiku tuvastamist, kui ta on sõidu valideerinud. Aga kui tal nii ehk naa on õpilaspilet ka kaasas, siis näidaku seda.

NB. Sõidan igapäevaselt, erinevaid marsruute ja pole Tallinnas MuPot kontrollimas näinud viimased 5-6a. Ok, Lasnamäel ja Pirital ei tea.

mina olen kyll kontrolle näinud ka sel aastal (kesklinnas).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.07 11:59; 21.07 12:38; 21.07 15:21; 21.07 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ID-kaart pole kohustuslik, seega seda kaasa ei anna, kuigi on olemas.

Kas tõesti piisab peale rohelisel kaardil kontrollile õpilaspiletist lapsel? Meil ei ole see plastikust kaart, vaid vanakooli papist. Kui nii, siis tänan info eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.07 11:53; 21.07 12:40; 21.07 13:31; 21.07 17:08; 24.07 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti piisab peale rohelisel kaardil kontrollile õpilaspiletist lapsel? Meil ei ole see plastikust kaart, vaid vanakooli papist. Kui nii, siis tänan info eest!

Tallinna koolides peaks küll kõigis olema plastikust õpilaspilet. Ja sel juhul piisab ainult õpilaspiletist. Id-kaart pole esimese klassi lapsel veel üldse kohustuslik ning kindlasti seda lapsele kaasa ei annaks.
Aga kui ka on papist õpilaspilet, siis piisab täiesti sellest. Roheline kaart peab muidugi olema isikustatud.
Mina oma lastele ostsin büroomaailmast kaardihoidjad + need rullikud (ma ei tea, mis nende nimi on), poisil on kaart pükste küljes, tüdrukul koti küljes. Olen näinud ka, et pannakse kaela, aga mulle isiklikult see variant ei meeldi.
Võtmed ja telefon ikka kotis, nii et juhuslikult välja ei kuku ja bussis keegi kotist kergelt kätte ei saaks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 13:18; 22.07 00:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti piisab peale rohelisel kaardil kontrollile õpilaspiletist lapsel? Meil ei ole see plastikust kaart, vaid vanakooli papist. Kui nii, siis tänan info eest!

Tallinna koolides peaks küll kõigis olema plastikust õpilaspilet. Ja sel juhul piisab ainult õpilaspiletist. Id-kaart pole esimese klassi lapsel veel üldse kohustuslik ning kindlasti seda lapsele kaasa ei annaks.

Aga kui ka on papist õpilaspilet, siis piisab täiesti sellest. Roheline kaart peab muidugi olema isikustatud.

Mina oma lastele ostsin büroomaailmast kaardihoidjad + need rullikud (ma ei tea, mis nende nimi on), poisil on kaart pükste küljes, tüdrukul koti küljes. Olen näinud ka, et pannakse kaela, aga mulle isiklikult see variant ei meeldi.

Võtmed ja telefon ikka kotis, nii et juhuslikult välja ei kuku ja bussis keegi kotist kergelt kätte ei saaks.

Tallinna kool, papist pilet 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.07 11:53; 21.07 12:40; 21.07 13:31; 21.07 17:08; 24.07 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.minukool.ee/taotlejale/kaardid/opilaspilet/
Eesti õpilaspileti saad ise tellida ja siis pole eraldi rohelist kaarti, ammugi mitte id-kaarti kaasas kanda vaja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.minukool.ee/taotlejale/kaardid/opilaspilet/

Eesti õpilaspileti saad ise tellida ja siis pole eraldi rohelist kaarti, ammugi mitte id-kaarti kaasas kanda vaja.

meil on digitaalne õpilaspilet ja ikkagi roheline kaart ka, eespool nimetatud põhjustel.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.07 11:59; 21.07 12:38; 21.07 15:21; 21.07 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

piisab vaid õpilaspiletist, kuna see on ühendatud pilet.ee süsteemiga automaatselt.

mul lõpetas laps sel aastal gümnaasiumi. elu esimese rohelise kaardi ostsime talle alles nüüd, kuna õpilaspilet enam ei kehti ja üliõpilaspileti saab alles sept algul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

piisab vaid õpilaspiletist, kuna see on ühendatud pilet.ee süsteemiga automaatselt.

mul lõpetas laps sel aastal gümnaasiumi. elu esimese rohelise kaardi ostsime talle alles nüüd, kuna õpilaspilet enam ei kehti ja üliõpilaspileti saab alles sept algul.

jah, meil oli ka ainult õpilaspilet enne Tallinna linnavalitsuse suurepärast leiutist hakata registreerima sööklas sööjaid. Nüüd on kaks eraldi kaarti, et ei ununeks söögivahetunniks nt jopetaskusse. ja et ei peaks bussis kotist otsima hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.07 11:59; 21.07 12:38; 21.07 15:21; 21.07 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.minukool.ee/taotlejale/kaardid/opilaspilet/

Eesti õpilaspileti saad ise tellida ja siis pole eraldi rohelist kaarti, ammugi mitte id-kaarti kaasas kanda vaja.

Kas tõesti kool maksab e-õpilaspileti niimoodi siis kinni? Meie kool ei ole selle plastikkaardi süsteemiga liitunud ning nii palju kui ma näinud olen, siis kõik kasutavad papist kaarti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.07 11:53; 21.07 12:40; 21.07 13:31; 21.07 17:08; 24.07 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on papist õpilaspilet ja isikustatud roheline kaart. Telefon on väike nupukas. Telefon on jope taskus ja piletid rahakotiga taskus kui ühistransporti kasutab. Kooli käib jalgsi, seega mitu korda päevas pole neid vaja. Jopede puhul kui võimalik püüan valida selliseid, kus taskud lukuga suletavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loen ja mõtlen, et nagu pöriselt ongi nii saamatuid inimesi.
Roheline kaart on taskus. Võtmed on taskus. Kui on taskutega riided seljas. Kui ei, sius kotis.
Kui raskd saab see olla?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kusjuures minu laps väidab, et kontrollid lastelt ei küsivat üldse mingi kaarti … ma ei tea, kas see on tõsi või ei, aga tema igatahes ei piiksuta midagi 🙂 muidu esimestes klassides panin talle ka rohelise kaardi kuskile jope taskusse, et saaks seda mugavalt vastu validaatorit “nühkida” ja ei peaks hakkama koolikotist kaarti kaevama. sisetunne ütleb muidugi, et ega ta seda ka siis ei teinud … aga noh, trahvi pole tänaseni saanud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed kasutavad pisikest kaelakotti, kus on sees neil telefon (pisike nuppudega Samsung), piiksutatav õpilaspilet (see on Prismast ostetud mõnusate helkurkaante vahel, mille teises pooles on neil raamatukogukaart) ja ka koduvõti – nende kõige olulisem varandus, ilma milleta nad kodust kuskile minna ei saa. Kui kooli jõuavad, siis panevad kogu kupatuse kotti, söögivahetunnil vist võtsid uuesti välja, sest neil oli ka söömine õpilaspiletiga (kuigi nüüd enam ei teagi, kui söögiraha tasulisus maha läks ja kõik on tasuta, kas nad nüüd enam peavad seal midagi registreerima või mitte). Aga igaljuhul meil see süsteem toimib ja no kellel on vaja lapse kaelast mingit pisikest kotikest varastada? Varas ei leia sealt tema jaoks mitte midagi vajalikku. Nii et siiani ei olegi sellega probleemi olnud, ainult ühe korra on üks laps ise unustanud oma kaelakoti kooli garderoobi riidenagisse, kust ta selle pärast mõningast otsimist ka üles leidis. Lapsed kokku 3+1 aastat koolis käinud ja peale selle ühe juhtumi ei ole rohkem intsidente olnud – kõik telefonid, kaardid, võtmed on kenasti omal kohal ja kasutatavad. Raha nad igapäevaselt kaasas ei kanna, sest kooliteele ühtegi poodi ei jää, kui koolis millegi jaoks küsitakse, siis võtavad eraldi pisikese rahakotiga kaasa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Õpilaste alajaotusest tlt lehelt:

Sõiduõiguse saamiseks on isik kohustatud Ühiskaardi valideerima igal ühissõidukisse sisenemisel.

Tasuta transpordi ajal olen üks kord kontrolli näinud ja siis küsiti küll kõigilt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kusjuures minu laps väidab, et kontrollid lastelt ei küsivat üldse mingi kaarti … ma ei tea, kas see on tõsi või ei, aga tema igatahes ei piiksuta midagi ???? muidu esimestes klassides panin talle ka rohelise kaardi kuskile jope taskusse, et saaks seda mugavalt vastu validaatorit “nühkida” ja ei peaks hakkama koolikotist kaarti kaevama. sisetunne ütleb muidugi, et ega ta seda ka siis ei teinud … aga noh, trahvi pole tänaseni saanud ????

Mina sõidan harva ühistranspordiga, kontrolli olen näinud ühe korra ja siis küsiti küll minu lastelt ka kaarti, kuigi olid ilmselgelt õpilased. Mina sinu asemel teeksin oma lapsele selgeks, et piiksutamine on ikkagi vajalik.

Tallinna kool, papist pilet ????

Tegu ei ole munitsipaalkooliga? Viimastes võeti 2 aastat tagasi kasutusele plastikaart – https://www.tallinn.ee/est/haridus/Uudis-Tallinn-votab-koikides-linnakoolides-kasutusele-e-opilaspileti-2

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 13:18; 22.07 00:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu ei ole munitsipaalkooliga? Viimastes võeti 2 aastat tagasi kasutusele plastikaart – https://www.tallinn.ee/est/haridus/Uudis-Tallinn-votab-koikides-linnakoolides-kasutusele-e-opilaspileti-2

Kirjas on küll, et munitsipaalkool. Aga mõnes kohas on eraldi välja toodud, nagu võiks siis eeldada, et ei ole. Muusikakeskkool.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.07 11:53; 21.07 12:40; 21.07 13:31; 21.07 17:08; 24.07 14:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koolilaps Roheline bussikaart, õpilaspilet jne, kus hoida?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.